Forum EARTHDAWN.PL
Forum fanów gry Earthdawn

Nowiny ze świata - Informacje z RedBricka

Vasquez21 - 2006-07-18, 09:56
Temat postu: Informacje z RedBricka
Na oficjalnej stronie wydawnictwa RedBrick odpowiedzialnego za wydawanie classica pojawiły się nowe informacje:

Panowie z RB pracują obecnie nad poprawieniem podręczników Earthdawn Player's Compendium oraz Earthdawn Gamemaster's Compendium. Zmiany mają dotyczyć jednak tylko linków oraz bookmarków umieszczonych w elektronicznej wersji podręcznika.

Pod koniec tygodnia mniej więcej w tym samym czasie kiedy Ardanyan's Revenge ukaże się w miękiej okładce mają być również wprowadzone pewne poprawki.

Pojawiły się także informacje o tym, iż Name-giver’s Compendium (NGC), jest poddawany aktualnie ostatnim poprawkom. I pojawi się w przeciągu kilku następnych tygodni w wersji elektronicznej, a 3-4 tygodnie po tym zostanie wydany w wersji papierowej.

Gerion - 2006-07-26, 11:11

Ja dodam tylko ostatnie wieście, niestety (a może stety) dotyczące dystrybucji podręczników.

Pierwotnie RedBrick chciało sprzedawać swojego Edka wyłaczne w trybie Print on Demand. Jak juz przyszło co do czego, to rozpoczęli rozmowy z Amazonem, o tradycyjnej dystrybucji. Niestety, oczekiwania zysku takich potentatów sprawiły by, że podręczniki podrożałyby o około 50%. RedBrick tego nie akceptuje. Odwołali więc projekt normalnej dystrybucji drukowanych książek.

Do odwołania wię, jedynym źródłem zakupowym książek RedBrick jest międzynarodowa sieć Lulu.com.. Mimo, że siedzibę Lulu ma w stanach, w Europie również mają swój oddział(w Hiszpani, w Sewilli). Jest więc nadzieja, że koszty przesyłki do Polski nie będą większe niż koszt samych podręczników.


Gerion

Cryingorc - 2006-07-28, 20:13

Tak, lecz są różnice pomiędzy podręcznikami z Hiszpanii, a tymi z USA. Europejskie wychodzą na cieńszym papierze. Są przez to też nieco lżejsze od cegieł, które serwuje amerykancki oddział.
Nie ma co się dziwić panowie, RedBrick jak na RedBricka przystało, przygotował fanom ED doprawdy Czerwone Cegły! :>

Mmmm...

Vasquez21 - 2006-09-08, 07:42
Temat postu: Informacje z RedBricka
Wczoraj RedBrick poinformował, że podręczniki:
- Earthdawn Player’s Compendium
- Earthdawn Gamemaster’s Compendium
- Ardanyan’s Revenge
pojawiły się w twardej okłatce w sklepie LULU.

Co do tego ostatniego to na stronce pojawiła się również możliwość zobaczenia fragmentów, oto LINK

Sethariel - 2006-09-08, 20:07

Nie wczoraj, a juz 27 sierpnia. Poza tym juz jedno podobne ogloszenie w Nowinach ze świata istnieje. :mrgreen: mojego autorstwa 8-)

Sethariel napisał/a:
Earthdawn Player's Compendium i Earthdawn Gamemaster's Compendium dostępne juz w twardej oprawie. Koszt jednego to $49.95 czyli dokładnie o $10 więcej niz wersja softcover. Do kupienia oczywiście na www.lulu.com 8-)

Myslalem ze roznica w cenie bedzie troszke mniejsza...


Jestem ciekaw waszych zapatrywan na cene. Ja myslalem ze roznica bedzie troszke mniejsza. (przypominam roznica miedzy twarda a miekka oprawa to 10$)

Pozdrawiam Administratora ;-)

Vasquez21 - 2006-09-11, 09:35

Pewnie tak wysoka różnica cena jest związana z tym, że wszystkie książeczki składają na zamówienie. Tak więc koszt zrobienia czegoś takiego jest dużo większy niżby to robili hurtowo.
Gerion - 2006-10-18, 10:22
Temat postu: Info z EDPT
James na forum EDPT zamieścił krótkie podsumowanie tego co RedBrick wydał i co wyda ;-)

To co można kupić do tej pory:
1) Player's Compendium (PDF, POD)
2) Gamemaster's Compendium (PDF, POD)
3) Ardanyan's Revenge (PDF, POD)
4) Name-giver's Compendium (PDF -- POD very soon)
5) Shards Volume I: Journey to Lang (PDF-only)
6) Shards Volume II: Runvir's Tomb (PDF-only)

Also coming out very soon is:

7) Shards Volume III: Kept in the Dark (PDF-only)

And currently being worked on are:

8) Adventure Compendium (PDF, POD)
9) Burning Desires (PDF, POD)
10) Nations of Barsaive, Volume I (PDF, POD)

That will probably end 2006, and perhaps leak into early 2007.

2007/2008 has in the pipeline (confirmed, but in no particular order):

11 ) Kratas, City of Thieves (PDF, POD)
12 ) Nations of Barsaive, Volume II (PDF, POD)
13 ) Cathay (PDF, POD)
14 ) Barsaive Beginnings (PDF, POD)


Adventure Compendium - to wiadomo, wszystkie przygody i kampanie wydane przez FASA. Obecnie siedzi nad nimi James Black, na jego blogu możecie poczytać o postępach (blog na stronach ReBrick).

Burning Desires, to będzie kampania RedBricka, ale nie interesowałemsię szczegółami. ALe co to jest Nation of Barsaive - pojęcia nie mam ;-) Ktoś mnie oświeci?


pozdrawiam
Gerion (którego tak naprawdę nie ma).

Cryingorc - 2006-10-19, 23:47

Dzięki za informacje.
Nie wiem, ale przypuszczam, że Nations of Barsaive będzie kompendium zebranych opisów społeczności t'skrangów, elfów, krasnoludów, trolli i orków.

Ciekawe wydają się być pozycje:
Kratas, City of Thieves (PDF, POD)
Cathay (PDF, POD)
Barsaive Beginnings (PDF, POD)

Vasquez21 - 2006-11-03, 13:57

Cryingorc napisał/a:
Ciekawe wydają się być pozycje:
Kratas, City of Thieves (PDF, POD)
Cathay (PDF, POD)
Barsaive Beginnings (PDF, POD)


Tym bardziej ciekawe, że być może zobaczymy wreszcie całkowicie nową twórczość RB. A nie wzorowaną i przepisywaną z poprawkami oczywiście ale z poprzednich podręczników.

Cryingorc - 2007-04-04, 19:28

Info z RB:

A new version of the Discipline Design system is now available in our downloads section, featuring a massive update on the Alternative Discipline Mechanics. The document now provides new rules for all 30 Disciplines presented in the Player’s and Name-giver’s Compendiums.

The Spell Design system has also been updated. For those unaware of our Earthdawn Codex Open Call, these systems provide everything you need to create a submission for the upcoming Earthdawn Codex (see below for more information).

Gerion - 2007-04-04, 23:13

To ja przypomnę, że robiłem tłumaczenie Discipline Design dla Wieży SNów.
Całość zasad i chyba 1-2 dyscypliny.

pozdrawiam
Gerion

Gerion - 2007-12-03, 18:28

Wyszedł Burning Desires.

Idealnie pod choinkę ;) Ale się ciesze....aż mi lepiej mimo grypy żołądkowej ;) A kurs dolara miły, oj miły...

Gerion

mystic - 2007-12-03, 20:39

I raczej nie wzrośnie :)
Sethariel - 2007-12-04, 01:28

Ładna okładka :evil:

Gerion dawaj znać, jak tylko będziesz ją miał. Z krótkiego opisu przygoda wydaje się bardzo dobra. Ardanyan's Revenge też była. Mam nadzieję szybko znaleźć trochę czasu na napisanie recenzji. Eh tyle zaległych rzeczy. Jeszcze Prelude czeka na korektę...

Gerion - 2007-12-04, 13:56

No jest ponad 120 stron. Dopiero co sciagnąłem na pulpit. Grafika okładkowa świetna a w środku są perełki. Na pierwszy rzut oka wiadomo o co chodzi - konflikt między rządzacymi w Oshane krasnalami, a mieszkańcami - orkami. Ładna jest mapka Oshane ;)
Powalają imiona: Kazimir, Rhostislav Holota, Narine Skobaleva...

ciekaw jestem treści ;)

pozdrawiam
Gerion

Cryingorc - 2008-02-15, 23:39

Co do tych Imion, Mnie osobiście rażą. W produktach FASA słowiańskie brzmienia raczej nie występowaly. Z co bardziej zabawnych Imion w tej sytuacji, przychodzą Mi na myśl jedynie: ork Pavlak z T:tDK i troll Chujonn z Parlainth Boxed Set.
Już widzę minę graczy kiedy przedstawiam im Rhostislava Holotę... Trochę powagi :]
Może Gerion napisz do RB, że te Imiona brzmią cokolwiek nieadekwatnie do ED?
Ewentualnie sam to zrobię. Swoją drogą, dlaczego Niemcom orki, z którymi trzeba zrobić porządek, gdyż nie szanują wladzy, kojarzą się akurat ze Słowianami?

Ale nie o tym miałem pisać. W końcu ruszyły prace nad erratą kompendiów. Ciekaw jestem w jakim stopniu wykorzystane zostaną Moje sugestie zmian. Nic dziwnego, że dopiero teraz się za to wzięli (w założeniach produkty mają być aktualizowane corocznie, a aktualna wersja EPC i EGC pochodzi z 31 stycznia). Ekipa RedBrick'a jest obecnie zawalona robotą. Nic dziwnego, skoro nadzorują powstawanie kilku projektow naraz. Kto z Was ostrzy zęby na Kratas? :]

Gerion - 2008-02-16, 16:06

Ja już o tym pisałem na forum. Karsten odpowiedział, że też o tym myśleli, ale pozostawili tak jak pisał Raggland, honorując licencia poetica...
Możesz podejrzeć dyskusję przy product feedback - Burning Desires

Gerion

Kot - 2008-02-16, 16:34

Cryingorc napisał/a:
Już widzę minę graczy kiedy przedstawiam im Rhostislava Holotę

To przedstaw Rościsława Hałatę.

Cryingorc napisał/a:
Swoją drogą, dlaczego Niemcom orki, z którymi trzeba zrobić porządek, gdyż nie szanują wladzy, kojarzą się akurat ze Słowianami?

W Wolsungu, jak by nie patrzeć polskim, Slavia (Odpowiednik Polski i okolic.) to też głównie Orkowie.

Cryingorc - 2008-02-16, 21:47

Nevermind. Hałatę? Chyba hołotę? Brzmi dość lekceważąco,m jeśli nie wręcz pogardliwie. Czemu orki nie opatrzeć Imieniami Hans Sheisse, czy np Johann Verflucht? Cokolwiek. :]
Kot - 2008-02-17, 10:08

Cytat:
Imieniami Hans Sheisse, czy np Johann Verflucht? Cokolwiek. :]

Akurat "Johann Verflucht" brzmi całkiem nieźle. Bardzo Edkowo.

Cryingorc - 2008-02-17, 11:46

To był sarkazm :P
Gerion - 2008-04-26, 10:21

Red Brick rezygnuje z produkcji figurek do ED. Kiepsko im się te miniaturki sprzedawały, więc resztówki rozejdą się na najbliższych konwentach (jeden w Niemczech, w Essen...).
Lada chwila doczekamy się kolejnej przygody z cyklu Ed. Shards: Betrayal's Sting. Na teraz - pozycja jest w fazie layoutu i korekty.

Poczekać będziemy musieli raczej do wakacji na: Kratas Miasto Złodziei i Kitaj (Cathay). Ten ostatni podręcznik źródłowy zapowiada się ciekawie, zresztą wydadzą do niego również powieść osadzoną w realiach Kitaju - Dark Shadows of Yesterday.

Gerion

Cryingorc - 2008-04-26, 16:49

Przeciągają im się terminy strasznie, ale komuś to szkodzi? A figurki były zbędne tak czy siak wg Mnie.
Gerion - 2008-04-26, 21:48

Szkodzić nie szkodzi, ale jak ktoś skonczyl Preludium i wydarzenia z BaW i BiCh to tak za bardzo nie wiadomo w jakich realiach grać.
Powiedzmy sobie szczerze, Classic jest dedykowany dla tych, co zakończyli przygode z ED na etapie Preludium lub wczesniej (nie narzekam, łapie sie do targetu). Ale datowanie na 1415TH i brak odniesien do wydarzen zrobionych przez LRGames - mi troche przeszkadza. Ot - olali ich po całości...
Czekać na Age of Legend? :)

pozdrawiam
Gerion

Cryingorc - 2008-04-26, 22:56

Classic zaczyna się w 1510 TH. A LRG to zło wcielone i koniec. Takie jest podejście RB również w mechanice momentami. Mnie to nie przeszkadza, bo jakość jest niebo wyższa od produktów LRG. Mam jeden, "Barsaive at War" i z tego co się orientuję, to częśc tej kampanii została napisana przez FASA, poza zakończeniem mającym ogromny wpływ na losy Barsawii (wiadomo o co chodzi, 'no spoil'). Ciekaw jestem co z tym zrobi RB. Czy wykorzystają część pomysłów z BaW przy rozwoju linii fabularnej dla trzeciej edycji? Czy dodatki takie jak Kratas i Cathay będą pchały linię fabularną czy dopiero trzecia edycja? Bo póki co wszysatko stoi w miejscu, jak piszesz. Podręczniki źródłowe FASA pchały historię świata do przodu.
Kto wie, może RB rozwinie sę przez te kilka lat, że wjedzie z Age of Legend na rynek jak ruski uaz w buraczysko - z dobrą reklamą - i produkt zajmie kawałek miejsca na półce w jakimś sklepie. Póki co, promocje 70% na stiggybaby nie świadczą o jakiejkolwiek sprzedaży produktów ED, tak samo jak pincet osób grających w classica. Odnosze wrażenie, że większość classic'owców to starzy wyjadacze, ale jest też paru nowych. Pytania na forum RB w stylu "What's the difference between Physical Armor and Physical Defense?" (przykład) ,mogą tylko dobrze wróżyć.
Ja nie zakładam, żebym poprowadził kiedyś choćby Preludium Wojny, ale pogadać o temacie zawsze wolno.
Swoją drogą pisane przez lata dodatki, i dodawanie kolejnych do listy planowanych powoduje, że Age of Legends spodziewalbym się najwcześniej za jakieś pięć lat.
Tak więc Kratas i Cathay pokażą co z linią fabularną, a jeśli nie, lepiej grać na torach LRG, no chyba że ktoś woli na własnych. Tak czy siak, myślę, trzecia edycja wymagałaby tworzenia nowej kampanii. Więc jeśli pojawia się już zastój w Twojej kampanii, Ja bym jechał na LRG na Twoim miejscu, Gerion. chyba, że wchodzi jeszcze w rachubę depnięcie po hamulach i prowadzenie jednego dnia w świecie gry przez dziesięć sesji. :]

Dziewic - 2008-04-27, 13:07

Skoro się już zrobił mały off-topic :-P

O czym wy mówicie? Jaki Age of Legend? :-P Tzn. po raz kolejny widzę, żem niedoinformowany :-P
Najpierw się na tym forum dowiedziałem, że jest jakiś RB, który ciągnie ED, potem, że wydają nowe dodatki (Kratas i Cathay)...
Teraz, że jakiś Age of Legend...

Moglibyście mnie oświecić co to? :-P
I jeszcze - Gerion - mówiłeś, że Cathay zapowiada się ciekawie i planują do niego przygodę - skąd to wiesz? Nie widziałem na forum RB nic o dodatkach (chyba, że po prostu się trzeba zarejstrować, bo wchodziłem tylko jako gość)...

Czuję się zagubiony :-P

Sethariel - 2008-04-27, 13:19

Dziewic napisał/a:

O czym wy mówicie? Jaki Age of Legend? :-P


To tytuł roboczy 3 edycji Earthdawna. Classic to swego rodzaju 1.5. Kompilacja najlepszych rzeczy z 1 edycji + zmiany usprawniające i balansujące rozgrywkę. W między czasie cały czas trwają prace nad 3 edycją. Częścią tego jest na przykład nowy system tworzenia czarów czy Alternatywna Mechanika Dyscyplin. Te projekty to właśnie rozwojowa cześć, która najprawdopodobniej znajdzie się w 3 edycji. 3 Edycja jednak nie ma być żadną rewolucją w stosunku do obecnych produktów RedBricka. Tworzone Cathay i Kratas w zamierzeniach twórców ma być w miarę kompatybilne i z obecną edycją i z następną.

Dziewic napisał/a:

I jeszcze - Gerion - mówiłeś, że Cathay zapowiada się ciekawie i planują do niego przygodę - skąd to wiesz


Albo z jakiejś mrocznej, ukrytej części forum... Albo z blogów Redbrickowych autorów (Damii, Annunaki). I nie przygodę a powieść...

Cryingorc - 2008-04-27, 13:20

"Age of Legend", taki tytruł nosić ma trzecia edycja Earthdawn, która jest obecnie dopiero w sferze planów. Pozwolę sobie odpisać w imieniu Geriona, informacje pochodzą z bloga Carstena Damma, line developera RBED. Patrz na earthdawn.com: BLOGS -> TALES OF THE BLOGGEROB.
Sethariel - 2008-04-27, 13:22

Byłem pierwszy :-P
Dziewic - 2008-04-29, 20:36

Dziękuję bardzo za wyjaśnienia :-)

Ostatnie (mam nadzieję :-P ) off-topic'owe pytania ;-)

a) Czy wydawane przez RB przygody dzieją się po Prelude to War?
b) Czy rozwijają one storylinie ED?

Habib - 2008-04-29, 22:48

Dobre pytania.

Z tego co gdzieś czytałem, to przygody te są właśnie rozgrywane po Prelude, bo z założenia ED RedBricka rozgrywa się już po wydarzeniach z Prelude.

A jeśli chodzi o storyline, to wątpię. Te przygody, są zbyt krótkie, mają od 13 do 32 stron, i są raczej tylko przygodami osadzonymi w świecie Przebudzenia, niezależnymi od historii Barsawii.

No, ale ręki sobie uciąć nie dam. :)

Pozdro

Cryingorc - 2008-04-30, 18:49

Shards'y to rzeczywiście krótkie scenariusze. Część z nich to przekonwertowane stare przygody (np z Throal Adventures), a część stanowią nowe. Ale RedBrick wydaje też kampanie dłuższe (Ardanyan's revenge, Burning Desires). Niestety nie jestem w ich posiadaniu. Musielibyście pytać Sethariela albo Geriona, ale nie wydaje Mi się, żeby ruszały one w jakikolwiek linię fabularną świata. Tak, że w [praktyce wygląda to tak, że dawne, odświeżone przygody zebrane w Shardsach dzieją się kilka lat później i niczemu to nie szkodzi, bo nie są one powiązane bezpośrednio z wydarzeniami politycznymi (ewentualnie mogły zostać zaktualizowane do 1510 TH). Nie wszyscy mieli na pewno przyjemność rozegrać te scenariusze, a RB kieruje swoją ofertę także przecież do nowych graczy.
Sethariel - 2008-04-30, 19:39

Cryingorc napisał/a:
Musielibyście pytać Sethariela albo Geriona, ale nie wydaje Mi się, żeby ruszały one w jakikolwiek linię fabularną świata.


Ardanyan's Revenge to też nie jest jakoś bardzo nowa przygoda. Damii napisał ją dobre kilka lat temu, dostępna była w wersji niemieckiej do ściągnięcia na jego stronie. Teraz została odświeżona, na nowo spisana i przetworzona mechanikę RedBrickowego ED.
Burning Desires z tego co wiem też nie rusza linii fabularnej, choć to już nowa przygoda.

Cryingorc - 2008-05-03, 20:08

Panowie, mamy zaktualizowane po erracie pdfy podstawek do ściągnięcia!
Gerion - 2008-05-03, 23:14

No właśnie ściągnąłem pliki po updacie ... Chyba dam do powtórnego wydruku i oprawy, bo moja drukowana wersja jest mocno nieaktualna. News poszedł na stronkę.

pozdrawiam
Gerion

Cryingorc - 2008-05-03, 23:46

Ja w ogóle zapomniałem o opcji powiadomień i zerkałem na earthdawn.com i drivethru co jakiś czas. A tu masz, wrócilem dziś po długim dniu do domu, patrzę - kolejny spam, a tu niespodzianka. Ja raczej nie będę drukował, na razie nie potrzebuję. Erraty na tej samej zasadzie powinny przechodzić wszystkie erpegi. Kupujemy pdf, gramy, znajdujemy błędy, podsyłamy, naprawiają, drukujemy/kupujemy poprawiony podręcznik (najlepiej po kilku takich erratach). Jak dla Mnie, świetna sprawa. Nie wspominając już o tym jak przystępna dla fanów, otwarta i wdzięczna jest ekipa RB. :]

[ Dodano: 2008-05-10, 10:47 ]


Na forum RB pojawiła się ankieta z zapytaniem czy są chętni na kupno limitowanej edycji kompendiów (pełen kolor, kolorowe obrazy z pierwszej edycji, ręcznie numerowane i podpisane, okładka skóra; cena mieściłaby się w przedziale 60-100 $). Oto odnośnik

Aha, RedBrick podpisał licencję z Biohazard Games na wskrzeszenie kolejnego systemu, "Blue Planet". Z tego co piszą na stronie, bo nie znam gry, fabuła osadzona jest w podwodnym świecie w niedalekiej przyszłości. ED raczej pozostanie nadal systemem priorytetowym RB, ale kolejny system w rękach firmy może zwolnić jeszcze bardziej prace nad kontynuowaniem linii Naszej gry. Swoją drogą, to kolejny system sci-fi za jaki się biorą, po Fading Suns (Gasnące Słońca) i Equinox (przyszłość po Shadowrun). Takie odświeżanie gier, myślę, to spore ryzyko. W najlepszym wypadku może być strzałem w dziesiątkę i wypromować RB na arenie wydawców gier, a może okazać się, że nakład prac nie kalkuluje się z popytem na odgrzewany system, w najgorszym razie może być całkowitą pomyłką. Czas pokaże. Faktem jest, że RB ma ambicje i stara się rozwijać swój potencjał.

Gerion - 2008-05-10, 21:19

Blue Planet swego czasu cieszył się doskonałą opinią w temacie dopracowania świata i jego realiów. Nigdy nie grałem i nie czytałem, podpieram się tylko plotkami. Ale na Equinox sam ostrzę sobie zęby, może w tym roku już coś do tego wyjdzie..

pozdrawiam
Gerion

Kot - 2008-05-12, 08:07

Znakomicie... Blue Planet był jednym z najlepszych systemów S-F jakie zdarzyło mi się mieć w rękach. O Equinox nic nie wiem, niestety. Ktoś mógłby przybliżyć temat?
Cryingorc - 2008-05-12, 10:35

Kot, wejdź na http://www.ardanyan.de/redbrick/
Póki co niewiele wiadomo o Equinox, a twórcy są bardzo tajemniczy.

"Equinox is a roleplaying game set in the dark future of the war-ravaged Eighth World, and contains everything you need to experience fantastic adventures with your friends: extensive setting material, exotic races, spaceships, mystic powers, guns, tainted artifacts, and much more!"

Kot - 2008-05-12, 17:00

Sprawdziłem już... Zapowiada się naprawdę nieźle.
Gerion - 2008-05-26, 13:59

Kratas Miasto Złodziei - tym razem jako zapowiedź mamy gadżet. A właściwie tapetę na pulpit do ściągnięcia.

Ja wolałbym fragment opisu miasta :)

pozdrawiam
Gerion

Sethariel - 2008-05-26, 18:57

A ja wolałbym tapetę z rysunkiem miasta :-P Do ściągnięcia na pulpit oczywiście ;-)
Cryingorc - 2008-05-26, 20:28

Obrazek jest przeciętny, taki sobie, nic szczególnego.
Sethariel - 2008-05-26, 21:19

W porównaniu do poprzednich tapet to rzeczywiście trochę słabo. No ale cieszy w sumie sam fakt pomysłu z teaserami.
Dziewic - 2008-06-01, 00:58

Co tu dużo mówić, mamy Kratas Teasers - Part Two

Tym razem, chyba, fragment podręcznika :-)
Nie zdążyłem przeczytać, tylko zobaczyłem newsa - za późno na czytanie ze zrozumieniem w engliszu. Zabiorę się za to rano, ale już się nie mogę doczekać :-)


EDIT:
skoro to darmowy materiał, to może warto by go przetłumaczyć?

Sethariel - 2008-06-01, 12:40

No to zaczęło się, właśnie jeden za drugim wychodzą efekty pracy RedBricka :-)

W ciągu 3 tygodni wydano 3 Shardy oraz 2 teasery z Kratas. Mam nadzieję, że Kratas wyjdzie naprawdę niebawem.

Tymczasem mamy nowy Shard, a właściwie to przeróbka jednej z przygód z "Throal Adventures".



Westhrall's Passage to przygoda dla początkujących postaci, w której bohaterowie odkrywają podziemny świat Bladawców...

[ Dodano: 2008-06-06, 20:40 ]

Na stronie RedBricka pojawił się ciekawy wywiad na temat "Cathay: The Five Kingdoms"



TUTAJ

Dziewic - 2008-06-07, 12:04

Zapowiada się ciekawie :-)

Tylko, z tego co mówili w wywiadzie... Mam obawy, że duża część podręcznika będzie zawierała mechanikę (nowe rasy, dyscypliny, potwory, ect.)
Z jednej strony zrozumiałe - zupełnie inna kraina.
Z drugiej... zawsze ceniłem podręczniki do ED za małą ilość mechaniki, a ociekanie fabułą...

Gerion - 2008-06-12, 11:13

Kupiłem Betrayal's Sting. Jak poczytam w wolnej chwili - to skrobnę Wam krótką recenzję. Na pierwszy rzut oka - historia o emerytowanym żołnierzu, który rozpoczął życie kupca i skrzyżował swoje ścieżki z paskudnym konstruktem jeszcze paskudniejszego Horrora. Po mocach Horrora (szybko przekartkowałem) już widzę, że jest fajny :)

pozdrawiam
Gerion

Cryingorc - 2008-06-13, 13:09

Dziewic, bardzo słuszna uwaga. Ciężko powiedzieć co z tego wyjdzie w praniu. To, że RB wyznacza nową jakość produktów ED jest jasne. Ocenić będziemy ją mogli za kilka miesięcy. W przypadku calkowicie nowej krainy przewaga mechaniki może wydawać się uzasadniona (choć "Therańskie Imperium" np zawierało bardzo skromną część dot. mechaniki). W przypadku "Kratas" zapowiada się Nam równie opasle tomiszcze, mające ponad 300 stron z multum stratystyk BN-ów.
Ja myslę, że "Cathay" będzie się cieszył sporą populartnością za samą jego egzotykę (chyba, że RB wyskoczy z ceną niczym MAG z "Therańskim Imperium" - największa pomyłka wydawnicza ED w Polsce).

sirserafin - 2008-06-13, 18:05

A ja w ogóle nie rozumiem obaw Dziewica, ale mam wrażanie, że wzbudziły wielkie poruszenie. Też czytałem wywiad i jakoś nie odczułem, że nowy produkt RB ma być przepakowany cyferkami i tabelkami.

Dowiedziałem się natomiast, że ma być 5 nowych ras (w tym 2 rasy elfów: ksenofobiczne kotowate ki mao, dzikie i wojownicze gar, humanoidalne małpy po na, które kochają psoty i są "naturalnym" wrogiem rasowym dla ki mao (pewnie dlatego, że ich mocno wk... ;-) jak, podobno, wietrzniaki trolle...) i ostatnie storm children, które na pierwszy rzut oka wydają się być ludźmi, lecz mają białe oczy a przez życie są popychani pragnieniem nauczenia sie tak wiele, jak tylko można), 11 dyscyplin (w tym takie ciekawostki - przynajmniej dla mnie - jak Beastlord, Daughter of Heaven czy Sorcerer... wydaje mi się, że część nowych dyscyplin będzie typu "exclusive" - dla konkretnych ras), ponad 60 stworzeń w bestiariuszu (w tym Horrory i smoki), nowe talenty, zaklęcia, rozszerzenia, magiczne skarby i przedmioty codziennego użytku, nowe tajne stowarzyszenia... a to wszystko, wedle słów Carstena Damma, ma być idealnie zbalansowane tak, aby nowy materiał nie był jakimś niepotrzebny shitem, ale też nie przyćmił tego, co stworzono do tej pory, słowem - ma pasować do całości systemu.

Sama wyliczanka ile ma tego być może sugerować przepakowanie cyferkami i tabelkami, ale do tej pory jeszcze nic takiego nie miało miejsce w przypadku podręcznika, który miał opisywać nowe miejsca w czy poza Barsawią.

Osobiście odniosłem wrażenie, że będzie to kawał solidnej roboty i nawet zacząłem się zastanawiać czy podstawka (jeśli chodzi o historię, geografię, politykę itd.) nie będzie całkiem zbędna dla osób, które zechcą grać na terenie któregoś z Królestw...

Ponadto mam (usprawiedliwione chyba) nadzieje, że będzie, jak większość earthdawnowych podręczników, obfitował w bogate opisy z wypowiedziami konkretnych postaci jak one postrzegają konkretne sprawy, co ma przypominać, że opis może być stronniczy i trzeba samemu pewne rzeczy odwiedzić, zobaczyć i poznać, aby nabrać pełniejszego rozumienia sprawy.

heh... Na razie tyle, bo się zmęczyłem tym pisaniem. :-P

Pozdrawiam

Cryingorc - 2008-06-15, 12:15

Jakiś czas temu w tym miejscu zastanawialiśmy się czy Kratas lub Cathay pchną linię fabularną ED. Otóż, jak wynika z forum RB, nie pchną.
Dziewic - 2008-06-15, 14:27

Mam pytanko... RB uznaje wydarzenia z PtW, a z Barsaive at War? (w końcu to zostało napisane jeszcze przez ludzi z FASY)
Cryingorc - 2008-06-15, 15:13

Historia świata ED RedbRick'a jest póki co zamrożona po wydarzeniach z "Prelude to War" - czyli 1510 TH. Piszę "zamrożona", ponieważ miałem nadzieję, że Kratas i Cathay wprowadzą nowe zdarzenia (jak to miało miejsce z większością produktów FASA), pchające świat dalej, zbliżające do zdarzeń z "Barsaive at War".
BaW" natomiast zawiera elementy napisane już przez ekipę LRG, zwłaszcza mowa o końcowej części tej kampanii. Kto wie jak ustosunkuja się do nich twórcy RB. Jedno jest pewne - nie podoba im się wizja zmian Barsawii, jaką zaserwował LRG, zwłaszcza w swoim "Barsaive in Chaos". Mam nadzieję, że jednak z czasem ruszą linię fabularną świata, ale na to będziemy musieli poczekać kilka ładnych lat.

Z tego, co ostatnio napisał Anunnaki (James. D. Flowers):
"We have discussed moving things forward to post-Prelude to War, that is, into Barsaive at War, but haven't yet decided how best to do this."

Sethariel - 2008-06-21, 17:16

RedBrick oficjalnie rozpoczął współpracę z Wizards of the Coast :shock:

Szczegóły na stronie RedBricka...

Habib - 2008-06-21, 17:25

A mógłbyś zamieścić linka do strony RedBricka? :p

Edit
Dobra, nieważne.
Ale jakby kto chciał: http://www.redbrick.co.nz./

Pozdrówki

Sethariel - 2008-06-21, 18:40

Zwykle można dać linka do konkretnego artykułu, tu jakoś nie dałem rady...

Oprócz tego co dał Habib, więcej na: http://earthdawn.com/

Dziewic - 2008-06-21, 21:18

Zazwyczaj staram się nie być sceptyczny, ale...

...nie podoba mi się to...

Gerion - 2008-06-22, 10:37

Mnie też. Choć oznaczać może kilka pozytywnych rzeczy.
Po pierwsze - jak sami zaznaczają od dłuższego czasu starali się o licencję na produkty kompatybilne z dedekami.
Dwa - teraz jak wyszła 4 edycja DnD, zainteresowanie na nowe produkty wzrasta (choć mnie osobiście to w ogóle nie wzrusza czy mamy dedeki 4 czy 10 edycji). Być może ekipa RedBrick zostanie wzmocniona i poszerzona. I z grupy 4 fanów, przekształci się w wieloosobowy, międzynarodowy zespół. Oby nie korporację.
Być może dzięki temu, wyodrębnione zostaną poszczególne brandy, każdy przyporządkowany do danej gry fabularnej. I "nasz" edek będzie miał stałą ekipę pracowników plus zwyczajowe konkursy dla fanów na tematyczne prace.

Taki scenariusz byłby ciekawy i z korzyscią dla fanów poszczególnych gier (choć Blue Planet jakoś na razie nie ma nic ciekawego do zaprezentowania). Cały ten rozwój RedBricka wygląda dość podobnie do wczesnych lat FASA (jakieś 15 lat temu).

pozdrawiam
Gerion

Kot - 2008-06-22, 20:24

Gerion napisał/a:
hoć Blue Planet jakoś na razie nie ma nic ciekawego do zaprezentowania

Oprócz bycia najlepszym systemem hard s-f na rynku gier?

Gerion - 2008-06-23, 10:50

Kot napisał/a:
Gerion napisał/a:
hoć Blue Planet jakoś na razie nie ma nic ciekawego do zaprezentowania

Oprócz bycia najlepszym systemem hard s-f na rynku gier?


:D pisłem w sensie, że Red Brick nie ma nic do zaprezentowania z Blue Planet, poza anonsem :)

pozdr.
Gerion

Kot - 2008-06-26, 15:58

Gerion napisał/a:
:D pisłem w sensie, że Red Brick nie ma nic do zaprezentowania z Blue Planet, poza anonsem :)

Wiesz, z początku Classic też był tylko anonsem.

Gerion - 2008-07-08, 16:16

No i pięknie.
Age of Legend w settingu 4 edycji Dedeków .....

Tośmy se doczekali ja pierdziu....

Gerion

sirserafin - 2008-07-08, 17:24

O Boże... a to był taki piękny dzień... chyba się dzisiaj schlam... i jutro na sesji :-/

Gerion napisał/a:
Tośmy se doczekali ja pierdziu....

Ja też...

Co to będzie, co to będzie...

Gerion - 2008-07-08, 23:58

No ale nie jest aż tak źle. Na forum poświęconym edycji Dedekowej Dammi napisał:

Cytat:
The regular Earthdawn crowd isn't our target audience, it's the D&D players we're catering to here. If you love Earthdawn the way it is, www.earthdawn.com and it's associated products won't go away (and development won't stop there either). Smiley

Why we are doing this? Because people are asking for it almost constantly and both Wizards and FASA were with us on the idea.


pozdrawiam
Gerion

Kot - 2008-07-10, 15:54

Szczerze? Ja jestem zachwycony. Mechanika 4ed jest znakomita, szczególnie do tego rodzaju gry jaką wspiera uniwersum ED. Poza tym, podobnie daje konkretne możliwości poziomowania mocy i znaczenia postaci (tier - heroic, paragon i epic), które z kolei wspierają różne rodzaje wyzwań...

Poza tym 4ed jest fajna i ciekawa. Przede wszystkim chodzi w niej o zabawę i wyraźnie jest to powiedziane...

Cryingorc - 2008-07-12, 15:47

ED to, jak ktoś napisał kiedyś na forum "DnD takim, jakie być powinno". Dotąd mogliśmy być dumni, że Nasza ulubiona gra fantasy stała w opozycji do giganta DnD. Skończyło się. Dla Mnie nie ma znaczenia, czy dobrą mechanikę ma DnD, czy nie; czy jest fajny czy nie. Bez względu na to nie sądzę, żebym kupił jakikolwiek produkt sygnowany logiem Earthdawn oparty na mechanice d20. Mimo to starajmy się dostrzegać dobre strony. Nadal mamy kilka ciekawych zapowiedzi nowych pozycji classic'owych. ED może wreszcie przeżyć swoje odrodzenie. Upić się warto oczywiście, tak na wszelki wypadek.
Sethariel - 2008-07-12, 16:11

A mnie to obojętne, dopóki oczywiście "Earthdawn Original" będzie dla RedBricka na pierwszym miejscu. Na mechanikę D20 na pewno się nie przerzucę, choć rzeczywiście 4ed wprowadziła sporo udoskonaleń (rodem z ED można powiedzieć). Nadal to jednak D20, wspierająca pewien typ grania i gdzie mechanika z settingiem nie stanowi tak integralnej całości jak to jest w przypadku ED. Earthdawn D20 mnie nie przekonuje... ale może przekona kogoś innego do dołączenia do grona Earthdawnowych miłośników.

Hehe teraz to będziemy się mogli zwać "true earthdawnowcami"

Kot - 2008-07-13, 13:51

Cryingorc napisał/a:
Bez względu na to nie sądzę, żebym kupił jakikolwiek produkt sygnowany logiem Earthdawn oparty na mechanice d20.

Z całą pewnością nie będzie to mechanika d20. I nie będzie to produkt skierowany do fanów ED by przekonać ich do DnD, tylko wręcz przeciwnie - mający zapoznać fanów DnD z EarthDawnem i przekonać ich doń. Mnie to jest na rękę.

A Classic jest, był i zapewne długo, jeśli nie zawsze, niszowy. Stąd owszem, mamy prawo zwać się 'true earthdawnowcami'.

Cryingorc napisał/a:
ED to, jak ktoś napisał kiedyś na forum "DnD takim, jakie być powinno".

Bzdura. Ed jest Heroiczny, DnD jest Epickie. Duża różnica w klimacie i stylu. Właściwie to biorąc pod uwagę świat, mechanikę i realia, to ogromna.

Gerion - 2008-07-13, 16:29

Zgadzam się, że różnica jest w klimacie i stylu. Natomiast czy Earthdawn nie jest epicki? Jak czytam Preludium Wojny, to mam przed oczyma właśnie taki podniosły, epicki nastrój, gdzie herosi z nadnaturalnymi mocami, spotykają się ze sobą w wojennym konflikcie...

pozdrawiam
Gerion

mystic - 2008-07-13, 21:51

I giną :)
Kot - 2008-07-14, 10:36

Gerion napisał/a:
Natomiast czy Earthdawn nie jest epicki?

Nie z założenia. ED jest Heroiczny z elementami Epickości. DnD odwrotnie. Gracze przede wszystkim są w ED Bohaterami. W DnD przede wszystkim poszukiwaczami przygód.
Poza tym chodzi o to, co anglosasi określają mianem 'scope' (i nie chodzi tu o urządzenie optyczne). W EarthDawnie jesteśmy Bohaterami, bez względu na to, czy ratujemy biednego kupca przed Jehuthrą, wioskę przed zakusami złego Ksenomanty, czy miasto przed sługami Horrora. Skala nie ma znaczenia, liczy się poświęcenie i heroizm.

W DnD z zasady (jeśli chodzi o te główne settingi - Dragonlance, Forgotten Realms, w mniejszym stopniu Greyhawk) jesteśmy jedynie poszukiwaczami przygód, którzy może kiedyś uratują świat, ale na razie chodzi im o sławę, skarby i moc. Całe to ratowanie wiosek i kupców jest wymierne w brzęczącej monecie, famie i doświadczeniu. Trochę inny klimat...

Chociaż czasami style obu systemów się przeplatają, to jednak główne założenia pozostaną takie same. W nowym, czwartoedycyjnym DnD da się poprowadzic, po pewnych niezbędnych poprawkach, Earhdawna. Jednakże trudno byłoby poprowadzic na mechanice ED DnD. Brakuje jej pewnej niezbędnej do tego elastyczności i uproszczeń.

Co nie oznacza, że mechanika DnD nie ma cech, które chciałbym widziec w ED. Chociażby elementy takie, jak 'Weź 10'. W ED przydałaby się opcja automatycznego zdawania prostszych testów...

Cryingorc - 2008-07-28, 23:08

Do wydania Kratas coraz bliżej. Na http://earthdawn.blogspot.com/ pojawił się wywiad z twórcami podręcznika.
Sethariel - 2008-07-29, 00:37

Październik... Yeah!

Szkoda, że nie teraz, bo chętnie bym coś w dobrze opisanym Kratas poprowadził.

Pojawił się też drugi teaser w postaci tapety...

Kot - 2008-07-29, 09:58

Sethariel napisał/a:
Szkoda, że nie teraz, bo chętnie bym coś w dobrze opisanym Kratas poprowadził.

A niby kiedy? W końcu jeszcze się tam nie wybieramy, bo nie zwiedziliśmy jeszcze Travaru porządnie. No, chyba żeby żaba...

A swoją drogą fajnie, że wydają kolejne podręczniki. Będzie z czego czerpać.

Cryingorc - 2008-07-30, 11:05

Mamy "Dark Shadows of Yesterday", powieść opisującą Kitaj oczami barsawiańskiego kupca. Na DriveThru mamy kilka pierwszych stron książki, włącznie z mapką.
Sethariel - 2008-08-03, 17:01

Ciekawe, ciekawe... Nie mogę się już doczekać Cathay. Naprawdę. Chyba bardziej niż Kratas, choć teoretycznie to drugie ze względu na toczącą się kampanię powinno mnie bardziej interesować.

A tak z innej beczki to wiecie że Living Room Games nie ma już od roku licencji na ED?

Tutaj szczegóły.

Habib - 2008-08-05, 00:17

Sethariel napisał/a:
A tak z innej beczki to wiecie że Living Room Games nie ma już od roku licencji na ED?

Jakoś mało mnie to obchodzi... :P

A z innej beczki, co do Cathay'u, to ta mapka z "Dark Shadows of Yesterday" mogłaby więcej pokazywać, ciekawe czy w podręczniku będzie lepszej jakości. Chociaż bardziej czekam na Kratas, a jeszcze bardziej na jakieś niusy dotyczące storylajnu ED w wydaniu RB. Ale coś czuje, że jeszcze się naczekam. ;-)

Pzdro

Kot - 2008-08-05, 08:39

Habib napisał/a:
A z innej beczki, co do Cathay'u, to ta mapka z "Dark Shadows of Yesterday" mogłaby więcej pokazywać, ciekawe czy w podręczniku będzie lepszej jakości.

"Dark Shadows..." to klasyczny literacki teaser. Jak przeczytasz i się spodoba, będziesz chciał kupić dodatek. A w tym na pewno będzie o wiele lepsza mapa. Jak do tej pory RB nie miał żadnych problemó z mapami.

Dziewic - 2008-08-05, 12:18

Kolejny cukiereczek na osłodzenie dla oczekujących na Kratas - Kratas Character Codex, liczący sobie 103 (!) strony pdf... z samymi statystykami :-P ale... są krótkie opisy postaci, więc nie jest źle (poza tym dokładniejszy opis i statystyki Garlthik'a i Vistrosh'a to już niezły smaczek) oraz wywiad

Jeśli chodzi o rysunki w pdf-ie, nie widziałem wcześniej innych produktów RB, ale... o ile te z okładek fajne, to te w tym pdf-ie nie... Jednego z rysowników totalnie beznadziejne, drugiego ładne, fantasy, ale zupełnie nie EDekowe...

Habib - 2008-08-05, 13:11

Dziewic napisał/a:
Kolejny cukiereczek na osłodzenie dla oczekujących na Kratas - Kratas Character Codex,

Właśnie ściągnąłem, :shock: jestem pod wrażeniem, no i okazało się, że Garlthik ma jeszcze co nieco do podnoszenia. hehe. Poza tym sam ekwipunek robi wrażenie.

BTW, jeśli o mnie chodzi to dostęp ma do tego tylko MG, więc panowie gracze, z dala od tego. ;-)

Pozdrawiam

Dziewic - 2008-08-05, 13:36

BTW, pomyślałem sobie właśnie, że WotC udostępnił by 103 strony opisu miasta, ale ani grama statystyk i mechaniki ;-)
Gerion - 2008-08-05, 15:33

Hmmm wygląda na to że Garlthik utkał wątek do własnego przedmiotu wzorca... Pamiętam, że to było możliwe w ED2, a w ED1 i Classicu można było tkać wątki ale do czyichś przedmiotów wzorca.... Wyprowadźcie mnie z błędu proszę...

Generalnie - darmowy pdf na 103 strony :D baaardzo dobre wrażenie, a stary ork wymiata, choć poraził mnie niski próg życia (25).

pozdrawiam
Gerion

Sethariel - 2008-08-05, 15:57

Gerion napisał/a:
Hmmm wygląda na to że Garlthik utkał wątek do własnego przedmiotu wzorca...


Mnie to bardziej wygląda na główny przedmiot wzorca grupy "Moc Oka". A w Classicu tkanie wątków do własnego wzorca jest niemożliwe. Wątki tka się od wzorca do wzorca, więc rozumiem dlaczego tak jak w ED1 utkanie wątku do własnego przedmiotu wzorca jest niemożliwe. W ED2 musiało być jakieś wypaczenie odnośnie koncepcji magii wątków.

Gerion napisał/a:
Generalnie - darmowy pdf na 103 strony :D baaardzo dobre wrażenie, a stary ork wymiata, choć poraził mnie niski próg życia (25).


Pewnie mu magia krwi sporo życia odebrała. Osiem stałych obrażeń zabrały mu same zdolności Złodzieja. No i te tajemne rytuały przedłużające życie... Wysokokręgowa magia ksenomancka?

Cryingorc - 2008-08-13, 13:56

Na blogu THE 7 SANDS mamy nowe info i rozpiskę rozdziałów Cathay: The Five Kingdoms. Ponadto info, że ruszają prace nad Earthdawn Codex.
Sethariel - 2008-08-16, 02:38

No to ruszyła machina związana z Equinox. System jest już w zaawansowanej fazie tworzenia. Pierwsze wydanie planowane jest na koniec tego roku lub na początek przyszłego.

Jest też oficjalna strona gry.


Kot - 2008-08-16, 15:27

Brzmi bardzo ciekawie, muszę przyznać. Pogrom w kosmosie... <śmiech>
Sethariel - 2008-08-17, 09:07

"The Horrors are loose! Trying to prevent Earthdawn's 15-year Anniversary on August 19, the Horrors have come out of their lairs and started munching away at our margins. Slowly, the Horror Stalkers of the RedBrick Order are fighting them back, claiming the margins back!

What does this mean to you? For fifteen days, from August 19 through September 4 all of our Earthdawn books are being discounted. But you should order quickly! Our Horror Stalkers are confident they will defeat this new mini-Scourge, and the discounts will be dropping fast as we pull our margins back from the claws and teeth of these eldritch adversaries."


Taka oto informacja przywitała mój dzień. Jak znam życie i promocje, to zaraz po zakończeniu tej wyjdzie Kratas... Szkoda tylko, że podstawki i rozszerzenia już mam :-P

Może na jakąś kolejną przygodę się skuszę... lub powieść 8-)

Kot - 2008-08-17, 10:36

Czyli już mniej-więcej wiem kiedy kupię sobie EDC.
Sethariel - 2008-08-19, 13:47

Dziś już 19 Sierpnia. Z tego co widziałem, to promocja juz ruszyła. Podręczniki w PDF są tańsze o połowę. Podręczniki drukowane też są tańsze, ale w ich przypadku promocja jest już skromniejsza. Nie wiem dokładnie o ile (chyba około 5 euro), ale w te chwili kosztują mniej więcej tyle ile kosztowały 2 lata temu. A w międzyczasie była przecież jakaś podwyżka...
Gerion - 2008-08-19, 13:49

No ja skorzystałem i kupiłem sobie wreszcie Ardanyan's Revenge, Runvirs Tomb z ciekawości i Preludium dla grafiki :) Ale ceny pdfów ładnie skosili, przy kursie dolara tak niskim - nic tylko brać.

Chciałem się skusić na Blue Planet, ale mają tylko 1 podręcznik i to w dodatku nie jest podstawka tylko jakieś cudo :( szkoda...

pozdrawiam
Gerion

Sethariel - 2008-08-19, 13:56

Ardanyan polecam. Co do Runvir's Tomb dużo dobrego słyszałem o tym Shard i sam się zastanawiam nad kupnem. Na razie z Shardów skusiłem się na Tournament Trouble. Ciekawie się zapowiadająca przygoda, przy okazji dająca mi trochę materiałów dla Travaru, który jest bardzo ważnym miastem dla toczącej się kampanii.

Byłbym zapomniał. Linki do sklepów:

http://rpg.drivethrustuff...p?cPath=229_235

http://www.rpgnow.com/index.php?cPath=229_235

http://stores.lulu.com/redbrick

Cryingorc - 2008-08-19, 16:24

A widzieli co na www.earthdawn.com ?
Kilka słów od pierwotnych twórców ED, rysowników FASA i reszty ziomów z okazji 15-lecia gry. :]
O taaa! I ten piękny rocznicowy rysunek by Jeff Laubenstein.

Habib - 2008-08-19, 18:08

A Kratas też będzie po niższej cenie? Pewnie nie.

I kiedy jest premiera? Sorry, że sam nie sprawdzam, ale czasu tak mało, że szlag chce trafić.

Pozdrawiam

Cryingorc - 2008-08-19, 19:30

Od dzisiaj przez dwa tygodnie, do 4 września.
mystic - 2008-08-19, 20:29

Jemu bardziej chodziło o premierę Kratas niż o czas trwania promocji :)
Cryingorc - 2008-08-19, 20:32

Jo, nie doczytałem. Moja wina. Premiera nie wiadomo kiedy. Mają nadzieję i raczej zaprezentują Kratas podczas Earthdawn Spiel 2008 czy jak to tam się zwie tj realnie wrzesień/październik będziemy mieli. Raczej po promocji, co jest też dość logiczne.
razan - 2008-08-19, 22:43

Sciagnalem sobie players i GM compendium, namegivers i nations of barsaive, cos mi sie widzi ze jutro w pracy bede niewyspany :P
Cryingorc - 2008-09-17, 18:14

Kolejna obniżka cen, tym razem na pięć dni 10% w dół z okazji pięciolecia RedBrick.
sirserafin - 2008-09-28, 02:30

Witam wszystkich,

Między 23 a 26 października w Messe Essen (Niemcy) podczas Spiel'08 RB'owa ekipa ujawni światu próbki podręczników, które mają się ukazać w nieodległej (?) przyszłości. Będą to fragmenty Kratas: The City of Thieves (z linii Earthdawn'a jak wszyscy zainteresowani od dawna wiedzą...) oraz Ancient Echoes (Blue Planet).

Trochę więcej do poczytania na głównej stronie www.earthdawn.com

Miło by było gdyby wypuścili Kratas jeszcze w tym roku... oj miło...

Cryingorc - 2008-09-28, 11:20

Fragmenty tylko? Lol. Widząc to przeciąganie terminów, rzecz zaczyna być wątpliwej natury. :] Kratas może jeszcze wyjśc w tym roku, ale na nic więcej bym nie liczył.

[Dodano 2008-10-05, 22:11]

Kolejne tapety z Kratas. Rysunki przyzwoite Moim zdaniem. T'skrang smażący szczury na swym ogonie wymiata!

Sethariel - 2008-10-06, 00:00

Rzeźnik lepszy...

"Fresh Meat" :evil:

sirserafin - 2008-10-26, 19:18

Hey,

Dzisiaj zakończyły się targi Spiel'08. Wie ktoś cokolwiek o losach zapowiadanej prezentacji "Kratas"?

Pozdrawiam, sirserafin

Cryingorc - 2008-10-26, 22:26

Weź pan przestań. RB ze swiomi ofertami ciągnie się jak gil z nosa albo smród po gaciach. Czekam i czekam i nic. Jestem niekontent, nierad i niezadawolon.
Sethariel - 2008-10-30, 14:53

Cytat:
Shipping Costs Disaster

Lulu, our printer and distributor, has increased shipping prices without warning. That would normally not have been a problem, but the pricing increase is so extreme (EUR 70 per book just for shipping!) that we first thought it was a bug. Sadly, it isn't, although we don't understand this new pricing policy--especially since it is coupled with a general increase in production prices.

At the moment, only hardcover books shipped to outside the US are affected, as they are the only ones that are manufactured in the US (softcovers are done in other internatinal facilities, and thus remain cheap). Of course, a big chunk of our customers is from Europe wanting hardcovers, which is what makes the situation so bad.

We are terribly sorry about the inconvenience! RedBrick isn't the only company affected, and Lulu is currently getting a lot of negative response to this. We hope they come up with a solution very soon. At the same time, we are looking for alternative ways to get our books printed and distributed.


Czyli na razie koniec z tanimi podręcznikami w twardej oprawie...

Kryzys sięga wszędzie :-/

Jednak dzięki kontaktom jakie RedBrick nawiązał w Essen, być może niedługo sprawa się pozytywnie wyjaśni.

Sethariel - 2008-11-14, 23:33

Extra, extra, read all about it!

Nowy Shard właśnie wydany!



A Tear for Jaspree to przygoda przeznaczona dla bohaterów kręgów czeladniczych (adepci kręgów 5-8). Podczas przygody bohaterowie spotkają się z krótkowzroczną chciwością, powalczą z najniebezpieczniejszymi drapieżnikami Barsawii (tu bym polemizował) oraz staną się narzędziami gniewu Pasji...

Więcej TUTAJ

p.s. Ładna okładka 8-)

Gerion - 2008-11-15, 00:22

Eeee a ja zrozumiałem, że nie z łowcami tylko drapieznikami ;) i okładka mi zasugerowała espagry :D:D no niezłe

pozdrawiam
Gerion

Sethariel - 2008-11-15, 01:05

Sam nie wiem skąd mi się ci łowcy wzięli ;-) Poprawione

Pisałem na szybko...

Mi też się skojarzyło z espagrami. Łza za Jaspree... To pewnie gdzieś w okolicach Servos się przygoda będzie dziać... To chyba już całkiem nowy shard, a nie przeróbka starych przygód.

Sethariel - 2008-11-28, 21:14

Taki mały preview do Kratas... dzięki uprzejmości Kathy Schad



Heh, kiedy oni w końcu to wydadzą. Na Cathay też już niecierpliwie czekam.

Kot - 2008-11-29, 12:49

Mam nadzieję, że ten poziom grafik zostanie utrzymany. Rewelacja... Aż zrobiło się lekko wolsungowo nawet. :P
Dziewic - 2008-11-29, 13:17

Wiem, wiem... konserwatysta ze mnie :-P ale wolę Laubensteina & co.
Chociaż w porównaniu do 2 ed. grafiki o niebo lepsze :-)

Cryingorc - 2008-12-01, 07:54

Nowe grafiki sa adndowo-komiksowe, ale trzymaja wysoki poziom.
Dziewic - 2009-01-03, 12:20

Na stronie RedBricka pojawił się oficjalny, EDkowy, on-line'owy Dice Roller
Kot - 2009-01-03, 12:24

Dziewic napisał/a:
Na stronie RedBricka pojawił się oficjalny, EDkowy, on-line'owy Dice Roller

Zaraza, zapomniałem tu newsa wrzucić.
Na Kaerze zaraz będzie - wrzucałem wczoraj, ale dopiero teraz KaDuceusz go zmoderował.

Cryingorc - 2009-01-04, 09:23

Fajny nawet. No patrz. Ja tu kości ze sobą nie mam, a prowadzić mogę :]
Dziewic - 2009-01-18, 11:18

O ile coś mi nie szwankuje z earthdawn.com (newsy są ucięte :-P ) to mam dobrą wiadomość... Lulu.com w ciągu kilku najbliższych dni powinno znowu oferować rozsądne ceny.
Sethariel - 2009-01-18, 12:14

Stary, ucięło im newsy, zobacz datę tego newsa...

Co do LULU, RedBrick wycofuje się z LULU i mają juz nową drukarnię, ale dopiero w fazach testów więc nie wiadomo kiedy wznowią Print on Demand nowych rzeczy.

Dziewic - 2009-01-18, 12:23

A :mrgreen: myślałem, że update'owali tamtego newsa i dlatego je im ucięło :-P
Sethariel - 2009-01-19, 00:08

No to się wyjaśniło:

Cytat:
Forums down!
Posted by Dammi on January 18, 2009

Our hoster swapped servers again and neglected to tell us ... again. Worse, they put up an outdated backup from Nov'08. We're working on the problem and will be back shortly.

Thanks for your patience!


Dodane 2009-04-20

RedBrick w ramach 3 edycji zamierza zrobić reedycję dodatku Parlainth. Ciekawe tylko kiedy... heh...

Byłaby to dość ciekawa propozycja. Osobiście jednak wolałbym wcześniej Cathay i Kratas... No i może jeszcze jakieś Campaign Book...

sirserafin - 2009-05-01, 09:18

Z jednego z tematów na forum RB (nieco już stare, bo z 19 kwietnia, ale tym bardziej należy się cieszyć ;-) )
arma napisał/a:
Well, considering ED3 is coming out in July, and before that has to be printed and distributed...
How far into development do you think we are... ;-)

Okay, I'll tell you: in layout.

Dziewic - 2009-06-04, 14:09

Dammi dodał dziś nowy wpis na swoim blogu.
Sethariel - 2009-06-04, 14:21

Jup, część info z bloga uwzględniłem w newsie odnośnie Trzeciej Edycji. Zastanawia mnie kwestia przeniesienia serwera. W blogu Dammi wspomina o tym, że buduje nowy portal. Czyżby zmiana grafiki i layoutu? Ciekawe też co będzie z forum RedBricka...
Kot - 2009-06-04, 19:19

Sethariel napisał/a:
Ciekawe też co będzie z forum RedBricka...

Oby zostało przeniesione na jakąś bardziej przyjazną platformę.

I czekam niecierpliwie na jakiekolwiek fragmenty podręcznika. Może będzie "preview".

Sethariel - 2009-06-05, 20:52

Odnośnie przeniesienia na inny serwer:

Dammi napisał/a:
New layout and a larger forum which also covers our other games (in their own categories, meaning that you can hide them). Posts and user data will be transferred, so nothing is lost (hopefully). I'll merge four forums into one.

Dziewic - 2009-06-23, 11:12

Kilka kolejnych informacji na temat planów wydawniczych RB, a dokładniej: pożegnanie z podręcznikami i dodatkami do EDC (Cryin, chyba będziesz jednak musiał wydać kasę na ED3 :-P ).
sirserafin - 2009-07-20, 09:17

1. Wszystkie strony RB zostały przeniesione pod "adres-matkę" http://www.redbrick-limited.com.

2. Kliknijcie na Player's Guide, a następnie na errata... masakra :-)

3. Na blogu Raven'a można przeczytać, że na wewnętrznych stronach okładek podręczników znajdują się kolorowe mapy, a książki co niektórzy otrzymali już w czwartek.

Cryingorc - 2009-07-20, 10:32

2. Spodziewałem się. Albo będą robić dodruk i zrobię tego erratę albo tego nie kupuję.
sirserafin - 2009-07-20, 10:36

I to chyba errata tylko z tego, co pokazało się w samych zwiastunach...
Cryingorc - 2009-07-20, 10:52

Dokładnie. Jak się skryba spieszy, wtedy się Dis cieszy.
sirserafin - 2009-07-20, 13:06

Cytat:
Quote from: sirserafin on Today at 11:09
A lot of typos and other "bugs"... (what we can already see in errata...) will pdfs be corrected?

Answer from Dammi:
It's mostly typos. These look more threatening than they really are in that list (there are only three real errors in there right now). I'll be looking at a different way to display these in the next few days. Otherwise people might think of the book as being completely bugged (which isn't the case).

And yes, these will be corrected in the PDF version and future printruns. It's a bit harder to do now than it was with Print-on-Demand.

sirserafin - 2009-07-21, 00:00

Jeśli dobrze kojarzę ludzi to w ubiegły weekend tragicznie zginęli syn i żona Annunakiego - Jamesa Flowersa. Może nie jest to sensacyjna czy popularna wiadomość, ale co tam... wszyscy w końcu umrzemy... po tej dwójce niech zostanie choć taki ślad.

No i szkoda, że jedna z tak ważnych w naszym życiu postaci przez kilka najblżiszych lat będzie żyła w rozpaczy/depresji... Annunaki ma 44 lata, żona pewnie miała podobnie, syn - w naszych okolicach...

Sethariel - 2009-07-21, 00:48

Wielka szkoda...

Annunaki (James T. Flowers) to obecnie prawdopodobnie najważniejsza postać jeżeli chodzi o RedBrick. Szkoda dla nas, szkoda dla niego... teraz gdy marzenia o tworzeniu nowej edycji Earthdawna w koncu nabrały realnych kształtów, spotyka go taka tragedia.

Life is ironic.

P.S. Zastanawia mnie tylko czy ma to coś wspólnego z trzęsieniami ziemi, które całkiem niedawno zarejestrowano w Nowej Zelandii.

Cryingorc - 2009-07-21, 09:30

Przykra sprawa. Wystosujmy list kondolencyjny.
sirserafin - 2009-09-01, 14:20

Mangoose zaczął sprzedaż (w znaczeniu - wysyłanie) obu Companionów.

W kolejce pojawiło się za to Ardanyan's Revenge, które po kliknięciu, nie wiadomo dlaczego, zmienia się Kratas :-)

Już wiem - wg planów wydawniczych to Kratas ma się pojawić w październiku a Ardanyan's Revenge w listopadzie...

Habib - 2009-09-02, 00:33

A wiadomo może coś co w związku z Kratas i jego dodatku o npcach? Znaczy się czy będzie "Kratas Character Codex" dla ED3, czy nie?
sirserafin - 2009-09-02, 00:41

Z blogu slayride'a, który to zajmuje się statami wszystkich postaci i stworów, wynika, że raczej nie będzie nowego Kratas Codex, bo musiałby temu zbyt wiele czasu poświęcić. Więcej do poczytania w ostatnim wpisie na jego blogu (Seven Sands).
sirserafin - 2009-09-10, 10:07

W jednym z postów Dammi zdradził plany wydawnicze odnośnie reedycji i nowych części Nations of Barsaive...
Dammi napisał/a:
Actually, the Nations series for ED3 will be thinner books again. Volume One is Throal, Volume Two covers the Serpent River, Volume Three Cara Fahd, Volume Four covers the Crystal raiders and Volume Five Blood Wood. All volumes to be released in 2010 and 2011, thumbs pressed.

Dziewic - 2009-09-10, 12:05

To po kiego licytowałem te pierwszoedycyjne na allegro... :-P

Ciekawe czy będzie w nich dużo nowego materiału, poza mechaniką.

sirserafin - 2009-09-13, 09:56

Dammi zapowiedział, że planują wydanie na settingu 3ed "Secret Societes". Kiedy? Nie powiedział. Pewnie nie wcześniej niż w 2011. Opamiętaliby się... przecież my się starzejemy.
Dziewic - 2009-09-13, 12:47

Nie przejmuj się, do 2011 będzie gotowe tłumaczenie SSoB do ED1, naniesie się poprawki w mechanice itp. i będzie jak znalazł do ED3 ;-)
Dziewic - 2009-09-17, 11:14

W Rebelu są już dostępne oba Companiony do ED3. Cena: 99,95 zł za sztukę.
Kot - 2009-09-17, 12:54

O. To tanio...

EDIT: No tak. Za 184 strony... Ech. A myślałem, że będą większe, a tak. Jestem zawiedziony, szczerze mówiąc. Ale zobaczymy jak wyglądają w środku. Obejrzymy, przeczytamy, zdecydujemy.

Dziewic - 2009-09-17, 13:04

Czekam na pdf-y na DriveThru, będzie można przynajmniej obejrzeć spis treści i może jakąś graficzkę :-P
Sethariel - 2009-09-18, 16:17

Rozszerzona Karta Postaci do 3ED została zaktualizowana.

Teraz można wpisywać do niej dane :]

ED3 Extended Character Sheet

sirserafin - 2009-09-25, 10:33

Takiej informacji jeszcze nie było :-) Dammi się rozchorował (chyba przeziębienie) i siedzi w domu z równie chorym synem.

Z tej okazji znalazł chwilę czasu na aktualizację swojego bloga http://www.redbrick-limit...tries&blog_id=2


Również slayride aktualizował swój blog, ale, że dopiero co zauważyłem to nie będę się wymądrzać http://www.redbrick-limit...tries&blog_id=3

Sethariel - 2009-09-26, 16:17

Pojawiła się w sprzedaży nowa powieść.



Immortal Twilight autorstwa Hanka Woona

Szczegóły TUTAJ

Dziewic - 2009-09-26, 17:41

Ha! Rozmawiałem dziś o niej z Kotem.
Ciekawe czy są szanse na pojawienie się tych nowel w Rebelu - ma ktoś pojęcie?

sirserafin - 2009-09-29, 01:26

Teraz to się dopiero popisali! MISGUIDED AMBITION! Darmowa przygoda i wprowadzenie w system w jednym (coś jak Kaer Tardim). Z tego co przejrzałem to 38 stron świetnie napisanych tekstów.

Seth, jakbyś zdobył pozwolenie na przetłumaczenie tego... to jest coś, czego potrzeba do promocji EDka!

Cryingorc - 2009-09-29, 12:23

Dobrze zrobili. Przydałyby się jeszcze nowe grafiki, tapety, plakaty itp bajery. Wczoraj o tym właśnie rozmawialiśmy. Niestety to fakt, rysowników im brakuje.
Ja np o ED dowiedziałem się z plakatu w sklepie rpg.

Habib - 2009-09-29, 12:30

A ile płacą rysownikom? To ja bym się zgłosił...
Sethariel - 2009-10-03, 20:16

Dla tych co ściągneli Misguided Ambitions w pełnym kolorze, dostępna jest już wersja czarno-biała...

Właśnie ściągnąłem.

Co prawda Adobe czyta PDF o wiele szybciej, ale niestety jakość tekstu sporo ucierpiała.

Coś za coś.

Kot - 2009-10-09, 21:36

Jest nowy Open Call... Ktoś chce zostać współautorem nowych Legend?
avantio - 2009-10-12, 13:00

macie jakies swieze informacje kiedy bedzie PDF z Players i GM companion?
Kot - 2009-10-12, 13:18

avantio napisał/a:
macie jakies swieze informacje kiedy bedzie PDF z Players i GM companion?

Miesiąc od wydania na papierze, zgodnie z polityką wydawnictwa.

avantio - 2009-10-20, 11:56

ooo to juz wiem co sobie sprawie pod choinke :D
Dzieki KOT :->

Sethariel - 2009-11-04, 13:03

Nie wiem czy zauważyliście, ale Annunaki (James Flowers) usunął swojego bloga ze strony RedBricka. Po stracie rodziny pewnie nie chce się już aż tak angażować...

Tymczasem Companionów w PDF ani widu ani słychu. Choć na forum James Flowers pisał, że właśnie się tym zajmują (tyle, że to było juz kilka dni temu)

Kot - 2009-11-04, 14:29

Sethariel napisał/a:
Tymczasem Companionów w PDF ani widu ani słychu. Choć na forum James Flowers pisał, że właśnie się tym zajmują (tyle, że to było juz kilka dni temu)

Opóźnienia są, jak zwykle. Na szczęście nie deklarowali innej daty, niż "najwcześniej miesiąc po wydaniu". :P

Cryingorc - 2009-11-04, 14:40

Bloga usunął już parę dobrych tygodni temu. Nic dziwnego, bo nie było żadnych wpisów od dwóch lat.
Ano niestety, trochę to wszystko trwa. Ciekawe kkiedy doczekamy się w końcu wydania "Cathay: The Five Kingdoms". :>

Kot - 2009-11-04, 14:52

Habib napisał/a:
Mógłbyś pokrótce napisać, niekoniecznie w tym wątku, co tam w tych Companionach się znajduje?


Mogę i w tym - w Player's Companion są rozwinięcia dyscyplin od 9 kręgu, razem z opisami jak w EDC (czyli w sumie Ścieżki Adeptów), opisy wysokokręgowych Talentów, Rozwinięcia Talentów (Knacks), zaklęcia z kręgów 9-15, zaklinanie oraz opisy Pasji i Głosicieli. No i oczywiście wskazówki co do tworzenia doświadczonych postaci.
W Gamemaster's Companion są z kolei opisy Astralu, zaawansowanej Magii Krwi (m. in. magia śmierci, wraz z regułami odnośnie tworzenia nowych amuletów), zioła i Sztuki Uzdrowicielskie, legendarne skarby magiczne, tworzenie skarbów magicznych, okręty rzeczne i powietrzne, bohaterowie MG, tworzenie stworów, stwory dla kręgów 9-15 (są Wielkie Kraby), oraz wymienione Wielkie Smoki i Nazwane Horrory, a na koniec tworzenie dyscyplin.

Habib - 2009-11-04, 14:53

Ja tam za bardzo nie czekam na Cathay. Bardziej interesuje mnie jak rozwiną fabułę po Prelude. Pewnie będzie trzeba poczekać na to trochę czasu, bo wiadomo, najpierw wydadzą to, co muszą. Jednakże czekam niecierpliwie.

EDIT:

Hmm... czyli nie ma nowych Dyscyplin, szkoda. Trzeba będzie poczekać na kolejne dodatki, co opóźni moje przejście na 3ED.

Dzięki.

Kot - 2009-11-04, 15:12

Dyscypliny były i w EDC w Namegivers Compendium. Więc nie powinieneś być zdziwiony. Po prostu ED3 rozbiło zawartość obu bazowych podręczników EDC na cztery.
Sethariel - 2009-11-04, 15:31

Tak odnośnie Namegivers of Barsaive (tak do trzeciej edycji nazwano Namegivers Compendium), to według planów wydawniczych pojawi się najwcześniej w lutym 2010 roku.

Zresztą napisałem o tym w newsie na głównej.

sirserafin - 2009-11-04, 15:37

Czyli w sumie już nie długo. Pozycja będzie w jednym tomie.
avantio - 2009-11-05, 14:50

kluczowe slowo "najwczesniej"... PDF'y z kompanionami powinny juz byc, a tu nic :(
Cryingorc - 2009-11-06, 13:01

Wyszedł "Ardanyan's Revenge" dla 3 edycji.
Sethariel - 2009-11-06, 14:56

Pisałem o tym na głównej 2 dni temu ;-)

Swoją drogą polecam scenariusz. Kładzie na łopatki oficjalki FASY. Ale w sumie to fanwork przerobiony po dużym feedback na oficjalkę. Mamy więc fajny pomysł i duży wkład fanów, którzy po prowadzeniu przygody dołożyli w pewien sposób cegiełkę do tego jak scenariusz wygląda teraz. Na stronie ardanyan.de nadal dostępna jest pierwszoedycyjna pochodząca z 1999 wersja, ale po niemiecku oczywiście - "Ardanyan's Rache".

W sumie, może powinienem napisać recenzję...

Sethariel - 2009-11-10, 17:25

Jak pisze na swoim blogu Dammi, mogą być opóźnienia w wydaniu Namegivers of Barsaive... Choć zapewnia, że podręcznik ukaże się na pewno w pierwszym kwartale 2010 roku.

Znając życie pewnie marzec...

Za to wcześniej ujrzymy Nations of Barsaive: Throal :->

Sethariel - 2009-11-13, 20:25

Na dniach będą dostępne Companiony do ED3.

Ci co kupowali EDC w PDF, powinni jeszcze raz sprawdzić ustawienia powiadomień od Drivethru/RPGNow. Inaczej nie dostaną zniżki.

Szczegóły TUTAJ

Gerion - 2009-11-30, 10:11

Już są dostępne, dostałem właśnie maila z DriveThru, o promocji. Cena 17,48$ za Companiona dla graczy i 24,47 za Companiona dla MG (nie wiedzieć czemu drożej?).


Edit:
A nie, przepraszam. Wiedzieć czemu :) 24,47$ to cena rabatowa dla wszystkich, a 17,48 pojawia się dla tych, którzy klikną w link z informacją o rabacie dla posiadaczy Classica. Tak więc Companiona dla MG też możemy kupić za 17,48 $ czyli za 49 złociszy.

pzdr

sirserafin - 2009-12-05, 07:04

Od dzisiaj w sprzedaży papierowe Shards vol. 1 oraz Ardanyan's Revenge.
Na lutego 2010 zapowiedziana premiera Namegivers of Barsaive.

Już nie mogę się doczekać.

Sethariel - 2009-12-28, 02:46

Z cyklu Plotki Barsawii...

James Flowers wyprowadza się z Nowej Zelandii, właśnie się zaręczył :-)

Cryingorc - 2009-12-28, 08:29

Szybko.
Sethariel - 2009-12-28, 11:08

No szybko...

Z przyjaciółką, którą zną od pięciu lat.

Habib - 2009-12-28, 11:52

Cryingorc napisał/a:
Szybko.

A ile ma lat? Oczywiście chodzi mi o Jamesa.

Sethariel - 2009-12-28, 12:02

Habib napisał/a:
A ile ma lat? Oczywiście chodzi mi o Jamesa.


44, a kobieta z którą się zaręczył 35 (Valkyrie z forum RB), o ile sie nie mylę.

Ale tu szybko odnosiło się do czasu jaki minął od tragedii z jego rodziną.

Habib - 2009-12-28, 12:05

No to faktycznie szybko...
sirserafin - 2009-12-28, 13:04

Seth, skąd ty takie rzeczy wiesz? Można prosić o źródło? Jeśli nie to sorry, ale robimy z forum brukowca...
Sethariel - 2009-12-28, 13:06

sirserafin napisał/a:
Można prosić o źródło?


Valkyrie pochwaliła się na EDPT.

sirserafin - 2009-12-28, 13:12

Jakby nie było... (nie zdążyłem edytować posta) to i tak uważam, że to co najmniej niesmaczne komentować tak czyjeś życie...

Tylko "czekam" na komentarze w stylu: jak mu nie wstyd? Ciekawe w którym miesiącu ciąży ona jest? itd...

Sethariel - 2009-12-28, 13:23

Szybko, nieszybko, dla mnie to przede wszystkim pozytywna informacja, nic więcej. (Najwidoczniej James dość szybko się pozbierał, a może te zaręczyny i plany przeprowadzki to część tego zbierania się, można się tylko cieszyć, człowieka oceniać nie mam zamiaru)

No i może mieć też znaczenie dla naszego systemu, nie zapominając, że to James Flowers stoi za sterami RedBricka.

Chyba sirserafin za dużo się w tym doszukujesz ;)

BTW. Dammi zrobił aktualizację bloga TUTAJ

Wygląda na to, że Blue Planet i setting Earthdawn do D&D4 na razie nie wyjdą, o ile w ogóle. Za to w końcu może w 2010 wyjdzie Equinox, choć też nie wiadomo jeszcze zbyt wiele.

Kot - 2009-12-28, 18:09

Heh. Plotkujecie jak stare wietrzniaczki.
Gerion - 2009-12-29, 09:38

Że Blue Planet nie wyjdzie to porażka.... Najpierw narobili apetytu odnowionym Anciet Echoes a teraz....eh. Szkoda i to wielka, bo pewnie na fali Avatara więcej ludków grających w erpegi zainteresuje się BluePlanet.

pzdr

sirserafin - 2010-01-08, 14:55

Namegiver's w końcowej fazie layoutu (będą w lutym), Cathay przewidziane na grudzień 2010. Dammi ze swoimi planuje rozegrać kampanię w 3ed młotka ;-) Więcej w jego najnowszym wpisie.
Sethariel - 2010-01-08, 15:40

I coś dla fanów Laubensteina ;-)

Cytat:
I am currently building an artist team for Cathay: The Five Kingdoms (release due in December 2010), and can confirm that Jeff Laubenstein is happy to be aboard for this project--among others like Peter Tikos, David Wright (who worked on Kratas as well), and of course Kathy Schad.

sirserafin - 2010-01-08, 16:31

Aha... gdzieś w okolicy tygodnia czasu od dzisiaj ma być jakiś zwiastun Namegivers of Barsaive.
Kot - 2010-01-08, 17:12

Mam nadzieję, że przez tych kilka lat podszlifował swoje umiejętności. A Peter Tikos to nabytek... Hmmm... Pochwalę się - zerknijcie tutaj i przeczytajcie komentarze. :P
Sethariel - 2010-01-08, 18:36

Ta grafika z linka akurat średnio mi się podoba :-/ ale to w sumie kwestia gustu.

Za to bardzo fajne ma grafiki szkicowe (przy tym całkiem EDkowe).

Ciekawe jak to wyjdzie w Cathay...

sirserafin - 2010-01-08, 20:07

A o co? O pogadanie z autorem? :-) Że gość wysyła swoje portfolio Dammiemu - ok, ale czym Ty się chwalisz to nie rozumiem ani trochę :-)

Sama ilustracja nie trafia w moje gusta. Nie chciałbym widzieć czegoś takiego w EDku, w każdym razie nie za dużo.
________
Jeśli post narusza netykietę proszę się nie kłopotać z jego usunięciem. Zwady nie szukam, ale powstrzymać się za bardzo nie mogłem.

ADMIN: usunąłem jedynie zbyt personalne uwagi

Dziewic - 2010-01-13, 14:40

Jak usuwasz personalne uwagi to usuń uwagę Kota o umiejętnościach Laubensteina :-P

Dla mnie jest to jedna z najlepszych wiadomości dotyczących ED. Jestem nieziemsko zadowolony.
A jedyne co powinien Laubenstein podszlifować to nosy ;) ew. ogólnie twarze (czasem były super, ale czasem paskudne... z drugiej strony, w porównaniu z twarzami z nowych, całostronicowych grafik z K:CoT i kilku mniejszych to L. wszystkie miał super...)

Przy okazji pozdrowienia - z mniej lub bardziej transcendentnych krain ;-)

Habib - 2010-01-13, 14:47

Kot napisał/a:
Peter Tikos

Jak dla mnie to ma zbyt komiksową kreskę. I w ogóle jakieś mało edkowe to. Ale zobaczymy.
A Laubebstein?
Zacytuję Dziewca ;]
Dziewic napisał/a:
Dla mnie jest to jedna z najlepszych wiadomości dotyczących ED.

Po prostu lubię jego styl. A Kathy, no cóż, mam podobne odczucia jak przy Tikosie.

sirserafin - 2010-01-17, 12:43

I mamy zwiastun NoB, a ja jako 4. osoba na świecie go ściągam :-)


Edit:



Whooooohooooo! Poza krótkim tekstem o tworzeniu tego wszystkiego dali pełen opis Horror Stalkera!

Yeah! :-D


Edit 2:

Zdolności dyscyplinarne - ciekawe, zwłaszcza ta z 9 Kręgu, która pozwala samym spojrzeniem ściągnąć Horrora na fizyczny plan lub przenieść się razem z nim do astrala. Mamy dwa nowe talenty: Call of Harrow (1. krąg) i Bane Strike (6.), ale niestety brakuje do nich opisu. Dyscyplina ładnie przeorganizowana... a myślałem, że trudno byłoby coś w nej zmienić. :-)


Edit 3:

Jednak znajdujemy krótki "opis" Call of Harrow:
Cytat:
The Horror Stalker’s version of Crea-
ture Analysis can analyze only Horrors but contains
knowledge of their weaknesses that allows for bonuses
to actions against them.

Sethariel - 2010-01-17, 13:03

Piąty ;-)

Wygląda ciekawie.

Ja najpierw jednak zwróciłem uwagę na kwestie Ograniczenia Rasowego Dyscyplin.

Dość sensownie to przedstawiono.

Cytat:
In the context of the book,
being a troll is not about getting Heat Sight and being strong, but
about honor and his clan of origin. That said, the troll racial Discipline
of Outcast Warrior is all about honor, and an elf with a
trollmoot upbringing might make use of it if his honor is important
to him.

sirserafin - 2010-01-17, 13:16

Właśnie przeczytałem ten fragment. Już widzę tych wszystkich zapaleńców, chcących zostać Władcami Wiatru :-)


Ogólnie podoba mi się ten zwiastun - bije z niego optymizmem. Lektura przekonuje mnie do kupna podręcznika i zapoznania się z jego zawartością. Najbardziej przekonuje mnie do tego to, że całość wydaje się być porządnie przemyślana, dopracowana i spójna.

Dyscypliny rasowe faktycznie są nieźle przepakowane, choćby było to przepakowanie w wąskiej dziedzinie. Ale pomyślmy sobie o takim Wędrownym Mędrcu, który ponoć nabywa talent pozwalający dodawać bonusy do działań o ile posiada jakąś Wiedzę związaną z tym działaniem (nieważne czy będzie to +1 za Poziom Wyniku czy +1 za Poziom talentu) - jakie tu ograniczenia? Taki Mędrzec może sterczeć nade mną, gdy warzę eliksiry i pomóc mi zrobić te szczególnie trudne jak Balsam Ostatniej Szansy (najlepiej dwa lub trzy naraz ;-) ), może udzielić wsparcia podczas wspinania się po stromym zboczu a nawet w czasie walki. Nic tylko posiąść odpowiednią Wiedzę, co w przypadku grania Wędrownym Mędrcem nie wydaje się być czymś dziwnym. Przynajmniej na razie wydaje mi się, że może to tak działać, a jak jest naprawdę dowiemy się wkrótce.

Wracając jeszcze do Zabójcy Horrorów - "ch... przepaker" po prostu. Co prawda stracił dyscyplinarny Unik, ale w walce z Horrorami to i tak to on jest Sprite 8-) (a od 7. Kręgu może sobie dorzucać Karmę do unikania ciosów Horrora). Jedyny problem z nim to to, że ma tyle ciekawych Talentów Opcjonalnych, że nie wiadomo co wybrać, ale kumpel gra człowiekiem, więc jakoś sobie poradzi ;-) Mnie z racji grania człowiekiem na pewno kusić będzie kilka nowych talentów i nawet bez możliwości uczenia się Rozwinięć do nich parę opanuję.

Sethariel - 2010-01-17, 13:31

Miałem w drużynie ludzką kobietą wychowaną wśród elfów, mam obecnie elfa wychowanego wśród trolli ze Lśniących Szczytów.

W zasadzie więc to podejście koncepcyjne mnie cieszy. Graczy chcących Dyscyplin rasowych tylko dla powera łatwo usadzić fabularnie, więc ta kwestia nieszczególnie mnie martwi ;-)

sirserafin - 2010-01-19, 21:35

W kwietniu 2010 premiera Nations of Barsaive: Throal. 144 strony za 20 GBP.
Sethariel - 2010-01-28, 17:09

Cathay będzie podzielone na Podręcznik Gracza i Podręcznik Mistrza Gry.

Cytat z wpisu w blogach na stronie RedBricka
Raven Bloodeyes napisał/a:
Cathay will be split into a Player's and GM's Guide just due to the sheer amount of writing Hank and his co-authors put together! Bravo!


I jeszcze ciekawie o jednej z nowych Dyscyplin:
Raven Bloodeyes napisał/a:
As an insider note on the "Gar Warrior", I really love this Discipline... a very cool combo of Archer Cavalryman, and Warrior! A very nice tip of the hat to Mongols... with very different origins. However, the Name had been an issue of discussion and complication... the gar are a people group and subrace basically, so you could be a gar Gar Warrior, but what if an outsider became accepted, they'd be a human Gar Warrior for instance, which is also odd. Lastly, what about a gar who practices the Warrior Discipline... a gar Warrior... so it seems we've finally come up with a decent Name, but it was interesting...

Habib - 2010-02-18, 02:14

Sethariel napisał/a:
Cathay będzie podzielone na Podręcznik Gracza i Podręcznik Mistrza Gry.

A wiadomo po ile stron, tak nawet mniej więcej, będą miały podręczniki, skoro wiadomo, że tyle tam mają tekstu, co by się w jednej książce nie zmieściło?
Mam nadzieję, że logicznie napisałem. ;]

I cieszy mnie, że zabierają się za Iopos. Ale w sumie wolałbym jeden/dwa podręcznik/i o wszystkich miastach, niż każdy z osobna. No i nie wiem czy wolałbym Travar czy Iopos. O tym drugim niewiele wiadomo, więc raczej to drugie, ale... w Travarze rozgrywam przygody obecnie i przydałoby mi się trochę więcej wiedzy o największym mieście w prowincji.

Sethariel - 2010-02-18, 02:39

Habib napisał/a:
A wiadomo po ile stron, tak nawet mniej więcej, będą miały podręczniki, skoro wiadomo, że tyle tam mają tekstu, co by się w jednej książce nie zmieściło?
Mam nadzieję, że logicznie napisałem. ;]


Z tego co wiem to na razie nie wiadomo, bo cały czas pracują nad tekstem ;-)

Sądząc po zapowiedziach powinny zająć podobną przestrzeń co podręczniki podstawowe ED3. Właśnie teraz zdałem sobie sprawę, że brakowało w nich opisów smoków kitajskich...

Habib - 2010-02-19, 12:35

Cytat:
Sądząc po zapowiedziach powinny zająć podobną przestrzeń co podręczniki podstawowe ED3.

Nie no, fajnie... tylko, że po co? Ja się pytam się.

Kot - 2010-02-19, 14:27

Habib napisał/a:
Nie no, fajnie... tylko, że po co? Ja się pytam się.

Żeby można było pograć w ED-wuxia. Mnie jako umiarkowanemu miłośnikowi tego gatunku kina taki klimat odpowiada.

Sethariel - 2010-02-24, 09:19

Na DrivethroughRPG i RPGNow dostępna w wersji elektronicznej jest już przygoda Ardanyan's Revenge. Dzisiaj dostałem powiadomienie o możliwości rabatu z okazji tego, że kupiłem wersję Classic. Miło, że nie ograniczyli się z tym tylko do podręczników podstawowych.
Gerion - 2010-02-24, 09:29

Gwoli informacji - koszt pdfa z wersją ED3 dla właścicieli wersji Classic zaledwie 10$.
:)
pzdr

sirserafin - 2010-02-24, 15:22

Ja wiem...? Za wersję EDC zapłaciłem 11.95$... czy mam to kupować raz jeszcze, chocby za 10$? Chyba mi się nie chce...
Sethariel - 2010-02-25, 22:17

Pamiętam, że swoje Ardanyan's Revenge też kupowałem, gdy akurat była jakaś zniżka. Płaciłem $13.95.

Tak przy okazji, teraz chyba też obniżyli ceny, bo Player's Guide i Gamemaster's Guide jest po $24 ;-)

sirserafin - 2010-02-26, 10:31

W końcu zaczęli wysyłać Namegivers of Barsaive. Teraz pozostaje czekać na pdf... -.-
Sethariel - 2010-03-04, 01:17

Widzieliście preview okładki Nations of Barsaive: Serpent River?

To podziwiajcie --> TUTAJ

A TU możecie zobaczyć samą grafikę.

Habib - 2010-03-04, 11:44

Taka se.
Swoją drogą, to gdzie na Wężowej są takie wodospady? Ja sie pytam sie.

Sethariel - 2010-03-04, 12:10

Na przykład na północnym odcinku...

Cytat:
Po minięciu Głębi Leśnych Dolin rzeka płynia na północ w cieniu Gór Skolskich. Tutaj zwęża się - często do szerokości mniej niż półtora kilometra - i pogłębia. Jej brzegi stają się urwistymi skalnymi ścianami poprzerywanymi przez wodospady i tarasowe katarakty małych dopływów z pobliskich gór.


Maruda ;-)

Habib - 2010-03-04, 12:29

No tak, ale to nie Wężowa tylko jej dopływy. Ale spoko, wystarczy mi takie tłumaczenie.
Co prawda okładka nadal mi się nie podoba, ale to już inna sprawa.

Sethariel - 2010-03-11, 15:46

Jak już napisałem w Raporcie Oka Throalu RedBrick ponownie udostępnił linię Earthdawn Classic. Zarówno w wersji elektronicznej, jak i w druku na żądanie (LuLu).

Ciekawe. Widocznie musiało być spore zainteresowanie... chyba.

Cryingorc - 2010-03-11, 16:20

I ceny są dość atrakcyjne, trzeba przyznać.
Sethariel - 2010-03-13, 15:51

A tak zapowiada się plan wydawniczy na ten rok:

Nations of Barsaive: Throal - Kwiecień
Nations of Barsaive: Serpent River - Czerwiec
Shards Collection Volume II - Sierpień
Kratas Adventures - Październik
Cathay: The Five Kingdoms - Grudzień

Kot - 2010-03-14, 11:32

Sethariel napisał/a:
Nations of Barsaive: Throal - Kwiecień

A to ciekawe. :P

Sethariel - 2010-03-14, 12:14

Kot napisał/a:
A to ciekawe. :P


RedBrick zrobił wcześniej, a tu zonk ;-) . Umowy z dystrybutorami podpisane. Podręcznik dostępny jest na razie jedynie na stronie Mongoose, do dystrybucji w sklepach trafi zgodnie z planem, czyli w kwietniu.

Gerion - 2010-03-14, 16:40

Mówiąc krótko - nic nowego. Wszystko to znamy z edycji Classic. Szkoda, myślałem, że jednak ukaże się cokolwiek nowego, co fabularnie posunie wydarzenia do przodu.... Bez sensu grać naście lat, kiedy historia świata tkwi w miejscu :(

pzdr

Sethariel - 2010-03-14, 17:17

Niestety taka cena szybkiego restartu edycji.

Na pocieszenie pod koniec roku dwie nowości: Kratas Adventures i Cathay.

A co do historii, ja jeszcze wszystkich oficjalnych przygód z pierwszej edycji nie poprowadziłem, chociaż zbliża się to wielkimi krokami.

Sethariel - 2010-03-18, 21:18

Ze strony RB można pobrać Handouty do Ardanyan's Revenge.

TUTAJ --> http://www.redbrick-limit...4&p13_fileid=71

Może komuś przydadzą się mapki...

Sethariel - 2010-03-20, 13:19

Prace nad Age of Legend wstrzymane.

W sumie dobrze, i tak mają wystarczająco projektów, a teraz gdy już wydano trzecią edycję ED, nie wiem czy byłoby aż takie zapotrzebowanie na edkowy setting do DnD.

Ciekawe tylko czy kiedyś powrócą do projektu...

Kot - 2010-03-20, 14:54

Sethariel napisał/a:
Ciekawe tylko czy kiedyś powrócą do projektu...

Myślę, że nie. Wygląda na to, że rynek 4ed powoli nasyca się i nawała settingów i dodatków ostro zwalnia. Okazało się że zbyt wiele osób jest konserwatywnymi trzy-i-pół-edycyjnymi maniakami D&D, by sięgnąć po czwórkę.

Cryingorc - 2010-03-20, 14:58

Rozmawialiśmy już o tym wczoraj, ale wklepię i tutaj swoje zdanie. Dobrze, że tak się stało. Moim zdaniem AoL nie jest w ogóle potrzebny - chyba że jako zjawisko czysto komercjalne, dające RedBrickowi dodatkowe źródło gotówki. I tak mają sporo projektów, z którymi sobie szybko poradzić nie mogą (choćby odwlekany i odwlekany Equinox).
sirserafin - 2010-03-30, 01:26

RedBrick zrobił nam niespodziankę i wypuścił ED3 Character Toolkit - pdf o konwersji postaci z edycji classic. Mi się najbardziej podobają zasady odnośnie zróżnicowania Szybkości w obrębie rasy oraz przedstawienie typowych przedstawicieli każdej rasy i najczęściej wybieranych talentów opcjonalnych dla każdej dyscypliny - powinno to pomóc niejednemu MG. Wczytywać się nie mam czasu, przejrzałem tylko nagłówki, ale zapowiada się interesująca lektura. 13 stron. Polecam.

Edit:
A fair warning na pierwszej stronie genialnie wyraża ideę konwertowania postaci. Lepiej bym tego nie napisał :-)

Sethariel - 2010-03-30, 15:01

sirserafin napisał/a:
oraz przedstawienie typowych przedstawicieli każdej rasy i najczęściej wybieranych talentów opcjonalnych dla każdej dyscypliny - powinno to pomóc niejednemu MG.


To raczej alternatywna rozpiska Dyscyplin, dla tych którzy wolą grać na starych, sztywnych zasadach, bez mozliwości wyboru talentów opcjonalnych.

Generalnie bardzo fajne Freebie :mrgreen:

Habib - 2010-03-31, 22:25

Wiadomo kiedy będzie NGoB w pdf?
Przejrzałem stronę RedBrickowską ale nigdzie nie dojrzałem żadnej daty.

Sethariel - 2010-03-31, 23:03

Bo dokładnej daty nie ma i nie będzie. Będzie kiedy będzie ;-)

Jak zwykle około miesiąc po wydaniu wersji papierowej. Pewnie już niedługo, bo miesiąc już minął kilka dni temu.

sirserafin - 2010-04-02, 00:25

NGoB - od dzisiaj w pdf.
Sethariel - 2010-04-02, 17:33

NoB: Throal w dystrybucji.

Ze strony RedBrick można też pobrać preview.

sirserafin - 2010-04-02, 17:45

Dostał ktoś maila ze zniżką? Bo ja jeszcze nie, a poprzednie były "od razu"...
Sethariel - 2010-04-02, 18:07

Ja poprzednie dostałem po kilku dniach (Ardanyan's Revenge)... może też tak teraz być.

Namegivers miałem w druku, więc nie wiem jak to teraz z PDF.

Sethariel - 2010-05-02, 18:27

RedBrick poinformował, że Nations of Barsaive: Throal jest już w sprzedaży w wersji PDF.

Ponadto wiadomo już co znajdzie się w Shards Collection Volume Two. Na swoim blogu Slayride wspomina o jednym nowym scenariuszu - Flames of Avarice. Dodatkowo udało mi się dowiedzieć o tej przygodzie troszkę więcej...

Sethariel - 2010-05-21, 13:48

Kolejne informacje o Shards Collection Volume Two.

Znana też już jest okładka. A prezentuje się tak...



EDIT:

A TU możecie zobaczyć grafikę w większym formacie :mrgreen:

Habib - 2010-05-22, 23:56

A tak wygląda w pełnej krasie...

Kot - 2010-05-23, 11:29

A podobno nie ma wampirów w Earthdawnie. :P
Ale cieniopłaszczki rewelacyjne.

ajfel - 2010-05-24, 08:10

Ujdzie, ale w fotel nie wgniata. Serpent River i Player's Companion bardziej się udały imho.
Kotul - 2010-05-24, 08:42

Co do jakości nie będę się wypowiadał. Dziwi mnie troszku rzucanie zaklęcia z księgi/skrolu na okładce. Nie wydaje mi się żeby ten sposób był bardzo popularny w Earthdawnie ;)
Kot - 2010-05-24, 12:16

Kotul napisał/a:
Dziwi mnie troszku rzucanie zaklęcia z księgi/skrolu na okładce.

Kotul, przecież to pewnie Księga Czarów ma postać torby zwojów, a zły Ksenomanta nie przygotował matrycy z Rozkazywaniem Zwierzętom Nocy. :P

Kotul - 2010-05-24, 12:44

Zdaje sobie sprawę z tego że w Earthdawnie tak można, z księgi.
Po prostu sam system nie kojarzy mi się z rzucaniem zaklęć w ten sposób. A wole jak obrazek na okładce kojarzy mi się z systemem.

Cryingorc - 2010-05-24, 13:23

Technicznie okładka ok, ujdzie jak pisał ajfel, ale moim zdaniem kiepsko wygląda ten ork.
Sethariel - 2010-05-24, 13:37

Dzięki Crying. Zastanawiałem się co mi w tej okładce nie pasuje. Wszystko jest ładnie, świetne kolory... ale właśnie. Twarz orka. Zbyt duży kontrast z resztą. I nie ma tej harmonii z innych okładek.

Jak na razie najlepiej Kathy wyszła okładka do Burning Desires. Genialna!


Habib - 2010-05-24, 13:50

A nie macie wrażenia, że ta budowla po drugiej stronie jest jakby podłogą jaskini? Albo ten most przekształca się później w drabinę przed samymi wrotami... no ogólnie coś jest spartolone w tej grafice, tak samo jak w Serpent River.
Kot - 2010-05-24, 15:42

Sethariel napisał/a:
Jak na razie najlepiej Kathy wyszła okładka do Burning Desires. Genialna!

Popieram. Lepsza od Throalu i Wężowej.

Sethariel - 2010-06-03, 18:41

Ani to news, ani nowość, ani z RedBricka... ale zamieszczam tutaj linka, bo nie chę tworzyć dodatkowych tematów tylko na to.

Wywiad z Hankiem Woonem, jeszcze z roku 2009...

Sethariel - 2010-06-08, 13:36

James Flowers przeprowadził się już do USA. W związku z tym jego blog znowu pojawił się na stronie RedBricka i już niedługo spodziewać się można nowych wpisów.

EDIT: Nie tylko się przeprowadził, ale wziął też ślub :)

Sethariel - 2010-07-10, 17:03

Earthdawn Third Edition Player's Guide wymieniony honorowo wśród tegorocznych nominowanych do nagród ENnie w kategorii Najlepsze Zasady. Nie jest to stricte nominacja (szkoda), ale miłe wyróżnienie.

Szczegóły TUTAJ

Habib - 2010-07-18, 21:41

Nie wiedziałem gdzie dać to daję tutaj.

W końcu jest, w pełnej okazałości, proszę państwa, oto grafika z okładki Kratas Adventures!



Czyżby w ręce elfki spoczywało oko Garlthika?

Sethariel - 2010-07-18, 23:21

Świetne! To chyba jak dotąd najlepsza ilustracja Kathy Schad.

Oby więcej takich!

P.S. Szykuję małą niespodziankę odnośnie Kratas Adventures ;-)

Kot - 2010-07-19, 16:55

Habib napisał/a:
Czyżby w ręce elfki spoczywało oko Garlthika?

Amulet Mocy Oka, opisany w Kratas.

Dziewic - 2010-07-19, 17:12

Z opisu amuletów w K:CoT wynika, że są one raczej płaskie i umieszczone na jakiejś figurze geometrycznej (w wypadku pierwowzorów był to trójkąt). Dlatego też raczej skłaniałbym się ku hipotezie Habiba.

Sethariel napisał/a:
Świetne! To chyba jak dotąd najlepsza ilustracja Kathy Schad.

W ogóle jedna z niewielu ładnych - najwyraźniej powoli uczy się rysować.

Kot - 2010-07-19, 17:46

Dziewic napisał/a:
W ogóle jedna z niewielu ładnych - najwyraźniej powoli uczy się rysować.

Cicho siedź... Rany, co jest z wami, bando malkontentów, ostatnio?

Poza tym - może to nie jest po prostu jeden z tych szeregowych amuletów? Poza tym - to rysunek na okładkę. Nie musi być w nim spiskowo-teoretycznych elementów - to może być oko symboliczne (symbolizujące gang Garlthika w ogóle).

Kotul - 2010-07-20, 08:59

Dołączając do grupy malkontentów - nie wydaje się wam że lewa ręka krasnoluda jest dziwna?
Habib - 2010-07-20, 11:08

Kotul napisał/a:
lewa ręka krasnoluda jest dziwna?

Lol... ja myślałem, że to ork. ;-)
A ręka wygląda jakby miała albo dwa łokcie, albo była dziwnie wygięta.
Ogólnie to postacie są jakby w stylu emo.No i jeszcze ta poświata za wieżami z tyłu, czemu jej nie ma za trzecią z nich?
Ale i tak lepsza ta okładka od tej z Shards Collection Volume Two czy Serpent River.

Kot - 2010-07-20, 14:14

Kotul napisał/a:
Dołączając do grupy malkontentów - nie wydaje się wam że lewa ręka krasnoluda jest dziwna?

Eee... To jest obszerny rękaw. Linia ramienia-przedramienia jest prawidłowo narysowana. Mam wrażenie, że to co wydaje ci się być 'dodatkowym łokciem' to fałd płaszczo-burnusa kończący się kołnierzem.

Habib napisał/a:
Lol... ja myślałem, że to ork.

'lol' to nie słowo. Odwoływanie się do niego jest jak prawo Godwina... A poza tym - nie ma kłów na wierzchu, ne?

I gdzie ty tu widzisz emo? Niby mieszkańcy Miasta Złodziei są 'emo'? Są specjalistami od zadawania bólu...

Habib - 2010-07-20, 14:44

Kot napisał/a:
'lol' to nie słowo

Czasem mi ręce opadają. LOL - akronim, skrótowiec, słowo powstałe przez skrócenie wyrażenia złożonego z dwóch lub więcej słów. Więc jednak jest to słowo.

Co do emo, jedną z charakterystycznych cech tej "subkultury" jest ukośna grzywka zaczesana na połowę twarzy. Więc elfka, jak i poniekąd krasnolud skojarzyli mi się z emo.

Kot napisał/a:
Niby mieszkańcy Miasta Złodziei są 'emo'? Są specjalistami od zadawania bólu...

Nie miałem tego na myśli... czy ty naprawdę bierzesz wszystko na serio?

Kotul - 2010-07-21, 05:24

Co do ręki. Chodzi mi raczej o położenie ręki oraz noża. Nie wyobrażam sobie trzymania go w ten sposób (no chyba że ten nóż ma przekrzywione ostrze w stosunku do rękojeści.
Sethariel - 2010-07-21, 06:46

W żaden sposób mi się to nie kojarzy z emo. Prędzej z zadziornością, awanturnictwem, brawurą. Taka grzywa to także oznaka niepodporządkowywaniu się zasadom. Często wybitni, indywidualiści, bohaterowie filmów anime mają taką grzywę.

Habib napisał/a:
No i jeszcze ta poświata za wieżami z tyłu, czemu jej nie ma za trzecią z nich?
Ale i tak lepsza ta okładka od tej z Shards Collection Volume Two czy Serpent River.


Być może głupio by wyglądała ta poświata z księżycem w tle.

Zdecydowanie lepsza okładka od Shards II i Serpent River. Jak dla mnie to konkuruje z Burning Desires.

Dziewic - 2010-07-21, 07:55

Sethariel napisał/a:
bohaterowie filmów anime mają taką grzywę

No właśnie... jak moja luba zobaczyła tą okładkę, to zapytała, czy robią połączenie EDeka z FinalFantasy...

Habib - 2010-07-21, 11:06

Hehehe. Widzę, że każdy ma inne skojarzenia. ;-)

Sethariel napisał/a:
Jak dla mnie to konkuruje z Burning Desires.

Burning Desires to chyba najlepsza okładka Kathy, później bym umieścił tę z Kratas Adventures właśnie lub z Kratas:CoT.

Sethariel - 2010-07-23, 14:39

Nie wiem, czy ktokolwiek z was jeszcze zamawia coś w LuLu. Do 15 sierpnia można dostać rabat 15% na powieść Scars, Caroline Spector.

Szczegóły na stronie RedBricka.

sirserafin - 2010-07-28, 13:29

Na listopad 2010 RB zapowiada wydanie książeczki Gamemastering. Cena, przynajmniej mi, nieznana.

Stąd można pobrać tzw. Ekran Mistrza Gry przygotowany przez RB'owego forumowicza erossing. Podręczny zbiór niezbędnych tabelek dla MG (3 strony) i Graczy (1 strona), zwalniający nas z konieczności przerywania akcji i psucia klimatu sesji poprzez wertowanie podręczników :-)

A tutaj próbka kolejnego, całkiem dobrze zapowiadającego się, generatora postaci autorstwa erian_7. Mnie urzeka przejrzystością, ale chyba jeszcze trochę czasu upłynie nim warto będzie go używać.

Sethariel - 2010-07-28, 16:48

Dzięki za wrzucenie info na forum!

Dziś publikuję Raport Oka na głównej, więc większość z tego uwzględnię.

sirserafin napisał/a:
Na listopad 2010 RB zapowiada wydanie książeczki Gamemastering. Cena, przynajmniej mi, nieznana.


Powinno być koło 24,95$ Tyle kosztuje niemiecka wersja.

Sethariel - 2010-07-29, 22:49

Nations of Barsaive Volume Two: Serpent River dostępne w wersji elektronicznej:

http://www.redbrick-limit...2_articleid=883

sirserafin - 2010-08-20, 15:43

Garść informacji o planach wydawniczych RB (by Dammi) tutaj.
Sethariel - 2010-08-22, 20:01

Właściwie nic, co wcześniej już nie było wiadome, ale za to w jednym miejscu. Uwzględniłem w każdym razie w Raporcie Oka ;-)

Raport Oka Throalu #24

sirserafin - 2010-08-24, 00:45

A teraz mamy oficjalnie ogłoszony konkurs na przygodę. Albo przypomnienie, bo wydaje mi się, że widziałem to jakiś czas temu. Owocem konkursu ma być stworzenie online'owej bazy z przygodami/szkicami przygód. Do wygrania zestawy kości (w tym astralne) oraz szansa na dołączenie do ekipy RB.
Sethariel - 2010-08-24, 02:00

sirserafin napisał/a:
A teraz mamy oficjalnie ogłoszony konkurs na przygodę. Albo przypomnienie, bo wydaje mi się, że widziałem to jakiś czas temu. Owocem konkursu ma być stworzenie online'owej bazy z przygodami/szkicami przygód. Do wygrania zestawy kości (w tym astralne) oraz szansa na dołączenie do ekipy RB.


Drugie już przypomnienie (jedno przypomnienie już było). Konkurs ogłaszany był w maju.

Sethariel - 2010-09-25, 16:58

Dammi na swoim blogu prezentuje trzy grafiki z Cathay: The Five Kingdoms.

Autorem ilustracji jest Peter Tikos.



Cathay: The Five Kingdoms Art Preview - Peter Tikos

Dziewic - 2010-10-16, 08:46

Skoro Seth zaginął w akcji ;-) to czuję się w obowiązku uzupełnić ten wątek, zwłaszcza, że dostaliśmy od RB próbkę czegoś, na co dłuuuuugo czekałem. Także,...

...po pierwsze i najważniejsze: na blogu Dammi'ego kolejna porcja grafiki z Cathay: The Five Kingdoms. Tym razem autorstwa samego Jeff'a. Jak pisze autor bloga - RB liczy na to, że w ten sposób Kitaj stanie się bardzo earthdawnowy.

Mamy także zapowiedź i możliwość obejrzenia okładki do Cathay: The Five Kingdoms Player's Guide. (Na stronie Mongoose jest inna wersja okładki, ale - podobnie jak w wypadku Kratas Adventures - wygląda na wersję beta.)

Na sam koniec zaś dwa wywiady ze współpracownikami RB. Pierwszy z nich związany jest z EarthDawnem, drugi zaś z Fading Suns.

Kot - 2010-10-16, 11:52

Hmmm... Laubenstein się wyrobił. Nareszcie to co tworzy wygląda jak prawdziwy rysunek.
Sethariel - 2010-10-18, 21:21

Dzięki Dziewic!

Nie zaginąłem, ale nie chce mi się ciągle pisać newsów na forum, jak nikt nie odpowiada ;-)

Tymczasem ostatnie już zwiastuny graficzne Cathay: The Five Kingdoms. Tym razem trzy ilustracje Kathy Schad.

Cathay: The Five Kingdoms Art Preview - Kathy Schad

P.S. Kathy wybitnie nie w formie. Stać ją na znacznie więcej.

sirserafin - 2010-10-18, 23:24

Sethariel napisał/a:
P.S. Kathy wybitnie nie w formie. Stać ją na znacznie więcej.

Rzeczywiście kiepskie prace... czy na tle innych jej prac czy prac innych ludzi prezentowanych wcześniej. Kiepskie.

Sethariel - 2010-10-18, 23:49

Sethariel napisał/a:
P.S. Kathy wybitnie nie w formie. Stać ją na znacznie więcej.


A na potwierdzenie tego prace Kathy Schad, które nie weszły w skład zwiastunów graficznych (zupełnie nie wiem dlaczego), dostępne w grupie Earthdawn w serwisie DeviantART.



Reszta TUTAJ.

Kot - 2010-10-19, 09:02

Sethariel napisał/a:
dostępne w grupie Earthdawn w serwisie DeviantART.

Tylko przekopiowane z jej konta na DA.

Sethariel - 2010-10-19, 10:05

Kot napisał/a:
Tylko przekopiowane z jej konta na DA.


No i? :->

Podałem link do grupy ED, bo jest wygodniejszy i na temat.

P.S. Maruda :-P

Kot - 2010-10-19, 11:33

Nie, po prostu na jej koncie jest sporo więcej ilustracji, niekoniecznie EDkowych.
Sethariel - 2010-10-19, 11:45

Kot napisał/a:
Nie, po prostu na jej koncie jest sporo więcej ilustracji, niekoniecznie EDkowych.


Są, jakieś steampunkowe i do Fading Suns (o ile się nie mylę wszystkie EDkowe są też w grupie ED na DeviantArt).

Nie mogłeś tak od razu? Poprzedni Twój komentarz wyglądał po prostu na czepialstwo. Teraz to ja się czepiam, ale o wiele przyjemniej się dyskutuje na forum, gdy nie używasz takich "skrótów myślowych".

A tak zmieniając temat. W przygotowaniu jest kolejna powieść ze świata ED. Niestety nie znam tytułu. Ma być teoretycznie gotowa na grudzień (jest w korekcie).

Kot - 2010-10-19, 15:09

Sethariel napisał/a:
Teraz to ja się czepiam, ale o wiele przyjemniej się dyskutuje na forum, gdy nie używasz takich "skrótów myślowych".

Staram się, ale nie zawsze mi się to udaje. Z góry przepraszam.

Habib - 2010-10-20, 14:46

Jak nie przepadam za grafikami Kathy to nie zawiodłem się na niej i faktycznie są takie "se". Ale fakt, te na deviantArt są lepsze.
Sethariel - 2010-11-14, 20:00

Kathy opublikowała w DeviantART dwie kolejne grafiki.



- Nua Gi
- Yao Mo

sirserafin - 2010-11-14, 23:11

Trzecią pozycją z serii Nations of Barsaive będzie Cara Fahd. Dammi od ponad tygodnia pracuje nad layoutem tej książeczki.
Sethariel - 2010-11-15, 13:13

A dziś Carsten Damm zrobił aktualizację na blogu (Co mi przypomina, że przydałby się nowy Raport Oka na EDPL).

Juggling Earthdawn

sirserafin - 2010-11-15, 14:33

Jak znowu nie dasz tych zwiastunów (przecież tam wystarczy tło dodać!) to chyba odwiedzę Trójmiasto...
Dziewic - 2010-11-16, 16:29

Na stronie RB możemy już podziwiać okładkę podręcznika dla MG do Cathay'u, jest nieco lepsza od tej widocznej na stronie Moongose.
Habib - 2010-11-16, 21:34

Ta kolorowa grafika Kathy (Seth ją dał powyżej) przywodzi mi na myśl horror pijaństwa lub, jak kto woli: Horror Pijaństwa.

Trzeba będzie opracować gada. ;-)

sirserafin - 2010-11-16, 22:09

Jak nic biedak myślał, ze jest pijakiem a to były podszepty podstępnego Horrora, który skłonił go do spożywania gorzałki, aż do utraty przytomności. I wtedy dopiero chaps, chaps! Plugastwo pewnie jest słabe w fizycznej walce ;-)


(A tak serio to myślę, iż dokonując ewentualnej interpretacji rysunku należy przyjąć możliwe najprostsze rozwiązanie - gość się upił i/lub sen go zmorzył a Horror to wykorzystał i tyle.)

zewuok - 2010-11-17, 19:53

A może jest to Horror Nadchodzący Kac?
Kot - 2010-11-17, 22:49

Czemu nie? Powoduje u ofiary niekończącego się kaca i syci się jego cierpieniem i nadużyciem alkoholu, który nie działa jak powinien... :P
Sethariel - 2010-12-03, 17:11

W przyszłym tygodniu prawdopodobnie można się spodziewać obszernego raportu State of the Brick z lat 2008-2010. James 'Annunaki' Sutton nad nim pracuje (i będzie pracować przez weekend).
sirserafin - 2010-12-05, 11:16

Hmm... ciekawe... wczoraj (4. grudnia) dodano Cathay PG do oferty DTRPG i RPGNow!. Czyżby tym razem pdfy miały być dostępne nie tylko równo z wydaniem papierowym, ale i wcześniej? Czy RB będzie musiał zapłacić karę za niedopełnienie umowy z Mongoose?

Zna ktoś odpowiedzi na te pytania?

Kot - 2010-12-05, 17:45

Może umowa się zmieniła? Mongoose wycofało się ze sprzedaży sporej ilości niszowych gier ostatnimi czasy.
Sethariel - 2010-12-05, 21:44

A tak przy okazji, ze strony wydawnictwa można pobrać plik z 2 kolorowymi mapami Cathay :mrgreen:



TUTAJ

Dziewic - 2010-12-05, 23:22

Nareszcie! Uwielbiam mapy :-D Z resztą... kto był u mnie na stancji, ten powinien to wiedzieć :mrgreen:

Nieczytelna jest nazwa jednego z "place of importance" - tego przy Gar Mountains - potrafi się ktoś z was doczytać?

Sethariel - 2010-12-05, 23:29

Dziewic napisał/a:
Nieczytelna jest nazwa jednego z "place of importance" - tego przy Gar Mountains - potrafi się ktoś z was doczytać?


Ja widzę "Sacred Womb".

sirserafin - 2010-12-25, 20:00

Arma dał nam wszystkim prezent na święta (nawet dla tych, którzy nie świętują - jak ja) - obszerny opis zawartości dodatku o Cara Fahd. Do poczytania tutaj.
Dziewic - 2010-12-26, 18:54

Za to Mongoose przeciwnie: "rózgę" - mam na myśli to, że przesunęli datę wydania papierowego Cathay Player's Guide na styczeń, czyli do PL dotrze pewnie w lutym :-/
Sethariel - 2010-12-30, 20:52

Żaden to prezent Army, bo większość z tych rzeczy było już wiadomo. W każdym tomie Nations of Barsaive dodawane są Pomysły na przygodę (jeśli ich nie było w wersji z ED1), jakieś tam dodatkowe przedmioty magiczne i wątkowe oraz statsy postaci. Nic ciekawego według mnie. Nie ma co się podniecać odgrzewanymi kotletami.

Za to teraz jest prawdziwy prezent, bo wreszcie pojawiły się jakieś nowe tapety :-)

A także prawdziwy zwiastun Cathay: The Five Kingdoms. Siedemnaście stron, a w nich spis treści oraz opis ras.

Informacja TUTAJ.

A Zwiastun TUTAJ. Link w informacji jest zepsuty.

Dziewic - 2010-12-30, 22:23

Wreszcie coś na osłodę oczekiwania!

Co do odgrzewanych kotletów - zgadzam się absolutnie (tym bardziej, że kilka miesięcy przed ogłoszeniem wydania ED3 zakupiłem brakujące mi dodatki "nacjowe" na allegro).

Za to kampania w Landis brzmi intrygująco. Fajnie by było, gdyby ruszyła storylinię choć trochę.

P.S. Jak dobrze pójdzie poprowadzę w niedzielę pierwszy scenariusz z "Kratas adventures" :-)

sirserafin - 2010-12-30, 22:52

Sethariel napisał/a:
Nie ma co się podniecać odgrzewanymi kotletami.

Dziewic napisał/a:
Co do odgrzewanych kotletów - zgadzam się absolutnie


(Może ktoś mi odpisze "I kto to mówi", ale:) Wiecie chłopaki, nie wszyscy są edkowymi freakami. I wy może wiedzieliście nie tylko o rodzaju tzw. "nowości", (które dla was nowościami nie są), ale i znaliście dokładne wyliczenie zmian (w co zresztą wątpię... może poza przypadkiem Setha, który pewnie śpi w namiocie na przeciwko domu Dammiego co najmniej 2 tygodnie w roku :lol: [przychodzi mi jeszcze kilka pomysłów do głowy, ale już sobie odpuszczę :-P ]), ale dla mnie to był news.

A w treści niusa się nie "podniecałem" tylko sparafrazowałem to, co we wstępie arma napisał.

sirserafin - 2010-12-31, 02:20

30. grudnia 2010 - nowy wpis na blogu Dammiego - podsumowanie kończącego się roku i nieco o planach na przyszłość. Seth i Dziewic, tradycyjnie, mogą sobie odpuścić lekturę :mrgreen:
Sethariel - 2010-12-31, 03:22

sirserafin napisał/a:
...ale dla mnie to był news.


Spoko. Newsuj, newsuj.

O odgrzewanych kotletach tak ogólnie napisałem. Ostatnio jakoś tak odczuwam swoje znużenie tematem. A RedBrick nie wprowadza nic naprawdę świeżego od jakiegoś czasu (zanim wyjdzie Iopos czy Travar to trochę poczekamy). Co prawda Cathay jest świeży i ciekawy, tylko kiedy ja tam wyślę postaci graczy? Poza tym do grania w klimatach wushu to mam Qin. Dobra, marudzę. Koniec.

To co mi się nawet podoba w rasach Cathay, to że są bardziej jednolite/zakodowane.

Poza tym prawidłowe nazwy zaklęć :-) (np. Angry Man Stamps His Feet)

sirserafin - 2010-12-31, 14:56

A na głównej RB można zobaczyć okładkę nowego Cara Fahd. O taką:


Dziewic - 2010-12-31, 15:29

Muszę przyznać, że niezła!
Dziewic - 2011-01-02, 18:28

Wygląda na to, że od wczoraj dostępna jest elektroniczna wersja Cathay: The Five Kingdoms Gamemaster's Guide - na stronach DriveThru oraz RPGNow jest dostępny mini preview. Co prawda nie dużo tego, ale jest spis treści, który daje wgląd w zawartość podręcznika. A wynika z niego, że oprócz opisu krainy i żyjących w niej istot w książce znajduje się również jedna przygoda.



Przy okazji:
jeśli chodzi o ten preview podstawki dla graczy to muszę przyznać, że nowe rasy prezentują się całkiem nieźle. Nie wydają się być sztucznymi tworami wpychanymi na siłę (jak to było - przy całej mojej sympatii dla tego dodatku - w "Therańskim Imperium"). Są klimatyczne, ciekawe i wydają się grywalne. Gar'owie i Ki Mao jako modyfikacje elfów to IMHO trafiony pomysł, Dzieci Burzy (Storm Childs) są intrygującą wariacją na temat obsydian, Po Na też wydają się nieźli, choć mi osobiście za bardzo kojarzą się z klimatem s-f ("Planeta Małp") i to mi nieco psuje całokształt.


EDIT:
Mam dziwne wrażenie, że będzie jeszcze Cathay: The Five Kingdoms Companion... chyba, że coś źle zrozumiałem :-P

Sethariel - 2011-01-03, 16:00

Dziewic napisał/a:
Po Na też wydają się nieźli, choć mi osobiście za bardzo kojarzą się z klimatem s-f ("Planeta Małp") i to mi nieco psuje całokształt.


Mnie za to od razu kojarzą się z Chinami. Małpoludzie to jedna z bardziej charakterystycznych rzeczy w chińskich legendach.

Generalnie bardzo sprawnie przeniesiono do gry część legend. Lepiej niż to było w Therańskim Imperium. Chociaż brakuje mi jeszcze lisów, ale może będą jako antagoniści albo specjalne duchy...

Anyway ED3 Cara Fahd jest już w zakładkach.


Kosmit - 2011-01-03, 18:48

Czy ktoś mógłby mi w jednym zdaniu powiedzieć, czym jest Cathay?
Sethariel - 2011-01-03, 19:03

Cathay: The Five Kingdoms to swego rodzaju setting do Earthdawna. Opis krainy leżącej na dalekim wschodzie. Nowe Dyscypliny, nowe rasy, nowe czary, nowe miejsca, nowa historia, itd. Tu masz zwiastun Podręcznika gracza.

Zobacz też ten temat (Informacje z RedBricka) wstecz i zobaczysz też trochę informacji dotyczących dodatku (dodatków?). Kilka postów wstecz linkowałem mapę.

Dziewic - 2011-01-03, 19:07

Wielkim i starym imperium położonym na dalekim Wschodzie [w polskiej wersji nazwa ta brzmi Kitaj]. Żyją tam smoki kitajskie, o których wspomina już podręcznik podstawowy do pierwszej edycji.
W późniejszych źródłach ta kraina również jest wzmiankowana, ale nie mogę w tym miejscu o tym napisać, bo bym spoilerował graczom :-P

Po prostu kolejna kraina w uniwersum ED - niczym Thera, albo jej prowincje. Tyle, że nie miała - jak dotąd ? - dużego znaczenia dla Barsawii.

Po więcej szczegółów musisz sięgnąć do właśnie wydanych podręczników, bo w poprzednich nie ma za wiele na ten temat (co nieco w kampanii "Prelude to War" i dodatku "Dragons").

Seth - wiem, wiem... Ale wiesz... prawie każda rzecz kojarzy się z kilkoma, mnie - niestety - małpoludy silniej z s-f niż Chinami. Ale nie mówiłem, że rasa jest zła :-P tylko, że mam złe "odczucia" ;-)

Kosmit - 2011-01-03, 19:29

Kitaj? Mi się kojarzy z GW: Factions :)
Dziewic - 2011-01-10, 17:11

Nie ma Setha, to trzeba odwalać za niego czarną robotę ;-)

Na blogu The Seven Sands można się zapoznać z historią nowej postaci, którą gra Steven J.Black oraz "danymi technicznymi" kampanii, której akcja toczy się w Kratas.
Spodobały mi się zwłaszcza fragmenty o nauce anatomii oraz przydzielanie poziomów zdolnościom rasowym - intrygujące rozwiązanie (jeśli podręcznikowe, to je przegapiłem :-P ), tylko czy nie za "powerne"?

EDIT:
Seth, zwracam honor! Powyższa informacja znajduje się na głównej stronie ed.pl - po prostu jej nie zauważyłem!

Sethariel - 2011-01-18, 14:12

Drukowana wersja Cathay: The Five Kingdoms przesunięta na luty...

Ciekawe.

sirserafin - 2011-01-18, 16:04

Chyba gdzieś pisali, że im jeszcze jakaś korekta wypadła. Nie jestem pewien...
Dziewic - 2011-01-18, 17:29

-_-'
Sethariel - 2011-01-18, 18:32

Problemy z drukarnią.

Dammi napisał/a:
I won't go into detail, but the core of the problem is that there were some technical problems at the printer causing the delay. These have been sorted out so that the books should be on their way pretty soon. The Cathay Player's and gamemaster's Guides will become available at the same time.

Sethariel - 2011-02-08, 15:35



I są już wyniki Konkursu Scenariuszowego.

Można też ściągnąć dwie pierwsze prace.

sirserafin - 2011-02-08, 15:38

;-(

A ja nie mogę, bom graczem. I nawet emotki na tym forum do płakania nie ma.

sirserafin - 2011-02-15, 13:07

Kolejny scenariusz do pobrania. The Cure for Evil
Dziewic - 2011-02-16, 11:41

A Cathay'u dalej nie ma...
Habib - 2011-02-22, 18:14

I następna przygoda: Smiling Faces.
sirserafin - 2011-02-22, 20:36

Takie ogólne pytanie... tak bez wchodzenia w szczegóły, bo jestem graczem, to co powiecie o tych szkicach?
Sethariel - 2011-02-22, 22:43

Ja ich jeszcze nie czytałem. Ale pierwszą nagrodę zdobył Delano Lopez, więc o jakość tego scenariusza jestem jakoś spokojny. Drugą nagrodę zdobył też ktoś, kogo już kojarzę z jakichś publikacji, nie pamiętam tylko jakich :D

A co do Delano, to prawdopodobnie stworzy niedługo jeszcze coś krótkiego. Ostatnio nie ma czasu na żadne dłuższe rzeczy, takie jak dodatki.

sirserafin - 2011-02-28, 17:04

I kolejna przygoda z trzeciego miejsca: Storm Over Wolf's Hill, napisana przez Benjamina Hoppe.
Sethariel - 2011-03-01, 18:31

Cathay: The Five Kingdoms w końcu dostępne na stronie Mongoose Publishing.

W Rebelu pewnie pojawi się za jakieś 1-2 tygodnie.

sirserafin - 2011-03-01, 19:28

Na forum RB ktoś brzdąknął, że już dostał przesyłkę.
Dziewic - 2011-03-02, 14:44

Kur... jak już nie mam grosza przy duszy to wydali :-P dobijają mnie :-P
i znowu zamiast na jedzenie będę musiał wydać na książki :-/ :mrgreen:

Cryingorc - 2011-03-02, 18:38

Ja czekałem niecierpliwie od grudnia, ale się nie doczekałem. Wydali jak akurat zjechałem do kraju. Mimo wszystko pewnie pojawię się jeszcze niedługo w Anglii, więc może uda mi się zdobyć kilka kopii po niższej cenie.
Sethariel - 2011-03-05, 14:31

Tymczasem Nations of Barsaive 3: Cara Fahd jest już dostępny na stronie Mongoose Publishing.


sirserafin - 2011-03-07, 15:37

Trzecia pozycja, która zajęła trzecie miejsce: Overdue Fee autorsta Jacoba Helmera.
sirserafin - 2011-03-11, 13:41

Dzisiaj pojawił się news informujący, iż Cara Fahd jest już dostępne w formie pdf za 17,5$.
sirserafin - 2011-03-17, 00:16

Kolejny scenariusz, tym razem z przedziału miejsc 4-8, False Prophet, autorstwa Davida Marshalla.
Habib - 2011-03-29, 16:11

Carsten coś tam napisał o Burning Desires i co nieco o nowej powieści Defiler's Curse.
Sethariel - 2011-03-31, 17:48

I kolejny mini scenariusz - Battle in the Mists - autorstwa Marcela Fuhrmanna.

Przy okazji, ktoś z Was już próbował któregoś ze scenariuszy?

Sethariel - 2011-04-13, 15:13

I kolejne plotki z forum RedBricka.

Przygotowywany jest dodatek o elfach, w tym o krwawych elfach.

Cryingorc - 2011-04-13, 15:32

Czytałem. Przyklasnąć. Elfy powinny być dokładniej opisane. Filozofia Ścieżek (Draesis Ti'Morel) została potraktowana po macoszemu. IMHO powinny mieć nawet własny kalendarz, a nie liczyć czas wg kalendarza Throalu.
Kot - 2011-04-13, 21:47

Meh? A Blood Wood?
Cryingorc - 2011-04-13, 22:01

Może w skład dodatku wejdzie też niepublikowany i zrewidowany suplement o Shosarze, którego FASA nie zatwierdziła. RedBrick lubi odgrzewać stare kluski i może przysiądą nad tym. Ciekaw jestem, ale byłoby fajnie. Może zaistniałyby też w końcu bezimienne lasy z mapy Barsawii oraz nowe punkciki w postaci elfich osiedli. Tak sobie marzę.
sirserafin - 2011-05-02, 13:24

Hehe... z okazji ślubu Williama i Kate podstawki (niestety tylko podstawki, żadnych Companionów czy Nationów...) można kupić od Mongoose za połowę ceny. Oferta ważna do końca wtorku.
Habib - 2011-05-03, 12:38

Na stronie RedBricka w dziale Caming Soon, pojawiła się zapowiedź kolejnego podręcznika mającego wyjść we wrześniu tego roku. A chodzi oczywiście o Nations of Barsaive IV: Crystal Raiders.

I nawet okładka niczego sobie. Pewnie dlatego, że grafika pochodzi z I-szej edycji.


sirserafin - 2011-05-03, 13:41

Dammi pisał, że za bardzo mu się podoba, żeby ją zmieniać.

A tutaj można przeczytać co arma pisze o zawartości tego podręcznika.

Bleddyn - 2011-05-03, 19:55

Jak po liftingu będzie tak jak nowe Cara Fahd to super. Na pewno kupię. :->
Sethariel - 2011-05-25, 16:29

Defiler's Curse - nowa powieść ze świata ED

Avarrin Quickhand and Therese Rothgard are experienced adepts enjoying a rest in Kratas. But the dangerous City of Thieves has other ideas. A chance encounter with a young windling begins a hazardous journey across the wilderness of Barsaive, in search of a long-forgotten kaer. But what these two adepts discover upon reaching their destination may change their lives forever...

Na razie dostępna w druku, później także w PDF.

sirserafin - 2011-06-21, 22:35

To trzeba zobaczyć i przeczytać, ponieważ u nas najbliższa sesja już w weekend to można by pomyśleć czy nie rozegrać jej w ten sposób :-P
Cytat:
The crowd shouted, "Bonus dice!"

Sethariel - 2011-06-22, 00:05

Nice :mrgreen:
Cryingorc - 2011-06-22, 14:23

U nas na forum też często padają kwiatki w stylu "wczoraj na sesji zabiłem gracza".
Habib - 2011-06-25, 20:20

O Legends of Earthdawn na blogu Stevena J. Blacka.

http://www.redbrick-limit...nfirmdeletion=0

Habib - 2011-07-03, 11:34

Nations of Barsaive IV: Crystal Raiders już dostępne!

DEATH FROM ABOVE



Klik po większą ilość informacji.

Sethariel - 2011-07-07, 21:52

Burning Desires dostępne w druku.



KLIK

Sethariel - 2011-08-22, 00:42

Earthdawn Legends w formie Audio?

Co o tym sądzicie?

Habib - 2011-08-23, 19:08

Jak po polsku to czemu nie.
Cryingorc - 2011-09-08, 08:41

No, w końcu! W najnowszym wpisie na swoim blogu (tutaj), Carsten Damm podaje plany wydawnicze dotyczące PZ.
Na Chronicles of War przyjdzie nam zapewne jeszcze ze dwa lata poczekać, ale zęby można już zacząć ostrzyć.

Kot - 2011-09-08, 12:21

Nowe podręczniki? Nie wierzę... :P
Habib - 2011-09-08, 16:07

Cryingorc napisał/a:
Chronicles of War

Już się nie mogę doczekać. ;D

Sethariel - 2011-09-08, 20:41

Najbliżej do wydania ma chyba Lost Dynasty.

Generalnie o wszystkich projektach już gdzieś była mowa na forum RB, ale fajnie że jest konkretniej i w jednym miejscu :-)

Cryingorc - 2011-09-08, 21:12

Lista zapowiedzi zdaje się być przedstawiona względnie chronologicznie. "Elven nations", opisy Jerris i Iopos - to będzie coś.
Gerion - 2011-09-08, 22:46

A to tak na 30 lecie gry? Kurcze kawał czasu im zajęło domyślenie co po wojnie...
Sethariel - 2011-09-09, 00:23

W międzyczasie będą też powieści, na przykład kolejna Hanka Woona związana z Cathay. Jest też w przygotowaniu dodatek o Travarze.
Messer - 2011-09-10, 12:52

Cześć!

Czy ktoś z Was natknął się na jakieś informacje dotyczące dodatków do Cathayu? Oczywiście nie chodzi mi o dwa podstawowe podręczniki, które od dawna są już w sprzedaży, ale o cathayskie odpowiedniki dodatków z serii "Nations of Barsaive"?

Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.
M.

Kot - 2011-09-10, 19:05

Raczej ich nie będzie. Cathay nie cieszył się aż tak dużą popularnością...
Sethariel - 2011-09-14, 17:19

RedBrick zakupił licencję od Pinnacle Entertainment Group.

Czyli można się spodziewać Earthdawna na mechanice Savage Worlds.

Szczegóły na forum PEG.

EDIT:

Planowane są dwa podręczniki (Player's Guide i GM Guide) oraz kampania splotów.

Cryingorc - 2011-09-16, 18:50

Profanacja. Kapitalizm kanibalizm.
Sethariel - 2011-09-25, 23:40

No i potwierdzone. Lost Dynasty powinno być jeszcze w tym roku.

LINK

Habib - 2011-10-03, 17:29

Fajnie.
Rozumiem że to ta kampania dziejąca się w Landis, będzie dodatek opisujące samo to legendarne miejsce czy po prostu dadzą tam jakiś opis?

Sethariel - 2011-10-04, 22:42

Habib napisał/a:
Fajnie.
Rozumiem że to ta kampania dziejąca się w Landis, będzie dodatek opisujące samo to legendarne miejsce czy po prostu dadzą tam jakiś opis?


"A fully detailed adventure set in Landis by Hank Woon, including a chapter from the Great Library detailing the History of Landis."

Sethariel - 2012-02-19, 17:13

To tyle jeśli chodzi o nowości do ED...

http://redbrickllc.com/fo...74&p=2705#p2705

Kosmit - 2012-02-19, 19:20

Chyba ich pokręciło z tym ED3 revised... Powinni to jako erraty wydać, dla tych, którzy już to posiadają :/
Sethariel - 2012-02-20, 13:15

Przepiszę tutaj, to co napisałem na stronie ED na Facebooku.

Szkoda mi tego co się dzieje. Najwyraźniej gdzieś w planie znowu jakiś trybik nie zatrybił (w przypadku Classica były to ceny w LULU, teraz to różne wizje rozwoju RedBricka i ostateczny podział zespołu). Ja widziałem, że pod skrzydłami Carstena Damma tworzyło się kilka ciekawych projektów. Jednego z nich w początkowej fazie byłem nawet współautorem. Teraz wracamy de facto do punktu wyjścia, jakim był Classic. No może z trochę lepszymi zasobami i możliwościami, ale dotyczącymi raczej nie ED3, a różnego rodzaju konwersji. Dziwi mnie natomiast taka wstrzemięźliwość obecnych władz RedBricka wobec Kickstartera (zrezygnowano z wrzucenia Fading Suns na Kickstarterze), według mnie, nawet przy rezygnacji współpracy z Mongoose Publishing, Kickstarter przy równoczesnym zaangażowaniu zespołu dawałby szanse realnego rozwoju linii. Zobaczymy jak będzie.

Dla mnie RedBrick wniósł o wiele więcej niż LRG. Nawet jeśli RedBrick nie pociągnął linii fabularnej (co mu się cały czas zarzuca), to zrobił sporo z podstawą. Ja nie wyobrażam sobie dziś grania na zasadach ED1 czy ED2. Granie bez linii fabularnej ED2 za to wyobrażam sobie jak najbardziej (pomijając już jej plusy i minusy)... ba, ja to robię od początku mojej przygody z ED.

Kot - 2012-02-21, 09:42

Ja nie mam większych nadziei. Nic tylko liczyć, że linia wygaśnie i za kilka lat za wydawanie ED weźmie się ktoś, kto wie co robi i nie schrzani tego. I uważam, że wszystko to jest skutkiem słabej sprzedaży, którą z kolei spowodował fakt, iż RB tak naprawdę nie ruszył świata ED z miejsca... W systemach takich jak Earthdawn (czy Shadowrun) powinno się skupić na linii fabularnej, a nie odgrzewaniu starych kotletów, nieważne jak apetyczne by były. Poza tym - ED był tylko jedną z kilku gier którymi zajmował się ten sam zespół. Fading Suns, Blue Planet, plus jakieś 'indie'. Jak dla mnie, to za małe skupienie, za duży rozrzut. Gdyby każdy system miał własny zespół roboczy, a resztę pracy wykonywali 'freelancerzy' (czytaj: fani mający do tego predyspozycje), jak to było za czasów świetności Shadowruna, ED miałby szansę się wybić...

Mogło być gorzej. Mogło się skończyć tak, jak z Shadowrunem, którego wydawcy zniechęcili do siebie większość fanów swoimi praktykami.

Cryingorc - 2012-02-21, 13:16

Czyżby gwóźdź do trumny z wolna zapominanego już systemu, z którym od dwóch lat praktycznie nic się nie dzieje? Przykre.
Bleddyn - 2012-02-21, 18:26

Mnie tam bardziej brakowało kampanii w stylu Dawn of the Artifacts do Shadowruna. Dlatego żałuję, że ciągle nie ma Lost Dynasty. Tak samo szkoda, że nie pojawiły się nowe Nations of Barsaive i nowe opisy miast zapoczątkowany bardzo dobrym Miastem Złodziei.

Rozwój linii fabularnej jest fajny, ale czy to już nie było... Nowa nadzieja, Imperium kontratakuje, Powrót... :-D

Sethariel - 2012-02-21, 22:19

Dla mnie linia fabularna nie była w tym najważniejsza. Brakowało przede wszystkim prawdziwych nowości. Jedynymi nowościami w trzeciej edycji były Kratas i Kratas Adventures, przy czym to pierwsze tak naprawdę dostaliśmy już w Classicu (ale tylko w PDF). Gwoździem do trumny było chyba wydanie Cathay - dodatku bardzo ciekawego i nieźle zrealizowanego, ale dla bohaterów Barsawii niewiele wnoszącego. Równie rozwojowa co Cathay byłaby konwersja Earthdawna na jakiś znany system...

Doceniam co RedBrick zrobił z mechaniką, ale chyba za późno obudzili się z tymi nowościami (które dopiero niedawno zaczęły gdzieś tam majaczyć na horyzoncie). Lost Dynasty, zapowiadana przez Carstena wielka kampania do ED, Iopos czy Travar.

Czy winny był za mały zespół RB (w końcu panowie oprócz ED zajmowali się też innymi liniami), nieobecność (żałoba, depresja itd.) jednego z twórców RB - Jamesa Suttona (dawniej Flowersa), czy może źle dobrana kolejność wydawania i format (dlaczego nie mogli tych kilku Nationbooków wydać w jednym tomie?!)... pewnie wszystko po trochu.

Oprócz samego ED szkoda mi w tym wszystkim też Carstena Damma.

Cóż, będzie jak będzie. Konwersja ED na Savage Worlds pewnie przyda się na konwentach, bo innego zastosowania dla tego za bardzo nie widzę. Co do reszty, ostatnie dwa lata niestety niewiele wniosły do ED, mimo to grało się... kolejne lata nie zrobią pewnie aż takiej różnicy (najwyżej dorzuci się jeszcze kilka homerules).

Bleddyn - 2012-02-22, 00:03

Otóż to... Nowi gracze przyjmą to co zaoferuje wydawnictwo, a starzy i tak w większości nie zbliżyli się do obecnych wydarzeń, więc rozwój linii fabularnej jest im zbędny.

W ED3 już zamieścili masę opcjonalnych zasad, więc jak wydadzą tego pdfa ze zmianami to chętnie się z nim zapoznam i nic wielkiego się nie stanie.
Na Savage ED czekam raczej jako na ciekawostkę, bo trochę już się znudziłem tą mechaniką.

Zobaczymy co będzie.

Kot - 2012-02-22, 02:05

Bleddyn napisał/a:
Mnie tam bardziej brakowało kampanii w stylu Dawn of the Artifacts do Shadowruna.

Jesteś świadom, że ta kampania została zarżnięta w połowie, a to, co CGL obtrabił mianem 'rozwiązania akcji' to produkt rodem z podziemnej kliniki aborcyjnej prowadzonej przez Tanamous? A to dlatego, że Ancient History (Robert Derie) odszedł zniesmaczony z zespołu freelancerów, a wśród przydupasów obecnego kręgu potakiwaczy pewnego mormona nie było nikogo, kto potrafiłby cokolwiek zrobić z rozpoczętą historią? Ja nie żałuję, że ED nie miało takiej porażki na koncie...

Za to żałuję, że nie miało freelancerów pokroju tych, którzy odeszli z CGL. To był dobry układ - wydawcy robili swoje, a zatrudniali fanów do pisania treści. SR4 całkiem nieźle na tym wyszło. Niestety, wszystko co wyszło po Vice to sterta bzdur i gazu bagiennego. ED przynajmniej nie wywoływał efektu 'Alt.WAR!', kiedy to fani oburzeni jakością dodatku zaczynają pisać własną alternatywę dla niego.

Ale z drugiej strony ED3 nie wzbudzało (poza początkowym zaskoczeniem) większych emocji. Wszystko to już widzieliśmy i poznaliśmy. Brakowało czegoś, co wzbudziłoby jakąkolwiek pozytywną reakcję fanów. Ruszenie linii fabularnej chociażby o cal byłoby odpowiednie. Wypuszczenie jednej przygody która chociażby sugerowała rozwój fabuły... Niestety, RB okazał się być miłośnikiem odgrzewanych dań. *sigh*

Sethariel napisał/a:
dlaczego nie mogli tych kilku Nationbooków wydać w jednym tomie?!

Zarobiliby w ten sposób mniej pieniędzy.

Sethariel napisał/a:
Cóż, będzie jak będzie. Konwersja ED na Savage Worlds pewnie przyda się na konwentach, bo innego zastosowania dla tego za bardzo nie widzę.

Nawet na konwentach jej nie potrzebujesz. Konwersje inne niż 'Fuksy nazywamy Karmą' się nie sprawdzą zbytnio - nikomu nie będzie chciało się uczyć nowej mechaniki, nawet jeśli jest wariacją na temat SW, szczególnie że jeśli ma oddawać istotę systemu, to będzie zbyt skomplikowana, a jeśli nie, to nie zadziała odpowiednio i będzie zgrzytać.

Bleddyn - 2012-02-22, 16:56

@Kot

Być może masz rację, bo z całością się jeszcze nie zapoznałem, ale i tak już na wstępie mam ochotę każdy odcinek mniej lub bardziej pozmieniać, więc kiepskie zakończenie mnie nie zraża. Faktem jest, że w ED brakowało mi kampanii w podobnym stylu. Jak w końcu znajdę chwilę to zmierzam pozbierać stare przygody i poprowadzić główny wątek z Córą Smoków, ale bardziej w konwencji anime, np. Bleach, a część przygód byłaby jako retrospekcja.
Jako nowy w Shadowrunie to na razie przeraża mnie liczba dodatków, więc skupiam się na podstawce, a tylko wybiórczo na reszcie materiału.

Kot - 2012-02-22, 22:20

Do SR potrzebujesz w sumie niewiele - Podstawka (koniecznie jubileuszowa) wystarczy. Żeby rozbudować grę: Street Magic (magia) + Unwired (matryca) + Arsenal (zabawki, drony i pojazdy) + Runner's Companion (podręcznik gracza, dość przydatny) + Augumentation (cyber i bioulepszenia). Wybierasz te, które ci się wydają warte uwagi. Jeśli chcesz grać w sztandarowej lokacji, przyda się też Seattle 2072.

Albo piracisz wszystko jak leci. Też działa...
Jakby co, znam kogoś, kto zna kogoś, sam wiesz co dalej.

Bleddyn - 2012-02-22, 23:05

W ten zestaw już się zaopatrzyłem. Sporo materiału do przetrawienia. :-)

A z ED o czekam na Lost Dynasty oraz na Iopos i Dżeris.

Sethariel - 2012-02-23, 23:58

BTW.

Earthdawn Revised to będą Compendium (Guide + Companion w jednej książce) podobnie jak to było w Classicu, czyli Player's Compendium i Gamemaster's Compendium.

Format ma być zbliżony do tego (po prawej).

Cryingorc - 2012-02-24, 13:45

Spokojnie. W czwartej edycji znowu podzielą na Guide + Companion. Lol.
Sethariel - 2012-02-24, 14:28

Cryingorc napisał/a:
Spokojnie. W czwartej edycji znowu podzielą na Guide + Companion. Lol.


I "Cykl Magii" byłby zachowany ;-)

Kot - 2012-02-24, 17:00

I cykl zysków też. Ale ja nie liczę już na rozwój linii, ani na czwartą edycję. Nie wygląda na to, żeby ED mógł się podnieść po tym wszystkim. Zbyt wielu fanów znudziło się czekaniem na coś nowego i nie ma ochoty na odgrzewane dania.
Sethariel - 2012-03-16, 01:51

House of 'Brick March 2012 First Edition

Czyli trochę o postępach prac nad kolejnymi podręcznikami, trochę o planie wydawniczym.

PLAN WYDAWNICZY:
2012/Q3: Player’s and GM’s Guides, Character
Folio, Adventure Log
2012/Q4: Adventure Compendium I,
Namegivers of Barsaive, Lost Dynasty
2013/Q1: Nations I: Throal, Nations II: Serpent
River, Legends of Earthdawn I, Nations III: Cara
Fahd, Nations IV: Crystal Raiders
2013/Q2: Adventure Compendium II, Nations
V: Blood Wood, Shards Collection I and II, Elven
Nations

EDIT: Kolejna ciekawostka. Ardanyan's Revenge nie będzie wznowione. A po czerwcu 2012 nie będzie też dostępne w PDF. Prawa do scenariusza zostają przy Carstenie Damm.

Kot - 2012-03-16, 15:40

Bez komentarza. Meh...
Sethariel - 2012-03-21, 08:58

Player's Guide do konwersji Earthdawna na Savage Worlds dostepny jest w przedsprzedaży.

Podręcznik będzie liczył 268 stron. Okładka wzięta z pierwszoedycyjnej Księgi Wiedzy.

Szczegóły tutaj

Bleddyn - 2012-03-21, 20:30

Może skuszę się na pdfa.
Cryingorc - 2012-03-22, 21:04

Ja tych wszystkich Savage Worlds nie łykam. Nie powiem, mechanika SW jest fajna, bo szybka i lekkostrawna. Dobrze działa dla autorskich światów, sprawdza się na jednostrzałowe sesje, ale na Pasje, wara od ED! D20 na szczęście nie przeszło, no to mamy SW ED. Ja tego nie kupuję w każdym razie.

Co do znowelizowanych aktualizacji ulepszonych odświeżeń nowych edycji - "...hurra!". Przejadło się każdemu wyjadaczowi, a nowych smakoszy nie przyciągnie. Do cholery, ile wersji Nations, Namegiversów i reszty będzie istniało? A już przebąkują o czwartej edycji, "choć na razie nie w planach". a po kiego grzyba w ogóle ją robić? RedBricku, nie idź tą drogą!

Co do Lost Dynasty, Elven Nations - ziarna wśród plew. Czekam. :)

Bleddyn - 2012-03-22, 22:16

@Cryingorc

Zmartwię cię.
Równolegle do Savage wychodzi wersja Pathfinder, a to jest d20. :mrgreen:

Cryingorc - 2012-03-23, 11:20

Bleddyn napisał/a:
Równolegle do Savage wychodzi wersja Pathfinder, a to jest d20. :mrgreen:


Rzeczywiście przykre. Dla mnie to zmurzynienie systemu, który miał swoją wyjątkową twarz. Nie chcę uchodzić za malkontenta, ale po prostu tak to wygląda. Już bym chętniej widział pomysły w stylu planszówka/karcianka oparta na EDku.

Ja wiem, że RedBrickowi jest niełatwo, bo to niewielkie wydawnictwo, ale wyrzucenie Dammiego wraz z jego pomysłami (na "Chronicles of War" choćby) oraz tego typu posunięcia nie wróżą dobrze rychłemu rozwojowi. Może ktoś ma inne zdanie?

Habib - 2012-03-23, 17:27

Ja mam bardzo podobne zdanie, Cry.

Zamiast rozwijać system, odgrzewają po raz enty ten sam shit. No już bez jaj.

Kot - 2012-03-25, 20:14

Rozmawiałem z Shanem chwilkę na Pyrkonie. Jest zadowolony z faktu konwersji, ale tylko dwie osoby - Ramel i jeszcze ktoś z niemieckich współpracowników Pinnacle (niestety nie zapamiętałem kto) - mają w nią wgląd. W sumie zgodził się z moimi dywagacjami, jakoby obie konwersje były próbami odbicia sobie strat finansowych jakie RB poniesie z tytułu rozłamu i zerwania współpracy z Mongoose, ale... Jeśli twórca/wydawca Savage Worlds jest optymistycznie nastawiony do tej konwersji, to ja też nie będę już narzekał.

Mogę za to spróbować wypytać Ramela delikatnie o postępy. Może czegoś się nawet dowiem.

Sethariel - 2012-03-26, 07:31

Pytałem już Hanka Woona o kilka rzeczy. Jeszcze muszę o coś spytać i wrzucę trochę info.
Kot - 2012-03-26, 16:57

Ramel jeszcze nie ma żadnych konkretnych informacji, niestety. Nic, o czym mógłby napisać przynajmniej.
Sethariel - 2012-03-27, 01:26

Jak obiecałem, wrzucam info.

Krótki wywiad z Hankiem Woonem.

Earthdawn Savage Worlds i Pathfinder Edition za pięć dwunasta

Bleddyn - 2012-03-27, 11:06

Mnie się podoba to podejście do konwersji. Mam graczy lubiących Savage Worlds, a nie lubiących się uczyć nowych mechanik.
Zobaczymy za parę dni jak wyszło w praniu.

voyager156 - 2012-04-16, 20:01

Witam wszystkich!
Super, ze forum znow dziala :-)

Chcialem sie zapytac o nastepujace kwestie. Earthdawn Savage Worlds - istnieje szansa, ze wyjdzie po polsku?

Jesli tak - to mniej wiecej kiedy cos takiego moglo by miec miejsce?

Kot - 2012-04-16, 20:28

Nie. Ramel wycofuje się z wydawania w Polsce, a poza tym o wiele trudniej byłoby mu wydać coś, co nie jest bezpośrednio z Pinnacle'a. O ile wiem współpraca RB z PEG była znikoma, co nie wróży niczego dobrego...
Plus, kto by to kupił? Dziesięć osób? Dwadzieścia? Nakłady poniżej tysięcy nie są opłacalne.

Poza tym, to kiepska rzecz jest. Lepiej trzymać się tego, co się ma. Bo SW nadaje się do prostych światów, a ED takim stanowczo nie jest...

Sethariel - 2012-05-29, 03:19

Że też wcześniej tam nie zajrzałem...

Wygląda na to, że cała dotychczasowa ekipa ED (łącznie z Armą) odeszła z RedBricka.

Polecam ten post oraz cały wątek.

Raven Bloodeyes napisał/a:
Copy internal business and developer forum discussions/announcements that were meant to be private to the company were also included in our NDAs. Also a few personal conversations were said to be "in confidence" and I'd rather not violate those for integrity's sake.

While I remain friends with all involved, I'm done with RedBrick.

----

Arma, Grinder, myself, PenAgain, cbooth, and another editor all left the fold, some without a choice (like me) and others were given an ultimatum and choose to leave. Obviously Dammi and Kathy were gone in November. All of us are now with Vagrant Workshop, working on Equinox and various other projects (like Angus and my "Vampire City" as one recently published example).

Hank Woon is in charge of the Pathfinder and Savage Worlds conversions of Earthdawn for RedBrick. James and Dawn are still in charge of the company (as James owns it). Slayride is still working on stats last I knew. I'm totally unclear on any involvement from Mataxes, but he hadn't been involved for a number of years during Dammi's tenure.

As far as personnel, that's about all I know. There were other new guys on the PF and SW teams, but we hardly interacted at all.

Cryingorc - 2012-05-29, 09:32

O RedBricku w kontekście takiego wydawnictwa, jakie żeśmy znali, możemy sobie zapomnieć. Teraz pozostaje kwestia, kto lubi wydawnictwo JamesBrick, ręka do góry!

Decyzje Pana Prezesa są po prostu idiotyczne. Przy tak małym wydawnictwie integracja zespołu i baza fanowska były czynnikiem warunkującym może nie szybki progres, ale na pewno przetrwanie. Nie wiem, może Pan Prezes ma lepszy pomysł na rozwój wydawnictwa i wie co robi. Ale chyba nikt w to nie wierzy w obecnej sytuacji. Savadże i Patfajndery miałyby rację bytu dla mnie osobiście, w przypadku stabilnej linii wydawniczej - jako swoista dodatkowa opcja. Na pewno na tym swojego imperium nie zbuduje, a w tej chwili nie ma nic, co by miało przyciągać ludzi do tego systemu.
Zero wsparcia technicznego. Ostatnio szukałem Spell Design do 3ciej edycji. Nie ma. Do Classica był darmowy PDF. Kratas wyszedł - ale statsów BNów już na 3cią edycję nikt nie przekonwertuje. Ba, nawet głupich tabelek, czy karty bohatera w tej chwili nie uraczysz do ściągnięcia.


To wygląda tak, jakby Pan Kapitan w czasie sztormu powyrzucał wioślarzy i sternika (Dammi), przebił kadłub łajby w kilku miejscach, a następnie stwierdził, że sam da radę i będzie odpychał się wiosłem od dna. Pozostaje życzyć powodzenia na otwartym morzu i liczyć, że Pan Kapitan ma w zanadrzu supermoce na wyjście z opresji.


Spoko. Ja poczekam te 5 lat aż łajba przybije do lądu - na jakikolwiek nowy dodatek, który nie będzie zrewidowaną ulepszoną nową edycją nr 3.5.1. :)

Habib - 2012-05-29, 11:41

Ech, a co z planami wydawniczymi? Będą te książki o Landis itd. czy nie?
Kot - 2012-05-29, 12:02

Cryingorc napisał/a:
O RedBricku w kontekście takiego wydawnictwa, jakie żeśmy znali, możemy sobie zapomnieć. Teraz pozostaje kwestia, kto lubi wydawnictwo JamesBrick, ręka do góry!

*ostrzy kosę*

Cryingorc napisał/a:
Decyzje Pana Prezesa są po prostu idiotyczne. Przy tak małym wydawnictwie integracja zespołu i baza fanowska były czynnikiem warunkującym może nie szybki progres, ale na pewno przetrwanie.

Crying, ty zakładasz, że temu człowiekowi zależy na fanach. Nie. Jemu zależy na ich pieniądzach. A EDkowcy nie mieli ich wyraźnie wystarczająco dużo, stąd przerzucenie się na pathfindera i SW, gdzie jest ich o wiele więcej (oba systemy są 'mainstreamowe' i dysponują dużą bazą fanowską).

Pisałem już nie raz o tym i nie będę się powtarzał. Cieszmy się tylko, że nie zdołali nic napisać więcej w ostatnim czasie, bo nie sądzę, aby tych kilku 'miernych biernych ale wiernych' którzy zostali w RB było w stanie spłodzić jakikolwiek sensowny dodatek. Bo na fanów/freelancerów RB raczej nie ma co liczyć.

Nieważne, mamy trzecią edycję, teraz możemy ją spokojnie wypatroszyć i samemu naprawiać. Bo na wydawcę nie ma co już liczyć. Ja osobiście na pewno nie zainwestuję już ani grosza w ED wydawane przez RB. Zostaje mi 'ED edycja kocia'. Przynajmniej się nie rozczaruję.

Kosmit - 2012-05-29, 14:19

Ja też jestem za tym, żeby skupić się na materiałach, które mamy, wybrać z nich to, co najlepsze i dalej ciągnąć fanowsko, chociażby spotykając się na większych konwentach i w ramach dyskusji rozważać nad tym jak mógłby rozwinąć się storyline.
Kot - 2012-05-29, 15:13

Tyle, to możemy i zrobić tutaj na forum. Ja nie będę się bił o swoje pomysły, każdy ma własną wizję Barsawii i nie wypada mu się w nią z butami pchać. No, może poza tymi, którzy grają wg. drugoedycyjnej linii, tych będę wyśmiewał bezlitośnie. :P

Ale tak na serio, to można by spokojnie otworzyć temat do takich spekulacji i rozważań.

Kosmit - 2012-05-29, 15:17

U mnie w Barsawii już wiecie co czeka Krwawą Puszczę :D
Sethariel - 2012-05-29, 15:26

Kot napisał/a:
Ale tak na serio, to można by spokojnie otworzyć temat do takich spekulacji i rozważań.


Nawet nie trzeba zakładać, bo taki już istnieje.

Sethariel - 2012-05-30, 12:41

Kolejna ciekawostka.

Zajrzałem dziś do sklepu RedBricka na DriveThruRPG, chciałem coś sprawdzić odnośnie edycji Classic. Nie znalazłem jej, było tylko Kratas (podli złodzieje, ukradli edycję Classic...).

Wygląda na to, że wszystko co zrobili Dammi i Kathy zostało wycofane ze sprzedaży.

Cryingorc - 2012-05-30, 13:14

James jest po prostu naznaczony przez Horrora.
Kosmit - 2012-05-30, 15:58

Może się okaże, że RB odsprzeda prawa?
Kot - 2012-05-30, 17:09

Do najbardziej dojnej krowy jaką mają? Żartujesz chyba...
Kosmit - 2012-05-30, 18:21

Czy ja wiem czy takiej dojnej? Może sami skupią się na SW/D20
Sethariel - 2012-05-30, 20:37

Kosmit napisał/a:
Może się okaże, że RB odsprzeda prawa?


RedBrick jest tak naprawdę tylko dzierżawcą praw. Pełne prawa licencyjne nadal należą do FASA. Co nasuwa pytanie, do kiedy RedBrick ma umowę...

Nie sądzę, by się pozbyli Earthdawna. Nawet przy skupieniu się na konwersji ED na D20 i Savage Worlds, potrzebują tej licencji. Po drugie, co zostanie im oprócz ED? Jedynie z Fading Suns coś im może skapnąć, choć po ostatniej aferze na fanów raczej nie mają co liczyć.

Kosmit - 2012-05-30, 20:54

A właśnie, o co chodzi z tym fading suns i jakąś aferą?
Kot - 2012-05-30, 22:21

http://bagno.wieza.org/st...%C5%84#comments
Kosmit - 2012-05-30, 22:32

Dzisiaj mi przez myśl przeszło, że gdyby robić tłumaczenie 3ED, to fajnie by było pokusić się o złożenie Companionów z Guide'ami, bo mimo, że w Classica nie grałem to strasznie spodobało mi się takie 2 podręcznikowe wydanie.
Gerion - 2012-05-31, 14:52

Hmmm kto wie jaki obecnie jest adres www redbricka? Chciałem sobie to i owo odnowić?
pzdr
Gerion

Gerion - 2012-05-31, 15:02

Sethariel napisał/a:
Kolejna ciekawostka.

Zajrzałem dziś do sklepu RedBricka na DriveThruRPG, chciałem coś sprawdzić odnośnie edycji Classic. Nie znalazłem jej, było tylko Kratas (podli złodzieje, ukradli edycję Classic...).

Wygląda na to, że wszystko co zrobili Dammi i Kathy zostało wycofane ze sprzedaży.


Na DriveTHru są w katalogu do kupienia edycje Classic... Np kompendium MG: http://rpg.drivethrustuff...Edition%29?it=1

pzdr
Gerion

Habib - 2012-05-31, 15:19

Gerion napisał/a:
Hmmm kto wie jaki obecnie jest adres www redbricka? Chciałem sobie to i owo odnowić?


Oto on:
http://redbrickllc.com/shop/

Choć nie wiem czy znajdziesz tam dużo przydatnych informacji.

PS. A co tam, Gerion, stało się z twoimi stronami?

Gerion - 2012-05-31, 15:28

Cytat:
PS. A co tam, Gerion, stało się z twoimi stronami?


Firma w której pracowałem i miałem swoje www, została wykupiona przez... firmę w której obecnie pracuję :) Ale że to korporacja to nie mam po znajomości hostingu.
Mój kontent sobie skopiowałem, załatwiam hosting w OVH i na dniach rusze z nową odsłoną.
Trochę tam było rzeczy do Edka, co prawda do Classica.. ale są tacy co jeszcze grają w tę edycję :)
pzdr
G.

Sethariel - 2012-05-31, 18:50

Gerion napisał/a:
Sethariel napisał/a:
Kolejna ciekawostka.

Zajrzałem dziś do sklepu RedBricka na DriveThruRPG, chciałem coś sprawdzić odnośnie edycji Classic. Nie znalazłem jej, było tylko Kratas (podli złodzieje, ukradli edycję Classic...).

Wygląda na to, że wszystko co zrobili Dammi i Kathy zostało wycofane ze sprzedaży.


Na DriveTHru są w katalogu do kupienia edycje Classic... Np kompendium MG: http://rpg.drivethrustuff...Edition%29?it=1

pzdr
Gerion


Widać źle szukałem. Poszedłem za linkami ze strony RedBricka...

Sethariel - 2012-06-05, 19:26

Forum RedBricka ponownie otwarte.

Z ciekawostek, w pierwszym i prawdopodobnie drugim kwartale tego roku wydawnictwo zaliczyło rekordową sprzedaż.

Gerion - 2012-06-06, 08:43

Hmm pytanie mam, czy podręczniki (pdfy) do 3 edycji znalazły się zupdateowane na DriveThru?
Bo rozumiem, że to:
Cytat:
The PDFs for both editions of the Player's Guides have been updated. Revised versions will be released to those who purchased them on both the RedBrick Online Shop and on OneBookShelf once we have shipped preorders (it was meant to be last week, but we got buried by shipping preorders, sorry)


Dotyczy jakiejś kolejnej wersij 3,4 czy 4 tak?
pzdr
G.


OK, głupie pytanie :) zalogowałem się na drivethru i ściągnąłem wersje 2012/04...znaczy się - wszedzie updateują wersje elektroniczne :)

Sethariel - 2012-06-06, 11:40

Gerion napisał/a:
Hmm pytanie mam, czy podręczniki (pdfy) do 3 edycji znalazły się zupdateowane na DriveThru?
Bo rozumiem, że to:
Cytat:
The PDFs for both editions of the Player's Guides have been updated. Revised versions will be released to those who purchased them on both the RedBrick Online Shop and on OneBookShelf once we have shipped preorders (it was meant to be last week, but we got buried by shipping preorders, sorry)


Dotyczy jakiejś kolejnej wersij 3,4 czy 4 tak?
pzdr
G.


Chodzi Ci o tą wieść?Dotyczy podręczników Player's Guide wersji Savage Worlds i Pathfinder. Patrz na tytuł :)

A co do ED3, możliwe że aktualizują. Choć z tego co zapowiadali to mieli je wycofać, ze względu na koniec umowy z Mongoose i odejście Dammiego i Kathy (zmiana layoutu i ilustracji). Ale nie wiem czy dotyczyło to tylko wersji drukowanych, czy też PDFów.

Sethariel - 2012-08-07, 17:15

RedBrick robi wyprzedaż PDFów Earthdawna 3ed oraz Earthdawna na Savage Worlds i Pathfinderze.
Gerion - 2012-08-08, 09:44

Czy zawartość nation of barsaive (I-IV) różni się czymkolwiek od wydań I edycji/Classica?
Bo w sumie wydać 40$ lekką reką nie ma sensu.
Ma ktokolwiek nationbooka do 3 edycji i porównywał?
pzdr

Kot - 2012-08-08, 11:07

Praktycznie niczym się nie różnią.
Gerion - 2012-08-08, 16:21

Dzięki za info :) wynika jasno, że nie ma sensu kupować tych samych tekstów, które już mam z I edycji i Classica. Kot, zaoszczędziłeś mi 40 $ :)
pzdr

Kot - 2012-08-08, 20:48

A, przepraszam, skłamałem. Nie ma w nich grafik Kathy Schad, a w Classicowych mogą być. :)
Sethariel - 2012-08-09, 00:29

Trochę nie na temat, ale myślę, że w jakiś tam sposób ważne.

Z trzeciej edycji Fading Suns zrobiła się edycja Revised :)

Cryingorc - 2012-08-09, 01:33

Jak się wyrzuca bez ostrzeżenia, ani "dziękuję" ani "pocałuj mnie w dupę" człowieka, który ową trzecią edycję zrobił, to nie dziwota.
Ciekawe jak się zaprezentują teraz na GenConie i czy w ogóle wyrobią się z całą tą ED3R.

Kot - 2012-08-09, 12:10

Podejrzewam, że nie. A nawet jeśli, to 'revised' będzie oznaczało 'z erratą i bez grafik Kathy Schad'. No cóż, widać już, że ciągle zwiększają kaliber, tylko nadal celują sobie w stopy.
Kosmit - 2012-08-26, 11:53

http://redbrickllc.com/fo...59&p=5534#p5534

Licencja na ED i inne gry przechodzi do Fasa łącznie z Jamesem. Teraz oni będą pracować nad EDR. Jestem ciekaw co z tego wyjdzie...


Iiiii... PG revised był na GenConie
http://redbrickllc.com/fo....php?f=19&t=643

Kot - 2012-08-26, 14:23

Nie 'revised' a 'po korekcie'. Nazywajmy rzeczy po imieniu. A swoją drogą, wcale mi nie jest żal. To już nie był ten sam RedBrick, skoro wszyscy z niego odeszli/zostali wyrzuceni.
Sethariel - 2012-08-26, 23:41

Szkoda, że nie zrobiono tego zanim firma straciła reputację. RedBrick przynajmniej dobrze by mi się kojarzył. A tak muszę kojarzyć dobrze jedynie nazwiska.

Jak Kot już stwierdził, i patrząc też na to co zrobiono z Fading Suns, kolejna edycja ED nie przyniesie najprawdopodobniej nic oprócz errat i ewentualnie nowych grafik. I pewnie też nieprędko ją zobaczymy... Kolejna zmiana planów wydawniczych i reorganizacja...

Cryingorc - 2012-08-28, 00:13

No i wyszedł EDR Player's Guide. Ta edycja EDR wygląda jak nieumeblowane mieszkanie z gołymi ścianami. Cały ten remont przeprowadził pewien pań z pewną panią, bo ekipę fachowców pognano w jezusy. :P
Sethariel - 2012-08-28, 00:15

A oto ogólna lista zmian:

* Book dimensions are in the smaller, more compact ~6" x 9" format
* Minimum Difficulty Number is 3
* The Result Level Table no longer requires lookups (you can do the math on the fly)
* Some races get a Step 5 Karma Die
* Characteristics Table has changed (some characters will get more Death/Unc Rating)
* Durability is a Discipline Talent now (extra Talent Option slot freed up)
* Karma Cost is now free (XP Cost is an optional rule)
* Concentration has been clarified, along with some other areas of spellcasting (Cover, for instance)
* Casting Raw Magic and Grimoire Casting is more dangerous now (as it should be)
* Some Talents, Skills and Spells have changed
* Default Skill use has changed
* Some gear changes
* Organizational layout changes throughout the book
* More minor stuff, here and there

Kot - 2012-08-28, 00:33

Sethariel napisał/a:
* Some races get a Step 5 Karma Die

Słabe.

Sethariel napisał/a:
* The Result Level Table no longer requires lookups (you can do the math on the fly)

Odrobina pomyślunku i można było tak robić wcześniej - skoki były ~ co 1/3 wartości bazowej.

Sethariel napisał/a:
* Durability is a Discipline Talent now (extra Talent Option slot freed up)

To akurat jest dobry pomysł, chociaż trochę psuje efekt układu dyscyplin. Skoro tak ma być, to poszedłbym za ciosem i tak samo potraktował Tkanie Wątków i Rytuał Karmiczny i udostępnił je równocześnie z innym talentem.

Sethariel napisał/a:
* Casting Raw Magic and Grimoire Casting is more dangerous now (as it should be)

It was.

Sethariel napisał/a:
* Default Skill use has changed
* Some gear changes
* Organizational layout changes throughout the book
* More minor stuff, here and there

Musiałbym zobaczyć, żeby się przekonać. A nie spieszy mi się. Poczekam, aż ktoś zrobi jakąś listę.

Kosmit - 2012-08-28, 17:08

No dobra, a gdzie ta errata, która miała być darmowa?

Jeżeli nie będzie erraty - chce się ktoś złożyć na pdfa? :)

Cryingorc - 2012-08-28, 17:11

Kosmit, Ty się ciesz, że za wejście na stronę JamesBrick'a nie kasują Ci z konta 5 centów. :D
Kot - 2012-08-28, 19:33

Ciesz się, że nie dostałeś za to bana na byłym EDPL. :P
Kosmit - 2012-08-29, 00:12

Za co nie dostałem? :P
Kot - 2012-08-29, 14:02

Kosmit napisał/a:
Jeżeli nie będzie erraty - chce się ktoś złożyć na pdfa? :)

Chociażby za to. Oczywiście to żart.

Kosmit - 2012-08-29, 18:45

Jeśli tutaj nie będzie chętnych, to złożę się z grupą moich graczy, bo nie widzę sensu kupowania PG i GM znowu :/
Kot - 2012-08-29, 19:36

Nikt nie widzi. I w tym sęk.
Cryingorc - 2012-08-29, 19:46

Kosmit, niektórzy przechodzili przez to od czasów 1 edycji, (przez drugą - rzadko, ale są i tacy), Edycję Classic, aż do trzeciej. I zwyczajnie mają dość.
Nie wiem, czy ktoś będzie widział sens w kupowaniu edycji Revised. Jeszcze toto zostało graficznie okrojone w stosunku do Trzeciej Edycji. Moim zdaniem aż się prosi o wydanie nowej, poprawionej edycji Revised Revised, albo Edycji 4.
Najlepsza graficznie była 1 edycja.

Earthdawn to nie pokemony. Ja już nie zamierzam wydawać złamanego grosza na nic, co nie będzie NOWYM materiałem.
I nie kryję, że chętnie będę ściągał nielegalne PDFy kolejnych edycji, które wyciekną do sieci.

Sethariel - 2012-08-29, 19:52

Cryingorc napisał/a:
I nie kryję, że chętnie będę ściągał nielegalne PDFy kolejnych edycji, które wyciekną do sieci.


Jak uda mi się dostać egzemplarze do recenzji, to udostępnię chętnym ;-)

Kosmit - 2012-08-29, 20:51

Ja chętnie bym się złożył w 3-4 osoby, to by wyszło 5$ na głowę, więc nie tak dużo (o ile seth nie dostanie do recki), żeby chociaż sprawdzić jak to wygląda graficznie itd.

Ja mam wszystkie do 1ed prawie, ale nie przechodziłem przez 2 i classic (dopiero się zapoznaję z BaW i BiC).

Messer - 2013-09-22, 16:46

Cześć!

Czy może ktoś napisać nieco więcej o tym nowym ED? Czym to się w ogóle je, gdzie można coś na ten temat przeczytać i gdzie ewentualnie można nabyć tę najnowszą odsłonę ED?

Pozdrawiam i dziękuję,
M.

Bleddyn - 2013-10-02, 18:04

Earthdawn Player's Guide (Revised Edition) na http://rpg.drivethrustuff.com w formie pdfa.

Ktoś może to nabył, bo nie wiem, czy ma sens wydać kasę dla samego zaspokojenia ciekawości?

Sethariel - 2013-10-02, 23:10

O zmianach między edycjami pisał Morgan Weeks: http://pandagaminggrove.b...-of-3e-and.html

Ja nie kupowałem, szkoda mi pieniędzy. Nie wspominając o tym, że nie wydano jeszcze Gamemaster's Guide.

Bleddyn - 2013-10-02, 23:22

Dzięki za link.:)

A reedycja Mgieł Zdrady ma jakieś dodatkowe materiały?

Sethariel - 2013-10-02, 23:49

Bleddyn napisał/a:
A reedycja Mgieł Zdrady ma jakieś dodatkowe materiały?


Wątpię. Według niemieckiej recenzji ilustracje są te same co w oryginale, zawartość materiałów też kiepsko oceniono. Nie warte swojej ceny :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group