Forum EARTHDAWN.PL
Forum fanów gry Earthdawn

Earthdawn - ED3 Elemental earth

voyager156 - 2011-05-13, 23:05
Temat postu: ED3 Elemental earth
Gamemaster's Guide ---> 194s. ---> Rockworm.

W opisie pisze, ze owe istoty czesto przebywaja w miejscach gdzie mozna znalesc zloza elemental earth. Jak wyglada taka ziemia? (wiem ze gdzies to bylo, ale nie moge znalesc opisu). Jakie sa zasady wydobywania takich zloz (mechanika) i czy potrzeba do tego jakiegos specjalnego sprzetu?

Kotul - 2011-06-06, 14:42

Player's Companion - 158s. Tylko tyle znalazłem. O sprzecie specjalistycznym tam nic nie mówią, jednak jeśli jądra żywiołu ziemi ( ;) ) są na pewnej głębokości to się chyba trzeba zaopatrzyć.
Gerion - 2011-06-09, 18:02

W Classicu każdy MŻ ma na niskiej magii wydobycie esencji żywiołu. Nie wiemjak to jest w ED3. Kiedyś w polskim dodatku do ED opisano trochę sposób zbierania żywiołu ognia znad Morza Smierci.
Z żywiołem ziemi jest prościej. Esencja bywa zazwyczaj przy każdej głębszej kopalni, i przy okazji wydobycia rudy żelaza/srebra/miedzi zorganizowane grupy pod kierunkiem MŻ zbierała ziarna esencji żywiołu ziemi. Mechanika była taka, że zbieranie zajmowało jeden dzień. MŻ wykonywał test niskiej magii, trudność była bodajże 6, abo 8 (sprawdźcie) i za każdy poziom sukcesu udawało się pozyskać jedno ziarno esencji.

pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group