Poprzedni temat :: Następny temat
Czary działające w jednym miejscu / Przestrzeń astralna
Autor Wiadomość
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-12-03, 16:59   

Przeczytawszy ten fragment myślałem, że w końcu to uporządkowano. Zresztą jest to nowy zapis, bo w Classicu go nie było. Ale im dłużej się temu przyglądam, tym mam więcej wątpliwości. Masz chyba rację, fragment jest w odpowiednim kontekście i w tym kotekście powinien być czytany. Ale przynajmniej jest jakiś punkt wyjścia dla uniemożliwienia rzucania przez jednego maga kilku Deszczów Śmierci i rzucania za każdy obrażenia :)

Przyjmując, że czar automatycznie nie działa na rzucającego, to w sytuacji którą proponujesz, to oba czary powinny zadziałać. Jeden na jednego maga, drugi na drugiego. A jeżeli są postronni, to na nich zadziałają pewnie oba czary.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-12-03, 17:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
avantio 
Nowicjusz

Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 27
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-04, 08:19   

Sethariel napisał/a:
(..)
Przyjmując, że czar automatycznie nie działa na rzucającego, to w sytuacji którą proponujesz, to oba czary powinny zadziałać. Jeden na jednego maga, drugi na drugiego. A jeżeli są postronni, to na nich zadziałają pewnie oba czary.

dokladnie tak, widze ze sie zgadzamy 8-)

czyli jezeli obaj magowie maja ze soba swoje druzny, ale przypadkiem zapomnieli objac swoich "parasolem" - to na miejscu owych druzyn, szbyko polaczyl bym sily i skatowal obydu czarujacych :mrgreen: bo inaczej maja dwa deszcze na glowie (doslownie)
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-12-04, 11:31   

Jak dla mnie to cytat podany przez Setha jasno mówi:
A) najpierw sprawa od strony czarującego - Mag może rzucić i "utrzymywać" w działaniu (w cudzysłowie, o nie chodzi o to, że zaklęcie wymaga poświęcania akcji w związku koncentracją, ale raczej o to, by Wzorzec czaru się nie rozpadł) w tym samym czasie to samo zaklęcie tyle razy ile wynosi jego Poziom Rzucania Czarów
B) od strony osoby, na którą rzuca się zaklęcie (poza czarami zadającymi obrażenia o długości trwania 1 rundy - to jasne, że można kilkoma lodowymi włóczniami dostać) - efekty takich samych czarów nie nakładają się na siebie - działa silniejszy (z wyższym stopniem obrażeń, wywołujący większą karę) lub ostatnio rzucony, jeśli chodzi o o przedłużanie efektu czarów o tzw. fixed effect (np. + 3 do OM)


A z tym Deszczem Śmierci to szukacie dziury w całym...
Coś się może zgadzać na porządku logicznym - tak jak w waszych postach, ale może być niezgodne z doświadczeniem, a wtedy okazuje się, że wasze wnioskowanie jest błędne. Jest błędne, a w zasadzie zupełnie bezzasadne, bo piszecie jakbyście zapomnieli, że do rzucenia czaru potrzebne są chmury! I ja to widzę tak - jeśli jeden mag "zajmie" chmury to drugi już nie rzuci czaru, bo nie ma komponentu zaklęcia, który mógłby wykorzystać.
Powiecie - ale mogę sobie przywołać chmurę (Cloud Summon) - no jasne, tylko, że w trakcie walki tego nie zrobisz (chyba, że jakiejś wielkiej militarnej potyczki), bo chmurka przychodzi po dość długim okresie czasu. A jeśli przywołasz ją wcześniej to i tak pierwsze użycie Deszczu Śmierci zmieni chmury na danym obszarze w kwasowe i nie rzucisz na tym samym obszarze drugi raz tego samego zaklęcia.

Ogólnie radziłbym:
- porzucić te pozbawione w dużej mierze sensu spekulacje
- zapytać o sprawę na forum RB, bo póki brak niektórych podstawowych danych to do prawdy nie dojdziemy...
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2009-12-04, 12:34, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
avantio 
Nowicjusz

Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 27
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-04, 13:15   

jak to "zajmie chmure" ? czar nic nie robi z chmura, jest ona dostepna dla kazdego, i kazdy moze sobie wycisnac z niej deszcz... co innego jezeli w opisie czaru byloby podane ze chmura sie rozplywa i nie mozna jej ponownie uzyc albo cos.
Ale z tego co wiem, to takiego stwierdzenia nie ma.

Mistrz zywiolow rzucajac ogniste ogary pozbawia mozliwosci rzucenia tego czaru z tego samego ogniska innego mistrza? chyba nieeee....

cytat przytoczony przez seth'a tyczy sie sytacji gdy jeden mag chcialby kilka razy rzucic to samo zaklecie, czy to bedzie deszcz, czy taniec kosci czy jakiekolwiek zaklecie z dluzszym efektem...

Zabronilbys dwom mistrzom zywiolow rzucic Kataklizm na to samo miejsce? Nawet jezeli obydwaj wybiora sobie trzesienie ziemi, to efekt bedzie 2krotnie silniejszy...

Jeszcze jedno, ja caly czas mysle o czarach zadajacych obrazenia lub tym podobne efekty. Te same czary rzucone na osobe w celu zwiekszenia jej statystyk nie kumuluja sie.
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-12-04, 14:23   

avantio napisał/a:
jak to "zajmie chmure" ? czar nic nie robi z chmura, jest ona dostepna dla kazdego, i kazdy moze sobie wycisnac z niej deszcz... co innego jezeli w opisie czaru byloby podane ze chmura sie rozplywa i nie mozna jej ponownie uzyc albo cos.
Ale z tego co wiem, to takiego stwierdzenia nie ma.

To jakaś prowokacja? Bez komentarza, then...
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2009-12-04, 14:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-12-04, 14:37   

avantio napisał/a:
jak to "zajmie chmure" ? czar nic nie robi z chmura, jest ona dostepna dla kazdego, i kazdy moze sobie wycisnac z niej deszcz... co innego jezeli w opisie czaru byloby podane ze chmura sie rozplywa i nie mozna jej ponownie uzyc albo cos.
Ale z tego co wiem, to takiego stwierdzenia nie ma.


Nie do końca tak Avantio. Czar jak to okreslił sirserafin zajmuje chmurę. Jeden element nie może być wykorzystywany przez więcej niż jeden czar w danym czasie. Gdzieś już o tym pisał Arma na forum RB. Poza tym jest przy opisie zaklęcia "Tossing Earth" 6 Kręgu MŻ. A z Deszczem Śmierci jest dość podobna sytuacja IMHO.

sirserafin, bez personalnych wycieczek proszę.

Inna sprawa, że odświeżyłem temat może trochę na wyrost. Bo już do jakiegoś consensusu, jak teraz patrzę na poprzednie posty, doszliśmy.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-12-04, 14:58, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
 
avantio 
Nowicjusz

Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 27
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-04, 15:10   

no kazdy ma troche racji. Niestety z magia to jest tak ze nie bardzo mozmy sprawdzic teorie w praktyce...
IMB ja zostane przy moim podejsciu, grupa je zaakceptowala i sie u nas sprawdza
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo