Poprzedni temat :: Następny temat
Jakie działy / pod działy tworzymy ?
Autor Wiadomość
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-05-23, 11:58   Jakie działy / pod działy tworzymy ?

Witam.

Chciałbym, przeczytać o Waszych sugestiach dotyczących działów jakie mają powstać.

Moja propozycja:

Nowości
Informacje na temat nowości w świecie Earthdawna, nowych podręczników, przygód, planów i plotek. Wydaje mi się, że można to rozbić, albo połączyć z działem poniżej.

Earthdawn
Wydaje mi się, że można stworzyć jeden główny dział EARTHDAWN, w którym będziemy zamieszczać pytania dotyczące wszystkich systemów. Zastanawiałem się nad rozdzieleniem tego na Classica i Ied oraz II ed, ale w większości pytania będą się przeplatać.

Projekty
Informacje na temat aktualnych tłumaczeń. Kto co robi ? Jak wygląda postęp prac itp.
Oraz informacje na temat rzeczy, które można dodać do strony itp.


Wydaje mi się, że tyle by nam wystarczyło, z czasem można oczywiście to jakoś dodatkowo zmodyfikować.

Czekam na Wasze sugestie, bądź chociaż opinie.
 
 
 
lord.owca 
Czeladnik V Kręgu
Zagubiony


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 152
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-05-23, 12:51   

no wiec rozdzielenie na classic i 2 edycje to dobry pomysl

mozna by zrobic rozdzielenie na dzialy tyczace sie naprzyklad:
dyscypliny i adepci
miasta barsawi
kącik MG (Misie Gry spiskują ;p)
tworczosc graczy
humor sesyjny
plotki z swiata barsawi


jak potrzebujecie jakiejs pomocy to piszcie wprawdzie ostanim czasem nie mam zbyt wiele czasu ale chetnie pomoge...

pozdro

owca
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-05-23, 13:18   

Cytat:
no wiec rozdzielenie na classic i 2 edycje to dobry pomysl



Tak jak mówię, może i dobre, ale wydaje mi się, że zbyt często by się to przeplatało i użytkownicy nie wiedzieli by w którym dziale pisać :)

Cytat:
mozna by zrobic rozdzielenie na dzialy tyczace sie naprzyklad:
dyscypliny i adepci
miasta barsawi
kącik MG (Misie Gry spiskują ;p)
tworczosc graczy
humor sesyjny
plotki z swiata barsawi



Chodzi Ci jakby o rozbicie całego ED na mniejsze kawałki, nie wiem co na to inni. Mi osobiście wydaje się, że kilka propozycji można wykorzystać jak:
- humor sesyjny
- kącik MG

pozostałe zostawiłbym narazie razem


Cytat:
jak potrzebujecie jakiejs pomocy to piszcie wprawdzie ostanim czasem nie mam zbyt wiele czasu ale chetnie pomoge...



Jakoś nie mam pomysłu narazie w czym można by pomóc, wydaje mi sie, że najlepiej pomożesz właśnie na forum budując jakieś konstruktywne uwagi. Razem nam wszystkim powinno się udać popchnąć wszystko do przodu.
 
 
 
Bragi 
Nowicjusz


Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 9
Wysłany: 2006-05-23, 17:02   

Hej Witam
Odnośnie podziału na 3 edycje, to uważam, że to dobry pomysł, ale niemal wyłącznie w kontekście problemów i sugestii związanych z mechaniką. Możnaby utworzyć osobny dział zawierający tematy związane z samym światem ED.
Myślę,że wartoby spróbować działu (lub taki topic w dziale humpru) jak pamiętny In memoriam z MiM'a.
_________________
"Nie istnieje człowiek, sprawa, zjawisko, a nawet żadna rzecz, dopóty, dopóki w sposób swoisty nie zostały nazwane. Władzą jest więc moc swoistego nazywania ludzi, spraw, zjawisk i rzeczy tak, aby te określenia przyjęły się powszechnie."
 
 
Szaraq 
Czeladnik VI Kręgu


Wiek: 36
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-05-23, 21:06   

Bragi napisał/a:
Hej Witam
Odnośnie podziału na 3 edycje, to uważam, że to dobry pomysł, ale niemal wyłącznie w kontekście problemów i sugestii związanych z mechaniką. Możnaby utworzyć osobny dział zawierający tematy związane z samym światem ED.
Myślę,że wartoby spróbować działu (lub taki topic w dziale humpru) jak pamiętny In memoriam z MiM'a.

Tez w sumie bylbym za tym, zeby podzielic forum na 3 edycje. Ponadto dalbym dzial "off-topic" (tak na prawde to z zasady, bo zawsze jest przydatny) oraz "inne", w ktorym bylyby wlasnie posty a'la mieszanka edycji, czy humor sesyjny.

P.S.: Udalo mi sie wreszcie zarejestrowac - komp faktycznie byl zwalony :D
_________________
Pozdrawiam
Szaraq
 
 
 
Wojtek 
Nowicjusz
Skryba translator

Wiek: 42
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 23
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2006-05-24, 06:47   

Odnosnie propozycji kolegow mam tylko jedna uwage - na poczatku moze lepiej nie dzielic na zbyt wiele dzialow, nie lubie jak mi sie glowna strona rozwija na trzy ekrany w ktorych jest pozniej po 2 tematy :) Na poczatek moze bardzo zgrubny podzial a pozniej w miare pojawiania sie tematow z roznych kategorii dodawaloby sie nowe i przenosilo tematy. Moze i wymaga to wiecej zachodu, ale za to naturalnie bedzie sie rozwijalo.
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-05-24, 12:57   

Tez mi się wydaje że tak będzie lepiej.
 
 
 
lord.owca 
Czeladnik V Kręgu
Zagubiony


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 152
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-05-24, 18:21   

moze by juz wzucic jakies dwa dzialy np mechanika i sesyjny humor by forum zaczynalo powoli zyc, bo czym wiecej osob bedzie tym wiecej propozycji i bedzie z czego wybierac :mrgreen:
_________________
inkscape-tutorial.pl portfolio.dnginfo.pl
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2006-05-24, 21:18   

Tak naprawdę to trudno mi powiedzieć, jakie wersje ED są grywane w polsce. Sadzę, że przeważa ED1 z autorskimi zmianami. Sam prowadziłem od 8 kwietnia 2005 na 2 edycji, obecnie zmieniam wszystko na Classica. Na różnych forach (moorhold, wrota, polter) z rzadka ktoś pytał o ED2 o EDC nie wspominając...

Ale... owszem, pomysł zrobienia działów z mechaniką wedle edycji może i wypali.

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-12-24, 23:55   

Witam:)


Proponuję stworzenie nowego działu: "Kącik Gracza"... Aby MG z forum mieli gdzie pisać:D

Występuje z tym wnioskiem ponieważ dział: "Kącik MG" został w całości opanowany przez Graczy a MG jakoś nie udzielają się w pisaniu w tym dziale:P

Może wiec opatrznie zaczną pisać w dziale dla Graczy:P

Co Wy na to?:)
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
 
 
 
Vasquez21 
Administrator


Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 337
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2006-12-28, 11:00   

ciekawa inicjatywa ;], obawiam się że w kąciku MG nie pojawia się nic dla MG, ponieważ wszyscy obawiają się tego, że ktoś niepożądany może tam zajrzeć.

Zastanawiam się czasem czy poprostu nie zamknąć tematu dla określonej grupy ludzi, i zrobić na początku spis wszystkich którzy mają dostęp do działu, tak żeby żaden MG nie musiał się obawiać, że jego gracz skuszony zajrzy ;)

Co o tym myślicie ?
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-12-28, 11:13   

Vasquez21 napisał/a:
ciekawa inicjatywa ;]


A pewnie że ciekawa:P A coś Ty myślał:D

Vasquez21 napisał/a:
obawiam się że w kąciku MG nie pojawia się nic dla MG, ponieważ wszyscy obawiają się tego, że ktoś niepożądany może tam zajrzeć.


Obawiają się wszyscy na tyle skutecznie że nic kompletnie tu nie piszą i nic się tam nie dzieje. Ja trochę tam popisałem choć MG nie jestem ale to żenada że Kącik MG uzupełnia Gracz i to jeszcze emerytowany w sumie:D

Vasquez21 napisał/a:
Zastanawiam się czasem czy poprostu nie zamknąć tematu dla określonej grupy ludzi, i zrobić na początku spis wszystkich którzy mają dostęp do działu, tak żeby żaden MG nie musiał się obawiać, że jego gracz skuszony zajrzy ;)


O tym samym sobie pomyślałem:) Z tym że byłaby to jedna z opcji profilu użytkownika aby określić czy MG czy Gracz. W prawdzie użytkownik sam mógłby to zmienić ale możnaby nałożyć ograniczenie że użytkonicy MG o stażu zaznaczonym w profilu na forum krótszym niż np miesiąc nie maja wstępu i już. W przeciwnym wypadku wścibscy będą zmieniali sobie to ustawienie profilu jak tylko będą chcieli powęszyć w dziale dla MG. Kwestia do rozwiązania uważam w sensie technicznym więc Twoja w tym głowa aby był to sens właściwy:P

PS.: Czyli odbierzesz mi dostęp do działu dla MG i znowu dział ten popadnie w ruinę jak wcześniej?:P
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2006-12-28, 11:24   

E tam, zamiast kąciku dla Graczy czy MG zmienić nazwę na kącik dla PRAKTYKÓW...
Nikomu z graczy nic się nie stanie, jak przeczyta kilka słów/pomysłow od innego MG. Ja nie widzę żadnego problemu a mnożenie bytów ponad potrzebę (i tak na forum namnożonych) jest niepożądane....

Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
sir_lancelot 
Czeladnik VI Kręgu
Sir Lancelot


Wiek: 42
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 304
Skąd: Iława
Wysłany: 2006-12-28, 11:33   

Gerion napisał/a:
E tam, zamiast kąciku dla Graczy czy MG zmienić nazwę na kącik dla PRAKTYKÓW...
Nikomu z graczy nic się nie stanie, jak przeczyta kilka słów/pomysłow od innego MG. Ja nie widzę żadnego problemu a mnożenie bytów ponad potrzebę (i tak na forum namnożonych) jest niepożądane....


No jak Wam nie będzie przeszkadzało że opinie Graczy będą się mieszały z opiniami MG co często jest dość różne w wymowie to ja jestem za:) Jak najbardziej:) Dla mnie tam może być i 1 dział grunt żeby każdy mógł i chciał się wypowiedzieć a nie siedział cicho a tematy gniją.
_________________
http://www.myspace.com/sobiewolaclub

http://www.sobiewola.pl/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo