Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Sethariel
2008-12-25, 22:31
Przysięgi krwi
Autor Wiadomość
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-05-19, 23:07   Przysięgi krwi

Na naszej ostatniej sesji postać graczki, po śmierci kuzyna w szczękach Skeorxa, postanowiła złożyć przysięgę krwi i obiecać pomstę. Niestety jak tylko zajrzałem do podręcznika by sprawdzić dokładne zasady spotkał mnie zonk. Wszystkie przysięgi krwi składa się między dwoma ŻYJĄCYMI Dawcami Imion. Postanowiłem jednak pozwolić na przysięgę krwi między postacią graczki a nieżyjącym kuzynem (nad jego grobem). Rytuał i zasady oparłem o Blood Promise (niestety nie mam M:KWT, więc nie pamiętam polskiej wersji). Graczka wymieniła jeden talent, który posłuży postaci w wykonaniu obietnicy, talent ten otrzymał bonus +1 do wyniku, do czasu wykonania misji. Oprócz tego postać otrzymała 4 obrażenia od magii krwi.

Zastanawia mnie czy to specjalnie jest wymóg żyjących 2 postaci, czy może to niedopatrzenie. Moim zdaniem wersja dla jednej osoby powinna istnieć... Tak jak możliwa jest magia poświęceń lub powszechna magia krwi.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2008-05-19, 23:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-05-19, 23:28   

Nazwij takie coś obietnicą krwi, opracuj i wyślij do RedBricka :)
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-05-19, 23:32   

Zapewne tak zrobię. Chciałbym najpierw jednak poznać zdanie użytkowników forum.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2008-05-20, 09:56   

Sethariel napisał/a:
Graczka wymieniła jeden talent, który posłuży postaci w wykonaniu obietnicy, talent ten otrzymał bonus +1 do wyniku, do czasu wykonania misji.


A nie jest to tak, że bonus (+1) otrzymuje w trakcie działań związanych z wypełnieniem przysięgi (tylko i wyłącznie)?

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-05-20, 17:34   

Niekoniecznie. Bonus jest na czas trwania przysięgi. Podręcznik mówi o wykorzystaniu bonusu przy używaniu talentu do wypełnienia przysięgi, ale też przy innych celach korzystania z talentu.

"The character applies the bonus whenever he uses the talent for the duration of the oath, whether the character is using the talent to fulfil the promise or for some other purpose." (str. 261 Player's Compendium)
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2008-06-26, 00:32, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-05-20, 21:11   

Wypowiadamy się ale nie masz odpowiedzi na postawione pytanie. Uważam, że to raczej nie jest żadne niedopatrzenie, autor zapewne umyślił sobie przysięgę krwi między dwoma osobnikami i tak miało być. Aczkolwiek podobnie jak ty uważam, że powinna istnieć możliwość wykrzyczenia w niebogłosy: "Na moją krew pomszczę cię" po uprzednim podcięciu sobie żyły ;) I krew owa winna się zagotować...
Ostatnio zmieniony przez mystic 2008-05-20, 21:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo