Poprzedni temat :: Następny temat
Beastform niedopowiedzenia
Autor Wiadomość
Auraya 
Uczeń III Kręgu
Złodziej/MŻ


Wiek: 42
Dołączyła: 01 Sie 2011
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-08, 12:19   Beastform niedopowiedzenia

Sprawa wygląda następująco:

Jestem wyczerpana na 18 punktów, potrzebuję skorzystać z beastforma, by zamienić się w mysz (próg przytomności 16, próg życia 19), czy po rzuceniu czaru stracę przytomność, czy dostanę zwierzaka świeżego?
I co się dzieje dalej?
Jak zginę (jako mysz) to czar się skończy automatycznie, czy zadziała wtedy amulet oszukania śmierci (wystarczy myszy zadać 2 pkt obrażeń żeby ją zabić), czy z 20 obrażeń "zrobi" się 84 czyli mój próg życia?
A jeśli padnę nieprzytomna to będę tak leżała do końca trwania czaru?

Nie ma takich szczegółów w opisie czaru, a w jęz. angielskim nie jestem na tyle dobra, by podjąć się przekopywania podręcznika.
_________________
Because, really, "Kill it with fire" should be your FIRST reaction to a problem!
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2012-07-08, 20:47   Re: Beastform niedopowiedzenia

Auraya napisał/a:
Jestem wyczerpana na 18 punktów, potrzebuję skorzystać z beastforma, by zamienić się w mysz (próg przytomności 16, próg życia 19), czy po rzuceniu czaru stracę przytomność, czy dostanę zwierzaka świeżego?


Przybierając formę zwierzęcia przyjmujesz jego Cechy Fizyczne (Zręczność, Siła Fizyczna, Żywotność), zachowujesz Cechy Umysłowe (Percepcja, Siła Woli, Charyzma) oraz wszystkie talenty.

Zatem możesz skorzystać jeszcze z talentu Wytrzymałość (jeśli masz), dzięki czemu twój próg życia i przytomności będzie większy. Możesz też korzystać ze wszystkich zaklęć, które nie mają niewykonalnych dla zwierzęcia wymaganych gestów i składników (dla MŻ 7 Kręgu będzie tego trochę).

W opisie zaklęcia nie ma nic o regeneracji, więc zatrzymujesz wszystkie obrażenia jakie miałaś.

Auraya napisał/a:
Jak zginę (jako mysz) to czar się skończy automatycznie, czy zadziała wtedy amulet oszukania śmierci (wystarczy myszy zadać 2 pkt obrażeń żeby ją zabić), czy z 20 obrażeń "zrobi" się 84 czyli mój próg życia?


Czar będzie działał do końca czasu jego trwania, zatem amulet śmierci zadziała na ciebie jako myszę - czyli 19 obrażeń (nie 20 - a dlaczego, to patrz niżej).

Traci się przytomność lub ginie w przypadku posiadania liczby obrażeń równej bądź większej od danego progu (str. 219 Player's Guide).

Auraya napisał/a:
A jeśli padnę nieprzytomna to będę tak leżała do końca trwania czaru?


Zaklęcie nie wymaga koncentracji do działania, zatem tak. Będziesz tak leżała do końca trwania czaru.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2012-07-09, 00:01, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo