Forum EARTHDAWN.PL
Forum fanów gry Earthdawn

Earthdawn - Wróżbiarstwo w ED

Auraya - 2012-08-11, 09:52
Temat postu: Wróżbiarstwo w ED
Ciekawe zagadnienie (chwilowo nie zdradzam, po co mi to ;-) )

Czy wiecie jak wygląda sprawa wróżek i przepowiedni w Barsawii? Albo macie wskazówki, gdzie mogę szukać takich informacji?

Chodzi mi o "standardową" rasę, czyli wietrzniaka, ale wiedza ogólna o innych rasach mile widziana.

Kot - 2012-08-11, 13:35

Zakładam, że byłaby to Niska Magia, lub dziedzina konkretnej Pasji.

Jak wieszczenie związane z ogniskiem domowym (bardzo popularne w kulturze Słowiańskiej) jako dziedzina Głosicieli Garlen, związane z rolnictwem, hodowlą i przyrodą w dziedzinie Jaspree, tajemnice, sprawiedliwość, itp. w dziedzinie Mynbruje. Jako wizje zsyłane przez Pasje, niekoniecznie na życzenie odbiorcy.

Niska Magia jako coś mało zdefiniowanego (w systemie), a jednocześnie powszechnie stosowanego (w świecie) jest równie dobrym pomysłem. Szczególnie, że nie trzeba jej rozwiązywać mechanicznie.

Kosmit - 2012-08-11, 22:14

No i chyba tarot też jest barsawiański. Ale nie pamiętam gdzie o tym czytałem :)

Albo wróżki cathayskie do barsawii zawitały :)

Gerion - 2012-08-12, 11:05

Tarot barsawiański wyszedł w polskim dodatku, Kroniki Skradzonych Legend, czy jakoś tak. Karty można było wyciąć i uzywać na sesjach. Osobiście tego nie widziałem, ale ponoć ciekawe
pzdr

Auraya - 2012-08-12, 11:10

Faktycznie. Ten tarot nawet się kiedyś na sesji u nas pojawił - wróżka postawiła go Auray'i przed wyprawą do Glenwood Deep i wywróżyła, że wszyscy zginą :-P jakoś nie skojarzyłam tego...

A stosujecie (stosowaliście) jakieś formy wróżbiarstwa na sesjach? Przydaje się?

Sethariel - 2012-08-12, 22:12

O różnych rodzajach przepowiadania przyszłości znajdziesz w podręczniku Magia: Księga Wiedzy Tajemnej na stronie 101 (Bilbiomancja, Rzucanie kości, Czytanie z żywiołu, Elfickie Karty Ścieżek, Obsydiańska Wyrocznia Snu, Czytanie z metalu, Wizje).

Jakiś rodzaj Niskiej Magii byłby chyba odpowiedni dla większości technik. Są przecież adepci niskiej magii (co nie są adeptami, a mają jakieś skromne zdolności).

Jest też konkretne zaklęcie na 6 Kręgu Iluzjonisty.

Foreseeing str. 172 ED3 Player's Guide

Tą formę wróżbiarstwa użyłem kiedyś na sesji dla jednego gracza. Cała sesja opierała się na tym, co znajomy Iluzjonista wywróżył postaci gracza (jego śmierć).

Czarna Owca - 2012-08-14, 11:45

Cytat:
A stosujecie (stosowaliście) jakieś formy wróżbiarstwa na sesjach? Przydaje się?


Nasz MG lubuje się w wizjach i przepowiedniach ( ja to zamiłowanie niespecjalnie podzielam ;-) ).

Kot - 2012-08-14, 14:43

Wszystko w nadmiarze szkodzi...
Habib - 2012-08-24, 20:17

U mnie stara orczyca w transie powiedziała do jednego z graczy (do sirserafina dokładnie) mniej więcej cuś takiego: "strzeż się zielonego konika".

Ten nie wziął specjalnie tego pod uwagę, mimo że zapamiętał.
Rok czy dwa lata później, inna prowincja, inne zadania, myśl tylko o tym aby powrócić do Travaru, a tu ucieleśnienie Pasji przypomina mu o tym, że niebieski konik się zbliża. Serafin robi: wtf?

Było miło. ;]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group