Poprzedni temat :: Następny temat
Punkty legend za skarby
Autor Wiadomość
Bu 
Nowicjusz
Mega Mistrz


Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-06-17, 19:55   Punkty legend za skarby

Czy ktoś stosuje zasady dot. pul legend?

Co do większości nie mam wątpliwości. Potwory to potwory, cel sesji proste, odgrywanie i heroizm to na pół jedna. Wszystko fajnie, tylko co ze skarbami?

W opisach niektórych potworów jest łup wart punkty leged, ale to zwykle są losowe liczby i nijak nie mieszczą się w przewidzianych przez podręcznik widełkach. Przedmiotów magicznych prawie tam nie ma. Zasady dot. tej puli legend są mocno mgliste.

Ja sobie roboczo założyłem, że 1 szutka srebra = 1 punkt legend i jak znajdą przedmiot wątkowy wart 2000 złota to na pięciu graczy = 400 pkt legend / łeb.

Chciałbym wiedzieć, jak to sobie wyobrazili twórcy gry. Jakieś pomysły?
_________________
http://www.obsidianportal...smakow-barsawii
 
 
Bleddyn 
Czeladnik V Kręgu


Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 133
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-06-17, 20:35   

Gram na ED3 i robię jak kiedyś arma tłumaczył na forum RedBrick.
Działa to podobnie jak w kwestii przeciwników.

Cieniopłaszczka to nagroda z 2 kręgu, więc podobnie nagroda za łup. Widełki wykorzystuję tak, że wartość przyznaję ze względu na moją ocenę przeciwnika/wartości łupu, efektywność i efektowność walki oraz rozgłos jaki temu został nadany. W tym konkretnym przypadku 1 i 2 krąg dostanie pulę adekwatną do swojego kręgu o ile starcie było dla niego wyzwaniem (jedna cieniopłaszczka dla czterech 1 kręgowców to żadne wyzwanie), wiec od 3 kręgu dostanie się figę z makiem.

Jeśli chodzi o przedmioty magiczne to w zależności z jakiego są kręgu, ale także adekwatnie do poziomu bohaterów. W końcu skoro przeżyli przygodę w trakcie której zdobyli łuk Nioku to była ona dostosowana do ich kręgów, więc taka też będzie nagroda za to trofeum, ale po to są widełki, żeby w tym przypadku dać im maksymalną wartość. Tak samo jak czeladnik (krąg 5+) zdobędzie zwykłą kolczugę wątkową (poziom nowicjusza) to nie widzę sensu dawać za to punktów legend, bo taki towar to można już można kupić.
 
 
Bu 
Nowicjusz
Mega Mistrz


Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-06-17, 21:43   

No sensowne, chyba sensowniejsze niż 1ss=1pl, zwłaszcza w przypadku Łuku Nioku, który wart jest teoretycznie setki tysięcy (chociaż jakiś pakerny to on nie jest :roll: ).
_________________
http://www.obsidianportal...smakow-barsawii
 
 
Bleddyn 
Czeladnik V Kręgu


Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 133
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-06-17, 22:03   

A który przedmiot magiczny z podręczników jest potężniejszy?
 
 
Bu 
Nowicjusz
Mega Mistrz


Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-06-17, 22:22   

Ok, jest silny, ale do trzeciego poziomu to mocniejszy jest zwykły wątkowy Długi Łuk, zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość wysiłku i punktów legend, jakie trzeba zainwestować. Wyżej to na razie nie ma nawet co marzyć dla moich BG, stąd moje wrażenie. Ale temat nie jest o tym.
_________________
http://www.obsidianportal...smakow-barsawii
 
 
Bleddyn 
Czeladnik V Kręgu


Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 133
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-06-17, 22:49   

Tak patrząc to najlepiej wybrać broń wątkową o największym rozmiarze i już mamy moc większą o tych legendarnych skarbów. Taki wątkowy miecz dwuręczny to +14 do obrażeń na starcie. ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo