Poprzedni temat :: Następny temat
[ED3] Simple actions (problem)
Autor Wiadomość
voyager156 
Uczeń II Kręgu


Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 45
Skąd: ��dďż˝
Wysłany: 2011-06-05, 14:38   [ED3] Simple actions (problem)

Chcialem sie was poradzic w sprawie prostych akcji (simple actions). W podreczniku pisze ze mozna ich przeprowadzic kilka w rundzie. Ok. W takim razie posluzmy sie talentem Battle Shout ktory "walkowalismy" ostatnio.

Talent ow wymaga akcji prostej. W opisie miedzy innymi pisze ze:
" The adept issues a loud shout, intimidating a single foe within a distance..."

Rzecz ktorej nie jestem pewien, dotyczy tego czy taki talent jedna i ta sama osoba moze uzyc w rundzie <raz> czy moze <kilka razy> (skoro to akcja prosta) ?
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2011-06-05, 15:12   

Nie jestem w stanie znaleźć odpowiedniego cytatu, ale jest niepisana zasada wykorzystywania inicjowanych przez adepta talentów tylko raz w ciągu rundy. Wyjątkiem są talenty używane jako akcje darmowe.

Druga sprawa, gdyby pozwolić ot tak na wykorzystanie talentu wiele razy, bo jest akcją prostą, trzeba by było też pozwolić na używanie np. Second Attack wiele razy w rundzie. To całkowicie zniszczyłoby balans mechaniki.

Tak więc wydaje mi się, że w kwestii braku ograniczeń co do liczby akcji prostych chodzi o różne akcje proste, nie takie same. W samym podręczniku jest też napisane, że jako MG możesz też ograniczyć niektóre akcje, jeśli uważasz, że nie mają żadnej szansy być wykonane w danym czasie (runda ma 6 sekund).

Jeżeli szukasz jakiejś sztywnej reguły, możesz skorzystać z Zasady Opcjonalnej "Action Cap" - Player's Guide str. 217.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2011-06-05, 20:26   

Sethariel napisał/a:
Nie jestem w stanie znaleźć odpowiedniego cytatu, ale jest niepisana zasada wykorzystywania inicjowanych przez adepta talentów tylko raz w ciągu rundy. Wyjątkiem są talenty używane jako akcje darmowe.

Dokładnie tak.

Chociaż pamiętam też, że ktoś robił mniej więcej tak, że pozwalał na kolejne testy jednakże podnosił stopień trudności o jeden poziom wyniku, np. z Dużego na Ogromny. Sam jednak nie polecam czegoś takiego.
_________________
Habibsite.pl
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-06-05, 22:05   

Do powtórek, poprawień i tego typu rzeczy służą odpowiednie zdolności (jak Ostatnie Słowo Trubadura) lub talenty (Druga Szansa).

Opis każdego talentu wskazuje ile razy w ciągu rundy można go użyć. Jeśli wymaga akcji prostej (Simple) i nie jest napisane, że można go użyć Poziom razy na rundę (np. Przewidywanie Ciosu) to można go użyć raz. Nie udało się? Trudno.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo