Forum EARTHDAWN.PL
Forum fanów gry Earthdawn

Ogłoszenia - Wielokrotna próba błędnego logowania

razan - 2011-01-19, 15:00
Temat postu: Wielokrotna próba błędnego logowania
Witaj razan

Skrypt wykrył wielokrotną próbę błędnego logowania (10) na twoje
konto, na Forum EARTHDAWN.PL
i zablokował je czasowo w celach bezpieczeństwa. Konto będzie z powrotem
aktywne Sro 19. Sty, 2011 06:31:10

Jeśli to nie Ty próbowałeś/aś się logować, skontaktuj się z
administratorem i poinformuj go o zdarzeniu.



jakis bocik chce się dostac?

Sethariel - 2011-01-19, 16:40

Bardzo prawdopodobne.

Ogólnie jakoś od początku stycznia na forum próbuje się rejestrować codziennie po kilka SPAMbotów.

Problem dotyczy, jak się zorientowałem, prawie wszystkich forum na phpBB by Przemo.

W ciągu najbliższych dni popracuję nad rozwiązaniem i odpowiednimi zabezpieczeniami.

Czarna Owca - 2011-01-28, 12:30

Uprzejmie donoszę, iż dzisiaj trafiło na moją skromną osobę...
Sethariel - 2011-01-28, 12:37

Ech, nie miałem czasu się tym zająć. Jutro egzaminy.

Ale po weekendzie wrzucę kilka łatek bezpieczeństwa. Powinno być lepiej.

Czarna Owca - 2011-01-28, 12:41

Zatem powodzenia na egzaminach :)
Fenikson - 2011-01-28, 13:12

Jop, powodzenia (ja swój miałem dziś w chwili jak ponoć próbowałem się logować - mam alibi! widzieli mnie! :P)
Habib - 2011-01-29, 15:00

Też mi się zdarzyło.

A na jaki czas ma forum ustawioną blokadę konta i po ilu próbach błędnego logowania, konto użytkownika zostaje czasowo zablokowane? Może by wypadało to po prostu zmienić?
Sethariel napisał/a:
wrzucę kilka łatek bezpieczeństwa.

A można wiedzieć jakie? Co prawda moje prywatne forum jest nie do końca moje i nie mogę działać na serwerze, a wszystkie naprawy itp. sprawy załatwia Najwyższy Adminstrator (Gubernator?), ale z ciekawości się pytam.

Sethariel - 2011-01-29, 15:26

Habib napisał/a:
A na jaki czas ma forum ustawioną blokadę konta i po ilu próbach błędnego logowania, konto użytkownika zostaje czasowo zablokowane? Może by wypadało to po prostu zmienić?


40 minut i 10 prób. Mogę trochę to zmniejszyć, ale to zawsze ryzyko i nie załatwia to problemu. Wolę nie ryzykować. Zwiększyłem minimalną liczbę znaków w haśle do 8. Być może trzeba będzie wprowadzić jakieś drobne zabezpieczenie przy logowaniu.

Habib napisał/a:
A można wiedzieć jakie? Co prawda moje prywatne forum jest nie do końca moje i nie mogę działać na serwerze, a wszystkie naprawy itp. sprawy załatwia Najwyższy Adminstrator (Gubernator?), ale z ciekawości się pytam.


Takie rzeczy proszę na priv. W większości modyfikacje w kodzie.

Denadareth - 2011-03-06, 19:54

Dzisiaj na mnie trafiło :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group