Forum EARTHDAWN.PL
Forum fanów gry Earthdawn

Mechanika - [ED1] Talent Uniki

graf_zero - 2012-11-05, 12:21
Temat postu: [ED1] Talent Uniki
Witam wszystkich,
mam takie krótkie i (mam nadzieję) proste pytanie: Jak należy rozumieć opis talentu uniki? Gracz deklaruje jego użycie, otrzymuje cios, rzuca za talent - wypada porażka. Co teraz? Postać upada, ale obrażenia? Są naliczane czy nie?
Z góry dziękuję za odpowiedź

Kot - 2012-11-05, 13:09

1. Upadek jest tylko w pierwszej edycji i Classicu. Trzecia edycja usuwa ten efekt zupełnie, polecam użycie tej wersji.

2. Pamiętaj, że Talent to magia. Niewiarygodne efekty rodem z Matrixa (unikanie kul przez Neo to bardzo dobra wizualizacja Uników) są jak najbardziej na miejscu. Możesz równie dobrze dodać to tego element przypadku, jak ciosy odbijające się od sprzączek pasa, czy amuletu po dziadku.

3. Jeśli wynik testu Uniku nie był równy lub wyższy od wyniku testu ataku przeciwnika, cios trafia i obrażenia są liczone normalnie. Bez względu na wynik użycie talentu kosztuje 1 obrażenie z wyczerpania.

graf_zero - 2012-11-05, 15:29

Ad 1) Szczerze mówiąc mam jakąś awersję do wszystkiego co jest innym języku niż polski :) Gdzie te czasy, gdy chciało mi się przetłumaczyć pierwszą przygodę z "Prelude to war" ;). Ale jeśli mi się to zmieni, pomyślę o Classicu :)
Ad2) Oj bywało bywało. I ciosy odbijające się od sprzączek i przecięcie przeciwnika na połowę i kopnięcie łamiące żebra :)
Ad3) Serdecznie dziękuję za odpowiedź. O to właśnie mi chodziło :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group