Poprzedni temat :: Następny temat
Gra frakcyjna
Autor Wiadomość
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-04-11, 12:02   

Dobra mam mglisty pomysł jak poprowadzić inny przebieg wydarzeń i mogę to zrobić.
Potrzebuję chętnych do grania różnymi frakcjami.

Koncepcja będzie wyglądała tak. Jak zbiorą się chętni to
1) Zrobimy listę frakcji, podzielimy je na grupy.
Np ktoś gra Therą a ktoś inny dostanie kilka frakcji, np Vistrimonów, Systirs, przyczułek i Urupę.

Być może kilka frakcji dostanie MG. Od razu zaznaczam, że jeśli znajdzie się inny chętny to
ja chętnie pozbędę się roli MG, bo to może być bardzo obciążające.

Następnie każdy wpisze każdej z frakcji
kilka współczynników, pewnie siłę lądową, siłę powietrzną, potencjał szpiegowski.
Dodamy bonusy do obrony kilku lokacjom, no Tryumf, Thoral...
Na końcu policzymy średnią dla każdej frakcji i to będzie finalna siła. Czyli siła każdej z frakcji będzie wypadkową sił zaproponowanych przez wszystkich.


Na końcu, żeby nikt nie faworyzował frakcji, którą chce grać każdy wylosuje sobie 1 zestaw frakcji i będzie nim grał.

Gra będzie się składać z 3 rzeczy,
1) Info przekazywane od MG. Np. Grasz sobie Domem Smoka i przychodzi do ciebie jaki koleś upaćkany smerem i mówi, że w sumie jakby zdobyć Skaviańskiego głosiciela Upandala to on by uruchomił, Pancernika i nasza siła na wodzie zrosłaby o 1/4.

Oraz informacje od naszej siatki szpiegów. Np. Smoki zakosiły wiecznie żywy kwiat i chcą całą winę zwalić na Theran, znaczy na ciebie. Złodzieje grzeją na maksa na południe, ale nie mają powietrznego statku.

2) Wysyłanie adeptów na tajne misje. Każdy będzie miał do dyspozycji ileś drużyn adeptów których będzie mógł posłać po coś. Np. porwijcie wnuki Władcy Iopos. Czy coś.

3) Ruchy wojska, albo co robi wojsko. I np Theranie piszą całą flotę wysyłamy, żeby zbombardowała Kratas, 1/2 armii lądowej pomaga Ktensin mordować Vistrimonów, a 1/4 pilnuje Tryumfa i okolic, a 1/4 stacjonuje w powietrznej przystani.

Trzeba będzie jeszcze przemyśleć, system walki oraz system losowania powodzenia tajnej misji.

Co wy na to i kto chętny?
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2011-04-11, 12:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-04-11, 17:04   

Hmmmm... Można by się pokusić o silnik jakiejś gry typu The Crims i zrobić ED przeglądarkowe :P
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-04-11, 17:14   

Nie za ambitnie, kto to będzie robił :P
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2011-04-12, 12:22   

Piotrek, ale musisz mieć naprawdę mocną mechanikę tego, coś pokroju Dominiona, bo inaczej grę zjedzą spory i wojny o zasady.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-04-12, 18:09   

Wiem trzeba by tą mechanikę jeszcze opracować, ale nie ma sensu tego robić, jeśli okaże się, że nie ma chętnych. To na co na razie wpadłem to, żeby Barsawia była najbardziej spójna to uśrednienie różnych opinii o niej. Mechanikę trzeba by zrobić na maksa prostą, ale to dopiero jak zbierze się grupa.
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-04-19, 06:42   

Dobra z braku chętnych :D zamykam projekt.
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2011-08-08, 19:22   

A ja akurat jestem chętny :-P tylko rzadko zaglądam do innych działów niż tłumaczenie i nie przeczytałem twojej oferty :-P
ale... 2 osoby to, jak mniemam, nadal za mało...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo