Poprzedni temat :: Następny temat
Shadowrun
Autor Wiadomość
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2010-03-19, 23:17   Shadowrun

Ostatnio wpadłem na ten temat --> http://forums.dumpshock.c...showtopic=30231

Nie wiem ile w tym prawdy, ale wygląda dość prawdopodobnie.

Catalyst Game Labs według różnych źródeł ma problemy finansowe. Co to oznacza? Być może z tego powodu stracą licencję na Shadowruna...
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2010-06-05, 01:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2010-03-20, 14:44   

Pozwolę sobie zacytować jednego z użytkowników piszących w zalinkowanym wątku
knasser napisał/a:
Shadowrun has been through company failure before. Hopefully it will do it again.


Tak samo było z ED. FASA upadło, ale znalazł się RedBrick, który składa się również głównie z fanów i współautorów dawnego ED. Ba, przecież nawet Laubenstein z nimi współpracuje.

Stąd nie boję się o Shadowruna, który prócz większej popularności ma też o wiele większy rynek (praktycznie monopol na Magicznego Cyberpunka) i ze względu na swoją formę trafia do większego grona odbiorców. Podczas gdy ED - nie oszukujmy się - trafia raczej do osób o dość wyrafinowanych gustach...
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2010-03-20, 15:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2010-03-20, 15:37   

Kot napisał/a:
Podczas gdy ED - nie oszukujmy się - trafia raczej do osób o dość wyrafinowanych gustach...


Ale zabrzmiało. Od razu czuję się lepszy ;-)

A co do Shadowruna, to jako system jest bezpieczny. Poprzednie firmy wydające SR też upadały, a potem licencja wraz z większościa twórców SR szła do nowej firmy i się kręciło.

Mnie zastanawia czy to całe zamieszanie i ewentualne oddanie licencji nie będzie katalizatorem dla nowej edycji systemu. Tak generalnie się dzieje z innymi systemami. Na przykład ostatnio Warhammer.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2010-03-20, 16:06   

Sethariel napisał/a:
Ale zabrzmiało. Od razu czuję się lepszy ;-)

No, to raczej kwestia nie bycia zadowolonym z "generic fantasy setting" i zasad w stylu "nie szukaj logiki w fantasy".

Sethariel napisał/a:
A co do Shadowruna, to jako system jest bezpieczny.

Z kontynuacji wątku wynika, że była to burza w szklance bitów. Jakkolwiek CGL nie miałoby finansowych problemów, to jednakże nie upada, ani też nie traci licencji na SR.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2010-06-05, 00:07   Shadowrun

Skoro Seth może, to ja też... Nie RedBrick i nie Earthdawn, a przynajmniej 'jeszcze nie'.
W związku z brudami w CGL Shadowrun stracił najlepszego z freelancerów, znanego jako 'Ancient History'. Udostępnił on fragmenty przygotowywanych podręczników swojego autorstwa w sieci, jednocześnie odmawiając firmie prawa do ich wykorzystania. Więcej, w tym lista fragmentów z linkami w tym wątku na forum SRPL.

Dlaczego taka informacja? Bo 'Ancient History' zebrał do kupy praktycznie wszystko co SR i ED razem stworzyły. Większość z was pewnie zna jego stronę...

ADMIN: To bardziej info dotyczące Shadowruna niż ED, więc przeniosłem do innego tematu
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2010-06-05, 01:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2010-06-05, 01:14   

Coś słyszałem...

Ostatnio znajomy dał mi też takiego linka --> http://forums.dumpshock.c...topic=30816&hl=

Swoją drogą na stronie Ancient History dostępne są też propozycje powieści, w tym crossover "The Last Liferock".
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo