Poprzedni temat :: Następny temat
Horrory
Autor Wiadomość
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-01-22, 08:21   Horrory

Może coś ciekawego z tego wyniknie...
Prosiłbym o ile się da o odpowiedzi mające potwierdzenie w źródłach, ale bez spoilerów przygodowych, a nie czyste widzimisie Autora postu, choć stosownych materiałów źródłowych raczej nie ma. Do tematu można podejść dosyć lekko (czyt. humorystycznie).

Czy Horrory sypiają?

Czy muszą się fizycznie pożywiać, aby podtrzymać swoją egzystencję na planie fizycznym?

Co robią w astralu? Czy im się tam nudzi?

Czy można znaleźć Horrorowe odchody?

Czy Horrowy się rozmnażają w jakiś "płciowy" sposób, który doprowadza do mieszania DNA i tworzenia mutantów, jak to ma w przypadku żywych stworzeń?

Czy Horrory należałoby rozpatrywać raczej jako żywe czy raczej jako wirusy?


Jak ktoś ma jeszcze jakieś "ciekawe" pytania niech zadaje - może ktoś na nie odpowie.


Mam tylko nadzieję, że nie zrodzi się z tego jakiś ruch obrony Horrorów, po tym jak już zdefiniujemy ich istotę i być może ujrzymy, że "Horror też człowiek"...
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-22, 11:08   

Cytat:
Czy Horrory sypiają?


Nic mi o tym nie wiadomo

Cytat:
Czy muszą się fizycznie pożywiać, aby podtrzymać swoją egzystencję na planie fizycznym?


Nic mi o tym nie wiadomo. Chyba nie.

Cytat:
Co robią w astralu? Czy im się tam nudzi?


Nic nie wiem.

Cytat:
Czy można znaleźć Horrorowe odchody?


Też nic nie słyszałem, ale jeśli splądrowany kaer można uznać, za miejsce żerowania to chyba tak.

Cytat:
Czy Horrowy się rozmnażają w jakiś "płciowy" sposób, który doprowadza do mieszania DNA i tworzenia mutantów, jak to ma w przypadku żywych stworzeń?


Wszytskie istoty są chyba potomkami Wielkiego Łowcy wedle jakiejś legendy smoków. Chyba produkował je samodzielnie.


Cytat:
Czy Horrory należałoby rozpatrywać raczej jako żywe czy raczej jako wirusy?


Też nie wiem.
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2010-01-22, 12:00   

Na część tych pytań nie ma odpowiedzi, bo nikt o tym nigdzie nie pisał. Zresztą, po co to komu, tak na dobrą sprawę?

sirserafin napisał/a:
Czy muszą się fizycznie pożywiać, aby podtrzymać swoją egzystencję na planie fizycznym?

To zależy które. Te mniejsze i mniej znaczące jedzą wszystko, to dlatego chociażby Złoziemia wyglądają tak jak wyglądają. Przed Pogromem była to najżyźniejsza kraina w Barsawii. Więc chyba te wydalają a więc i żyją, i raczej wirusami nie są.

Horrory potężniejsze żywią się strachem i czy tam, podejrzewam, będą chciały.
Piotrek napisał/a:
Wszytskie istoty są chyba potomkami Wielkiego Łowcy wedle jakiejś legendy smoków.

Bez spojlerów proszę. ;]
_________________
Habibsite.pl
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-01-22, 13:19   

Ale ludzie coś tam po wsiach opowiadają. Czemu więc nie stworzyć serii bajek do straszenia dzieci czy po prostu zbioru informacji nieakademickich albo potwierdzalnych tylko w kilku przypadkach?

"Gdzie Verjigorm mówi dobranoc"

Albo o Chihuahua/pudlach: "Pani mówi, że to pies? To wygląda jakby się Horror ze szczurem/owcą łajdaczył" <zamach widłami, pisk> "No, proszę się dziękować."
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2010-01-23, 17:38   Re: Horrory

sirserafin napisał/a:
Czy Horrory sypiają?


Brak wiedzy. Podejrzewam, że nie. Choć być może mają jakieś swoje sposoby odpoczynku.

sirserafin napisał/a:
Czy muszą się fizycznie pożywiać, aby podtrzymać swoją egzystencję na planie fizycznym?


Zależy od Horrora. Większość nie potrzebuje.

Gamemaster's Guide p. 266
Cytat:
However, Horrors do not all feed on flesh or plant life or other such physical
substances as most creatures. In fact, most Horrors seem to feed on intangible emotions and the very energy of life. The life force of all living beings appears to draw the Horrors to our world, and the more complex and varied the life force, the richer a source of
food the Horror finds it. For this reason the Horrors are particularly drawn to Namegivers, who have the most rich and complex emotions and life energies of all Barsaive’s creatures.


sirserafin napisał/a:
Co robią w astralu? Czy im się tam nudzi?


Knują nowe plany podbicia Ziemi. Albo przynajmniej plany dotyczące "żywienia się".

sirserafin napisał/a:
Czy można znaleźć Horrorowe odchody?


Raczej nie. Zgrzytacze nie zostawiają, a to największe żarłoki.

Cytat:
Examination of slain gnashers has revealed that they possess no standard means of
excreting waste matter from their bodies. This has led scholars to speculate that gnashers transform the matter they consume into mystical energy, which they expel into astral space.


sirserafin napisał/a:
Czy Horrory się rozmnażają w jakiś "płciowy" sposób, który doprowadza do mieszania DNA i tworzenia mutantów, jak to ma w przypadku żywych stworzeń?


Raczej nie. To istoty magiczne. Często tylko w postaci astralnej. Sama magia miesza gatunek. A są też i teorie, że Horrory to niezliczona liczba różnych gatunków.

sirserafin napisał/a:
Czy Horrory należałoby rozpatrywać raczej jako żywe czy raczej jako wirusy?


Ani to, ani to :)
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-24, 00:43   

dobra horrory musza sypiać, bo wykonuja testy zdrowienia zeby dostac nowe trzeba spac 8 h. :D
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-01-24, 11:40   

Jak żrą to wydalają
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2010-01-24, 11:48   

Żrą tu, wydalają w astralu. Dlatego astral jest miejscem skażonym w tych miejscach. ;]
_________________
Habibsite.pl
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-01-24, 12:03   

A to całkiem ciekawa teoria. Moze skażenie to kupy Horrorów, które powstają z tej części magicznej energii, która jest dla ich organizmów nieprzyswajalna? Trzeba to poddać głębszej analizie.
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-01-24, 12:57   

Oj Habib... pozwolisz, że Cię zacytuję na forum RB :-) . Genialny pomysł! Największym filozofom, fizjologom, ani nawet dietetykom się pewnie takie rzeczy nie śniły!
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2010-01-24, 14:04   

Że zacytuję jeszcze raz wzmiankę o Zgrzytaczach...

Cytat:
This has led scholars to speculatethat gnashers transform the matter they consume into mysticalenergy, which they expel into astral space. Several popular theories attempt to explain what happens to this energy when it reaches astral space. The most popular theory contends that the excrement merely floats about, obscuring much of the astral plane.


Ciekawa teoria, ale trochę niespójna. Większość skażenia spowodowana jest zniszczeniami, jakie Horrory poczyniły w fizycznym świecie, co ma właśnie swoje odzwierciedlenie w zniszczeniu struktury astralu i skażeniu go.

Inna sprawa, że skażenie występuje też przy Horrorach, które pożywiają się jedynie emocjami Dawców Imion.

Chociaż z drugiej strony... może właśnie wszystkie Horrory pożywiają się energią (jedne pozyskaną fizycznie, inne pozyskaną z uczuć Dawców Imion) i przekształcają tą energię w skażenie. Więc tam, gdzie Horrory sporo narozrabiały przestrzeń astralna jest już splugawiona. Więcej złej energii przekształconej w skażenie...
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2010-01-24, 14:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Marceli 
Czeladnik V Kręgu
Istota pracująca


Wiek: 48
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 192
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-29, 19:16   

To co my nazywamy skażeniem może być i pewnie jest dla horrora dobrym środowiskiem życia.
Jak już molestujecie to ustalcie:
1) Czym jest spaczenie (energia magiczna ?)
2) Cel inwazji horrow podczas pogromu.
3) Skąd pochodzą horrory i czym są

Później może dorzucę więcej.
_________________
Brak podpisu to lenistwo :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo