Poprzedni temat :: Następny temat
Finanse drużyny
Autor Wiadomość
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2006-09-14, 16:03   

Masz rację. Niestety nie zawsze da się wciągnąć w to całą drużynę.
U mnie jest tak, że indywidualne sprawy bohaterów również tworzą piękną opowieść, jednak w ostatnim momencie nabrały takiego obrotu i wagi, że ciężko jest mówić nawet o klasycznej drużynie.

Każdy bohater wypełnia własne cele i naraz miało miejsce kilka wątków. Ponadto wraz z bohaterami graczy wędrują zaprzyjaźnieni BNi z paru innych grup/drużyn. Często dzieje się mnóstwo rzeczy jak np uczty, kontakty towarzyskie, zapoznawanie, zjednywanie BNów, studiowanie ksiąg, a brak klasycznego rozwoju akcji. Każdy z bohaterów dąży do realizowania własnych celów (z tych szczytniejszych - jeden z BG zamierzał udać się do królestwa Śmierci i powrócić ze swą zmarłą żoną; inny wysunął projekt założenia ogólnobarsawiańskiej organizacji Obrońców Barsawii wraz z jej celami, sprzymierzeńcami, stosunkiem do różnych frakcji itd; kolejny znów chce odbudować podupadłe królestwo Landis itd.).

Kiedy jednak rozmowa z panią ambasador Iopos w Jerris o nieznanej przeszłości i smoczym pochodzeniu jednego z BG zajmuje godzinę czasu sesji, reszta zwyczajnie się nudzi. A niestety, u mnie te rzeczy zajmuja naprawdę sporo czasu. Dlatego ostatnio staramy się rozgrywać te indywidualne sprawy poprzez sesje 1:1 lub internet.
 
 
 
lord.owca 
Czeladnik V Kręgu
Zagubiony


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 152
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-09-14, 16:16   

fakt calkiem niezle sie namieszalo ale moze uda ci sie ich przekonac ze wspolne dzilanie w kazdej z pojedynczych spraw ma wieksza szanse na powodzenie. lub jak juz tak bardzo rozbiegli sie mozecie ich zostawic wlasnym zyciem i tylko od czasu do czasu spotkac sie i przedyskutowac jakie zmiany zaszly. generalnie moze czas na nowych bohaterow??
_________________
inkscape-tutorial.pl portfolio.dnginfo.pl
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2006-09-14, 16:32   

Nie nie, wciąż istnieją wspólne cele, m.in. pogoń za jednym z Nazwanych Horrorów.Nadal istnieje kupa niewyjaśnionych spraw, które BG chcą rozwiązać.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-09-14, 17:32   

Dokładnie rozumiem Cryingorca. To oczywiste (przynajmniej dla mnie), że po długim czasie, kiedy bohaterowie zaczynają zdobywać coraz większą sławę, mogą coraz więcej również zdziałać jeśli idzie o ich życiowe plany i cele, które często rodzą się oczywiście na sesjach. Nie zmienia to jednak faktu, że główne cele wspólne podróżowanie pozostaje równie istotne, jednakże tak jak mówię, mając więcej pieniędzy, znajomości... gracze chcą zrobić jeszcze więcej i każdemu z nich trzeba również wtedy poświęcić odpowiednio dużo czasu. Dlatego wydaje mi się, że rozwiązanie Cryingorca, czyli załatwianie takich rzeczy przez forum jest jak najbardziej ok. Szczególnie, że ostatnio założyłem forum drużynowe gdzie załatwiamy różne pierdołki jak i informuje graczy o różnych rzeczach.
 
 
 
lord.owca 
Czeladnik V Kręgu
Zagubiony


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 152
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-09-14, 18:30   

no tak faktycznie macie racje ze w takim wypadku zalatwianie niektorych spraw sprowadza sie do pozasesyjnych dialogow BG - MG. moja postac ma powiedzmy taka zdolnosc (charakter), ze jak narazie udaje sie jej namawiac reszte do wspoldzialania, lub jescze nie narobilo sie az tylu watkow.

a co do spraw finansowych to nadal uwazam ze powinny byc rozpatrywane indywidualnie do postaci a nie ogolnie w zależności od kregu, aby nimo wszystko przewijanie mialo czastke kazdego bohatera

Edit Vasquez: błąd.
_________________
inkscape-tutorial.pl portfolio.dnginfo.pl
Ostatnio zmieniony przez Vasquez21 2006-09-14, 19:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marceli 
Czeladnik V Kręgu
Istota pracująca


Wiek: 48
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 192
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-09-18, 13:25   

Ogólne wydatki są podobne. Wraz z wiekszym kręgiem postacie zwracają uwagę na jakość przedmiotów, wiekszą unikalność etc (np przedmioty do wykonywania um. artystycznych). Dlatego koszt idzie w górę, oczywiście można sie bawić w rozliczanie po sztuce srebra, ale dzieki zastosowaniu zwiększonych kosztów, bohater 'automatycznie' (znaczy gracz :> ) uzupełnia braki czy wymienia zużyte rzeczy. Dla GM to też ułatwienie bo nie traci się czasu na tworzenie kolejnego cennika w karczmie, czy też zwalnia go z obowiązku pamiętania kiedy ostatnio bohater uzupełniał farby.
_________________
Brak podpisu to lenistwo :)
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2007-03-11, 16:44   

Jeszcze niedawno uwazalem, ze kwoty rzedu 500-100 sztuk srebra to ogromny majatek dla mojej postaci. Ostatnie sesje mocno to odmienily - wydalem z gora 2500 sztuk srebra w przeciagu bardzo krotkiego czasu. I zaczynam sie mocno zastanawiac nad tym, skad wziac wiecej - potrzeby rosna dosc szybko, kiedy rosna mozliwosci.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo