Poprzedni temat :: Następny temat
[ED3] - umiejętność Map Making
Autor Wiadomość
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2015-01-30, 21:56   [ED3] - umiejętność Map Making

Kto mi wytłumaczy że posiadanie samej umiejętności jest bezsensowne?
Czy, żeby opracować mapę z podróży, nalezy wykonać Navigation Test, a więc mieć też skill Navigation??
Tak więc Map Making wyłącznie ma sens w parze z Navigation?

Proszę o sprostowanie, i ewnetualne wskazówki co z tym fantem zrobić.

pzdr
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Bleddyn 
Czeladnik V Kręgu


Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 133
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-01-30, 23:24   

Z opisu wynika, że test Nawigacji jest po to, żeby śledzić pozycję względem jakiś punktów odniesienia. Jak bohaterowie nie mają Nawigacji to w nieznanym terenie pewnie się zgubią i de facto nie wiedzą, gdzie są.

Nie jest napisane, że twórca mapy ma mieć Nawigację - ktoś może mu podać wytyczne. Jak robi mapę znanych terenów, miejsc oznaczonych przez przydrożne znaki to moim zdaniem można pominąć test.

A jaka wygląda ta konkretna sytuacja?
Ostatnio zmieniony przez Bleddyn 2015-01-30, 23:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2015-01-31, 00:06   

Sytuacja wygląda tak:
Bohaterowie podążają szlakiem z Darranis do Ardanyan. Po drodze ginie jeden z członków karawany i zostaje pochowany gdzieś niedaleko traktu.

Po 3 tyg, przychodzi do adepta krewniak, z prośbą o wskazanie miejsca pochówku. Adept ma skilla map making i deklaruje, że za parę dni przygotuje mu mapę i oznaczy miejsce grobu krewniaka... I tu mam zonka, bo nie wiedzialem jak tę Navigację ugryźć.
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Bleddyn 
Czeladnik V Kręgu


Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 133
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-01-31, 00:40   

Jak to znany szlak to uznaj może, iż ktoś z karawany miał Nawigację, albo że droga jest na tyle dobrze oznaczona i znana, że można ten test pominąć lub częściowo trzeba wykorzystać istniejącą mapę tych terenów.

Moim zdaniem trzeba to na tyle dobrze rozegrać, żeby gracze nie olewali tej Nawigacji.
 
 
Marceli 
Czeladnik V Kręgu
Istota pracująca


Wiek: 48
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 192
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-31, 09:33   

Map making służy do tworzenia/kopiowania i poprawnego czytania map IMO.
Na znanym szlaku nie widzę problemów jeżeli posiada mapę tego szlaku. BG nie robił notatek z podróży i nie jest w stanie odtworzyć całego szlaku z pamięci. Musi mieć mapę tego szlaku i wtedy może ją skopiować + dodać swój kawałek z oznaczeniem grobu.
Oczywiście może stworzyć na "oko" ale dokładność może być zwodnicza.

Połączenie z nawigacją daje lepsze pole manewru w terenach nieznanych bo jesteś w stanie określić swoją pozycję i stworzyć dokładniejszą mapę.

Ale nadal mapy choćby szkice + opis są tworzone na bieżąco. Nie da się dobrze zapamiętać wszystkich szczegółów dla dobrej mapy.
_________________
Brak podpisu to lenistwo :)
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2015-01-31, 20:48   

Ok, Marceli pomogłeś. Lepiej rozumiem kiedy uznam, że skill służy do tworzenia/kopiowania.
I BG nie robił notatek. I nie ma nawigacji. Muszę pomyśleć nad własciwym stopniem trudności i potem się okaże jak wyszło...
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo