Poprzedni temat :: Następny temat
Tropienie
Autor Wiadomość
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2014-04-08, 16:58   Tropienie

Hej,

Tak się zastanawiam, czy można śledzić kogoś wstecz?
To znaczy, znajdujemy trop i nie idziemy za śladami tam, gdzie prowadzą, tylko tam skąd przyszły?

Ja uznaję coś takiego, jednak czasem to przeszkadza w prowadzeniu, bo gracz może odkryć gdzie ktoś był. A to miesza szyki.

Druga sprawa. Powiedzmy, że gracze zabijają kogoś. I zrobią taki myk, że postawią ostatni ślad stopą tego zabitego, na jakimś brudzie, krwi. Czy to zadziała wtedy, aby móc wytropić skąd przyszedł?

Pozdro
Habib.
_________________
Habibsite.pl
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-12, 21:39   

Ja bym chyba się na to nie zgodził. Trop jest wskazywany magicznie i można to tym tłumaczyć to, że nie pokazuje wstecz.

A co do drugiej sprawy. Wydaje mi się mocno naciągane i na pewno (jeżeli dopuszczałbym opcję pierwszą, że Tropienie działa wstecz) bym na to nie pozwolił.
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2014-06-05, 01:18   Re: Tropienie

Habib napisał/a:

Tak się zastanawiam, czy można śledzić kogoś wstecz?
To znaczy, znajdujemy trop i nie idziemy za śladami tam, gdzie prowadzą, tylko tam skąd przyszły?


Ja nie widzę przeszkód. Opis talentu wskazuje że podążamy śladami zostawionymi przez dane zwierzę lub Dawcę Imion. Nie ma nic o tym w którym kierunku i że podążamy za tymi, którzy ślady zostawili. Podążami za śladami :)

Tylko trzeba pamiętać, że z każdym kolejnym dniem tropienia "wstecz" trudność testu będzie wzrastać, bo ślady będą coraz starsze.

Habib napisał/a:
Druga sprawa. Powiedzmy, że gracze zabijają kogoś. I zrobią taki myk, że postawią ostatni ślad stopą tego zabitego, na jakimś brudzie, krwi. Czy to zadziała wtedy, aby móc wytropić skąd przyszedł?


Nie no ślady musi zostawić ta osoba/istota której ślady chcemy tropić. Stawianie stopą zabitego to już czynność wykonywana nie przez zabitego, a przez tego kto używa tej stopy. I będą to ślady nie zabitego, a zabójców :)
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2014-06-05, 17:50   

Doczekałem się.
Dzięki. ;)
Sethariel napisał/a:
Ja nie widzę przeszkód. Opis talentu wskazuje że podążamy śladami zostawionymi przez dane zwierzę lub Dawcę Imion. Nie ma nic o tym w którym kierunku i że podążamy za tymi, którzy ślady zostawili. Podążami za śladami :)

No właśnie wiem, tylko kiedyś na jakiejś sesji tak nam wpadło do głowy. A zmieniał nie będę tego już jak gramy, bo i po co?
_________________
Habibsite.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo