Poprzedni temat :: Następny temat
Nowe technologie
Autor Wiadomość
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-23, 21:25   Nowe technologie

Dobra, może jestem psychiczny ale notatki do przygody robię na kompie. Dzięki temu ich nie gubię i nie zapominam. Zastanawiam się czy wy też tak robicie i w jakiej formie.

Ja dotychczas próbowałem z po prostu spisanymi notatkami. Ale zastanawiam się czy nie ma jakiejś efektywniejszej metody. Narzędzia które pomaga organizować przygodę i potem szybko znajdować to czego potrzebujesz w czasie sesji. Np opis jakiegoś miejsca czy NPC.

Właśnie staram się użyć jakiegoś narzędzie do robienia notatek pomiędzy którymi są linki, napiszę jak wyszła sesja. ;)
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-12-23, 22:06   

Hmmm? Google-jak-to-do-diabła-działa-Wave?
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-12-23, 22:15   

Wave nie jest zły, ale na pewno nie nadaje się do notatek.

Może zwykły PDF z zakładkami? Łatwe do zrobienia w Openoffice, czy nakładką do Worda.

A jak masz więcej czasu i zapału, to można sobie stworzyć jakąś bazę danych w Delphi.

A tak w ogóle jestem tradycyjny, główne notatki mam w notatniku. Co do reszty to trzymam na kompie w plikach po katalogach oraz na forum EDPL w podforum drużynowym, jeśli chodzi o powtarzające się elementy.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-12-23, 22:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-12-24, 11:02   

Ja tam zawsze miałem zeszyt i pisałem w zeszycie wsio, jak się skończył to brałem następny. Jakoś nie chciało mi się utrzymywać nic na kompie.
 
 
Kotul 
Uczeń III Kręgu

Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 52
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-12-24, 12:15   

Ja zazwyczaj nie robie zadnych notatek do sesji. Znajac siebie i tak 90% przygody to radosna improwizacja. Z zapamientaniem calosci tego co bylo jest wiekszy problem. Na wszescie Beatka ktorej prowadze robi mi tabelke w wordzie z najwazniejszymi wydarzeniami, ja zas stworzylem sobie blog gdzie opisuje kolejne sesje tak by przed prowadzeniem przegladnac i wiedziec mniej wiecej jaki mam wprowadzic klimat.
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-12-24, 13:04   

Mam podobnie jak Kotul, ale istnieje mój wyświechtany kalendarz, w którym notuję różne pomysły, kiedy tylko przyjdą mi do głowy. A sporo się w nim uzbierało (m. in. wszystkie pomysły z Kaeru) i zapewne sporo jeszcze się zmieści.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2009-12-27, 16:06   

Ja używałem zeszytu, kartek, plików na kompie oraz drużynowego forum.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Chavez 
Uczeń II Kręgu
Dreamer


Wiek: 38
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 46
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-12-27, 17:53   

Piotrek napisał/a:
Ja dotychczas próbowałem z po prostu spisanymi notatkami. Ale zastanawiam się czy nie ma jakiejś efektywniejszej metody. Narzędzia które pomaga organizować przygodę i potem szybko znajdować to czego potrzebujesz w czasie sesji. Np opis jakiegoś miejsca czy NPC.

A jak bys widzial takie narzedzie?
_________________
Umieramy kiedy przestajemy marzyć...
Trochę wolniej...
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-28, 00:46   

Nie wiem :).

wiem że sesje z pliku pdf źle się prowadzi :)

Pewnie coś działającego jak diagram. Znaczy mnie się na kartce chyba najlepiej robi notatki w stylu w środku pisze karczma a na około rzeczy które można w niej usłyszeć jakąś listę scen.

Nie wiem jak to przenieść na kompa :/.

Wiem, że jak mam 10 stron pdf tak jak miałem poprzednio to sprawdzanie czy wszystkie ślady podałem graczom, czy pamiętałem o zmianie pogody itd były syfem bo się gubiłem w tym, co spisałem 3 miesiące temu.

W końcu nie wyrobiłem się z systemem notek na komputer spisałem trochę w postaci mapy pamięci na kartce i poszedłem na żywioł. Ale dzisiaj było raczej prosto.
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-12-28, 18:14   

Pamiętam, że miałem kiedyś jakiś freeware'owy programik do planowania fabuły. W postaci okienka do którego można było "przyklejać" karteczki z treścią scen i określać powiązania między nimi i kilka innych elementów, jak np. linię czasową wydarzeń, bohaterów, itp. Niestety, za CHRL nie mogę sobie przypomnieć jak toto się nazywało.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2009-12-29, 09:51   

Ja robię tak, że wszystko mam na www :) tzn w formie wikipedii - opis kampanii, ważne postacie itp. A sam plan danej sesji mam w laptopie w postaci kilku punktów, których rozwinięcie siedzi mi w głowie i zależy aktualnie od tzw dryfu improwizacyjnego. Staty NPCów i modyfikatory sytuacyjne siedzą w podręcznikach w pdfe też w laptopie.

Więc żeby poprowadzić sesję jestem uzależniony od notebooka i połączenia z internetem :D oflineowo mógłbym się wyłożyć, a tak mam wszystko pod ręką.

pzdr
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo