Forum EARTHDAWN.PL
Forum fanów gry Earthdawn

Earthdawn - Therańskie imiona

Auraya - 2012-10-07, 01:14
Temat postu: Therańskie imiona
Takie nietypowe pytanko do osób, które czytały trochę więcej o imperium Therańskim:
czy imiona w Therze różnią się od Barsawiańskich? Jeśli tak, to czy moglibyście mnie wspomóc przykładami elfich i ludzkich (męskich) imion?

Chyba miałam kiedyś w łapkach podręcznik o Therze, ale jakoś... wyparował :P albo dobrze się maskuje ;)

Sethariel - 2012-10-07, 23:30
Temat postu: Re: Therańskie imiona
Auraya napisał/a:
Takie nietypowe pytanko do osób, które czytały trochę więcej o imperium Therańskim:
czy imiona w Therze różnią się od Barsawiańskich? Jeśli tak, to czy moglibyście mnie wspomóc przykładami elfich i ludzkich (męskich) imion?

Chyba miałam kiedyś w łapkach podręcznik o Therze, ale jakoś... wyparował :P albo dobrze się maskuje ;)


Therański oparty jest na Sperethiel (elficki), więc celowałbym w imiona podobne do elfickich. Dla mnie Thera zawsze była w jakiś sposób uosobieniem Imperium Rzymskiego, więc wymyślając therańskie imiona zawsze też miałem to na względzie. Czyli wszelkie -mus -tus -is -as i tym podobne na końcu imienia.

Habib - 2012-10-08, 13:31

Ja czasem nawet w grekę wchodziłem z imionami therańskimi.
Ale z tego co pamiętam, to imiona były wymyślane zazwyczaj na pałę w ED.

Auraya - 2012-10-08, 20:36

Dzięki za rady :-D

A ma ktoś z Was podręcznik Imperium Therańskie?

Bleddyn - 2012-10-08, 22:41

Większość pewnie posiada.:)

W czym pomóc?

Auraya - 2012-10-09, 20:42

Chciałam się dowiedzieć jak wojsko Therańskie zapatruje się na Barsawian ale już po bitwie o Powietrzną Przystań.

No i zerknąć, jakie imiona tam występują - czy faktycznie położyli na to krechę i nadawali jak leci, czy, tak jak koledzy wyżej sugerowali, bardziej pod Rzym.

Trzecia rzecz - poszukuję bardzo ważnej, wysoko postawionej i powszechnie znanej osoby z Imperium Therańskiego, jakiegoś arystokraty może, albo sławnego generała.

Kosmit - 2012-10-10, 17:14

Ja bym stawiał raczej na imiona zbliżone do greckiego, bo z tego co mi wiadomo to sama wyspa w ED i SR (jako zatopiona atlantyda) była tam gdzie Grecja. Zresztą nawet było miasto o takiej nazwie :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Ancient_Thera

Kot - 2012-10-10, 19:34

Auraya napisał/a:
Chciałam się dowiedzieć jak wojsko Therańskie zapatruje się na Barsawian ale już po bitwie o Powietrzną Przystań.

Niewdzięczni barbarzyńcy z prowincji/dzikusy/niewolnicy. Theranie mają o sobie bardzo wysokie mniemanie, jako przedstawiciele 'wyższej' cywilizacji. Patrz casus kolonializmu w naszej rzeczywistości.

Auraya napisał/a:
No i zerknąć, jakie imiona tam występują - czy faktycznie położyli na to krechę i nadawali jak leci, czy, tak jak koledzy wyżej sugerowali, bardziej pod Rzym.

Co nieco ich jest w Imperium Therańskim. Podręcznik do znalezienia na chomiku na pewno. Mam wrażenie, że dość chaotycznie są te imiona inspirowane, bo nie widzę żadnych reguł. Są bardziej jak klasyczne imiona z fantasy.


Auraya napisał/a:
Trzecia rzecz - poszukuję bardzo ważnej, wysoko postawionej i powszechnie znanej osoby z Imperium Therańskiego, jakiegoś arystokraty może, albo sławnego generała.

Kypros, Gubernator Barsawii, jego poprzednik Gubernator Povelis, zastępczyni Povelisa Tularch - obecnie Admirał floty imperium w Barsawii, krótko zastępowała Povelisa, który popełnił samobójstwo po fiasku ataku na Barsawię. Legionem z Powietrznej Przystani rządzi generał Crotias.

EDIT: Słowniczek w podręczniku o imperium ma łacińskie z brzmienia i pochodzenia terminy, jak praetor, czy confectio.

Auraya - 2012-10-11, 14:53

Dzięki Kot :-D

Jesteś skarbnicą wiedzy ;-)

Kot - 2012-10-11, 16:03

Nah, tylko posiadaczem pdf'a.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group