Forum EARTHDAWN.PL
Forum fanów gry Earthdawn

Projekty - Konkurs Jubileuszowy EARTHDAWN.PL

Sethariel - 2009-09-03, 17:00
Temat postu: Konkurs Jubileuszowy EARTHDAWN.PL
Z okazji jubileuszowych dziesięciu lat redakcja EARTHDAWN.PL pragnie ogłosić konkurs na tekst źródłowy do systemu „Earthdawn: Przebudzenie Ziemi”.

Szczegóły TUTAJ

Zapraszam do udziału w konkursie!

Habib - 2009-09-03, 21:18

No dobra. A kto jest w jury?
Sethariel napisał/a:
tekst źródłowy

...czyli co tylko mi przyjdzie do głowy?

Sethariel - 2009-09-04, 02:05

Habib napisał/a:
Sethariel napisał/a:
tekst źródłowy

...czyli co tylko mi przyjdzie do głowy?


Wszystko, opowiadanie, przygoda, opis NPC, opis miejsca... można nawet wiersz spisać...

Jeżeli jednak autor liczy na dobrą ocenę jury, musi uwzględnić Kryteria podane w Regulaminie konkursu.

A jury jest tajne ;-)

Składa się po jednym reprezentancie z każdego z trzech serwisów Earthdawnowych oraz z dwóch osób niezależnych.

Dziewic - 2009-09-04, 05:47

Hmm... może głupie pytanie, ale... aktualny, dla konkursu, rok w Barsawii to 1510 TH, tak? Po Preludzie?
Piotrek - 2009-09-04, 08:03

Mnie się wydaje, że nie. Większość oficjalnych dodatków ma różne datowanie. Trzeba tylko uważać, żeby jeśli pisze się coś do okresu wcześniejszego było zgodne z oficjalnym storylinem. To znaczy jeśli ktoś w 1505 zrobi super konsolę, na której będzie napisane Thera kaput, a pod napisem duży czerwony guzik, to ten tekst będzie miał mało punktów za zgodność z oficjalnymi materiałami.
sirserafin - 2009-09-04, 09:21

A czemu w regulaminie nie ma, że zwycięski tekst ukaże się też na Akademii? Akademia się nie bawi z nami?
Dziewic - 2009-09-04, 10:54

Właśnie - rozumiem, że zwycięskie teksty ukażą się na ed.pl (i zapewne pozostałych portalach)? Tak samo wszystkie pozostałe? Czy jak?
Kot - 2009-09-04, 11:10

Dziewic napisał/a:
Właśnie - rozumiem, że zwycięskie teksty ukażą się na ed.pl (i zapewne pozostałych portalach)? Tak samo wszystkie pozostałe? Czy jak?

Przedruki zwycięskich tekstów na serwisach patronackich są oczywiste. A pozostałe teksty - wedle uznania autorów.

Dazzir - 2009-09-04, 11:20

Dobra... Mam pytanie. Czy praca musi dotyczyć czegoś zupełnie nowego, czy może na przykład być opisem jakiegoś miasta znanego z podręczników (chodzi mi dokładnie o moje opracowanie Tansiardy)?
Gerion - 2009-09-04, 11:38

Oczywiście, że może być opracowaniem czegoś osadzonego w świecie gry. Nawet pewnie będzie wyżej punktowane, z zgodność ze światem i ładne połączenie z tym co wymyślili autorzy :)

pzdr

Piotrek - 2009-09-04, 11:52

Cytat:
(chodzi mi dokładnie o moje opracowanie Tansiardy)?


Oczywiście nie, bo tekst już był opublikowany. Zamieściłeś do niego link itd. Jednym z celów konkursu jest powstanie nowych prac, a nie ocenianie starych wytworów.

Dziewic - 2009-09-04, 11:58

Sethariel napisał/a:
A jury jest tajne ;-)

Ale po tym, kto odpowiada na pytania, łatwo się domyślić kto w jego skład wchodzi :-P

Sethariel - 2009-09-04, 12:30

Co do publikacji w serwisie Moorhold i Poltergeist. Z racji różnic w wielkości i statusie obu serwisów, Poltergeist jest uprzywilejowany i uczestnicy zobowiązani są do publikacji jezeli tylko praca zdobędzie premiowane nagrodą miejsce. Na Moorhold zobowiązany do publikacji jest tylko zwycięzca.

Oczywiście, jeżeli autor nie będzie miał nic przeciwko, inne prace premiowane nagrodą również mogą trafić na Moorhold... nie ma w regulaminie zapisu o wyłączności na publikację.

Habib - 2009-09-05, 13:40

Dziewic napisał/a:
Ale po tym, kto odpowiada na pytania, łatwo się domyślić kto w jego skład wchodzi :-P

Ano. ;-)

A tak z innej beczki. Kto z was bierze udział w konkursie?

Dziewic - 2009-09-05, 14:14

Ja planuję.
Habib - 2009-09-22, 21:45

Przysłał już ktoś coś?
Ja tam coś zacząłem tworzyć, ale idzie jak po grudzie...

Kot - 2009-09-22, 21:55

Masz czas, nie spiesz się...
Dziewic - 2009-09-22, 22:18

Też o to dziś pytałem - ponoć nic jeszcze nie doszło.

Ale ja już swój tekst skończyłem :-P teraz leżakuje :-P

Habib - 2009-09-22, 22:24

A o czym, tudzież jaki temat przewodni... coś z poniższych? :-P Jeśli to nie problem, oczywiście.
Sethariel napisał/a:
Wszystko, opowiadanie, przygoda, opis NPC, opis miejsca... można nawet wiersz spisać...

Dziewic - 2009-09-22, 22:32

Opis miejsca + nieco NPCów z nim związanych (ale to mniej).
Dazzir - 2009-09-24, 13:51

Heh... no to pewnie się nie wyrobię. Miałem nadzieję, że we wrześniu napiszę, to co chciałem napisać, ale pewnie będzie kolejny luźny materiał na forum :D Ale zobaczymy. Może zdarzy się cud i uda mi się do końca października. I też mam Opis miejsca.
Dziewic - 2009-09-24, 14:32

Dawaj Dazzir, jeszcze jest sporo czasu. Uda Ci się :-)
Habib - 2009-09-26, 12:11
Temat postu: Rebel Times
W najnowszym Rebel Times'ie znalazła się krótka notka o ED3 i ed.pl oraz konkursie. ;-)

Ściągnij se-sobie tu

Dziewic - 2009-09-26, 12:19

Ho ho!
Może jeszcze ktoś weźmie udział :-) Było by fajnie :-)

Cryingorc - 2009-10-03, 22:07

Nadrabiam zaległości forumowe, więc dopiero teraz tu piszę. Część wie - robię scenariusz, choć nie wiem czy zdołam się wyrobić czasowo na konkurs.
Piotrek - 2009-10-03, 23:46

Czymamy kciuki.
avantio - 2009-10-06, 15:52

czy opis nowej dyscypliny liczy sie jako tekst zrodlowy? :)
Sethariel - 2009-10-06, 16:53

Oczywiście :-D

Opis Dyscypliny jak najbardziej się kwalifikuje. Ważne tylko by był to pełny opis Dyscypliny (na przykład taki jak w oficjalnych źródłach, czyli mechanika + opis), tak by jury mogło ocenić kilka aspektów pracy.

Zapraszam do wzięcia udziału w Konkursie!

Piotrek - 2009-10-06, 19:09

Pamiętaj o napisaniu do której edycji jest dana profesja. ;-)
avantio - 2009-10-07, 15:24

hm hm kurcze, szkoda ze tak malo czasu mam. Bywalcy na forum redbrick'a pewnie sie domyslaja o ktorej profesji mysle :P
Kot - 2009-10-07, 17:04

Zawsze możemy przedłużyć konkurs, jeśli będzie taka potrzeba. Hm?
Piotrek - 2009-10-07, 17:13

Nie wiem :-/ , ogólnie uważam że przedłużanie jest nie fair wobec tych którzy wyrobili się w terminie i że przedłużać można jeśli wszyscy, którzy wysłali prace wyrażą na to zgodę.
Zmiana terminu to po prostu zmiana reguł gry.
Jeszcze sporo czasu zostało, dużo nocy jeszcze dacie radę ;-) .

Habib - 2009-10-07, 17:27

Też myślałem o przedłużeniu. Jakby co, jestem za.
Sethariel - 2009-10-07, 19:12

Jeżeli pojawią się kolejne głosy uczestników o tym by Konkurs przedłużyć, to pomyślimy o tym. Na razie jednak proponuję po prostu zabrać się do pracy ;-)

Zostały trzy tygodnie. To całkiem sporo.

Chavez - 2009-10-08, 08:13

Nie gdy ktos ma na glowie przeprowadzke, prace i nowa uczelnie :P
avantio - 2009-10-08, 12:02

Chavez napisał/a:
Nie gdy ktos ma na glowie przeprowadzke, prace i nowa uczelnie :P


no patrz :) ja dodam ze jeszcze mam żone... :shock:

Chavez - 2009-10-09, 09:53

avantio napisał/a:
ja dodam ze jeszcze mam żone...

A ja narzeczona z ktora mieszkam - stad przeprowadzka ;) Czasu wolnego jak na lekarstwo :> Ogolnie termin konkursu wypadl w niezbyt sprzyjajacym dla mnie czasie ;) Ale mowie - jak nie bedzie przedluzony to tez nic wielkiego sie nie stanie, bo glowy nie dam ze na nowy sie z czyms wyrobie :)

mystic - 2009-10-09, 14:59

Jakaż licytacja :) Ja nie zaczynam nawet, bo raz że szkoda mi żeby się kurzyły, a dwa to może nie mam przeprowadzki ale kilka punktów mógłbym dorzucić do waszej listy ;-)
Chavez - 2009-10-09, 19:29

mystic, Ty nie chcesz zebym ja wszystko napisal co mam na glowie "na wczoraj" :>
Piotrek - 2009-10-09, 19:46

Chłopaki zamiast skarżyć się na swój los zacznijcie pisać :P
mystic - 2009-10-09, 22:22

Jaki los, jakie skarżyć. Ja tam na wczoraj nic nie mam, bo wiem jakie mam moce przerobowe, ale pisać też mi się jakoś specjalnie nie chce, brak motywacji mam.
Kot - 2009-10-10, 09:30

Przeczytaj jeszcze raz listę nagród. Może się znajdzie inspiracja...
Sethariel - 2009-10-10, 12:24

Ja tam Mystica rozumiem, też bym nie miał motywacji walcząc o coś, z czego nie będę korzystał ;-) No chyba, że byłbym kolekcjonerem.

Wszystkich tych jednak, którym zależy na nagrodach oraz na napisaniu dobrej pracy, która zostanie solidnie wypromowana zapraszam do wzięcia udziału w Konkursie. Jeszcze nie jest za późno ;-)

Piotrek - 2009-10-10, 12:28

Ale mistica nikt nie zmusza, żeby coś pisał. Jak się nie ma aktualnie natchnienia to lepiej nie pisać na siłę, a oczekiwana wartość nagród raczej jest znacznie niższa niż ilość pracy którą trzeba włożyć w dobry tekst. Co do narzekania to chyba nie było głównie do ciebie Mistic ;-) .

W takim konkursie staruje się dla pl i zabawy a nie dla nagród. Tak mi się wydaje :-) ale może błądzę.

Kot - 2009-10-10, 13:18

Piotrek napisał/a:
W takim konkursie staruje się dla pl i zabawy a nie dla nagród.

Ale Punktów Lansu nie będzie... :P

mystic - 2009-10-10, 17:42

Błądziesz Pietrek, błądzisz.
Cryingorc - 2009-10-11, 07:45

Niestety, taki okres. Dni krótsze, studia się zaczęły ludziom, do tego inne obowiązki. Ba, nawet na forum ciszej ostatnio. Póki co rabotam, ale raczej też będę za przeniesieniem terminu.
Sethariel - 2009-10-16, 16:33

Konkurs po konsulatacjach z całym jury zostaje przedłużony do końca 30 listopada.

Szczegoły w newsie na stronie.

Habib - 2009-11-16, 23:50

Na ukończeniu mam jedną z prac do konkursu. O dziwo napisałem coś zupełnie innego niż z początku zamierzałem na konkurs, gdyż nie wiem czy ten właściwy zdążę spłodzić.

Pozdro600

Sethariel - 2009-11-17, 00:27

W imieniu Jury mogę powiedzieć, że bardzo się cieszymy i czekamy na pracę.

Powodzenia!

Habib - 2009-11-30, 00:30

Najprawdopodobniej ostatnie pytania. ;]

Podejrzewam, że prace wyślę za jakieś 22 godziny i chciałbym się upewnić, że dotarły do celu. Możecie mi to jakoś zapewnić, coby nie było sytuacji, że jednak nie dotarło?
Kopie wyślę pewnie też Sethowi na mejla, abym ja się jakoś pewniej czuł.

joł

Sethariel - 2009-11-30, 00:41

Każde zgłoszenie dostaje zwrotny mail potwierdzający.

Więc, jeżeli dostaniesz taki po wysłaniu pracy, możesz już spać spokojnie (o ile nie martwisz się komentarzami, jakie później napiszą członkowie Jury ;-) ).

Sethariel - 2009-12-01, 18:45

KONKURS JUBILEUSZOWY ZAKOŃCZONY

Konkurs Jubileuszowy pod patronatem serwisów Poltergeist oraz Moorhold, organizowany przez EARTHDAWN.PL z okazji dziesięciolecia istnienia strony, dobiegł końca. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za nadesłane prace. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 14 grudnia.

Sethariel - 2009-12-14, 18:45

Jury w składzie: Mariusz 'MacKotek' Butrykowski, Piotr 'Piotrek' Hofman, Przemysław 'Gerion' Kusiakiewicz, Tomasz 'Kaduceusz' Pudło oraz Wojciech 'Sethariel' Żółtański postanowiło nagrodzić następujące prace.

I MIEJSCE

"Oset" - Beatrycze Nowicka (Scenariusz/Przygoda)

II MIEJSCE

"Tessesta" - Wojciech 'Habib' Czyż (Opis miejsca)

III MIEJSCE

"Ognisty Postument" - Michał 'Kotul' Kotuła (Opis miejsca/Przygoda)

WYRÓŻNIENIA

"Dokąd zmierzamy" - Łukasz 'Chavez' Maludy (Scenariusz/Przygoda)

"Słowo o Raggoku" - Michał 'Kyril' Łabędowicz (Opis/Nowa mechanika)

Habib - 2009-12-14, 19:22

Swoją drogą, ciekawe jest to i zarazem fajne, że pojawiły się nazwiska spoza "naszego" forum.
Sethariel napisał/a:
Scenariusz/Przygoda

A czy to nie to samo? Może się czepiam...

Pezedero

PS. Kiedy można spodziewać się przesyłki od EDkowego Mikołaja? 8-)

Sethariel - 2009-12-14, 19:43

Teoretycznie powinno być Scenariusz przygody. W tym wypadku chodziło bardziej o Scenariusz przygody/Zarys przygody. Przy czym pierwsze jest bardziej opracowanym standardowym scenariuszem z podziałem na sceny itp. a drugie to jedynie wstępny szkic, najczęściej wykorzystywany przy jednostrzałówkach.

Co do nagród. Będą wysyłane na dniach (jutro, lub pojutrze) priorytetem. Mam nadzieję, że zdążą dotrzeć przed świętami.

Odnośnie prac jeszcze, oprócz pojawienia się nie aktywnych lub mniej aktywnych na forach autorów, warto zwrócić uwagę na to, że wśród nagrodzonych prac każda na pierwszy rzut oka (oprócz Tessesty) w jakiś sposób akcentuje użytkowy charakter tekstu. Jury dość surowo pod tym względem oceniało prace.

avantio - 2009-12-15, 15:23

gratuluje wygranych. Nie moge sie doczekac kiedy prace sie pojawia w serwisie
mystic - 2009-12-15, 16:04

No ja również gratuluje i szczerze mówiąc też się cieszę faktem, że kilka osób spoza forum uczestniczyło w zabawie.
P.S. Jak tam Habib przeważa radość czy jednak lekki żal? Bo mało ci chyba brakło :)

Habib - 2009-12-15, 21:24

mystic napisał/a:
Jak tam Habib przeważa radość czy jednak lekki żal? Bo mało ci chyba brakło :)

Troszkę to drugie, jednakże i tak sie cieszę sie, że zająłem II miejsce. Ze wszystkich konkursów w jakich brałem udział, to jest najwyższa lokata jaką zająłem. ;-)

PS. Grzesiu, będziecie mieli z żoną jakiś wolny termin w niedalekiej przyszłości. Może by wyskoczyć na jakieś piwko?

mystic - 2009-12-16, 00:32

Pewnie zawsze się znajdzie jakiś termin :)
Denadareth - 2009-12-19, 20:40

Ja również gratuluję wszystkim :)
Cieszę się, że są takie konkursy, liczę że niedługo będzie się dało obejrzeć prace :)

Kot - 2009-12-20, 12:06

Pierwsza wyróżniona praca już dzisiaj. Więcej nie zdradzę, niech to będzie niespodzianka. Powiem tylko, że na Kaerze znajdzie się coś więcej.
Habib - 2009-12-28, 21:21

Sethariel napisał/a:
warto zwrócić uwagę na to, że wśród nagrodzonych prac każda na pierwszy rzut oka (oprócz Tessesty) w jakiś sposób akcentuje użytkowy charakter tekstu. Jury dość surowo pod tym względem oceniało prace.

Mógłbyś rozwinąć? Jako, że dotyczy to po części mnie.

Tak troszkę żałuję, że nie daliście wyróżnionych prac w jednym tygodniu a resztę dalej, co tydzień. Tak to byśmy czytali już pracę z 3. miejsca. ;]

Inna sprawa. Ciekaw jestem opinii na temat mojej pracy. Pewny jestem, że duża część będzie dotyczyła języka (ale to pomijam, nie miałem czasu na korektę). Bardziej ciekawić opinie dotyczące zawartości.

Sethariel - 2009-12-28, 21:35

Habib napisał/a:
Mógłbyś rozwinąć? Jako, że dotyczy to po części mnie.


Chodzi o same założenia prac, ewentualnie rozdziały znajdujące się w nich. Większość nagrodzonych to teksty o typowo użytkowym charakterze, czyli scenariusze przygody (Oset, Dokąd zmierzamy), opisy miejsc z zarysem przygody (Ognisty Postument), nowa mechanika z fabularyzowaną wstawką (Słowo o Raggoku).

Kot - 2010-05-29, 21:53

Pozwolę sobie przedpremierowo umieścić na EDPL ilustracje do tekstu Kotula. Myślę, że autorka - Karolina Jędryczka, znana niektórym z Kaerowych ilustracji - nie będzie miała nic przeciwko... To tylko zapowiedź, stąd grafiki są pomniejszone. :P

No dobrze, nie będę taki - pełna wersja jest już tutaj.

A jakby ktoś chciał zobaczyć jak to się prezentuje całościowo, tekst znajdzie tutaj. Niestety, do powrotu Sethariela będzie to tylko wersja z Kaeru.

Kotul - 2010-05-29, 22:20

No ja jestem pod wrażeniem. Nie spodziewałem się.
Kot - 2010-05-29, 22:23

Kotul napisał/a:
No ja jestem pod wrażeniem. Nie spodziewałem się.

Bo nie ostrzegałem. Gdybym ostrzegł, to byłoby mniej efektowne. I jak trafiła z wizualizacją twoich postaci?

Kotul - 2010-05-29, 22:56

To w takim razie Karolina Jędryczka sama zepsuła niespodziankę odzywając się do mnie wcześniej.

A co do trafiania. Nie mam pojęcia. Jestem człowiekiem dziwnym wymyślając postać, czytając opis postaci itp. nie przejmuje się jej wyglądem - proces wizualizacji nie zachodzi. Jak to ujęła Beatrycze - nawet sny mam w trybie tekstowym ;)

Sethariel - 2010-05-30, 12:46

Ładne, bardzo ładne. Choć jak dla mnie zupełnie nie earthdawnowe. W niezbyt lubianym przeze mnie stylu. Ale talentu Karolinie odmówić nie można.

Szkoda, że samego Postumentu nie udało się zwizualizować. Znajoma miała to zrobić, ale jak na razie nie może znaleźć czasu... i chyba już nie znajdzie.

Dostałem już grafiki, dołączam zaraz do pracy na EDPL.

EDIT: Załączone do tekstu Ognisty Postument


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group