Poprzedni temat :: Następny temat
[ED 1] Wielokrotne kupowanie talentów
Autor Wiadomość
Fenikson 
Nowicjusz

Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 19
Skąd: Północ
Wysłany: 2011-03-03, 15:57   [ED 1] Wielokrotne kupowanie talentów

Ostatnio czytałem sobie podręcznik do pierwszej edycji i napotkałem ciekawy zapis przy talencie "Fałszywy obraz" - otóż, stwierdza się tam, że Iluzjoniści "kupują" talent wiele razy aby mieć dość pokaźną bibliotekę możliwych obrazów - zaintrygowało mnie to na tyle, żeby przemyśleć tą kwestię odnośnie innych talentów. Wszak wiadomo, że kupowanie drugiej broni białej nie ma wiele sensu (bo ani ataku dodatkowego nie będzie z tego ani innych korzyści), ale już np. kilka więcej matryc, czy dodatkowy zestaw zapamiętania-odtworzenia tekstu, albo prozaicznie drugie tkanie wątków (żeby móc więcej magicznych przedmiotów do siebie 'podłączyć) byłoby dość ciekawą opcją. Z tego co mi wiadomo, to pierwsza edycja nijak nie precyzuje czy można kupować talenty wielokrotnie (i ewentualnie ile razy maksymalnie) - oświećcie mnie jeśli robią to inne edycje i podajcie jak to tam jest zrobione, bo temat bardzo mnie zaintrygował.
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-03-03, 17:09   

To może zacytujesz i podasz gdzie znalazłeś zapis o wielokrotnym kupowaniu, bo ja tego nie widzę przy opisie talentu?
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2011-03-03, 17:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Fenikson 
Nowicjusz

Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 19
Skąd: Północ
Wysłany: 2011-03-03, 18:08   

Przepraszam, za zamieszanie, chodziło mi o talent "Zapamiętanie obrazu" - wybaczcie, pisałem w oparciu o przemyślenia i byłem tak pewny swego, że nie sprawdziłem ddwa razy nazwy.

Cytując:
"Bohater może przechowywać w pamięci tyle obrazów na jakim poziomie opanował zapamiętanie obrazu, ale talent ten można nabyć więcej niż jeden raz. Iluzjoniści z wyższych kręgów dysponują więc kilkoma zapamiętaniami na różnych poziomach co pozwala im pamiętać całkiem sporo wizji"

Rodzi to dość dużo pytań:
- czy to tyczy tylko tego talentu?
- czy do awansu na wyższy krąg liczony jest pierwszy talent czy wszystkie?
- czy jest jakieś ograniczenie ilości tych talentów?
- czy pinki i mózg w końcu opanują świat?
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-03-03, 18:30   

Ostatnie pytanie nie powinno brzmieć "Czy...?" tylko "Na jak długo...?"

A co do reszty pytań... rzeczywiście w 1ed jest taki zapis. W angielskiej wersji podręcznika zamiast słowa kilka jest wyliczenie, że Iluzjoniści uczą się tego talentu 3-4 razy. I ch... niech się uczą, jak chcą. Mechaniki to nie zaburza. Ale mechanika 1ed jest słabo dopracowana w porównaniu do kolejnych edycji (czytaj: i tak jest tam syf w postaci większej ilości takich perełek).

W kolejnych edycjach (2ed, classic, 3ed) nie ma zapisu pozwalającego nauczyć się tego talentu więcej niż raz.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2011-03-04, 00:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-03, 20:13   

sirserafin napisał/a:
W kolejnych edycjach (2ed, classic, 3ed) nie ma zapisu pozwalającego nauczyć się tego talentu więcej niż raz.


No chyba, że mówimy o matrycach ;)
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-03-03, 20:16   

"Tego", czyli tego, o którym mówimy. Daruj sobie spam.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo