Poprzedni temat :: Następny temat
Jak więzić magów
Autor Wiadomość
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2006-06-14, 09:14   Jak więzić magów

Kot napisał/a:
Gerion napisał/a:
wątkowy garnek

<oblakanczy smiech> Chyba magiczny... Watkowy garnek... <chichot> Przepraszam, ale nie bardzo sobie wyobrazam straszliwie epicki quest "Zdobadz Garnek Astralnego Oslepiania Magow i Wspomagania Obcinania Wloasow".

Gerion napisał/a:
Wyczuwanie adeptow.

Poza sila aury (Obrona magiczna postaci.) wyczuwany jest takze wzorzec istoty, a ten w przypadku Adeptow jest bardziej wyrazny i skomplikowany. Czyli da sie odroznic Adepta od Nieadapta.


Ad1.
Oczywiście garnek to przenośnia.
Dokładniej, to najzwyczajniejszy hełm, z zasłoną uniemożliwiającą patrzenie. Eliminuje to fizyczne postrzeganie. Dalej, hełm zostaje umagiczniony (wpleciona esencja żywiołu, Nazwanie bądź uwięzienie ducha). Stając się przedmiotem magicznym zyskuje prawdziwy wzorzec. W świecie astralnym jest więc substancjalny. Nie można "przez niego" przejrzeć tak jak przez przedmiot niemagiczny.

Mag ma więc skutecznie uniemożliwione rzucanie czarów. W żaden sposób, ani fizycznie ani astralnie nie jest w stanie dojrzeć celu. A to podstawowy warunek udanego rzucenia czaru. Nie mozna tego robić na wyczucie.

Najprościej więc zatrudnić maga ze zdolnościami umagiczniania, albo poprosić Zbrojmistrza o odpowiednie Nazwanie. Możemy też umagicznić w zaawansowany sposób czyniąc z hełmu przedmiot wątkowy. Nadając mu poprzez to wyższą OM i zdolności np. wytłumiające wszelkie odglosy i hałasy, z jednej i drugiej strony.

BTW Kot, wątkowy to jednoznaczne z magiczny.


Ad2.
Zacytuj mi proszę zasady postrzegania wzorca postaci. Obojętnie która edycja.
Bez zdolności astralnego postrzegania, nie da się odróżnić adepta od nieadpta mój drogi. Nie spotkałem się w żadnej edycji ze słowem na temat, jak to zwiesz "wyczuwania".

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2006-06-14, 10:40   

Gerion napisał/a:
Kot, wątkowy to jednoznaczne z magiczny.


Herezja! ;P
Watkowy: posiadajacy konkretne moce, rozpisane poziomami dostrojenia, wymagajace dostrojenia, wydana PL, itepe, itede.
Magiczny: Zapalarka. Ciepły Garnek (Oślepiania Astralnego?), Płaszcz Zimowych Nocy...

Magicznym przedmiotem jest wszystko, co zostalo "ulepszone" za pomoca esencji zywiolow i/lub innych magicznych procesow. Przedmioty watkowe to tylko drobny podzbior przedmiotow magicznych.

P.S. Mysle, ze powinienes przeedytowac post. Wyglada, jakbys cytowal sam siebie.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2006-06-14, 11:22   

Kot napisał/a:
Magicznym przedmiotem jest wszystko, co zostalo "ulepszone" za pomoca esencji zywiolow i/lub innych magicznych procesow. Przedmioty watkowe to tylko drobny podzbior przedmiotow magicznych.


A co ja napisałem? Przypomnę: "wątkowy to jednoznaczne magiczny". Zaprzeczysz?
Coś się zapętliłeś.

Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Szaraq 
Czeladnik VI Kręgu


Wiek: 36
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-14, 20:25   

Gerion napisał/a:
A co ja napisałem? Przypomnę: "wątkowy to jednoznaczne magiczny". Zaprzeczysz?
Coś się zapętliłeś.

Noo... kazdy przedmiot watkowy jest magiczny, ale nie kazdy magiczny jest watkowy :-P . A taki 'garnek' raczej watkowy nie jest, chyba ze trza sie do niego dostrajac ;-) .
_________________
Pozdrawiam
Szaraq
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2006-06-16, 23:35   

Szaraq napisał/a:
kazdy przedmiot watkowy jest magiczny, ale nie kazdy magiczny jest watkowy

Tak jest. Czy ja gdzieś piszę inaczej?
Hełm może być dwojaki, zawsze jest magiczny, a postać zaawansowana może być wątkowa. Jeśli by nie był magiczny, nie spełniłby swoich założeń.

Może coś więcej o "wyczuwaniu" adeptem jakimś szóstym zmysłem (nie astralnym) ;-) ??

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Szaraq 
Czeladnik VI Kręgu


Wiek: 36
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-17, 13:26   

Gerion napisał/a:
Tak jest. Czy ja gdzieś piszę inaczej?
Hełm może być dwojaki, zawsze jest magiczny, a postać zaawansowana może być wątkowa. Jeśli by nie był magiczny, nie spełniłby swoich założeń.

Noo... ale jakos nie moge sobie wyobrazic wlasciwosci takiego helmu po dostrojeniu ;-) . Poza tym niewiem, czy mam racje, ale zeby korzystac z wlasciwosci tego helmu, musial by sie do niego dostroic nosiciel, a wiec w tym przypadku wieziony mag - czyli byloby to zupelnie bezsensu :-D .
_________________
Pozdrawiam
Szaraq
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2006-06-17, 17:53   

No co Ty Szarak?
Oczywiście, że to nie więzień się dostraja, a np głosiciel Dis, który zwykle znajduje się na każdym większym okręcie therańskim, transportującym niewolników. Polecam lekturę 2 części przygód J'role.

Równie dobrze może się do niego dostrajać adept-szef grupy łowców niewolników. Po 1507 i lądowaniu Triumfa, ten proceder przeżywał prawdziwy rozkwit w okolicach południowego odcinka Wężowej.

Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Szaraq 
Czeladnik VI Kręgu


Wiek: 36
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-18, 21:42   

Gerion napisał/a:
No co Ty Szarak?
Oczywiście, że to nie więzień się dostraja, a np głosiciel Dis, który zwykle znajduje się na każdym większym okręcie therańskim, transportującym niewolników. Polecam lekturę 2 części przygód J'role.

Hehe - stamtad wziales pomysl na garnek :-D ?? Hmm... a jakie inne wlasciwosci moglby taki przedmiot miec?? Poza tym z tego co wiem, jakos chyba po pokonaniu obrony magicznej poprzedniego wlasciciela, nowy moze sie na jego miejsce do przedmiotu watkowego dostroic, co mogloby byc dosyc niebezpieczne dla straznikow :-/ .
_________________
Pozdrawiam
Szaraq
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-06-18, 22:25   

Wydaje mi się że ciężko by się takiemu więźniowi poznawało tajniki garnka ;)
bo niby jak ma zdobyć wiedzę na temat tego, kto np. zrobił owy garnek, z czego go wykonał, gdzie... pomijając już fakt, że nie wiedziałby nawet czego tak naprawdę powinnien się dowiedzieć ;)
 
 
 
Szaraq 
Czeladnik VI Kręgu


Wiek: 36
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-18, 23:37   

Vasquez21 napisał/a:
Wydaje mi się że ciężko by się takiemu więźniowi poznawało tajniki garnka ;)
bo niby jak ma zdobyć wiedzę na temat tego, kto np. zrobił owy garnek, z czego go wykonał, gdzie... pomijając już fakt, że nie wiedziałby nawet czego tak naprawdę powinnien się dowiedzieć ;)

No - to fakt :-P . Ale mamy tutaj przynajmniej lekki pomysl na przygode :-D .
_________________
Pozdrawiam
Szaraq
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo