Forum EARTHDAWN.PL
Forum fanów gry Earthdawn

Nowiny ze świata - Earthdawn 4ed po polsku

Marceli - 2014-08-10, 13:20
Temat postu: Earthdawn 4ed po polsku
Jako że nie wszyscy siedzą na FB, to przekazuje i tu ta dobrą nowinę.

Michał 'Puszon' Stachyra na Avangardzie w dniu wczorajszym (spotkanie o MiM) wyjawił że jest plan wydania nowej edycji ED po polsku. Odbędzie się zbiórka pieniędzy na ten cel przy pomocy crowfunding (Kickstarter i podobne). Zgodę licencyjną wynegocjował Piotr 'Ramel' Koryś.
Na obecną chwile nie znamy za dużo szczegółów jako że nowy MiM nadal zajmuje najważniejsze miejsce w pracach do końca sierpnia. Mam nadzieję że usłyszymy coś oficjalnego we wrześniu.

Prawdopodobna data wydania to 1Q 2015 o ile zbiórka się uda, prawdopodobny minimalny nakład to 300+ sprzedanych podręczników.

Dane nie są spekulacyjne, ale mogą się zmienić :D

Sethariel - 2014-08-29, 13:17

I jest już oficjalna zapowiedź - http://fajnerpg.pl/nadchodzi-przebudzenie-ziemi/
Araven - 2014-08-29, 13:56

I bosko, zapytałem w komentarzu, o datę rozpoczęcia zbiórki i planowaną kwotę. Oby odpowiedzieli. Jestem w pełnej gotowości do dokonania przelewu. :-D
Sethariel - 2014-08-29, 14:45

A tak przy okazji, wiecie że Niemcy prawdopodobnie swojego Earthdawna 4ed będą mieć jeszcze w tym roku - http://www.ulisses-spiele...ulisses-spiele/

Zresztą już pracują nad okładkami - http://www.ulisses-spiele...ielerhandbuchs/

Kot - 2014-08-29, 15:40

Mam nadzieję, że Niemcy zrobią z ED to samo co z SR. Włącznie z własnymi grafikami i treścią.
Kosmit - 2014-10-05, 09:14

Od Ramela dowiedziałem się, że licencja będzie pozwalała na zmianę layoutu, dodanie grafik, a nawet nowego materiału i wydawanie polskich dodatków.

Smok wawelski siedzący w głębi zachodnich pustkowi?

Świetna wiadomość dla wszystkich zainteresowanych :)

Sethariel - 2014-10-05, 11:56

Kosmit napisał/a:
Od Ramela dowiedziałem się, że licencja będzie pozwalała na zmianę layoutu, dodanie grafik, a nawet nowego materiału i wydawanie polskich dodatków.

Smok wawelski siedzący w głębi zachodnich pustkowi?

Świetna wiadomość dla wszystkich zainteresowanych :)


Tak dobra wiadomość. A co do smoka wawelskiego, ze wszystkich polskich materiałów, które widziałem ten pomysł Pradery był dla mnie najbardziej inspirujący. Jakby to dopracować, dołożyć fajną przygodę i jakieś legendy i legendarne skarby, byłby świetny polski dodatek.

Araven - 2014-10-05, 13:30

A coś Ramel napisał kiedy ruszą ze zbiórką? Bo mieli na początku jesieni 2014, ruszyć.
Sethariel - 2014-10-05, 13:58

Araven napisał/a:
A coś Ramel napisał kiedy ruszą ze zbiórką? Bo mieli na początku jesieni 2014, ruszyć.


Nie wiem, co powiedział na konwencie, ale wcześniej mówił, że nie prędzej niż wyjdą podręczniki od FASA. A przynajmniej choć jeden.

Bleddyn - 2014-10-05, 19:53

Co się działo z Całożercą w Czwartej Erze. ;-)
Kosmit - 2014-10-05, 22:11

Z kim? xD
Sethariel - 2014-10-05, 22:46

Kosmit napisał/a:
Z kim? xD


http://pl.shadowrun.wikia...5%82o%C5%BCerca

Marceli - 2014-10-06, 19:17

Sethariel napisał/a:
Araven napisał/a:
A coś Ramel napisał kiedy ruszą ze zbiórką? Bo mieli na początku jesieni 2014, ruszyć.


Nie wiem, co powiedział na konwencie, ale wcześniej mówił, że nie prędzej niż wyjdą podręczniki od FASA. A przynajmniej choć jeden.


Nom trzeba mieć co wydawać. Fasa opóźniła wydanie.

Kot - 2014-10-06, 19:37

Najprawdopodobniej "Całożerca" to bardzo świeży Wielki Smok, albo "Zwyczajny". Nie było informacji o nim w wystarczająco dużej ilości, aby uznać go za istotnego gracza na smoczej arenie.
Sethariel - 2014-12-22, 22:21

Zbiórka za niecały tydzień. Odliczanie rozpoczęte.

https://wspieram.to/earthdawn/

Araven - 2014-12-23, 10:15

Dobra wiadomość, czy znany jest próg zbiórki?
Habib - 2014-12-23, 18:16

Dowiesz się za niecały tydzień. ;)
Nie możemy zdradzać tajemnic. Nakaz odgórny.

Sethariel - 2014-12-24, 00:22

Chyba nie chcesz znaleźć naszych spalonych ciał pod Posągiem Sfinksa? :evil:
Sethariel - 2014-12-29, 21:47

Zbiórka ma poślizg, ale na stronie wydawcy udostępniono fragment z wprowadzenia do gry, który znajdzie się w Podręczniku Gracza - http://fajnerpg.pl/download/Earthdawn_intro.pdf
Bleddyn - 2014-12-30, 01:41

To Earthdawn czy Przebudzenie Ziemi? :->
Sethariel - 2014-12-30, 11:37

Raczej Earthdawn.
Gerion - 2014-12-30, 23:42

Tak się zastanawiałem po tym co napisał Bleddyn... i faktycznie, wśród moich znajomych i w ekipie grających nikt nie mówił że gra w Przebudzienie Ziemi... W Earthdawna, czy też Edka, za to 99%.
:)
pzdr

Sethariel - 2014-12-31, 09:08

Zbiórka ruszyła - https://wspieram.to/3444-earthdawn-powrot-kultowej-gry-fabularnej.html

Osiem procent po 20 godzinach. Do zakończenia 39 dni. Co o tym sądzicie? Uda się?

Bleddyn - 2014-12-31, 10:21

Mam nadzieję, że się uda, ale osobiście czekam na wydanie po angielsku, a zdecyduję pod koniec stycznia - pewnie dam się skusić. jednak B&B pl mnie rozczarowały, więc podchodzę z rezerwą.

Liczę, że pojawi się kilka fragmentów z podręcznika (wstawka fabularna, jedna z dyscyplin, jakiś stwór), żebym miał pojęcie o jakości tłumaczenia.

Sethariel - 2014-12-31, 13:10

Bleddyn napisał/a:
Mam nadzieję, że się uda, ale osobiście czekam na wydanie po angielsku, a zdecyduję pod koniec stycznia - pewnie dam się skusić. jednak B&B pl mnie rozczarowały, więc podchodzę z rezerwą.

Liczę, że pojawi się kilka fragmentów z podręcznika (wstawka fabularna, jedna z dyscyplin, jakiś stwór), żebym miał pojęcie o jakości tłumaczenia.


Tłumaczeń Geriona nie znasz? ;)

Będą fragmenty z podręcznika. Najprawdopodobniej opowiadanie, jakaś rasa, dyscyplina i może stwór. Szkoda, że "wprowadzenie" poszło bez redakcji, bo zrobiło od razu złe wrażenie. Teraz już kilka błędów poprawiono... ale i tak szkoda.

Całość, oprócz pierwszej redakcji będzie też na końcu przechodzić redakcję kilku osób. Powinno być dobrze.

A jak nie, to się spalę ze wstydu :-(

Habib - 2014-12-31, 19:28

Będzie dobrze. ;)
Gerion - 2015-01-02, 11:41

Nie wiecie może czy wydarzenia z Barsaive at war (Zniszczenie Vivane i masakra pod Sky Point) będą/są uwzględnione w storyline 4 edycji?
Bo w podręczniku jest niejasne.
Mamy nowego króla, gdyż poprzednia dynastia wygasła. Ani słowa o wojnie domowej i jakimś przewrocie, co było sugerowane w ED3: Throal.

Jest info o Horrorze Chmurze, który spadł na Vivane (również Barsaive at War), ale nie ma słowa o powaznych konsekwencjach (jak BaW). Vasdenjas nadal żyje (BaW - poświęcił się przyjmując na siebie magiczne strzały potężnej machiny Theran, które godziły w Przebudzenie Ziemi).

Generalnie mam szum informacyjny.
Czy ktoś z Was śledzi forum wydawców i jest na bieżąco z właściwym storylinem?

Kosmit - 2015-01-02, 12:12

To będzie w Gamemaster's guide. Neden zginął w trakcie wojny w jakiejś bitwie. Thera została wyrzucona z Barsawii i główną złą siłą będzie Iopos. Dokładnych szczegółów nie znam, ale rzeczy z BaW będą na pewno.
Habib - 2015-01-02, 13:15

Proszę, nie spojlerujcie. Moi gracze tu wchodzą.
Sethariel - 2015-01-02, 13:18

Gerion, storyline w ED4 dzieje się jakieś 5 lat po wydarzeniach z Barsaive at War. Wychodzi mi to jakiś 1517 TH (w ED2 storyline zaczyna się od 1512TH). Wydarzenia zostały jednak lekko zmienione. Przykładowo Vivane nie zostaje całkowicie zniszczone przez Horrora Chmurę.

Cytat:

<+Roth> Haven't really looked, but is your timeline different from LRG timeline?
<+Nahor> It's 5 years advanced. LRG was basically Prelude to War, then they advance to the war and right after.
<+JoshHarrison> Roth: There will be some similarities between the events of the War as set out by LRG in "Barsaive at War" and the version we're putting together, but that is largely because we're both going off the same general outline, and the situation as it was was laid out up through the ED1 story.
<+JoshHarrison> Big difference (not revealed before now!) is that Vivane will be heavily damaged, but rather than being a city of new undead (and possibly a kind of Parlainth-lite), it will have the tables turned with the members of the resistance in charge of things,
<+JoshHarrison> and the kind of all too human darkness that can result when the oppressed suddenly find themselves in a position of power.


Tak jak Kosmit pisał, wszystko będzie opisane w Gamemaster's Guide, więc trzeba czekać.

Gerion - 2015-01-02, 13:24

OK, dzięki za info.
Sethariel - 2015-01-09, 21:42

I kolejne materiały w ramach promocji zbiórki:

Wywiad z Grzegorzem "Łysym" Ubermanem - http://fajnerpg.pl/earthd...zegorz-uberman/

Opowiadanie "Urodzony Jeździec" - http://fajnerpg.pl/earthd...dzony-jezdziec/

Araven - 2015-01-09, 21:59

Kurcze coś słabo idzie ta zbiórka. Ja wpłacę 70 PLN tylko za PDF-y jednak. Próg jest wysoki, ale sadziłem, że będzie lepiej.
Kosmit - 2015-01-10, 12:28

A wiesz, że nie tracisz tego co wpłacisz w przypadku niepowodzenia? Po prostu jest zwracane na konto jeśli nie osiągnie się określonej kwoty. Tak tylko mówię...
Araven - 2015-01-10, 18:31

Wiem, o tym, ale martwi mnie trochę mały odzew. Liczyłem na sporo większy. Oby się udało. Bo w razie niepowodzenia nie zobaczymy Earthdawna IV po polsku, bo jak rozumiem to także zbiórka na zakup licencji? Myślałem, ze licencję FajneGry już kupiły wcześniej.
Kosmit - 2015-01-11, 21:16

No właśnie próg tak wysoki, bo zbiórka na to idzie :/
Gerion - 2015-01-25, 21:34

Zbiórka nie idzie. Mam na dziś ogromne wątpliwości czy projekt się powiedzie, realizm nakazuje szczerze wątpić. Czy faktycznie ED jest tak bardzo niszową grą? 135 osób i 2 tygodnie do końca?
Być może projekt wystartował zbyt wcześnie, bo przecież angielska wersja ma spore problemy wydawnicze w tej chwili. Jak sądzicie?

pzdr

Sethariel - 2015-01-25, 23:12

Problemy oryginalnego wydania (ludzie wolą wiedzieć co dokładnie zostanie przetłumaczone), kiepski czas zbiórki (martwy sezon w handlu), nienajlepiej przygotowana promocja (myślałem, że strona zbiórki będzie trochę lepiej przygotowana pod względem konkretów), rozczarowanie wydawnictwem po pierwszych numerach nowego MiM, czas bez konwentów na których można promować zbiórkę.

I też mi się wydaje, że projekt wystartował za wcześnie, tzn można było poczekać chociaż do wydania Player's Guide.

Jak nie wyjdzie to trudno. Spróbujemy innymi drogami ;)

Bleddyn - 2015-01-26, 00:12

Moje wyobraźnia na temat tego jak będzie wyglądała zbiórka na ED zderzyła się z brutalną rzeczywistością. Myślałem, że wpierw będzie inicjatywa fanów, którzy na blogi i stronę ED wrzucą trochę fajnych tekstów w porozumieniu i z pomocą FajneRPG. Wydawnictwo przygotuje masę materiałów promocyjnych dopieszczonych i bez skazy. Łudziłem się, że może będą już jakieś polskie ilustracje. A tu lipa. Strona zbiórki mnie odstraszyła. Tekst wprowadzający w porażającej jakości.

Nie chce mi się sprawdzać, ale chyba początkowo ze zbiórką miano poczekać do wydania wersji angielskiej. Nie wiem po co nagle się rzucono na taką głęboką wodę bez przygotowania.

Kupię pdfa dla samej mechaniki, żeby się przekonać, czy działa. Szkoda kasy na książkę z tymi potwornymi ilustracjami.

Howgh!

Kosmit - 2015-01-27, 09:10

Jak się nie uda, będę próbować zrobić to, co zrobiono z Eclipse Phase PL. Dogadać się z FASA i zrobić im pdf do wrzucenia na DriveThru :)

ED4PL musi się ukazać :)

Bleddyn - 2015-01-27, 09:22

Najlepiej z opcją print friendly. ;-)
Gerion - 2015-01-27, 10:47

Kosmit, nie sądzę, by to było takie proste. Poza tym musiałbyś zebrać ekipę, która przetłumaczy paręset stron za friko. I to przetłumaczy rzetelnie, bez ścigania się kto wymyśli lepsze tłumaczenie talentu melee weapon, albo thread weaving, jeśli rozumiesz co mam na myśli...

Pozdrawiam

Kosmit - 2015-01-27, 12:38

Wiem, ze to nie jest proste. Dlatego wspieram zbiórkę jak tylko mogę. Caly czas jest nadzieja :)
Bleddyn - 2015-01-27, 15:52

ED nie ma chyba, aż tylu aktywnych fanów co inne gry, więc de facto byłaby to praca na użytek własny.
Araven - 2015-01-28, 20:50

Szczerze to spodziewałem się dużo lepszych wyników zbiórki sam zainwestuję tylko w PDF-y, ale raczej ich nie dostanę. Ale wesprzeć trzeba. Pozostanie mi I edycja z domowym zastosowaniem znanych mi ulepszeń mechaniki z IV, zwłaszcza te nowe sukcesy i brak przebicia pancerza są fajne. Oby się udało, a jak nie to jedyna nadzieja w akcji Kosmita. :-P
Sethariel - 2015-01-28, 22:40

Araven napisał/a:
zwłaszcza te nowe sukcesy i brak przebicia pancerza są fajne.


Tylko samo wprowadzenie tej zasady bez dodatkowych modyfikacji w innych elementach mechaniki zepsuje ci walki na wyższych kręgach i z przeciwnikami o większych pancerzach.

W każdym razie nawet jeśli się nie uda, fani będą wspierać i pomogą (trwają już np. prace nad modernizacją strony głównej)... a może kiedyś uda się wydać.

P.S. Zaktualizujemy też glosariusz, który kiedyś był dostępny na stronie.

Araven - 2015-01-28, 23:30

Jakie modyfikacje sugerujesz by to działało także na wyższych Kręgach na wrogów z większym pancerzem. Aczkolwiek ostatnio prowadzę głównie PBF-y i tam jakichś potężnych wrogów nie przewiduję. Ale chętnie poznam Twój pomysł, jak to zgrabnie wpleść w I szą edycję.
Gerion - 2015-01-29, 11:30

Musisz pamiętać o wielu zaleznościach w mechanice.
ED3 np i trucizny... każdy poziom sukcesu ponad Przeciętny, miał inną modyfikację/efekt działania takiej trucizny... A to tylko jedno zębate kółeczko w trybikach. Myślę, że tego jest więcej.

pzdr

Sethariel - 2015-01-29, 11:42

Araven napisał/a:
Jakie modyfikacje sugerujesz by to działało także na wyższych Kręgach na wrogów z większym pancerzem. Aczkolwiek ostatnio prowadzę głównie PBF-y i tam jakichś potężnych wrogów nie przewiduję. Ale chętnie poznam Twój pomysł, jak to zgrabnie wpleść w I szą edycję.


Pancerze powyżej 15 pewnie zmniejszyłbym o 1/3. Ale ciężko coś powiedzieć, doradzić bez testów.

Inna sprawa, że w ED4 jest też trochę inaczej rozłożona skala wyzwań i możliwości bohaterów, w tym inny układ talentów zwiększających obrażenia. No i np. możliwość dodawania kości Karmy do testów wszystkich talentów (oprócz tych z Wszechstronnności).

Nie mówię, by nic nie zmieniać :) Po prostu wprowadzając jakieś zmiany musisz zobaczyć jak to działa, pewnie nie obędzie się bez metody prób i błędów, bo nawet czasem zdawałoby się mała zmiana może mieć spory wpływ na inne elementy mechaniki. Sama zasada dotycząca minusów już od pierwszej rany trochę zmienia (przyspiesza walki ze słabszymi przeciwnikami, a gracze bardziej starają się uniknąć ran, więc nie biorą wszystkiego na klatę, tylko unikają i są ostrożniejsi).

Araven - 2015-01-29, 12:58

Dziękuję za porady wszelkie.

Zmiany mechaniki, spróbuję podsumować:

- Czyli mamy karmę do wszystkich testów,
- Już pierwsza rana to -1 do stopnia talentu lub wyniku testu,
- Pancerze ponad 15 raczej do redukcji o około 1/3, wymaga testów.
- Zmiany działania trucizn, zapomniałem jak to ma dokładnie działać w ED IV, było to chyba opisane wcześniej.
- Zmiana stopni, choć ja raczej zostanę przy tych z III edycji opcjonalnych używam, bez k4 i d20.

Co jeszcze można użyć w I edycji a pominąłem? jakie macie porady co do zstosowania nowych zasad, poza tymi jakie już podaliście?

Sethariel - 2015-01-29, 13:49

Araven napisał/a:
Czyli mamy karmę do wszystkich testów


Tu od razu radzę zastosować całą mechanikę Karmy, czyli karma darmowa, wszystkie rasy k6 i liczba karmy zależna od rasy z przelicznikami jak w ED4. Darmową karmę stosowałem już w sumie w ED3 czy nawet EDC.

Araven napisał/a:
Już pierwsza rana to -1 do stopnia talentu lub wyniku testu


To też stosowałem już w EDC i powiem, że fajnie działa. Od razu wiadomo ile minus do testów itd. no i to co wspomniałem wcześniej, walki ze słabszymi są szybsze. Pamiętaj, że minus liczy się do wszystkich testów (oprócz zdrowienia), więc także do testów obrażeń, zachowania równowagi itp więc wszelkie takie minusy dla słabszych przeciwników naprawdę sporo zmieniają.

Araven napisał/a:
Zmiany działania trucizn, zapomniałem jak to ma dokładnie działać w ED IV, było to chyba opisane wcześniej.


Też nie pamiętam. Ale to było tylko częściowo opisane. Będzie w podręczniku MG. Przetłumaczymy fanowsko, jeśli zbiórka nie wypali (a na to się zapowiada).

Araven napisał/a:
Co jeszcze można użyć w I edycji a pominąłem? jakie macie porady co do zstosowania nowych zasad, poza tymi jakie już podaliście?


Przede wszystkim co już było w ED3, czyli bonusy i minusy do wyników testów a nie stopni. Baaardzo przyspiesza.

Dodatkowo jak zależy ci na szybkości to wywal rzucanie inicjatywy co rundę. Straszne cholerstwo z lat 90-tych. My robiliśmy tak, że inicjatywa była stała, ale gdy ktoś korzystał z jakichś talentów czy przez warunki albo rany itp to się modyfikowało. Dzięki temu walka jest płynnniejsza.

Araven - 2015-01-29, 20:38

Dzięki. Karmę na k6 dla wszystkich ras stosuję właśnie z ED 3, darmową zacznę stosować. Minusy do testów zamiast minusy do stopni też używałem tego. Inicjatywa stała, tak będę robił. Poza wyjątkowymi sytuacjami, jak ew. zaskoczenie czy specjalne talenty właśnie.
Sethariel - 2015-02-10, 13:01

No i nie będzie ED4PL, przynajmniej na razie ;-)

Podsumowanie zbiórki - http://fajnerpg.pl/koniec-zbiorki-na-earthdawna/

Gerion - 2015-02-10, 13:18

Cóż, pułap był bardzo wysoki, no ale nikt nie bedzie dokładał do biznesu.
Pozostaje więc:
- grać na edycji 3/Classic/1
- czasem przetłumaczyć fragmenty publikacji FASA (ED1)
- dla tych co są po Preludium - poczytać timeline'a z ED4 i zupdateować świat

Jak dla mnie, powyższe wystarczy. Tyle lat grałem na Classicu i było mi dobrze, ED3 ma fajne rozwiązania, a ED4 oby zaowocowało dodatkami fabularnymi, mechanika jest drugorzędna.

pzdr
PK

Kosmit - 2015-02-10, 13:52

W 4ED to co zrobili z talentami i zaklęciami kusi... Wreszcie są cudnie przemyślane. Przykład? Zaklęcia ksenomanty, z których jedno sprawia, że przerażanie to akcja prosta, a drugie, że działa na więcej celów. Genialne.

No i brak rzucania na efekt tam, gdzie tak naprawdę początkowy test rzucania czarów by wystarczył :D

Araven - 2015-02-10, 14:38

Sprecyzuj proszę przykłady takich czarów gdzie rzut na OM celu wystarcza? Dla mnie powinien być w większości czarów taki efekt, plus ew. jakiś bonus do obrażeń za sukcesy i skomplikowane czary.

Ja gram na miksie III z I edycją, dodam nieco uproszczeń z IV i wkrótce potestuję to na Kampanii Pachnidło.



Zmiany z IV edycji jakich zamierzam użyć w najbliższej kampanii:
- Sukcesy co 5 punktów + 2 obrażenia
- Krąg decyduje o ilość Wytrzymałości i (Punktów Karmy + ilości bazowe rasy?)
- Karma do wszystkiego.
- Pierwsza rana powoduje -1
- Brak przebić pancerza
- Inicjatywa stała jak stopień bez rzucania
- Magia już rzut na OM celu określa efekt czaru w większości (z ew. modyfikacjami za różnicę stopnia efektu)
- Stopnie opcjonalne z III edycji bez k4 i k20

Być może część z powyższych wprowadza III albo III edycja, to w sumie nieistotne. Coś jeszcze radzicie ująć?

Proszę o pomoc w updacie świata, by było jak po Prelude of War, czy jak się ta kampania nazywała. Bym chciał prowadzić po tym okresie. Ale to po kampanii Pachnidło dopiero ten update bym zrobił. Same hasła i ew. kilka zdań mi starczą.

sirserafin - 2015-02-10, 17:59

Czemu wyleciałem z projektu to wtajemniczeni wiedzą, ale szczerze - IMO, dobrze, że tego systemu nie wyda wcale nie tak fajne Fajne RPG.

Czemu?
Chcieli wytargać jak najwięcej od ludzi, co sami przyznali w podsumowaniu, a z ED zrobili sobie "eksperyment", które de facto nas fanów kosztuje tyle, ze ED po polsku nie będzie.
Osiągnięta kwota to była realna kwota do uzyskania i tyle wystarczyłoby na gaże dla tłumaczy plus trochę licencji. Moim zdaniem, pod względem finansowym to wszelkiej maści dodatki zrujnowały szanse na sfinansowanie tego projektu.

Czemu jeszcze cieszę się, że to nie wypaliło?
Wydawcy zaczęli od d... strony chcąc już na starcie polonizować i "modować" system (przez dodawanie postaci, przedmiotów i wydarzeń), którego jeszcze nie wydali. IMO, takie motywy powinny znajdować się w dodatkach (w MiMach choćby), a tłumaczenia powinny być zgodne z oryginałem.

Osoba wyznaczona na naczelnego wykazywała się nieznajomością systemu w podstawach i strach pomyśleć co by mogło się tam znaleźć finalnie.

Wydawnictwo miało gdzieś powtarzające się uwagi odnośnie komfortu i wyznaczonych warunków pracy zespołu, który POPROSZONO o pomoc, a każdą rzecz trzeba było im tłumaczyć jak jakimś newbie, a i tak każą prośbę mogli arbitralnie odrzucić kierując się swoim widzi-mi-się, co wywoływało, przynajmniej u mnie, lawinowo pogłębiającą się frustrację i złość.

No i, oczywiście, osobiście, uważam, że p. Osiejewski jest ignoranckim bucem, a reszta wydawnictwa wykazała sie po prostu chciwością i nie zasłużyli sobie na odcinanie kuponów od ED.

EOT

Gerion - 2015-02-11, 16:03

Wiesz, że zupełnie nie zgadzam się z Twoją opinią SirSerafin...

Araven - Pachnidło jest osadzone w czasach PRZED Preludium Wojny. Zamach na Nedena przeprowadzony w taki sposób jak na moje oko jest mało realny, bo Throal wtedy znajduje się w stanie wojny i nie pachnidła im w głowie, a dostęp do króla jest mocno ograniczony, do raczej, militarnych doradców. Sam nastrój w Throalu po 1509TH się mocno zmienia, zagrożenie wojenne i okupacja Therańska sprawiają, że jest to jeden z wiodących tematów rozmów, działań i motywacji mieszkańców Throalu... No chyba, że zamiast perfum, Yacus wymyśli koktajl mołotowa... i nie będzie miał therańskiej asysty, a jakiegoś Ludu zza Morza...

pzdr
Gerion

Araven - 2015-02-11, 16:16

Szczerze to nie zamierzam się tym przejmować, zagrają nowi Earthdawnie. A skok czasowy zrobię po kampanii Pachnidło, jaką zmienię i tak. Będzie tłem. Jak Earthdawn się spodoba, wtedy pomyślę nad skokiem w czasy z Edycji IV.

Potestuję sobie zmiany mechaniki też i to główny cel Pachnidła, potestować zmiany mechaniki i zapoznać Graczy z realiami świata.

Sethariel - 2015-02-11, 23:39

Gerion, a może by tak dokończyć "Prelude to War", jest przetłumaczony prawda?

Ludzie mogliby sobie choć część skoku z ED1 do ED4 po polsku rozegrać :)

Gerion - 2015-02-12, 08:58

Miałbyś kogoś kto by to złożył? Jeśli tak, to poszukam plików. Korektę readkacyjną przeszły o ile pamiętam 1 i 2 rozdział. 3 i 4 tylko wstępną. Ale, ma to sens....
pzdr
PK

Sethariel - 2015-02-12, 11:11

Gerion napisał/a:
Miałbyś kogoś kto by to złożył?


Tak, myślę, że tak. Nie wiem czy od razu, ale w dłuższym czasie na pewno.

sirserafin - 2015-02-12, 18:11

Ja w ciągu najbliższych dwóch tygodni planuję przełożyć ostatni wpis na blogu FASA o przyznawaniu PL.

Chyba, że ktoś już się za to wziął...

Sethariel - 2015-02-12, 20:42

sirserafin napisał/a:
Ja w ciągu najbliższych dwóch tygodni planuję przełożyć ostatni wpis na blogu FASA o przyznawaniu PL.

Chyba, że ktoś już się za to wziął...


Nie, choć myślałem o tym. Rób, rób. Fajny tekst dla newbies.

Kosmit - 2015-02-12, 21:44

Ja kiedyś chciałem przetłumaczyć posty Army dotyczące tego tematu (skończyło się tylko na tłumaczeniu artykułu o akcjach). Jakbyś chciał dodać coś od siebie to możesz czerpać też z tego:
https://docs.google.com/document/d/19UO-Mz_Fv-zCDZ7mjKPXt8Sy__POA2zbkrKfatoFQNY/edit?usp=sharing

Nixos - 2015-04-22, 22:57

Mnie tam przykro, że to nie wyszło :(.

P.S. Witam po długiej nieobecności ;).

Gerion - 2015-04-24, 08:16

Cześć, kopę lat... ile Cię tu nie było? Z 6-7 lat?
pzdr

Nixos - 2015-04-27, 20:52

No, 6 lat!
Gerion - 2015-05-05, 09:33

Sethariel napisał/a:
Gerion napisał/a:
Miałbyś kogoś kto by to złożył?


Tak, myślę, że tak. Nie wiem czy od razu, ale w dłuższym czasie na pewno.


Hej,
Na ile wyceniasz "dłuższy czas"? :)
Może tak - skoro jest trudność ze złożeniem tego po bożemu, wrzucić tylko tekst i stworzyć z tego pdfa? Żeby oddać jakąkolwiek wartość dla wszystkich zainteresowanych?

pzdr
Gerion

Sethariel - 2015-05-05, 19:26

Gerion napisał/a:
Sethariel napisał/a:
Gerion napisał/a:
Miałbyś kogoś kto by to złożył?


Tak, myślę, że tak. Nie wiem czy od razu, ale w dłuższym czasie na pewno.


Hej,
Na ile wyceniasz "dłuższy czas"? :)


W tym tygodniu oddam tłumaczenie składaczowi :)

Sorki za opóźnienia.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group