Poprzedni temat :: Następny temat
Plaga - konstrukt
Autor Wiadomość
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2012-08-13, 14:34   Plaga - konstrukt

Pytanie - czy poza opisanym rozproszeniem magii, widzicie inną możliwość "uleczenie" rozprzestrzeniającej się zarazy wywołanej konstruktem Plagą? Ja bym widział rowniez możliwość dla głosiciela Garlen i testu uzdrowienia, ale nie wiem jak to mechanicznie potraktować. Jakieś sugestie?

Cytat:
Few proven cures for this disease exist. An Excellent result on a Dispel Magic Test against the Cause Plague Test result can cure a victim. Additionally, victims recover from the disease if the plague that caused the disease dies. No other known cures exist, however.


pzdr
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2012-08-13, 17:58   

Moce Garlen są w sumie 'wyższego rzędu' wobec większości mocy Horrorów. Przynajmniej tak dyktuje logika i materiały fabularne z systemu. Skoro wysokiego poziomu moce Garlen mają ponoć leczyć Znamiona...
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2012-08-13, 19:24   Re: Plaga - konstrukt

Gerion napisał/a:
Pytanie - czy poza opisanym rozproszeniem magii, widzicie inną możliwość "uleczenie" rozprzestrzeniającej się zarazy wywołanej konstruktem Plagą? Ja bym widział rowniez możliwość dla głosiciela Garlen i testu uzdrowienia, ale nie wiem jak to mechanicznie potraktować. Jakieś sugestie?

Cytat:
Few proven cures for this disease exist. An Excellent result on a Dispel Magic Test against the Cause Plague Test result can cure a victim. Additionally, victims recover from the disease if the plague that caused the disease dies. No other known cures exist, however.


pzdr


Proponowałbym nową moc dla Głosiciela Garlen, dostępną od jakiegoś poziomu Głosicielstwa, na przykład od 7.

Przykładowo.

HEAL DISEASE
Step: Rank+WIL
Action: Sustained
Duration:1 round
Passion: Garlen
Minimum Questor Rank: 7
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2012-08-13, 21:19   

A ja po prostu uznałbym poziom mocy Plagi(lub dowolnej innej choroby) za ST testu Leczenia (mocy Głosiciela oczywiście).
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2012-08-13, 21:38   

Kot napisał/a:
A ja po prostu uznałbym poziom mocy Plagi(lub dowolnej innej choroby) za ST testu Leczenia (mocy Głosiciela oczywiście).


Też tak można. Zamiast Poziomu Mocy raczej Obrona Magiczna (w tym wypadku 17) tak jak w przypadku trucizn i innych chorób.

Nadal jednak ograniczyłbym możliwość korzystania z Leczenia w ten sposób do odpowiedniego Poziomu Głosicielstwa.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2012-08-13, 21:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2012-08-14, 08:19   

Ewentualnie zamiast wyznaczać ST obroną magiczną, może to być wynik Testu Efektu Plagi w tym konkretnym przypadku... będzie dzięki temu o wiele trudniej i niskopoziomowy głosiciel Garlen nie da rady tak łatwo...

pzdr
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2012-08-14, 09:58   

Ale z łaską Pasji może jednak odnieść sukces, zapewne po wielu próbach. Co czyni opowieść o wiele ciekawszą...

Ja np. pozwoliłbym nawet nieudanemu wynikowi odrobinę poprawić stan pacjenta. W ten sposób Głosiciel mógłby go przynajmniej utrzymać przy życiu, nim zdoła wezwać pomoc.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo