Poprzedni temat :: Następny temat
Earthdawn Classic - dane marketingowe za 2007
Autor Wiadomość
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2008-03-11, 10:03   Earthdawn Classic - dane marketingowe za 2007

Na stronach RedBricka pojawiło się podsumowanie sprzedaży za rok 2007 edycji Classic i w ogóle ich produktów.

Wersji elektronicznej Classica sprzedano blisko 940, a drukowanej 1360 egzemplarzy. Do tego 480 elektronicznych podręczników z edycji 1.

Tak myślę sobie o tym. RedBrick uważa to za sukces. Powiedzmy, że to 2,5 tys podręczników (sądzę, że przy elektronicznej wersji jest sporo Shards). Ale jak na sprzedaż międzynarodową, to jest naprawdę maluteńki promil w porównaniu do gigantów z Wizards.com. Czy Earthdawna można traktować jak produkt niszowy, albo kategorię "Indie"? No może się zapędziłem, bo przecież "Indie", to raczej niskonakładowe, często wybitnie autorskie (1-2 osobowe) produkcje.

I teraz jak widzę, że Magowi Therańskie Imperium sprzedało się w pierwszym rzucie w ilości 80 egzemplarzy(cena była chyba 86zł pamiętam, że zapłaciłem coś koło tego), to przestaję się dziwić.

Przy okazji nasuwa mi się pytanie, o sens uderzania do RedBricka z naszym tłumaczeniem produktów FASA...W jakiej ilości by to miało się "sprzedać"? 5 egzemplarzy? Góra 10? Czy nie lepiej "robić se po cichu" takie fan-pro i nie zawracać nikomu głowy, robiąc niepotrzebny szum?

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-10-30, 12:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-03-11, 18:15   

Nio, niestety, Earthdawn jest jak taki niszowy zespół, który nie potrafi przebić się do mainstreamu, ale ma swoich wiernych fanów, którzy nie pozwalają zespołowi się rozpaść i napędzają do dalszej twórczości.

Co do uderzania do RedBricka z tłumaczeniami, to może masz rację, ale ja naprawdę chętnie zobaczyłbym naszą pracę w RedBrickowym "opakowaniu". Może warto spróbować...
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2008-03-11, 20:52   

Jeśli tak uważasz... Ale zdałbym się na Ciebie jeśli idzie o anglojęzyczne negocjacje. Skoro planują edycję franuską? Ciekaw też jestem na jakim etapie jest ten franuski projekt? Czy najpierw deklaracja potem prace, czy mają już konkret. Wiesz, w sumie jakby zebrać stosowną ekipę to możnaby i polska wersje zrobić na bazie tłumaczeń maga, ale tu to ja już nie wiem jak z autorskimi prawami? No ale nie gdybajmy, zacznijmy temat z Preludium i Legendami, a potem zobaczymy.

Swoją drogą ktoś z forum prowadził/grał Gasnące Słońca? Kiedyś mi sie podobało, ale po wgłębieniu sie zwątpilem, bo ogrom pracy dla MG przyopracowaniu całych planet, mnie poraził...

A Equinox? Czasy po Shadowrunie? Tego akurat mocno jestem ciekaw.

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-03-11, 21:31   

Nie ma się co dziwić, nie ma markentingu to i sprzedaż licha, ale jeśli to zadawala redbricka to znaczy, że jest to grono zapaleńców takich jak i my, i uważam, że to właśnie jest szansa aby te podręczniki ukazały się w polskiej wersji elektronicznej. Jakby to był moloch to mógłbyś zapomnieć że ci coś takiego za darmo pozwolą zrobić :) Uważam, że zapytać nie zaszkodzi, zwłacszcza że i Sethariel i Cryingoc udzielają się tam conieco.
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-03-11, 21:42   

mystic napisał/a:
Uważam, że zapytać nie zaszkodzi, zwłacszcza że i Sethariel i Cryingoc udzielają się tam conieco.


Ostatnio mniej, bo czasu nie ma... Ale kilka rzeczy razem z Cryingorc wywalczyliśmy. Ja statystyki Rospera, a Cryingorc poprawki do podręcznika MG w statystykach zwierząt :)
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Kaduceusz 
Nowicjusz
post-earthdawnowiec


Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 3
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-03-16, 22:27   

Łooooł. Jak na niszowy, stary system, to są to naprawdę niezłe wyniki :-)
_________________
Tomasz Pudło
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2008-03-17, 12:08   

Ja myślę, że te liczby wcale nie są takie złe. Na pewno jest o niebo lepiej niż w poprzednim roku. Wolna tendencja wzrostowa, bez jakiegoś wielkiego "bum!". Kart z ED dzieci raczej w chipsach nie będa szukać ;]
Trzeba być dobrej myśli. Zespół RB się powiększył, a za tym raczej poszła stabilność załogi. Sporo projektów w drodze. Zobaczycie, sprzedaż wzrosnie kiedy pojawią się całkowicie nowe pozycje, jak Kratas i Cathay.
Sethariel, na forum RB się nie udzielam, ale czytam kiedy czas Mi pozwala. Poza szybkościami zwierząt przygotowalem pliki z błędami jakie dostrzegłem w podstawowych kompendiach. Nie pisałem o tym? W proponowanych zmianach dałem pomysły, z których część będzie brana pod uwagę przy trzeciej edycji (bo podchodzą raczej pod game designing niż removing typos :P). Pod koniec lutego Dammi napisał Mi, że Player's Compendium jest już po erracie, a kompendium MG w toku. Ciekaw jestem z których pomysłów skorzystali. Jak chcesz to mogę podesłać te pliczki na maila.

Gerion, ja grywam w Gasnące Słońca, choć rzadko. Fajny system, daje sporą różnorodnośc w tworzeniu przygód. opis planety zwykle i tak sprowadza się do jdnego/kilku wybranych miejsc, a większość planet została względnie opisana (wielkość, rysunki z orbity). Reszta to pole opisu dla wyobraźni.
Jeśli chodzi o tę edycję francuską ED to zdaje się projekt dopiero co jest gdzieś na etapie pomysłu/podpisania umowy.

Co do Legend, przejrzałem ostatnio (wreszcie, po wielu miesiącach) wersję, którą podesłałeś, Mystic. Poprawiłem błędy. Za kilka dni, kiedy będę w domu, to odeślę.
Aha, jakiś czas temu podesłałem też własną legendę na Open Call for Writers. :]
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo