Poprzedni temat :: Następny temat
[EDC] Magiczna pułapka z zaklęciem, a Dispel Magic
Autor Wiadomość
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2010-03-09, 14:04   [EDC] Magiczna pułapka z zaklęciem, a Dispel Magic

Słuchajcie chodzi mi o rzecz następującą, do wykorzystania w przygodach.

Pułapka magiczna Ward Trap (GC str 110). Jej wykrycie ma trudność 10, Obrona magiczna też 10. Czy można użyć Rozproszenia magii do jej neutralizacji? Nie wydaje mi się, ale zapytam.

Sprawa druga. W powyższą pułapkę zostało wpisane zaklęcie MŻ VII - Engulf Earth.
Po tym jak pułapka się uaktywni, przez 7 rund (powiedzmy 7 poziom Rzucania Czarów maga twórcy) ofiara odniesie co rundę stopień 16 obrażeń (w opisie Ward Trap mamy stopień 16 Siły Woli do efektu zaklęć).

Pytanie - Rozproszenie magii na działające zaklęcie Engulf Earth coś pomoże? Zapewne tak. Jaki tutaj dalibyście stopień trudności? 20 (zaklęcie VII Krąg)?

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2010-03-09, 14:44   Re: [EDC] Magiczna pułapka z zaklęciem, a Dispel Magic

Gerion napisał/a:
Pułapka magiczna Ward Trap (GC str 110). Jej wykrycie ma trudność 10, Obrona magiczna też 10. Czy można użyć Rozproszenia magii do jej neutralizacji? Nie wydaje mi się, ale zapytam.


To zależy. Rozproszenie magii działa tylko na magię o określonym czasie działania (w rundach, minutach, godzinach, latach). Jeżeli pułapka jest "na stałe" to Rozproszenie magii zadziałać nie powinno (zgodnie z opisem rozpraszania zaklęć p.291 Player's Guide - "Permanent effects cannot normally be dispelled.")

Jeżeli więc pułapka powstała w skutek na przykład użycia rozwinięcia - Anchored Spell, to można rozproszyć.

Gerion napisał/a:

Pytanie - Rozproszenie magii na działające zaklęcie Engulf Earth coś pomoże? Zapewne tak. Jaki tutaj dalibyście stopień trudności? 20 (zaklęcie VII Krąg)?


Zaklęcia już rzucone przez pułapkę można rozpraszać. Stopień trudności odpowiedni do Kręgu zaklęcia, więc 20 w tym przypadku.

Co więcej ja pozwalałem przy Pułapce magicznej używać Umysłu ze stali, by uniknąć zaklęcia. W końcu oddziaływuje na OM celu. Wszystkie efekty działające na OM można unikać Umysłem ze stali.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2010-03-09, 15:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2010-03-09, 15:47   

Sethariel napisał/a:
To zależy. Rozproszenie magii działa tylko na magię o określonym czasie działania (w rundach, minutach, godzinach, latach). Jeżeli pułapka jest "na stałe" to Rozproszenie magii zadziałać nie powinno (zgodnie z opisem rozpraszania zaklęć p.291 Player's Guide - "Permanent effects cannot normally be dispelled.")


No ja myślę, że pułapka jest na stałe, użyłem gotowca z gamemasters compendium - Ward Trap. Nie wiem w jaki sposób powstała, bo nigdzie nie znalazłem wskazówek :) Może jakieś rozwinięcie talentu? :)

pzdr
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2010-03-11, 14:10   

Tak, tego typu pułapki powstają poprzez rozwinięcie Zakotwiczenie Zaklęcia. Mechanicznie nie ma innych możliwości. Chyba, że ktoś rzuci to jako nazwane zaklęcie, wtedy efekt jest stały.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo