Forum EARTHDAWN.PL
Forum fanów gry Earthdawn

Mechanika - Tkanie Wątków zaklęć

Habib - 2012-06-01, 15:23
Temat postu: Tkanie Wątków zaklęć
Wczoraj wynikła na sesji pewna kwestia.

Czy możliwe jest Tkanie Wątków, jeżeli nie widzi się celu zaklęcia ale podejrzewa się, że akurat podczas Rzucania Czarów pojawi się w zasięgu czaru/wzroku?

Kosmit - 2012-06-01, 15:56

Hmmmm... Nie myślałem nad tym, ale w sumie chyba podczas Tkania Wątków powstaje astralny łuk, a nie w chwili rzucania. Rozdział o działaniu magii jest jednym z pierwszych w kolejce, które mam zamiar przeczytać ponownie i dogłębnie jak będę miał czas.
Kot - 2012-06-01, 16:59

Astralny łuk występuje w momencie rzucenia czaru. Udane lub nieudane jego uzyskanie jest symulowane testem Rzucania Czarów. Żeby próbować uzyskać astralny łuk, musisz najpierw mieć gotowe zaklęcie (utkane wątki) i cel. W pewnym sensie 'łączysz' ze sobą te dwa astralne obiekty (cel i zaklęcie).
Cryingorc - 2012-06-01, 17:37

Można. Tkanie wątków to formowanie energii magicznej poprzez splatanie wątków surowej energii magicznej we wzorzec zaklęcia. To takie swoiste zasilanie spakowanej formy czaru, która jest skondensowana w matrycy. Można to przyrównać do tkania wzorzystej sieci. Dopiero rzucanie czarów polega na nawiązaniu łuku astralnego między rzucającym a ofiarą zaklęcia. To z kolei można przyrównać do zarzucenia utkanej sieci na ofiarę.
Ja bym nie widział przeszkód, habib. Jeżeli po prostu ofiara po utkaniu wątków nie zjawi się w zasięgu postrzegania rzucającego czar, to nie można rzucić zaklęcia, przez co wzorzec czaru pryska i tyle.

Kot - 2012-06-01, 23:36

Cryingorc napisał/a:
(...) nie można rzucić zaklęcia (...)

Można, ale na inny cel. Jeśli jest fizyczne, nawet na drzewo, kamień, itp. Jeśli wpływa na wzorce, na inny wzorzec...

Jeśli cel Kryształowych Pocisków schowa się za drzwiami, możemy w ten sposób chociaż drzwi się pozbyć.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group