Poprzedni temat :: Następny temat
Małe pytanie odnośnie drugiej edycji.
Autor Wiadomość
Wodzus 
Nowicjusz
Bass guitar player.

Wiek: 30
Dołączył: 08 Kwi 2007
Posty: 11
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2007-04-08, 17:36   Małe pytanie odnośnie drugiej edycji.

Mam takie pytanie... Czy Druga Edycja została wydana po polsku? Bo nie jestem pewien. Jeśli możecie, zamieście też link do sklepu, w którym moge kupić podręcznik podstawowy (główny). Jeśli II ed nie jest po polsku, możecie mi podać link do sklepu z pierwszą edycją?
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2007-04-08, 17:42   

Obecnie są już 3 edycje: 1 edycja, 2 edycja oraz edycja RedBrickowa (tzw. Classic).

1 Edycji w sklepie juz nie dostaniesz, jedynie moze na allegro (www.allegro.pl). 2 Edycja jest tylko po angielsku i dostaniesz ją w sklepie Rebel (www.rebel.pl). Ewentualnie jezeli w twoim miescie jest jakis sklep to tam. Classic mozna zakupic w pdf lub w wersji print-on-demand (sporo sie czeka) w twardej lub miekkiej oprawie. Na www.earthdawn.com znajdziesz odpowiednie linki.

ps. jezeli angielski i pieniadze nie stanowia dla Ciebie problemu, to polecalbym edycje Classic (2 podreczniki po 500 stron, w tym zawarte i swietnie odnowione informacje z kilku dodatkow (Barsawia, Sciezki adeptow, Magia:KWT, Mroczne sekrety Barsawii, Stwory Barsawii, Horrory, Smoki, Ksiega Wiedzy)
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2007-04-08, 18:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-04-08, 18:08   

Fajnie że są ludzie którzy szukają jeszcze Earthdawna :)
Na allegro jest chyba nawet teraz podstawka do kupienia z Mgłami zdrady. Jakbyś miał jakies pytania, wątpliwości, itp. zapraszamy na forum.
 
 
Wodzus 
Nowicjusz
Bass guitar player.

Wiek: 30
Dołączył: 08 Kwi 2007
Posty: 11
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2007-04-08, 21:47   

Czyli obecnie można kupić podręczniki tylko po angielsku? Niestety, to stanowi dla mnie barirę... A szkoda, bo już sobie smaka narobiłem...
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2007-04-08, 22:43   

Ależ nie! Poszukaj na allegro polskich podręczników. Często się pojawiają i to w dość atrakcyjnych cenach! Dodatki również. :]
Ponadto, nowe dodatki i przygody możesz kupić też na stronie polskiego wydawcy: www.mag.com.pl a dokładniej pod tym adresem: http://www.mag.com.pl/katalog.php?id=9
Polecam!
Ostatnio zmieniony przez Cryingorc 2007-04-08, 22:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2007-04-08, 22:45   

To proponuje allegro, 1 edycja (polska) jest tam dosc czesto do nabycia. Dodatki tez dosc czesto sie ukazuja. Nie poddawaj sie. Earthdawn naprawdę wart jest zainteresowania...

A i tak jak kolega wspomnial czesc dodatkow jeszcze maja w super cenach na stronie Maga, czesto taniej niz na allegro...
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-04-08, 22:50   

Napadli chłopaka, biedny nie mógł nie zalicytować :)
http://allegro.pl/item183..._przygoda_.html
 
 
Wodzus 
Nowicjusz
Bass guitar player.

Wiek: 30
Dołączył: 08 Kwi 2007
Posty: 11
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2007-04-08, 23:23   

No właśnie, brutale :P
Nie, na serio to bardzo siię napaliłem na Earthdawna. W tej chwili gram w Wiedźmina, świat, który kocham, ale jest taki "antymagiczny". Wydaje mi się, że Earthdawn to całkowite przeciwieństwo Wiedźmina.
I dobrze. Jak zagram, to poziom "umagicznienia" moich sesji się ustabilizuje, i będzie na odpowiednim poziomie ;)

Znacie może stronę, na której mogę zobaczyć już teraz opisy dyscyplin, itd., podstawowe zasady?
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2007-04-08, 23:59   

Wodzus napisał/a:

Znacie może stronę, na której mogę zobaczyć już teraz opisy dyscyplin, itd., podstawowe zasady?


Raczej mało kto prezentuje/przepisuje treści z podręcznika. Szkoda, że nie znasz angielskiego, bo jest wiele dobrych stron w tym języku, które prezentują dobrej jakości materiały (mam na myśli przede wszystkim 7 Sands).

Jeśli idzie o polskojęzyczne materiały - wejdź na naszą stronę ed.pl i poklikaj po polskich linkach. Część stron wisi nadal w necie, choć od dawna nie jest aktualizowana. Może znajdziesz coś wartościowego.

Najlepiej jednak, kup podstawke, przeczytaj - i zasyp nas pytaniami :D

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Wodzus 
Nowicjusz
Bass guitar player.

Wiek: 30
Dołączył: 08 Kwi 2007
Posty: 11
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2007-04-09, 10:24   

Sprowadziłeś na siebie zagładę ;) Zginiesz pod lawiną moich pytań.
A podstawkę już zalicytowałem, a nie wygląda na to, by ktoś poza mną miał na nią ochotę.

I nawet fajną stronkę znalazłem, ale czasami nie chce się włączyć: http://watermark.republika.pl/site/nowy_js.html
I jeszcze mam taką wątpliwość... Czy któryś z dodatków jest tak naprawdę potrzebny do gry, i nalezałoby kupić go już na początku?
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-04-09, 12:07   

Grać możesz mając samą podstawkę. Jednak jedną z najsilniejszych stron Earthdawna są właśnie dodatki, zwłaszcza te rozszerzające wiedzę o świecie. Ja mogę ci polecić Ścieżki adeptów, Mieszkańców Barsawii, a z bardziej mechanicznych dodatków oczywiście Księgę wiedzy i Magię ksiegę wiedzy tajemnej. Jeśli spodobają ci się t'skrangi to obowiązkowa lektura to Wężowa rzeka. Zresztą jak mówie warto mieć każde z nich i choć przeczytać resztę. Jak chcesz fanowskie zaklęcia i rozwinięcia talentów (o nich możesz poczytać w M:KWT), to możesz sobie ściągnąć Codex Arcanus. Przełożyliśmy go na polski, więc nie bedziesz miał problemów.
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2007-04-09, 12:08   

Ja dosyć długo grałem na samej podstawce, ale wtedy nie było dużo dodatków. Jeżeli masz okazję jakiś kupić i to tanio to nie wachaj się, warto! Za jeden z ważniejszych uważam "Przewodnik po Barsawii", bardzo dużo informacji. Polecałbym także "Mieszkańców Barsawii", nie dość, że dobrze się czyta, to pełno informacji o rasach, jeden z lepszych dodatków jakie ukazały się w Polsce jeżeli chodzi o jakikolwiek system. Sporo także znajdziesz w "Wężowej Rzece". No i oczywiście "Ścieżki adeptów" dodatek poświecony tylko i wyłącznie dyscyplinom, każda z nich ładnie opisana, dość przydatne. Jeżeli chodzi o rozszerzenie zasad to "Księga Wiedzy" a jezeli bedziesz mial magów u siebie w druzynie to dobrze tez miec "Magia: Ksiega Wiedzy Tajemnej"

ps. Mgły Zdrady były jedną z pierwszych oficjalnych przygód i nie reprezentują jakiegoś wysokiego poziomu. Polecam za to Splugawionych, wyszły po polsku, a wątek z tej przygody kontynuowany jest w pozniej wydanych kampaniach (niestety na razie tylko po angielsku), ktore to staramy sie przetlumaczyc...
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2007-04-09, 13:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2007-04-09, 12:09   

Na początku proponuję jeden z poniższych

Barsawia (zestaw z mapą, sekstansem do wyznaczania szlaków i dwiema książkami: Przewodnikiem po Barsawii i Księgą Mistrza Gry)
Zawiera opis głównej krainy świata, jej legendarnych miejsc, włącznie z historią Barsawii, opisami jej miast, rozmaitych plemion, itd.


Księga Wiedzy - zasady, które nie znalazło się w podstawce.
- opisy talentów podręcznikowych dyscyplin do 15 kręgu,
- magia wątków - dostrajanie się do miejsc, osób, tworzenie wzorców drużyn,
- zasady bycia głosicielami Pasji i opisy ich mocy,
- zasady walk statkami powietrznymi
- zasady tworzenia własnych dyscyplin i własnych stworów
- dwie nowe dyscypliny (Zwiadowca i Powietrzny Żeglarz)

Mieszkańcy Barsawii - dwutomowy dodatek opisujący kulturę, zwyczaje, wierzenia każdej z 8 ras Dawców Imion. Dodaje głębi rozgrywce. Świetna sprawa.

Ścieżki Adeptów - dodatek prezentujący filozofie wszystkich 15 dyscyplin. Bardzo pomaga w odgrywaniu bohaterów graczy.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Wodzus 
Nowicjusz
Bass guitar player.

Wiek: 30
Dołączył: 08 Kwi 2007
Posty: 11
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2007-04-09, 13:39   

No to chyba ekipa zrzuci się na jeden z poniższych:
Mieszkańcy Barsawii
albo
Księga Wiedzy.
Tlko nie wiem, który jest bardziej przydatny.
Ach, gdybym na basie nie grał, to bym kupił obydwa, ale basista nigdy nie ma za dużo kasy.
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2007-04-09, 13:49   

Zobacz najpierw na strone maga, wiele dodatków dostaniesz taniej niz na allegro...
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-04-09, 15:07   

Ja bym wybrał mieszkańców Barsawii z tych dwóch. W Księdze wiedzy nie ma zbyt wielu informacji dla początkujących. Można się nieco wstrzymać z jej zakupem a mieszkancy przydadza ci sie juz na starcie, ozywiajac znacznie 8 podstawowych ras Barsawii.
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2007-04-09, 18:28   

Księga wiedzy będzie Ci potrzebna jeśli:
a) ktoryś z twoich graczy przekroczy 8 krąg
b) gracze stworzą nazwaną Drużynę
c) Któryś zostanie zwerbowany do Świetlistych (5 krąg i wyżej)
d) wybierze go jakaś Pasja i uczyni swoim Głosicielem (5 krąg i wyżej).

Generalnie - lepiej kup Mieszkańców barsawii oba tomy

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Wodzus 
Nowicjusz
Bass guitar player.

Wiek: 30
Dołączył: 08 Kwi 2007
Posty: 11
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2007-04-09, 20:28   

No niestety, na stronie maga nie ma żadnego z tych dodatków. Są tylko te cztery, które prawie wcale na razie mnie nie interesują.

Tak od początku myślałem, że lepiej kupić Mieszkańców.
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-04-09, 20:37   

Są na stronie Maga prawie wszystkie, jeśli nie wszystkie dodatki. Dobrze się nie przyjrzałem. Mieszkancy sa po 24 PLN za tom.
 
 
Wodzus 
Nowicjusz
Bass guitar player.

Wiek: 30
Dołączył: 08 Kwi 2007
Posty: 11
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2007-04-09, 21:47   

Strona maga to mag.com.pl, tak?
No to wpisuję w wyszukiwarkę "earthdawn" i mam tylko:
HORRORY
KOSZMAR Z PRZESTWORZY
SPLUGAWIENI
THERAŃSKIE IMPERIUM
I wsio.
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2007-04-09, 22:27   

Coś kiepsko patrzysz.
Kliknij se w ten link i przejrzyj 1 i 2 stronę pozycji.....

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Wodzus 
Nowicjusz
Bass guitar player.

Wiek: 30
Dołączył: 08 Kwi 2007
Posty: 11
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2007-04-09, 23:24   

O_o Jakoś nigdzie nie mogłem cegoś takiego znaleźć... Dzięki!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo