Forum EARTHDAWN.PL
Forum fanów gry Earthdawn

Nowiny ze świata - Tawerna RPG

Habib - 2009-02-03, 14:56
Temat postu: Tawerna RPG
W nowym numerze Tawerny RPG #115 pojawiła się przygoda do Earthdawna autorstwa Makk'a. Nie czytałem jeszcze.
Cały scenariusz ma tytuł "Upiory z przestworzy".

Link do niej: http://tawerna.rpg.pl/dane/trpg/tawerna115/

Pozdrawiam

Kot - 2009-02-03, 15:46

Autorowi chyba trochę mieszały się systemy, ew. za bardzo starał się uczynić przygodę uniwersalną, bo ni z tego ni z owego proponuje nagradzać graczy punktami doświadczenia...

Opisany przedmiot wątkowy jest odrobinę niewyważony, jak na tak niskokręgową przygodę, a do tego plan wyraźnie kłóci się z miejscem akcji (kila). Plus pewna nieścisłość - jak okręt pozostaje w powietrzu bez wyraźnego źródła mocy?

Habib - 2009-02-03, 16:05

Sama przygoda jest prosta jak strzał w pysk. Bohaterowie idą, walczą, zostają wynajęci, idą, walczą, punkty legend.
Ale... już opisane miejsce może dawać fajne podstawy do większej afery w całym ED. Chociaż widać, że mało tu EDka w EDku. Są tam drakkary, kila, krasnoludy, obsydianie, "kryształki" powietrza (to chyba wszystko co z ED jest związane). Brakuje mi tu większego zakorzenienia w świecie. Po wielu przeróbkach, myślę, że patent podejmę kiedyś u siebie. ;]

Nic więcej nie pisze coby nie spojlerować.

Pozdrawiam

Kot - 2009-02-03, 16:15

Habib napisał/a:
Po wielu przeróbkach, myślę, że patent podejmę kiedyś u siebie.

No, ja jestem w tym momencie lekko zakłopotany, bo w moich notatkach z "questami" graczy jest odnalezienie księgi, która miała znaleźć się na pokładzie zaginionego powietrznego okrętu, ale nie była to kila, a jedynie galeon...

Sethariel - 2009-02-03, 16:16

Kot napisał/a:
Opisany przedmiot wątkowy jest odrobinę niewyważony, jak na tak niskokręgową przygodę, a do tego plan wyraźnie kłóci się z miejscem akcji (kila).


Skarb magiczny ogólnie nie jest wyważony, "kręgowość" przygody nie ma znaczenia.

Natomiast nie rozumiem zarzutu wobec planu. Kile to przecież latające powietrzne minifortece na kamieniu. Plan dość uproszczony, ale w zupełności starczy.

Kot napisał/a:
Plus pewna nieścisłość - jak okręt pozostaje w powietrzu bez wyraźnego źródła mocy?


Chodzi Ci o Kilę? Horror... Nie słyszałeś nigdy o statkach horrorach z Maraku?

Przygoda prosta, żadnych rewelacji. Ale jest i da się poprowadzić...

Wrzuciłem newsa na earthdawn.pl

Kot - 2009-02-03, 17:15

Sethariel napisał/a:
Natomiast nie rozumiem zarzutu wobec planu. Kile to przecież latające powietrzne minifortece na kamieniu. Plan dość uproszczony, ale w zupełności starczy.

No, ale w przypadku takiej fortecy logiczne jest, że będzie ona zbudowana, lub skonstruowana w sposób maksymalnie zmniejszający jej wagę i maksymalnie wykorzystujący przestrzeń. Gdyby plan był zrobiony na wzór prawdziwej fortecy, byłbym w pełni ukontentowany.

Sethariel napisał/a:
Chodzi Ci o Kilę? Horror... Nie słyszałeś nigdy o statkach horrorach z Maraku?

Nie. Nie mam dostępu do takich podręczników.

Piotrek - 2009-02-03, 17:52

No przeczytałem. Autor się nieźle napracował, szkoda, że przygoda nie jest bardziej zakręcona. Tak jak pisał Habib. Czy laska jest przegięta, ot kwestia gustu trochę. Maksa Oltona jest mocniejsza, jakby nie patrzeć.

Czy ktoś zna Autora??

Kot - 2009-02-03, 18:04

Piotrek napisał/a:
Maska Oltona jest mocniejsza, jakby nie patrzeć.

Tylko moc z ostatniego poziomu. A zauważ, że to najprawdopodobniej tylko przedmiot wątkowy wyższego rzędu, a nie legendarny skarb.

Sethariel: Dyskusję o skarbach magicznych przeniosłem do odpowiedniego tematu w dziale Earthdawn


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group