Poprzedni temat :: Następny temat
Healing Vial
Autor Wiadomość
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2011-09-03, 20:46   Healing Vial

Healing Vial
Jest to przedmiot wątkowy z Players Guide str. 279. Czy według was można wytwarzany eliksir podawać innej osobie niż tej dostrojonej do niego?
Ja jestem zdania, że nie powinno się go podawać komuś innemu.

Druga sprawa. Można przedawkować eliksiry? Ja sobie myślę tak, że jak coś długo się stosuje to można ze wszystkim przedobrzyć. Sprawa wygląda tak, że jeden z graczy ma Ranę Krwi i aby ją wyleczyć może wypić eliksir i przerzucić OM Rany Krwi wynoszącą 24. Więc pije i pije ten eliksir, ale mu się nie udaje. Postanowiłem w końcu, że jak będzie pił zbyt często to coś może mu się przytrafić jak np. obniżenie statystyk czy cuś.
_________________
Habibsite.pl
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-09-04, 12:54   

Żeby trochę pobudzić ewentualnych chętnych do odpowiedzi a zarazem drugi raz tego samego nie przerabiać wklejam swój post z naszego drużynowego forum (lekko zmodyfikowany), który zawiera esencję rozmowy z armą i moje własne uwagi...
Cytat:
Łza Matki

Zadałem dzisiaj pytanie na oficjalnym forum o wątkową fiolkę, w której posiadaniu jest Kha'draz, a oto czego się dowiedziałem:

- od drugiego Poziomu dostrojenia eliksir z fiolki działa jak zwykły healing potion (ten za 300ss) i leczy obrażenia ORAZ ewentualną Ranę a nie jedno z tych dwóch

- jeśli druga osoba dostroi się do wszystkich czterech Poziomów fiolki ta i tak będzie produkować tylko dwie dawki eliksiru dziennie, więc jak komuś podoba się efekt to najlepiej niech sobie kupi jedną na własność

- eliksir z fiolki działa tylko na Kha'draza i ewentualnie inną osobę, która również się do niej dostroi - tak jest w przypadku wszystkich przedmiotów wątkowych (tylko osoba dostrojona odnosi korzyści). Można wszakże kombinować tutaj na kilka sposobów, zależnie od interpretacji faktów i mocy, które przypiszemy fiolce na danym Poziomie dostrojenia (a w tym, tworząc przedmiot, mamy pełną swobodę):
---- (a) osoba dostrojona wyzwala moc fiolki, którą jest produkowanie eliksiru, a co później dzieje się z eliksirem (poza tym, że nie można go przechowywać poza fiolką) ani kto go wypije, nie ma znaczenia (a więc każdy, kto go wypije, dostaje stosowny bonus)
---- (b) z produkowaniem jak wyżej (a), ale osoba inna niż dostrojona może wypić eliksir i dostać bonus dopiero, gdy właściciel dostroi się do odpowiedniego Poziomu (na przykład na pierwszym i drugim poziomie jest dopisek, że tylko właściciel dostaje bonus a na trzecim lub czwartym Poziomie, poza już istniejącym efektem, pojawia się zapis, że każdy może go wypić i dostać bonus)
Cytat:
Rank 1: Step 4, owner only
Rank 2: Step 8, owner only
Rank 3: Step 8, everyone can drink (but owner summons it)
Rank 4: two potions per day


Jak dla mnie, bez sensu, bo biorąc pod uwagę koszt i czas dostrojenia ograniczenie takie nie ma żadnego znaczenia. Miałoby w przypadku przedmiotów droższych pod względem kosztu w PL.

---- (c) z produkowaniem jak wyżej (a), ale osoba inna niż dostrojona otrzymuje tylko część bonusu 75 lub 50%.
Cytat:
Rank 1: owner +4, rest +2 or +3
Rank 2: owner +8, rest +4 or +6
Rank 3: owner +10, rest +5 or +8
Rank 4: two potions per day




A co do "przedobrzania"... Między kolejnymi Testami Zdrowienia musi upłynąć godzina, którą postać spędza we względnym spokoju i bez forsowania się. Omawiana fiolka daje bonusy do dwóch TZ dziennie, co nie jest jakąś szaleńczą ilością, biorąc pod uwagę moce niektórych adeptów (Fireblood można użyć tyle razy ile ma się TZ, Fire Heal zwiększa ilość TZ, a Bestial Resilience (dodaje Poziom talentu do Stopnia Żywotności na potrzeby TZ) i Vitality (TZ za każdy Poziom talentu) to już w ogóle masakra... w połączeniu z Life Check to prawie nieśmiertelność) - bardziej istotne, że pozwala wyleczyć każdego dnia dwie Rany. Czemu jednak dodawać ograniczenia do leczenia przy użyciu eliksirów, gdy istnieją inne, o wiele potężniejsze, sposoby uzdrawiania z mniejszymi albo wręcz żadnymi ograniczeniami stosowania?
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2011-09-05, 14:03, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2011-09-05, 17:06   

sirserafin napisał/a:
A co do "przedobrzania"... Między kolejnymi Testami Zdrowienia musi upłynąć godzina, którą postać spędza we względnym spokoju i bez forsowania się. Omawiana fiolka daje bonusy do dwóch TZ dziennie, co nie jest jakąś szaleńczą ilością, biorąc pod uwagę moce niektórych adeptów

A czy ja o to pytałem?

Zastanawia mnie po prostu zdanie innych dlatego zapytałem tutaj nie odnosząc się do naszego forum.
_________________
Habibsite.pl
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-09-05, 18:05   

Nie przedstawiłeś żadnego argumentu za tym, że pijąc cokolwiek dwa (czy kilka więcej) razy dziennie można od tego zachorować (a więc należy ten element - leczenie eliksirami - odnieść do reszty systemu i porównywać a nie traktować jako wyizolowany problem, gdyż nawet jeśli znaleźć jakieś rozwiązanie nie będzie służyło ono odpowiednio systemowi, gdy taki niby opracowany problem z powrotem się w całość wciśnie). Jakby pił to zamiast wody (1,5-2,5 litra dziennie) i nic nie jadł to mógłby zachorować (i to nawet nie dlatego, że spożył tego za dużo tylko z braku innych potrzebnych organizmowi substancji, bo eliksir leczący akurat pobudza regenerację), ale jedna dawka to chyba przeciętnie 200 ml (w zależności gdzie i z czego eliksir wyprodukowano).
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2011-09-06, 08:23   

Habib, eliksir leczenia to sam w sobie potężny lek, a wątkowa fiolka już tym bardziej. Skoro BG wpadł w posiadanie leczniczej fiolki, to czemu go ograniczać? IMHO nie powinien chorować, spożywając dawkę eliksiru dziennie. W końcu skoro ma taki przedmiot, wydał PL na dostrojenie się do niego, to z czasem zaleczy ową ranę.

Druga rzecz, pomysł z udostępnieniem mocy leczenia osobom trzecim od 3-go poziomu dostrojenia, który przytoczył sirserafin, brzmi rozsądnie. Sam się bym nad tym zastanawiał, choć przyznać trzeba, że przedmiot robi się wtedy bardzo potężny.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2011-09-08, 16:09   

Cryingorc napisał/a:
Habib, eliksir leczenia to sam w sobie potężny lek, a wątkowa fiolka już tym bardziej.

Cryingorc napisał/a:
Sam się bym nad tym zastanawiał, choć przyznać trzeba, że przedmiot robi się wtedy bardzo potężny.

Dlatego zrobię tak, że będzie mogła ów fiolka leczyć tylko dostrojonych do niej.
_________________
Habibsite.pl
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2011-09-11, 14:30   Re: Healing Vial

Habib napisał/a:
Healing Vial
Jest to przedmiot wątkowy z Players Guide str. 279. Czy według was można wytwarzany eliksir podawać innej osobie niż tej dostrojonej do niego?

Nie. Tylko dla dostrojonych. Tak samo jak inne przedmioty wątkowe działają tylko dla dostrojonych do nich adeptów.

Habib napisał/a:
Druga sprawa. Można przedawkować eliksiry? Ja sobie myślę tak, że jak coś długo się stosuje to można ze wszystkim przedobrzyć. Sprawa wygląda tak, że jeden z graczy ma Ranę Krwi i aby ją wyleczyć może wypić eliksir i przerzucić OM Rany Krwi wynoszącą 24. Więc pije i pije ten eliksir, ale mu się nie udaje. Postanowiłem w końcu, że jak będzie pił zbyt często to coś może mu się przytrafić jak np. obniżenie statystyk czy cuś.


W przypadku tego wątkowego eliksiru bym nic nie robił. Ale w przypadku innych... pomysł z przedawkowaniem jest ciekawy. A może uzależnienie? Ktoś tak często bierze eliksir zdrowienia, że bez niego już nie jest w stanie się sam leczyć :-) Jak wytłumaczyć? Magia...

Generalnie jednak nie ograniczałbym tak postaci Graczy. W końcu te eliksiry nie są za darmo. Nawet w przypadku tego wątkowego, to najpierw Gracz musiał poświęcić czas, może też jakieś zasoby i Punkty Legend. Miałem kiedyś sytuację, że postać Gracza była alchemikiem. Miał Ranę Krwi. Zrobił sobie chyba z 15-20 eliksirów leczenia. W końcu za którymś razem mu się udało :-) Trochę go to kosztowało.

Jeszcze inny pomysł to wadliwe/zepsute eliksiry. W opisie umiejętności Alchemia jest napisane, że przy Porażce eliksir może wybuchnąć, lub alchemik może stworzyć jakąś trującą mieszankę. Jeśli postacie Graczy nie sprawdzają (umiejętnością Alchemia) swoich eliksirów przed wypiciem, może kogoś spotkać przykra niespodzianka. Najlepiej tutaj potajemnie sobie rzucić np. procentówką czy dana fiolka jest niedobra. Tak by nie była to do końca arbitralna decyzja MG.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2011-09-11, 14:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2011-09-11, 20:58   

Cytat:
The vial produces a healing potion once per day, but its bonus to Recovery Tests is only +4, or a Step 4 Recovery Test on its own.

Co oznacza, że owszem, mimo iż używać fiolki może tylko dostrojony Adept, to napoić tym eliksirem może każdego.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2011-09-11, 21:08   

Kot napisał/a:
Cytat:
The vial produces a healing potion once per day, but its bonus to Recovery Tests is only +4, or a Step 4 Recovery Test on its own.

Co oznacza, że owszem, mimo iż używać fiolki może tylko dostrojony Adept, to napoić tym eliksirem może każdego.


To jedna z interpretacji ;-)

U mnie by nie przeszła... ale ja jestem niedobry MG.

Arma napisał/a:

It's treated as a healing potion, rules wise.
As for whether or not someone other than the thread weaver can drink it, that's somewhat up to you. By default, only people with threads can use items. You may interpret it to a point where you say it's a summoning effect, and now everyone can use it, it's just that only the one with the thread can summon it. At this point, you explicitly handle it differently than other items, though. that would be okay, you just got to be aware of it.


Z wątku Healing Vial na forum RB.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2011-09-11, 21:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo