Poprzedni temat :: Następny temat
Klasycznie - RPG to dzielo szatana
Autor Wiadomość
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2007-03-18, 14:28   Klasycznie - RPG to dzielo szatana

Adres docelowy:
http://pawel.kn.bielsko.p...strzezenie.html

Przeczytajcie uwaznie, puenta jest w okolicach konca tej odezwy.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Wojtek 
Nowicjusz
Skryba translator

Wiek: 42
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 23
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2007-03-18, 16:16   

To ja tez cos dorzuce:

http://domagala.bignet.zabrze.pl/cl4/brp/rpg.jpg
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-03-18, 16:40   

Ano tak to już jest, strach się sprzedaje najlepiej :)
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2007-03-18, 21:46   

Cytat:
Nawet tytuly mowia same za siebie "Zew Cthulu" (jaki zew, gdzie on wola, na
pewno nie do nieba), Kult (jaki kult, na pewno nie chrzescijanski), "Mrok
2000", "Milicja Chrystusa", "Przebudzenie Ziemi" (brzmi jak nazwa jakiejs
sekty) i tak dalej. A wy tego nie widzicie?
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
abishai 
Uczeń III Kręgu


Wiek: 43
Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 58
Wysłany: 2007-03-18, 22:33   

Wielki światowy spisek poprzez RPG zawładnie młodymi umysłami..
Skoro taki jest cel RPG to czemu graczy nadal ze świecą szukać?

Swoją drogą z autora tych bdzur byłby świetny materiał na NPCa..
"Tak, tak? bracia i siostry..horrory i smoki poprzez Throal chcą zawładnąć światem..Czyż imię Varulus czegoś wam nie przypomina..Toż to imię idealne dla smoka :mrgreen:
_________________
Life is brutal, even in heroic fantasy
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-03-19, 00:03   

Niepodyskutujesz, swego czasu byl podobnyartykul w "Naszym dzienniku" i ktos napisal do magii i miecza. Redaktorzy próbowali sie skontaktować z autorką tamtego artykuły, niestety olała ich sikiem prostym. Niestety zabobony cały czas są wśród nas i RPG to jest mały pikuś przy niektórych wierzeniach :)
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2007-03-20, 12:51   

Taki NPC idealnie wpasowalby sie do Talei. Talea ma swoje pasje tak jak Barsawia, ale dominuje tam jedna pasja Prima. Która jeszcze nie istnieje, bo ma się dopiero objawić :-P Dlatego nazywaja ja Ta która będzie. Tylko ona będzie w stanie zapewnić życie rajskie po życiu. Tylko ona godna jest czci... Primaizm...

Czy czegoś to wam nie przypomina? ;-)
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
abishai 
Uczeń III Kręgu


Wiek: 43
Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 58
Wysłany: 2007-03-20, 18:54   

Cytat:
Taki NPC idealnie wpasowalby sie do Talei. Talea ma swoje pasje tak jak Barsawia, ale dominuje tam jedna pasja Prima. Która jeszcze nie istnieje, bo ma się dopiero objawić Dlatego nazywaja ja Ta która będzie. Tylko ona będzie w stanie zapewnić życie rajskie po życiu. Tylko ona godna jest czci... Primaizm...

Czy czegoś to wam nie przypomina?


Przypomina :?: :mrgreen: ..autorzy wyraźnie sugerują że ową Pasja w przyszłości ma być Chrystus..
Cały opis imperium therańskiego ma sprawiać wrażenie, że Earthdawn to przeszłość Ziemi....Nie wspominając o tym, jak to ładnie splata się z teoriami opisanymi w rozdziale o Indrisie (str.72).
Zaś co do teorii spiskowych..Taela nierządem stoi ( bez błędnych skojarzeń :D ). Wszyscy sie ze soba kłócą, spiskują i trują.. Taki demagog nie rzucałby się w oczy, wszyscy przecież wiedzą, że tam rządzi ślepy smok ukryty pod pałacem pompate :-D
_________________
Life is brutal, even in heroic fantasy
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2007-03-20, 20:32   

W Talei by się może nie wyróżniał. Ale co niektórzy Kupcy Taleańscy wędrują nawet do Barsawii... A tak z innej beczki, tacy demagodzy to idealne wręcz narzędzie w rękach Vestriala...
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2007-03-25, 14:09   

Pamietam sporo podobnych artykulow i wypowiedzi, wiec przestalo mnie to juz ruszac. A co do tej pasji, to na szczescie autor tego listu nie byl swiadom takiego swietokradztwa, bo inaczej spaliliby siedzibe Maga. Na szczescie to tylko moj ciezki dowcip... Poki co jestesmy bezpieczni, bo z czystej ignorancji i swietoszkowatosci nie beda w stanie zglebic "ogromu naszej deprawacji i herezji".
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
abishai 
Uczeń III Kręgu


Wiek: 43
Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 58
Wysłany: 2007-03-28, 20:15   

U mnie głosiciele Vestriala byli zawsze szarymi eminencjami, pociągającymi za sznurki. W sumie nieźle gracze się namęczyli, gdy wplątałem ich pomiędyz rozgrywki między dwoma głosicielami tej Pasji. Przy czym z żadnym nie spotkali się osobiście :lol:

W każdym razie działanie w pełnym słońcu, nie bardzo mi do tych głosicieli pasuje..Choć trubadur wyznawca Vestriala byłby idealnym demagogiem.
_________________
Life is brutal, even in heroic fantasy
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2007-10-05, 14:00   

Tak sobie przypomniałem.
Kiedyś dawno temu, czyli jakieś osiem lat temu, pojechałem do babci. W tym samym domku, ale innym mieszkaniu mieszkał jej syn a mój wujek. I wtedy, chyba to była pierwsza klasa liceum, ale głowy nie daje, graliśmy z kumplami w grę o dźwięcz nazwie Kryształy Czasu. Wziąłem wtedy ze sobą podręcznik coby poczytać sobie i wujek mnie przydybał na tym.

Zawsze uważałem go za najnormalniejszego z rodziny, takiego właściwie kumpla z którym jeździło się na wakacje w góry i robiło dziwne i przeróżne rzeczy. Człowieka, który ma nadal w sobie dziecko.

A tu proszę. Wyjechał mi z tekstem, że te gry to dzieło szatana. Kościół tego zabrania i w ogóle te gry to fuj. Podzielił się ze mną, podejrzewam, że zmanipulowanymi przez kościół i ignorantów, wnioskami na ten temat.

Zastanawiam się, czy nadal od tamtego czasu, panuje taki pogląd gdzieś. Chociażby u was forumowiczów, gdzieś w rodzinie czy u znajomych.

Bo pamiętam czasy MIMa, gdzie w Listach można było o tym poczytać. Czy też gdzieś w necie. Ciekawi mnie, czy się może zmienił pogląd na te sprawy. Wiem, że nadal jest to niszowa rozrywka i jak coś jest nieznane to przypisuję się to szatanowi, no ale na litość boską, dajcie sobie ludzie spokój...

Mało śmieszne to było ;-)
Pozdrawiam
_________________
Habibsite.pl
 
 
Sir Valeq 
Uczeń IV Kręgu
Gracz


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 82
Skąd: Włocławek/Łódź
Wysłany: 2007-10-05, 22:49   

Powiem jak rasowy Ksenomanta: ignorancja rodzi nienawiść. :)
_________________
"We cannot all be masters." - William Shakespeare

http://artofcreation.strefa.pl
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2007-10-05, 23:44   

Myślisz, że co innego pan J.C. robił w tym momencie, jeśli nie prowadzenie ED?
http://www.gnosis.art.pl/...rza_1495-97.JPG

Mam w domu książkę nt satanizmu, napisaną przez jakiegoś amerykańskiego "księdza". Jest w niej super śmieszny rozdział o RPG. Autor ze swoja mierną znajomością tematu robi z siebie pośmiewisko, że szkoda gadać. Jutro mogę sprawdzić tytuł, jeżeli kogoś interesuje.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2007-10-06, 01:55   

A podaj.
Z chęcią zajrzę do książki napisanej przez znawcę.

abishai napisał/a:
Cytat:
Taki NPC idealnie wpasowalby sie do Talei. Talea ma swoje pasje tak jak Barsawia, ale dominuje tam jedna pasja Prima. Która jeszcze nie istnieje, bo ma się dopiero objawić Dlatego nazywaja ja Ta która będzie. Tylko ona będzie w stanie zapewnić życie rajskie po życiu. Tylko ona godna jest czci... Primaizm...

Czy czegoś to wam nie przypomina?

Przypomina :?: :mrgreen: ..autorzy wyraźnie sugerują że ową Pasja w przyszłości ma być Chrystus.


A i owszem. Ja swgo czasu wprowadziłem w jednej przygodzie, gdy bohaterowie wracali z Kreany do Barsawii, postać proroka. A wzorowałem się na J.Ch. Gracze trafili do osady orków, gdzie wyczekiwany był jakiś prorok, pech chciał, że uznali za takowego jedną z postaci graczy, orka Wojownika. :)

No i była mowa także o Jedynej Pasji, którą mają zapowiadać prorocy.
Później, w Barsawii, bohaterowie także spotkali się z kultem czekającym na Jedyną Pasję. A za proroka uznawali niejakiego Briana. (Kłania się Żywot Briana Monty Pythonów).

Pozdrawiam
_________________
Habibsite.pl
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2008-12-29, 04:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo