Poprzedni temat :: Następny temat
Rytuał powitania
Autor Wiadomość
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-27, 15:20   

A podręczniki można papierowe kupić w Polsce? I czy są jakieś tłumaczenia? Albo projekt tłumaczeń? Mógłbym pomóc, bo mój angielski jest dość zaawansowany :)

I czy 3ED oznacza zmiany tylko w PZ, MKWT i KW? Czy wszystkie podręczniki jakie mam są do wymiany?

Skąd je wziąć?
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-12-27, 15:31   

Bezpośrednio w Polsce możesz kupić w Rebelu. Niebezpośrednio Ebay, Amazon. Pdfy przez linki na stronie RedBricka (DTRPG i RPGNow).

Tłumaczeń 3ed nie ma, konkretnych planów tłumaczenia też nie.

Co do zmian to wszędzie je znajdziesz. Od nowa napisano chyba wszystkie talenty, umiejętności i zaklęcia, moce stworów i Horrorów, zasady korzystania z Niskiej Magii, a także statystyki przedmiotów (także wątkowych!). Z podręczników 1ed spokojnie możesz korzystać przy opisach i zwyczajach stworów i Horrorów, ścieżek adeptów, opisach krain itd., ale i tutaj pojawiło się jak mniemam nieco dookreśleń, których brakowało wcześniej.

Polecam zajrzeć do działu Download i zapoznać się z tłumaczeniami dwóch pierwszych zwiastunów 3ed, gdzie są wymienione zmiany jakie ta edycja wprowadza. Dwa kolejne zwiastuny, które czekają od blisko dwóch lat na publikację, Seth ma wkrótce zamieścić.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2010-12-27, 15:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-27, 16:07   

Damn. I hate you xD Tyle kasy na podręczniki poszło xD

No dobra, na Rebelu są Guide'y i Companiony, a jak ja znalazłem jeszcze kompedia. To znaczy, że to są po prostu połączone te guide'y i companiony? Przynajmniej tak wynika ze spisów treści...

Zobaczyłem te zwiastuny... Teraz zobaczę Misguided Ambitions ze strony RedBricka. Darmowy dodatek(starter)

Ale z tego, co widzę to się przekonam do tej 3ED xD
Ostatnio zmieniony przez Kosmit 2010-12-27, 16:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-12-27, 16:33   

PDFy są tańsze :-)

Compendium to podręczniki edycji Classic (wcześniejszej niż 3ed, taka jakby edycja 1.5).
W 3ed companiony rozbito na połówki z powodów wydawniczo-dystrybucyjnych. Zmiany między Classiciem a 3ed niby są kosmetyczne, ale istotne.

I spoko, kilka osób stąd też ma podręczniki wszystkich edycji (no, może poza drugą od LRG - te miał/ma chyba tylko Gerion). I wszyscy narzekali na rozbicie w 3ed, ale kupić warto.

Jeśli zdecydujesz się na papierowe to pamiętaj o pobraniu errat ze strony RedBricka. Np. cała Niska Magia w opisach adeptów uległa zmianie, krótko po wydaniu 3ed.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-27, 16:42   

A gdybym przed zakupem chciał przetestować system z dostępnych w necie pdfów, to po czym poznam, który jest z tą erratą?
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-12-27, 16:54   

Porównaj z zawartością erraty. Jak kupujesz przez DTRPG czy RPGNow to wszystko jest pozmieniane jak w zawartości ostatniej (i wcześniejszych) wydanej erraty. A każdy podręcznik można ściągnąć 5 razy, wiec jak wyjdzie jakaś większa errata możesz pobrać go uaktualnionego (wydaje mi się, że nie warto tego robić, jak zmiany nie są szczególnie istotne - lepiej zachować sobie możliwość aktualizacji na później).

Co do wydań papierowych to z podręczników dostępnych w Polsce wszystkie powinny pochodzić z pierwszego wydania (a więc bez żadnych errat). Drugie wydanie zawiera 2 czy 3 erraty, ale doczekał go chyba tylko jeden (albo oba) podstawowy podręcznik - PG/MG Guide (u nas raczej niedostępne, bo po co mieliby domawiać jak im "stare" nie zeszły...).
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2010-12-27, 16:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-27, 17:13   

Ok, czyli na dobrą sprawę, żeby prowadzić 3ED wystarczą mi 4 podręczniki: Guide'y i Companiony + moje stare podręczniki do 1ED?

Dzięki za info :)


Właśnie, przepraszam za ten offtop :)
Ostatnio zmieniony przez Kosmit 2010-12-27, 17:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-12-27, 17:24   

Nie, przyda się jeszcze jeden - Namegivers of Barsaive z 15. dodatkowymi dyscyplinami (oba tomy Mieszkańców Barsawii + kilka dyscyplin, których nie było w 1ed) :-)

<Setha proszę o przeniesienie tej wymiany zdań do innego tematu>
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2010-12-28, 01:02   

Racja. Guide'y plus Companiony plus NameGivers to podstawa Trzeciej Edycji,

PS. Witam na forum Misia Gry z przypadku. 8-)
_________________
Habibsite.pl
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-04, 12:49   

Kurcze, ile ja bym dał, żeby wszystkie informacje o świecie ED jakie do tej pory wyszły zostały wydane w jednej książce :(

P.S: Czy podręczniki do 3ED zawierają też info z MKWT i KW?
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2011-01-04, 13:11   

Kosmit napisał/a:
P.S: Czy podręczniki do 3ED zawierają też info z MKWT i KW?


Tak i kilka innych. TUTAJ znajdziesz spis tego, co w jakich podręcznikach zostało uwzględnione z poprzednich edycji.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Yaji
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-28, 21:18   

Witam wszystkich jako nowo-upieczony członek tego forum ;-) . W ED miałem przyjemność grać, gdy byłem w podstawówce, chociaż z prawdziwym graniem niewiele to miało wspólnego. Jakiś czas temu odgrzebałem podręcznik do tego systemu i wraz z 3 osobami planujemy niedługo zrobić małą sesję. Przypadł mi hm, zaszczyt mistrzowania, ponieważ moi znajomi nie mieli styczności z takiego rodzaju RPG osobiście. Myślę, że będę tutaj częstym gościem, a póki co biorę się za dogłębną, ponowną, lekturę podręcznika. :-D
 
 
Mhrok 
Nowicjusz


Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 15
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-01-28, 21:32   

Witam Cię serdecznie i życzę udanych sesji wraz ze swoją gromadką :-D .
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-28, 23:51   

A powitać :D
 
 
cichygd
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-29, 08:42   

witam :)
ostatnio zacząłem pogrywać w ED i mi się spodobało (super klimat i świat) i zacząłem przeszukiwać internet w poszukiwaniu informacji i tak trafiłem do was :)
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2011-01-29, 09:44   

O, ktoś z moich okolic :->

Witam na forum!
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-29, 09:47   

Witamy również :D
 
 
Kosmit 
Czeladnik VIII Kręgu
MG z wyboru


Wiek: 32
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-29, 12:56   

No to i powitam nowych użytkowników :)
_________________
kosmitpaczy.pl
Zapraszam na mojego bloga.
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2011-01-29, 14:19   

Guten Tag!

Willkommen und danke, dass Sie heute gekommen sind.
_________________
Habibsite.pl
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2011-01-31, 10:51   

Witam serdecznie wszystkich nowych. :)
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Naya 
Nowicjusz


Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-27, 22:48   

Witam wszystkich :mrgreen:
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2011-02-28, 16:21   

Witam!

Życzę wielu udanych dyskusji na forum ;-)
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Denadareth 
Uczeń II Kręgu


Wiek: 36
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 36
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-03-01, 18:44   

Może nie do końca Rytuał Powitania, ale witam wszystkich ponownie :) Dawno mnie tu nie było :)
_________________
"Jeśli coś może pójść źle, to pójdzie - i to w najgorszym możliwym momencie". - Prawo Murphy'ego
 
 
Schockwave
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-29, 19:19   

Witam wszystkich użytkowników! Po długich namysłach zdecydowałem się zabrać za Earthdawna i zarejestrować na forum. Jestem graczem, ale chciałbym rozpocząć karierę MG w Earthdawnie. Bez bicia przyznaję, że gwoździem do trumny mojego portfela (i głównym powodem decyzji o zakupie podręczników) był blog ajfla, który ostatecznie przekonał mnie do ED. Niedawno zakupiłem praktycznie całą podstawę do trzeciej edycji Earthdawna i oczekuję czasu, gdy zatopię się w lekturze. Dotychczas moja styczność z systemem była minimalna - posiadam starą podstawkę do I edycji ED na półce, ale nigdy nie zagrałem (o edycjach II i Classic praktycznie nic nie wiem - mam nadzieję, że wybrana przeze mnie III jest najlepszą z nich wszystkich). Unikalny i bardzo niepowtarzalny świat ciągle mnie zastanawiał, aż w końcu zdecydowałem się (po latach...) dać mu szansę.

Jako, że jestem kompletnie zielony w kwestii realiów systemu i jego mechaniki (oraz wszelkich plusów i minusów, które się z tym wiążą), to forum będzie dla mnie nieocenioną kopalnią wiedzy. Czeka mnie zatem bardzo duża lektura, nie tylko podręczników, ale i tej strony oraz wszelkich linków, jakie zawiera. Po pobieżnym przeglądzie forum wnoszę, że ogromna liczba interesujących mnie wątków została już (w taki czy inny sposób) poruszona. Pozwólcie zatem, że będę bardziej milczącym członkiem tej społeczności.

Heh, chyba czas skończyć ten przydługi wstęp.
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2011-03-29, 19:45   

Powitać nowego kolegę, powitać i gratulować zakupu materiałów do 3 edycji. :)
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo