Poprzedni temat :: Następny temat
Orichalk
Autor Wiadomość
birchie 
Uczeń IV Kręgu
Metal Fist Shaman


Wiek: 41
Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 94
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-22, 10:37   Orichalk

Z faktu wojen orichalkowych wynika,ze calkiem sporo tego wydobywano. Biore tez pod uwage, ze duza czesc oricvhalku znajduje sie na Therze w formie 3 monumentow. W takim razie jak powszechny jest ten magiczny metal? Jakie sa wasze poglady na to?
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2007-08-22, 16:27   

No i podczas wojen, wybrano wielkie zasoby "naturalnego" orichalku...

Jak dla mnie orichalk jest niezywkle rzadkim metalem, praktycznie nie występującym w naturalnej postaci. ZApotrzebowanie na ten materiał pokrywają:
a) zbieracze "orichalkowego złomu" z kaerów
b) rabusie napadający i przywłaszczający sobie orichalk dla zysku, od innych DI.
b) adepci zdolni wytworzyć orichalk z fuzji esensji żywiołów
c) przypadkowi "znalaźcy" drobin naturalnego orichalku

Ja to sobie wyobrażam, że 70% orichalku pochodzi z czasów Wojen, od zbieraczy złomu ;) 20% wyrabiają adepci, a reszta to pozostałe przypadki (ukraść komuś coś orichalkowego, to jak wsadzić se w tyłek świece dymną i uciekać).

Tak to ja sobie wyobrażam, ale przyznaję, że nie zgłębiałem specjalnie tematu i od wielu lat nie miałem gracza Mistrza Żywiołów, żeby się tym zainteresować ;)

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2007-08-22, 18:02   

d) Zbrojmistrze, potrafiacy wykuwac orichalk na wysokich kregach
e) Naturalne zloza, opisywane w podreczniku glownym przy okazji wlasnie fragmentu o wojnach orichalkowych. Skad sie bierze orichalk w postaci natruralnej jest tam wzmiankowane.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2007-08-23, 08:43   

No co do d) to ja miałem to na myśli w podpunkcie b), a co do e) to u mnie jest właśnie c) ;D mówiącym o osobnikach znajdujących naturalny orichalk, więc mnie trochę zdublowałeś.

Co do kopalni orichalku - nie słyszałem, przynajmniej w okresie popogromowym, współczesnym (1475-1511 TH).

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2007-08-23, 10:48   

Gerion napisał/a:
No co do d) to ja miałem to na myśli w podpunkcie b), a co do e) to u mnie jest właśnie c) ;D mówiącym o osobnikach znajdujących naturalny orichalk, więc mnie trochę zdublowałeś.

A dalbym glowe, ze pisales o Mistrzach Zywiolow... Czyzby edycja? W koncu admin nie zostawia sladow... <smiech>
A poza tym, masz dwa podpunkty "b".

Gerion napisał/a:
Co do kopalni orichalku - nie słyszałem, przynajmniej w okresie popogromowym, współczesnym (1475-1511 TH).

A owszem, jest - podręcznik główny strona 24, akapit zatytułowany "Wojny Orichalkowe".
Moze i w okresie popogromowym tego nie opisuja, ale nie widze powodu, dla ktorego nie mialoby sie wydobywac orichalku. Szczegolnie Theranie powinni byc zainteresowani.
Przebudzenie Ziemi, str. 24 napisał/a:
Być może nie wszyscy są tego świadomi, wyjaśnię więc, iż orichalk pojawia się w naturze jako naturalna mieszanina pewnych minerałów, które muszą się połączyć w obecności esencji Ziemi. Mimo, że esencja nie wchodzi sama w skład tego metalu, jej złoża znajdują się zawsze w pobliżu pokładów orichalku. Zwykle wydobywa się go w kopalniach, czasem jednak występuje na tyle płytko pod ziemią, że można go pozyskiwać bez zbytniego zachodu."

Przebudzenie Ziemi, str. 25 napisał/a:
Przez pierwsze 30 lat na mocy niepisanej umowy kopalnie orichalku i esencji ziemi nie stanowią celu działań militarnych - wszyscy ich potrzebują i nikomu nie opłaciłoby się ich burzyć.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
Ostatnio zmieniony przez Kot 2007-08-23, 10:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2007-08-24, 10:10   

To ja troszkę jeszcze dopisze o orichalku. Poczytałem sobie wczoraj z ciekawości Classica.

Co do tego cytatu:
Cytat:
Być może nie wszyscy są tego świadomi, wyjaśnię więc, iż orichalk pojawia się w naturze jako naturalna mieszanina pewnych minerałów, które muszą się połączyć w obecności esencji Ziemi.



To mam pewne wątpliwości. Podręcznik w wiekszości miejsc podaje że to fuzja 5 żywiołów (co można znaleźć w polskich Ścieżkach Adeptów, przy traktacie Mistrza Żywiołu), ale w niektórych miejscach jest mowa o 4 żywiołach z pominięcie esensji drewna.

Postać naturalna:
Orichalk może występować jako ruda, w postaci żył magicznego minerału. Jest to dość wyjątkowe zważywszy na Wojny Orichalkowe i eksploatację na masową skalę.
Po wydobyciu ruda musi być poddana obróbce i oczyszczeniu (niska magia MZ).

Występuje też jako "samorodki", które można znaleźć bez potrzeby kopania. Można zapewne zebrać samorodki orichalku w miejscach gdzie jest sporo esencji żywiołu ziemi.

Ciekawy cytat:
Cytat:
Magicians make extensive use of a rare form of True earth known as orichalcum in magical work.


EDC napisał/a:

Orichalcum is a rare, unique form of True earth that contains the essences of all of the True elements. It has a rich, natural orange-gold color and can be worked and polished to a bright finish much like silver or gold. Orichalcum is a fairly soft metal, but Weaponsmiths often alloy it with harder materials, such as bronze or iron, to produce enchanted weapons of great strength.


Kopalnie.
Cytat:
Moze i w okresie popogromowym tego nie opisuja, ale nie widze powodu, dla ktorego nie mialoby sie wydobywac orichalku.


Pewnie się gdzieś wydobywa.

EDC napisał/a:

Mining Orichalcum

Orichalcum occurs naturally in areas of volcanic activity or near deep veins of True earth. Skilled prospectors and miners typically look for formations of True earth when searching for orichalcum.
The Orichalcum Wars that took place prior to the Scourge prompted a massive search for the metal, and many of Barsaive’s largest orichalcum deposits were claimed during this resource rush. Given the value of the metal, discovery of any new orichalcum deposits undoubtedly will attract the attention of powerful groups and individuals intent on claiming the ore.

For this reason, gamemasters may want to strictly control the appearance
of new orichalcum deposits in their game. If the gamemaster chooses to allow the player characters to find an unclaimed orichalcum source or mine an existing deposit,
the adepts may use standard mining techniques to recover the raw orichalcum. Once recovered, the raw metal must be carefully purified for magical use by an Elementalist using a Half-Magic Test.

The base Difficulty Number for the test is 6. Add +1 to the Difficulty Number for every full 1,000 silver pieces the orichalcum is worth. For example, refining an amount of raw orichalcum worth 10,000 silver pieces requires a successful Half-Magic (16)
Test.

The Half-Magic Test requires one week of uninterrupted time. If the test fails, the raw orichalcum is rendered useless for all magical purposes, including the creation of magical items and containers to hold True elements.



Użycie orichalku:
dla adeptów przede wszystkim w rytuałach duchowego mistrza, również jako zapłata dla duchów żywiołów za usługi,
Tworzenie przedmiotów wątkowych i magicznych, przedmiotów matryc.
Pojemniki z orichalku na esencje żywiołów ( 5 tys ss, może pomieścić do 20 ziaren)
Narzędzia do zbierania esencji żywiołów (sieci do powietrza i wody, narzędzia do ognia, itp)

Tworzenie orichalku:
Zdolność XIV Kręgowego Zbrojmistrza - ale ograniczona, gdyż za każde ziarno stworzone w ten sposób pozbywa się trwale punktu obrażeń. Tak naprawdę to rytuał magii krwi, gdzie adept wykuwa z 5 esencji orichalk. Za to robi to szybko - około tygodnia.

Na 7 (MZ) i 9 (Z) kręgu można poznać rozwinięcie Tkania Wątków - Tworzenie Orichalku. Jest to o wiele bardziej bezpieczne, acz mocno czasochłonne.


Koszt ziarna orichalku: 500 - 1000 ss (Bardzo Rzadki).
10 monet powietrza, albo ognia posiada równowartość monety orichalkowej.

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo