Forum EARTHDAWN.PL
Forum fanów gry Earthdawn

Nowiny ze świata - Tableau Infractus

sirserafin - 2010-04-12, 21:02
Temat postu: Tableau Infractus
Jak informuje Dammi na swoim blogu, i, co chyba ważniejsze, jak chwali się sam autor, światło dzienne ujrzał niespodziewanie pierwszy numer edkowego fanzine'u o tytule Tableau Infractus, który sygnuje znany z forum RB Andrew Drucifer Tobin.

Do ściągnięcia tutaj.

Polecam.


Edit:

Hehe... właśnie zobaczyłem, że news już jest ("Seth czuwa."), ale temat chyba i tak się przyda, więc zostawiam.

Sethariel - 2010-04-13, 11:44

Ja szczerze powiedziawszy polecam jedynie przyjrzenie się, bo to fajna inicjatywa. Jeśli chodzi jednak o zawartość to mam poważne wątpliwości.

Na pewno nie jest to fanzin na miarę Book of Tomorrow. Tworzony przez jedną osobę... to bardziej blog (i to średniej jakości w mojej opinii) przetworzony do formy PDF.

Zupełnie inna sprawa to ilustracje wykorzystane bez zgody twórców. Dla mnie rzecz naganna.

Kot - 2010-04-13, 12:54

Sethariel napisał/a:
to bardziej blog (i to średniej jakości w mojej opinii) przetworzony do formy PDF

Delikatnie rzecz ujmując. Wszystko jest wtórne, na kilometr zieje kiepskimi dedekami i brakiem jakiejkolwiek krytyki. Generalnie - bardzo słabe. 2/10.

ajfel - 2010-04-15, 09:59

Sethariel napisał/a:

Zupełnie inna sprawa to ilustracje wykorzystane bez zgody twórców. Dla mnie rzecz naganna.

Skoro stawiasz to na równi z blogiem, to nie ma co robić sensacji. Dobrze wiesz, że do blogowych notek dość beztrosko i powszechnie dorzuca się nie swoje obrazki. Wypada podać autora i źródło, ale o zgodę to raczej nikt nie pyta.

Sethariel - 2010-04-15, 12:49

Masz rację, nie ma co robić sensacji :)

Różnica między blogiem a fanzinem jednak jest. O ile z blogiem nie ma aż takiego problemu, bo ilustracja może być zdjęta w każdej chwili, to z fanzinem już tak łatwo nie jest. Fanzin wrzucony raz do sieci już w niej zostaje, niezależnie od twórcy fanzinu.

Mniejsza w sumie o to. Sam od czasu do czasu tworzę jakieś grafiki. Nie chciałbym po prostu, by korzystanie przez fanziny z grafik bez zapytania o zgodę autora było standardem. To wszystko.

Sethariel - 2010-05-14, 14:35

W sieci pojawił się drugi numer fanzinu.

Znaleźć go można TUTAJ.

Kot - 2010-05-14, 15:11

Ych... Poziom wręcz spadł. Odradzam.
Habib - 2010-05-14, 15:29

Za to okładka lepsza. ;]
Sethariel - 2010-05-14, 15:43

Tym razem skopiowana z niemieckiego komiksu ;)
Kot - 2010-05-14, 17:14

Nie, no, niektórym wystarczą same cycki na okładce... :P
Sethariel - 2010-06-21, 10:40

Kolejny, trzeci już numer Tableau Infractus. Do pobrania TUTAJ

W środku znaleźć można wywiad z Logar's Diary, grupą metalową z albumami poświęconymi Earthdawnowi...

A poza tym... oceńcie sami ;-)

Habib - 2010-06-23, 20:33

Warto zaglądać do tego numeru?
W sensie czy ten wywiad ciekawy jest, bo o resztę to się nie martwię? ;-)

Poza tym respekt dla gościa, że mu się chce tak...

Sethariel - 2010-06-24, 08:26

Habib napisał/a:
Warto zaglądać do tego numeru?
W sensie czy ten wywiad ciekawy jest, bo o resztę to się nie martwię? ;-)


Wywiad w porządku, choć według mnie brakuje mu konretnego motywu przewodniego. Jeśli nie słyszałeś Logar's Diary, to w sumie można sobie odpuścić. Ciekawe, że to kolejna osoba, która zagrała w ED, bo znała Shadowruna.

No i ciekawy fakt, że woli grać przy Loreenie McKennitt niż przy swojej muzyce :)

Co do reszty materiałów, cóż, zobacz sam ;-)

Kot - 2010-06-24, 10:01

Sethariel napisał/a:
No i ciekawy fakt, że woli grać przy Loreenie McKennitt niż przy swojej muzyce :)

Która jest strasznie kiepska. Nie nadaje się na sesje zupełnie...

Sethariel - 2010-07-23, 11:39

Kolejny numer Tableau Infractus.

Tableau Infractus #4

A w nim:
- trochę o społecznościach w Iopos
- wywiad z Davidem Martinem, autorem wielu earthdawnowych grafik

O ile teksty o Iopos, jak dla mnie, są dość słabe, to wywiad jest całkiem ciekawy.

Habib - 2010-08-13, 12:45

He, he.
A na forum RedBricka Tableau Infractus zbiera pochlebne opinie. Nawet od Setha. 8-)
Ciekawe dlaczego.

sirserafin - 2010-08-13, 13:55

Kółko wzajemnej adoracji :-P
Kot - 2010-08-13, 18:13

Bo jest. Kiepski, ale jest.
A Seth nie chwali go ot, tak za całokształt.

Sethariel - 2010-08-13, 18:21

Chwalę to, co jest do pochwalenia ;-)

Wywiad na przykład był dość ciekawy...

Habib - 2010-08-13, 18:32

Ja to miałem na myśli różnicę pomiędzy przyjęciem TI przez to forum i przez forum RB, a nie przez Setha.
To tak gwoli ścisłości.

Habib - 2010-12-18, 13:35

Nowy Tableau Infractus 5.
Kot - 2010-12-18, 22:40

I znowu gorszy niż poprzednie...
Drucifer - 2010-12-22, 08:39

Widzę, że masz problemy z mojej pracy. Jeśli ktoś z was chciało się do mnie o komentarz, co czujesz potrzeby pracy może pomóc zapewnić lepsze wyniki.

Nadal sądzę, że nie jest w języku ojczystym, a zatem nie może przekładać się dobrze.

To nie jest mój język ojczysty jest i jestem pewien, że nie będzie tłumaczył dokładnie tak, jak chciałbym.

Dzięki
Dru

I see you have issues with my work. If any of you bothered to comment to me about what you feel needs work it might help provide a better result.

Still I suppose that it is not in your native language and therefore may not translate well.

This is not my native language and I am certain it will not translate exactly as I would like.

Thanks
Dru

Sethariel - 2010-12-22, 11:31

Hi Dru,

Thanks for coming here, that's... surprising and very positive. I maybe should think of creating an international subforum here.

You can write in English, as most of the people here who play Earthdawn Third Edition or read you fanzin know English at least well enough to communicate.

You remember I had some initial issues about your fanzin using some illustrations, but after I had talked with Dammi and some other people (for instance Ajfel here), I got over it. So I have no problem with that now.

The thing about the content of the fanzin is NOT that I don't like it at all (I really liked the interviews). I also don't discourage others to check your fanzin out. What you are doing is generally very positive. It's always nice to see Earthdawn fan stuff on the net.

The thing is that most of the fanzin is just not the kind of Earthdawn inspiration I'm looking for, or is sometimes in contradiction to how I see Earthdawn (and you know you have your own views on some of Earthdawn elements, like half-magic for instance).

If you feel my comments could help make the fanzin better, wait a couple of days and I'll send you (via RedBrick PM?) the information you ask.

Is that okay?

Kot - 2010-12-22, 14:19

And as for my opinion i've noticed the decline in quality, since the first TI(which i didn't really like). Plus, you're writing it alone, yes? If so, it's not a fanzin, just your own work.
Drucifer - 2011-01-02, 22:30

I hope everyone had a good holiday season.

A PM on the Redbrick forums would be fine.

Any input that you have of a constructive nature would be greatly appreciated. Simply telling me it is of low quality is not very constructive. Telling my why you think is it of low quality is very constructive.

I maintain a standard layout for ease of use.

First ) The Author's Corner
I use it to respond to the questions and comments I receive from my readers or to set up some of the concepts that will be covered in the issue.

Second ) Main Section
In this section I provide five different Ideas to consider in your games.
I have organized the main section in a manner I felt to be useful. That being fiction first, then how I use said ideas presented in the fiction in my games, and finally some suggestions on how to use the ideas in your games.

Third) Character fiction
My bit of fiction referencing characters that are mentioned in other issues of the fanzine.

Fourth ) My Role-play vs Roll-play
It is an opinion article. I have managed to make several folks very angry with me because of it. I also have managed to help others bring to light issues in their games.

Fifth) Interviews
If I have received the responses to my interviews I included them at this point .They do not generally have much relevance to the main Section

Last) The miniatures Gallery
This was included at the request of a few readers because they found the Gallery I put up on Redbrick site to unwieldy.

I am very open to receiving criticism that will improve my fanzine.

And as a note, here in the United States fanzines were traditionally physical booklets produced by one person about their chosen subject.

Thanks
Dru

Habib - 2011-01-14, 16:17

Chronicles of Barsaive

Zestaw przygód pod sztandarem Tableau Infractus, dziejących się w różnych znanych miejscach Barsawii dla adeptów I-III Kręgowych. Zapowiada się ciekawie. Pod 1ed. Ale tu pewnie jak zwykle można sobie będzie poradzić z ograniczeniami i dostosować do swojej drużyny.

Sethariel - 2011-02-18, 18:10

Kolejny, szósty już numer Tableau Infractus



Tableau Infractus 6

Kot - 2011-02-21, 13:51

Krzywa spadkowa wyraźna. Nie dałem rady się nawet porządnie wczytać...
Wracam do QuickStartu do SR4. FoodFight 4.0!

Habib - 2011-06-15, 00:21

Tableau Infractus 8.
A w nim wywiad z Marco Soto z LRG o drugiej edycji i nie tylko.

Muszę poszukać siódmego.

Sethariel - 2011-08-22, 00:26

Tableau Infractus #9



W środku wywiad z rzeźbiarzem, materiały o Denairastach, pierwsza część opowiadania i poradnik korzystania z Duchów na sesjach.

Sethariel - 2012-02-14, 07:06

Tableau Infractus #12



W środku wywiad z Jamesem Suttonem. I taki oto fragment:

"TI: In the interview with Carsten Damm there was mention of an over reaching effort referred to as The Chronicles of War, with him gone and you now piloting the game is this still the direction of Earthdawn?
James: That was Carsten's plan for advancing the metaplot. But that is no longer the direction. There hasn’t been a lot of concrete work on metaplot advancement to date – some discussion – so there isn’t any lost momentum as a result."

Kot - 2012-02-14, 14:19

Czytaj: Nie wiemy co z tym zrobić, więc będziemy dalej odświeżać starocie. Nie spodziewajcie się żadnej fabuły w najbliższym czasie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group