Poprzedni temat :: Następny temat
Poprawa wyglądu
Autor Wiadomość
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2009-11-06, 16:16   Poprawa wyglądu

Na jednej z poprzednich sesji jedna z NPCek dostała w twarz jakimś obuchem, wiadomo niemiła deformacja jej urody.

Z Cryingorciem się chwilkę zastanawialiśmy i oprócz Iluzji i mega makijażu, to nie ma zbyt wiele opcji. Przyszła mi jeszcze do głowy opcja z interwencją Pasji Garlen lub jej potężnego Głosiciela oraz gościa, jakiegoś maga, który będzie przeprowadzał operacje plastyczne za pomocą magii i dajmy na to, alchemii.

Ale nadal coś mi tu nie współgra, więc zadaję pytanie: w jaki sposób można naprawić/poprawić wygląd mojego NPCa, tudzież każdego innego osobnika, który chciałby lepiej wyglądać?

Chodzi mi głównie o praktyczne zastosowanie, czyli właśnie np. poprawę zdeformowanej od ciosu szczęki i twarzy, niż o powiększanie piersi i wstrzykiwanie botoksu. ;-)
_________________
Habibsite.pl
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-11-06, 16:21   

Jest rozwinięcie talentu Uzdrawiający Ogień nazwane Cosmetics, które na to pozwala i wymaga dodatkowo drugiego rozwinięcia - Heal Others. Dostępne na 9 poziomie talentu.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-11-06, 16:23   

Jak Kot wspomniał masz rozwinięcie Talentu Mistrza Żywiołów "Fire Heal" - "Cosmetics", które pozwala usuwać blizny itp. Rozwinięcie można stosować także z rozwinięciem "Heal Others", więc MŻ może usuwać defekty także innym.

W EDC "Cosmetics" było rozwinięciem talentu "Reshape Object".
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-11-06, 16:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-11-06, 16:55   

Jest jeszcze therański amulet krwi zmieniający wygląd, choć ma nieco inne działanie. Ale zawsze możnaby stworzyć podobny - kosmetyczny właśnie...

A jak nie to przejrzeć księgę zaklęć i rozwinięć i poszukać odpowiednich metod uzdrawiania...
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2009-11-06, 17:35   

Hmm. A ile by kosztowało takie "Cosmetics" u Mistrza Żywiołów?
_________________
Habibsite.pl
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-11-06, 18:53   

Podejrzewam, że więcej niż eliksir leczenia. Swoja drogą, koszty mikstur leczniczych są dobrym odniesieniem do wszelkich cen usług medycznych.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-06, 20:17   

Ja sądzę, że to jest droga usługa. Ilu masz MŻ w barsawii, którzy są wstanie to wykonać? Kilku. Kto z tego korzysta, bogaci adepci i bogaci kupcy lub insza arystokracja. Ceny pewnie idą w tysiące ss.

Zastanawiam się czy nie ma żadnej innej techniki, ale nie ma chyba magii służącej do rekonstrukcji utraconych kończyn więc naprawa twarzy też, pewnie jest poza zasięgiem.

Nie wiem jak magia krwi, theranie zmieniają swój wygląd używając jej.
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-11-06, 21:16   

Cytat:
Zastanawiam się czy nie ma żadnej innej techniki, ale nie ma chyba magii służącej do rekonstrukcji utraconych kończyn więc naprawa twarzy też, pewnie jest poza zasięgiem.

Jeśli są zaklęcia pozwalające ożywić umarłego, to usuwanie blizn nie jest chyba problemem.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-06, 21:33   

posłużę się cytatem pochodzącym z komiksu ROTFLPG.



 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-11-07, 00:04   

A ja posłużę się podręcznikiem ;-)

Alter Life - zaklęcie 11 Kręgu Ksenomanty

p. 136 Player's Companion [ED3] / p. 371 Player's Compendium

Cytat:
The Alter Life ritual spell is a variation of the Create Life spell, and is used to add to or increase a target character’s abilities or change his appearance. The number of spell threads required is determined by the number of alterations the magician wants to perform on the target. (...) Unlike the Create Life spell, Alter Life can be used on Name-givers and on live or dead targets. Corpses can have been dead no longer than 72 hours before the magician begins the ritual. The Alter Life spell reanimates dead targets, creating a form of “enhanced” cadaver man.


Tak na marginesie Ksenomanci właśnie tym różnią się od stereotypowych nekromantów, że tu nie chodzi o śmierć, zgniliznę i strach, ale o operowanie na wzorcach oraz zainteresowanie światem niematerialnym.

Mamy też zaklęcie Czarodzieja 12 Kręgu - Alter Form. Pozwala zmieniać fizyczny wygląd rzeczy lub Dawców Imion operując na jego wzorcu. Niestety w przypadku rzeczy nazwanych oraz Dawców Imion czar zmienia na tyle Prawdziwy Wzorzec celu, że praktycznie zmienia jego Imię. Tak więc Dawca Imion adept straci swą Dyscyplinę. Jest to jakieś wyjście jeśli chodzi o blizny, ale tylko dla zdesperowanych :mrgreen:
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-11-07, 00:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-07, 08:52   

;) jak często u was pojawiają się NPC na takich kręgach ;)

Cytat:
Tak na marginesie Ksenomanci właśnie tym różnią się od stereotypowych nekromantów, że tu nie chodzi o śmierć, zgniliznę i strach, ale o operowanie na wzorcach oraz zainteresowanie światem niematerialnym.


Ależ ja tego nie neguję, tylko że w mojej opinii przez dość długi czas ksenomanci nie mają dostępu do magii istotnie różnej od standardowej nekromancji i jak sam podałeś ksenomanta wcześniej jest chyba wstanie zrobić, nazwanego żywotrupa niż wyleczyć blizny.
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2009-11-07, 08:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2009-11-19, 20:05   

Piotrek napisał/a:
Kto z tego korzysta, bogaci adepci i bogaci kupcy lub insza arystokracja. Ceny pewnie idą w tysiące ss.

Tak między 1000 a 3000 ss, to chyba dobra cena.
Teraz dziewuszka będzie musiała trochę ciułać na to.
Sethariel napisał/a:
Alter Life - zaklęcie 11 Kręgu Ksenomanty

To trochę zbyt hardcore'owe zaklęcie.
Pojawia się zresztą w Strzaskanym Wzorcu, ale dzięki, że mi przypomniałeś o nim.
_________________
Habibsite.pl
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2009-11-20, 06:59   

O czym już z Habibem rozmawiałem; mam w drużynie bohatera po przejściach - przeżył wskrzeszenie po potraktowaniu przez Horrora Zdzieraniem skóry (Skin shift).
Wygląda... nienajlepiej, dlatego podróżuje w masce. W testach oddziaływania niebędących zastraszaniem ma stałego bonusa -2 do Cha.

Seth, Alter Form, nie jest żadnym rozsądnym rozwiązaniem. Zbyt drastyczny środek. :)

Pozostają jedynie iluzje, makijaż. Ale można pomyśleć np o jakimś duchu mogącym zmieniać fizyczne formy żywych istot. BG mogliby się sporo namęczyć próbując go przywołać. Duch mógłby rzeczywiście pomóc i... narobić paru kłopotów - np zmieniając bohatera nie do końca tak jakby ten tego oczekiwał lub, wymykając się spod kontroli, zacząć zmieniać formy roślin, zwierząt itd - co tylko spotka na drodze.
Zamiast ducha mógłby być też Horror o podobnej mocy, ale mało kto, myślę, odważyłby się na układ z Horrorem.

Innym rozwiązaniem jest wprowadzenie legendy o jakimś cudownym źródle przywracającym piekno bądź flakoniku z zaczarowaną wodą piękna. Powiedzmy, że jakiś rozdarty mąż z Elfiego Dworu chciał ofiarować go przed Pogromem swojej okaleczonej piękności, ale zginął po drodze wracając z flakonikiem od jakiegoś smoka. By była skuteczna, woda piękna może wymagać zmieszania z krwią jakiejś ofiary (krwi dziewica np) - vide Elżbieta Batory. Może też mieć tylko czasowe (rok i dzień) działanie. Do wyboru.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
Ostatnio zmieniony przez Cryingorc 2009-11-20, 07:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo