Forum EARTHDAWN.PL
Forum fanów gry Earthdawn

Earthdawn - System czasu wolnego

Vasquez21 - 2006-07-14, 08:12
Temat postu: System czasu wolnego
Witam.
Czy ktoś mógłby się podzielić przykładowymi kartami do SCW ?

Jakoś nie mam pomysłu jak to ładnie rozplanować, więc chciałbym zobaczyć jak to u Was wygląda :)

Gerion - 2006-07-14, 09:03

Powiem z praktyki jak to robię ;-) Prowadzę tzw SCW od samego początku kampanii. ZRobiłem sobie w excelu najprostszą tabelę z miesiącami i latami (1475 -1478, i 1490- bo to czas mojej kampanii). Każdy z bohaterów ma swoją zakładkę, gdzie po każdej sesji uzupełniam pola dni odpowiednim kodem. W polu obok (komentarz) dopisuję czy postać robiła coś znamiennego dla jej rozwoju (medytacja danego talentu, rytuał karmiczny, szukanie nauczyciela)....
Często między sesjami ustalamy sobie mailowo, co bohaterowie robią w ciągu kolejnych 2-3 miesięcy. I wedle tych wytycznych wypełniam swój arkusz.

W sumie roboty niewiele, a ja w każdej chwili mam dostęp do danych, gdzie każdy BG ma rozpisany dzień po dniu swojego życia.

Naprawdę świetnie się sprawdza przy konwersji z jednej edycji na drugą (z 1ED na 2ED, a teraz na Classica).
Jeśli masz cokolwiek co odczyta plik xls, to mogę Ci na maila wysłać mój, wypełniony arkusz. Poczyścisz sobie, pomodyfikujesz, albo stworzysz coś swojego co bardziej pasuje.

Gerion

Vasquez21 - 2006-07-14, 11:03

Będę bardzo wdzięczny...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group