Forum EARTHDAWN.PL
Forum fanów gry Earthdawn

Nowiny ze świata - Signs & Portents

Sethariel - 2009-11-06, 15:00
Temat postu: Signs & Portents
Signs & Portents to magazyn tworzony przez Mongoose Publishing. Na stronach magazynu zobaczymy zwiastuny nowych produkcji wydawnictwa, ale co najważniejsze artykuły do systemów wydawanych przez Mongoose.

I tak jak napisałem w newsie, w najnowszym numerze znaleźć można scenariusz do trzeciej edycji Earthdawna.

Szczegóły w newsie na EDPL.

P.S. Kot, Dziewic, jeżeli nie macie nic przeciwko, to prosiłbym, byście nie czytali scenariusza, bo prawdopodobnie uwzględnię go w naszych kampaniach.

Kot - 2009-11-06, 16:16

Spoilsport. No cóż. Na razie się wstrzymam, pod warunkiem, że wrzucisz newsa na Kaer. Ja mam problemy z netem dość poważne...

Seth: Wrzucę

Sethariel - 2009-11-06, 16:40

Jak chcesz to czytaj, ostrzegam tylko, że chciałbym poprowadzić. Nie chcę więc sobie ani Tobie psuć przyjemności.

News wrzucony do moderacji na Kaerze.

Kot - 2009-11-06, 20:06

Zadeklarowałeś, więc trzymam się z daleka.
Sethariel - 2011-01-03, 16:21

Jest nowy, 88 numer Signs & Portents.

A w nim fragment z Cathay: The Five Kingdoms, dotyczący Cór Nieba (Daughters of Heaven), nowej Dyscypliny. Rozpiski Dyscypliny jednak nie ma.

Są też statystyki jednej z postaci z powieści Dark Shadows of Yesterday oraz Immortal Twilight. Statsy te nie znajdą się w żadnym z podręczników Cathay.

Dziewic - 2011-01-03, 20:52

Sethariel napisał/a:
Są też statystyki jednej z postaci z powieści Dark Shadows of Yesterday oraz Immortal Twilight. Statsy te nie znajdą się w żadnym z podręczników Cathay.


Swoją szosą czytał ktoś którąś z tych powieści (albo inne wydane ostatnio przez RB)? Z chęcią zapoznałbym się z ich zawartością, ale z drugiej strony żal mi wydawać tyle kasy na pdf-a (sprowadzenie papierowej wersji też by słono kosztowało).

sirserafin - 2011-01-04, 00:25

Ja przeczytałem chyba w dwa dni Anarya's Secret. Nie pamiętam już czy nie miałem co robić czy nie mogłem się oderwać ;-) Nieźle się czytało. Powiem tyle: buehehehe, dobry sekret miała :-D
Sethariel - 2011-04-02, 00:32



Najnowszy Signs & Portents, a w nim nowa Dyscyplina - Paragon.

"Paragons are the soldiers chosen by the Passions to defend their works and spread their influence to all corners of Barsaive. They normally organise themselves into military orders headed by an inner core or fraternity and focus primarily on defensive and social Talents."

Kot - 2011-04-02, 14:45

Prima aprilis?
Sethariel - 2011-04-02, 15:44

Taki na kilka stron ;-)
sirserafin - 2011-04-02, 16:52

Eee... mi się wydaje, że można by z tego skorzystać... oczywiście jeśli chce się mieć krzyżowców czy innych błędnych rycerzy szwendających się po Barsawii.
Sethariel - 2011-04-02, 17:17

Można. Dyscyplina z oparciem w Pasjach ma nawet sens.

Ale dla mnie postać z taką Dyscypliną ciekawsza będzie jako NPC, a nie BG.

Cryingorc - 2011-04-03, 02:26

Inkwizycja, kurcze pióro. :) Heroldowie Pasji wystarczają.
Piotrek - 2011-04-03, 08:36

Zamiast dorabiać kolejne profesje, lepiej by opisali Iopos, Jerris lub Travar czy ruszyli z historią.
Sethariel - 2011-04-03, 09:17

Cryingorc napisał/a:
Inkwizycja, kurcze pióro. :) Heroldowie Pasji wystarczają.


Na 5 Kręgu mają przywoływanie Heroldów Pasji :-)

Piotrek napisał/a:
Zamiast dorabiać kolejne profesje, lepiej by opisali Iopos, Jerris lub Travar czy ruszyli z historią.


Materiał pochodzi z Mongoose Publishing, nie z RedBricka.

Kot - 2011-04-03, 12:26

To wyjaśnia niekanoniczność.
Dziewic - 2011-04-03, 13:38

"Nobody expects the passions inquisition"...

Od dawna kołacze mi się po głowie sesja ED na wesoło... byłby kolejny motyw...

Sethariel - 2011-04-03, 14:31

Dziewic napisał/a:
"Nobody expects the passions inquisition"...

Od dawna kołacze mi się po głowie sesja ED na wesoło... byłby kolejny motyw...


I między innymi też dlatego Dyscyplinę prędzej wykorzystałbym jako NPC niż zaproponowałbym Graczowi. Z drugiej strony zastanawiam się na ile Dyscyplina pasowałaby do jednej postaci z naszej kampanii. Co Kot, jak uważasz?

Kot - 2011-04-04, 00:16

Nie czytałem, nie chciało mi się póki co. Poza tym - najpierw musimy zagrać. A co do samej postaci, to jest przede wszystkim Czarodziejem. Głosicielem potem, bo zgadza się to z jego wizją świata i w sumie odnalazło się w odpowiednim momencie. Ta postać już wcześniej miała takie zapędy, tyle że bardziej osobiste.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group