Forum EARTHDAWN.PL
Forum fanów gry Earthdawn

Nowiny ze świata - Earthdawn Blog

Sethariel - 2009-01-29, 13:21
Temat postu: Earthdawn Blog
Jak część z was się pewnie dowiedziała z newsa na earthdawn.pl, lub bezpośrednio z Bloga, autor Bloga zaczyna robić serię artykułów odnośnie Edka na całym świecie. Zaczął od Japonii, następna jest Polska. W związku z tym napisałem do niego maila, oto co mi odpisał:

Mordom napisał/a:
Hey ho,

I hoped to receive some response from the polish earthdawn community, because I know that a lot of my visitors of the blog come from poland.

The Informations you wrote me are very useful, for example which webpages are up to date, how many publications or translations have been made and so on.

If you and the others could send me some pictures of the polish books (covers or varying pics) this would be very helpful.

I have no time pressure to make the next post, so feel free to collect some pics and info's, that could support me. The other info's that would help are: When was Earthdawn first published in Poland, which publisher did it, which fan material was made and which is the favourite of the fans, which company owns the rights now on Earthdawn and how does the future now look like when "Mag" is now off the market. And so on. Just give me an insight into the polish community.

I gonna link to the three main pages you told me and spread the info's about the polish earthdawn community.

I thank you very much for your offer to help me. Shall I call you in the "thanks-go-to section" as sethariel? I guess so. And the others of course that are willing to help. Just tell me who did.

Greets and thank you for your contact and offer.

Mordom


Trzy strony, które podałem to Earthdawn.pl, Kaer Earthdawn i Akademia Wiedzy. Mordom pisał jeszcze o tym, że zamierza opublikować niedługo listę oraz mapkę z liczbą wejść na jego Blog. Polska jest na 3 miejscu (Na 1 miejscu Niemcy, potem USA), a za nami Węgry.

Kto będzie w stanie pomóc? Habib z tego co pamiętam miałeś KSL, jakieś skany? Kto jeszcze by pomógł? Mamy trochę czasu, więc nie ma co się spieszyć...

Kot - 2009-01-29, 14:01

Sethariel napisał/a:
Kto będzie w stanie pomóc? Habib z tego co pamiętam miałeś KSL, jakieś skany? Kto jeszcze by pomógł? Mamy trochę czasu, więc nie ma co się spieszyć...

I tak miałem w planach przegląd polskich stron o ED i najciekawszych zagranicznych. Postaram się jeszcze dziś w przerwach popracować nad tym trochę.

Ale pomysł zacny i pewnie newsa przedrukuję na Polterze.

Habib - 2009-01-29, 14:49

Sethariel napisał/a:
Habib z tego co pamiętam miałeś KSL, jakieś skany?

Nie mam skanera. :]

Sethariel - 2009-01-29, 14:54

Habib napisał/a:
Nie mam skanera. :]


A aparat cyfrowy? Zeby bylo cos wiecej niz okladka, ktora mozna przeciez sciagnac z neta, lub dac do niej linka :)

Dziewic - 2009-01-29, 17:31

Seth - pisałem w innym temacie. Stety czy niestety jest na necie skan całego KSL... Podeślę Ci linka. Poza tym na stronie GGFF czy gdzieś powinna być wersja demo KSL, z przykładowymi obrazkami i fragmentami textu.

To raz. Dwa. Mogę zrobić skan jakichś textów z MiMa (z Pachnidła, albo Powietrznego Okrętu) - Musiał robił naprawdę świetne grafiki...

Sethariel - 2009-01-29, 18:38

Dzięki Dziewic... na priva lub GG... co do KSL to Habib zapowiedział mi już, że pomoże, więc tutaj liczę na niego.

Skany z MiMa to świetny pomysl... ślij.

Na stronę GGFF nie mogę się dostać. Albo przestała istnieć albo ich serwer mnie nie lubi.

Dziewic - 2009-01-29, 19:58

Wysłałem Ci demko KSL, to które kiedyś było dostępne na necie. O reszcie Ci napisałem co i jak.

Przydałoby się tylko jakoś to wszystko zengliszować :-P

Kot - 2009-01-29, 22:48

Dziewic napisał/a:
Musiał robił naprawdę świetne grafiki...

Polecam te z Nocy Niespełnionych Pragnień i jej kontynuacji...

Sethariel - 2009-05-22, 14:51

Wstawiłem na earthdawn.pl nową sondę. Proszę wszystkich o głosowanie. Sonda jest ogólnodostępna. Namówcie swoich znajomych, z którymi gracie w Earthdawna. Namówcie kogokolwiek, o kim wiecie, że grał lub zna Earthdawna.

Zapraszam!

Sonda będzie aktywna do 15 lutego 2009 roku.

EDIT 2009-05-22

Prawdopodobnie już niedługo w końcu ukaże się wpis na Earthdawn Blog dotyczący Polskiego Earthdawna... Trochę czasu minęło.

Dziewic - 2009-05-22, 18:02

A właśnie się zastanawiałem co z tym blogiem :-P
Sethariel - 2009-06-10, 13:03

No i jest EWW - POLAND.

Całkiem w porządku, chociaż myślałem, że Mordom choć trochę zredaguje część rzeczy które mu wysłalem. No i nie wszystkie materiały i informacje zostały opublikowane. Jeżeli są jakieś błędy, to dajcie w tym temacie znać, Mordom wyedytuje blog.

Fajny kończący post akcent ;-)

Habib - 2009-06-10, 13:23

A masz to po polsku?
Można by zamieścić na ed.pl wtedy. ;-)

Poza tym, super.

.:edit:.
Brakuje mi tłumaczenia nazw polskich na angielski, chociażby Akademii Wiedzy. Taka mała uwaga, w sumie nie przeszkadzająca w odbiorze nam, ale mogąca przeszkadzać anglojęzycznym ludkom.

Gerion - 2009-06-10, 13:54

Dość skrótowo, ale powiedzmy że inaczej nie można. Ja bym polemizował z niektórymi kamieniami milowymi, ale cóż...... Patrzę na to wszystko ze swojego punktu widzenia. Słowa zabrakło o Creatio Fantastica i ludziach usiłujących tam promować edka, słowa zabrakło o Wieży Snów... Słowa zabrakło o mega ważnym moim zdaniem Encefalografie i jego dziale w Inkluzie, który na początku początków był wręcz legendarnym miejscem w internecie, który odwiedzali fani ED. Nie ma informacji o zabiegach na liście dyskusyjnej, pl.rec.gry.rpg rok przed wydaniem EDka u nas, jak tłumaczyliśmy anglojęzyczne terminy, prawie nie znając treści podręczników...

Oj wiele zabrakło, ale to są zamierzchłe czasy, których jestem pewien, że niewielu z aktywnych obecnie ludzi spamiętać może....

gerion

Piotrek - 2009-06-10, 14:02

:)

Ja się najbardziej cieszę z wypowiedzi

Cytat:
For me it is incredible how Earthdawn survived in Poland and has still such a strong fan community, without a publisher far and wide. I think the new 3rd edition of Red Brick is the perfect chance for a polish publisher to translate Earthdawn and give the polish community back what they deserve: Polish Earthdawn books!!!


może w końcu dostrzegą nasz mały kraj :)

Sethariel - 2009-06-10, 14:04

O Inkluzie Mordomowi pisałem (nie wiem czemu tego nie uwzględnił), Creatio Fantastica niestety nie kojarzę, o Wieży Snów też pisałem. O czasach przed wydaniem ED w Polsce, to nie mam zielonego pojęcia... Z ED zetknąłem się dopiero po jego wejściu na polski rynek...

Odnośnie kamieni milowych, masz na myśli te wspomniane inicjatywy Listy Dyskusyjnej, wspomniałem akurat o nich, bo Codex Arcanus czy Earthdawn Downtime System są w większości kojarzone przez fanów ED z zagranicy.

Ale nic straconego, post na blogu jeszcze można lekko zmodyfikować.

EDIT:

Wstępnie poprawione :->

Nixos - 2009-06-12, 21:42

Dobra robota Seth :)
Sethariel - 2009-06-12, 22:00

Tak sobie myślę, że z okazji wyjścia 3 edycji Earthdawna możnaby się pokusić o rozszerzoną polską wersję artykułu... Zdaje się Kot coś takiego proponował jakiś czas temu. Ale ta kwestia i jej szczegóły już nadają się do innego tematu.
Kot - 2009-06-13, 12:48

Sethariel napisał/a:
Zdaje się Kot coś takiego proponował jakiś czas temu. Ale ta kwestia i jej szczegóły już nadają się do innego tematu.

Dokładnie - zaproponowałem konkretnie wspólny artykuł trójserwisowy - piszemy razem, publikujemy razem.

Piotrek - 2009-06-13, 13:41

Ta, nawet Seth mi wspominał, ale jakoś rozeszło się po kościach.

Ty nie masz czasu, nawet dla kaeru chwilowo, ja pracuje głównie nad moją wersją Barsawia at War dla naszej drużyny (oficjalna nie przypadła mi do gustu) i miastem Is, Seth zawsze ma kupę roboty (zalega z tłumaczeniami, przenoszeniem materiałów na ed.pl, przygotowuje materiały na Avangardę spisuje swoją wizję Travaru z tego co mówił). Serca ochocze, ale rąk za mało.

Nie ma co szaleć, z kolejnymi inicjatywami jeśli te które już są przygniatają nas swoim ciężarem.

Sethariel - 2009-08-30, 11:19

Ciekawy gościnny wpis na Blogu Mordoma

I dość ciekawa inicjatywa SaDe. Dołączamy się? ;-)

Habib - 2009-09-12, 16:57

Na blogu pojawił się nowy quiz oraz, co ciekawe, info o konkursie z ed.pl.
W quizie pojawia się nawet pytanie o ed.pl ;-)
Ja miałem 10na10, jednakże przy 3 odpowiedziach zgadywałem. Fart czy co, że odpowiedzi były akurat poprawne.

Sethariel - 2009-10-02, 14:31

Na Blogu drugi już post z cyklu Link Advice.

Szczególnie ciekawy wydaje mi się link do generatora map heksagonalnych.

Na pewno skorzystam.

Habib - 2009-10-25, 23:34

Na blogu Mordoma pojawiła się karta zaklęć niejakiego Maskhim'a. W sumie pewnie bym o tym nie napisał, gdyby nie fakt, że oprócz podstawowej wersji językowej, znaczy angielskiej i mniej podstawowej niemieckiej pojawiła się wersja polska :shock: .
Byłem troszkę zaskoczony i zacząłem się zastanawiać czy ktoś pomógł Maskhimowi, czy też sam to zrobił. Ktoś zna odpowiedź?

PS. Fajnie, że Polska liczy się wśród fanów EDka na świecie. ;-)

Sethariel - 2009-10-26, 00:00

Habib napisał/a:
Ktoś zna odpowiedź?


Ja pomogłem. Karty będą niedługo dostępne też na EARTHDAWN.PL i to poprawione, bo w zamieszczonych na Earthdawn Blogu są jeszcze małe błędy (nie ta wielkość czcionki, błędy w formularzu wersji angielskiej). Między innymi dlatego jeszcze ich na EDPL nie zamieszczałem.

Habib - 2009-10-26, 22:51

Sethariel napisał/a:
Ja pomogłem.

Coś tak podejrzewałem.
Teraz już przestanę się zastanawiać skąd tam polskie akcenty, skoro wszędzie to Seth działa. ;]

Sethariel - 2009-12-04, 15:37

Nowy wpis z cyklu Earthdawn World Wide. Tym razem na tapecie Francja.

Ponadto link do wywiadu z 2004 roku. W poprzednim wpisie.

Ciekawie :)

Gerion - 2009-12-08, 09:49

Kurcze jestem w szoku ile Francuzi przetłumaczyli!!! Mam na myśli ED CLassic, cholera toż to ogromne cegły! Szacuneczek. Szkoda, że nie ogarniemy ED3 tak, by to ładnie legalnie przełożyć i wydać. Szkoda, no ale zorganizować wydawnictwo przy działalności fanowskiej - nie da się :)

pzdr

Kot - 2009-12-08, 11:42

Gerion napisał/a:
Szkoda, no ale zorganizować wydawnictwo przy działalności fanowskiej - nie da się :)

Da się za to wydać coś w zaprzyjaźnionym. Tyle że wydanie własnego, a tłumaczenia to dwie różne rzeczy - wiadomo, więcej pracy, licencja, itp.

Sethariel - 2009-12-10, 15:42

W ramach jubileuszu, tłumaczenie Wieku legend, jednego z pierwszych tekstów na EDPL.

http://earthdawn.blogspot...of-legends.html

(Tłumaczenie opublikowałem również na naszej stronie głównej)

sirserafin - 2010-01-07, 00:41

Aktualka bloga... a właściwe edkowe puzzle. Fajna sprawa jak dla mnie.
Sethariel - 2010-01-07, 01:17

Męczyłem się z tym prawie 20 min.

Pod koniec byłem nieźle zdenerwowany, bo okazało się, że jeden puzel uciekł mi poza ekran i musiałem całość wziąć na full ekran by tego puzla zobaczyć (a to był ostatni).

Chavez - 2010-01-08, 08:53

21:23 z przerwa na otwieranie drzwi w pracy :P
Sethariel - 2010-01-08, 16:59

Puzzle Nr. 2 --> http://earthdawn.blogspot...n-puzzle-2.html

Wersja Light ;-)

Sethariel - 2010-04-09, 14:01

Ciekawy artykuł o tworzeniu modeli statków powietrznych.

Modele wyglądają całkiem fajnie...

Sethariel - 2010-04-26, 23:18

Ktoś ma ochotę na trzecie już earthdawnowe puzzle?

Proszę TUTAJ

Habib - 2010-04-27, 20:55

Sethariel napisał/a:
Ktoś ma ochotę na trzecie już earthdawnowe puzzle?


Trzynaście minut z hakiem... ;-)

Sethariel - 2010-05-02, 18:23

Na blogu pojawił się niemieckojęzyczny wywiad z angielskimi napisami - Carsten Damm mówi o trzeciej edycji Earthdawna, a także o kilku innych projektach RedBrick i współpracy z Mongoose.
Sethariel - 2010-07-18, 14:38

Po prawie dwóch miesiącach przerwy, Earthdawn Blog powraca z nowym designem.

New design of the Earthdawn Blog

Habib - 2010-07-18, 20:06

Bez urazy ale coś tu faktycznie trąci sezonem ogórkowym, skoro informuje się o takich rzeczach.
Kot - 2010-07-18, 20:58

To zacznij coś robić, będziemy informowali na bieżąco.
Habib - 2010-07-18, 21:08

Ja mam długoterminowe projekty. Nawet bardzo...
Ciągle coś tam tłumaczę [Blades dokładnie, które zacząłem parę lat temu i od kilku dni znów nad nimi siedzę].
Tworzę swój generator postaci, który jest powiedzmy na ukończeniu podstaw. Jednakże potrzebuję do tego jeszcze podręcznika Namegivers of Barsaive, aby mieć wgląd we wszystkie dyscypliny. Jak na razie posiłkuję się angielskim generatorem. [Żeby nie było, swój robię od podstaw.]
No i kilka innych projektów dotyczących mojej kampanii, które może będzie dało się zaadoptować do szerszego poznania.

Głównie jednak robię rzeczy które mi się przydadzą, a jeśli ktoś z tego skorzysta to też fajnie vide opis Travaru.

Cytując klasyka:
"O, wypraszam to sobie!
Jak to? Ja nic nie robię?
A kto siedzi na tapczanie?
A kto zjadł pierwsze śniadanie?
A kto dzisiaj pluł i łapał?
A kto się w głowę podrapał?
A kto dziś zgubił kalosze?
O - o! Proszę!"
:-P

Swoją drogą, to czasem staram się ruszyć jakieś zapomniane tematy czy stworzyć nowe, jednakże szybko zapał mija, gdy niewiele jest odpowiedzi, a sam ze sobą gadał nie będę. ;-)

Kot - 2010-07-19, 16:56

Habib napisał/a:
Ja mam długoterminowe projekty. Nawet bardzo...

Jak skończysz któryś, będziesz mógł narzekać. :P

Sethariel - 2010-08-13, 13:25

W ramach trzynastej edycji Karnawału Blogowego (którą ja prowadzę :mrgreen: ), na blogu pojawił się wpis:

Illustrations In RPGs

Sethariel - 2010-09-02, 23:50

Earthdawn World Wide: Germany opublikowane!

Artykuł odsłaniający historię niemieckiego wydania Earthdawna, niemieckiej społeczności fanów oraz ich działalności znajdziecie pod następującym adresem:
http://earthdawn.blogspot...de-germany.html

Sethariel - 2010-09-29, 10:58

Kolejny, ósmy już Quiz na Earthdawn Blog.

EARTHDAWN QUIZ NR. 8

Sethariel - 2010-12-02, 15:58

Mordom przetłumaczył na język angielski tekst, który ukazał się na niemieckim forum Earthdawna. Tekst jest opisem Głębi Leśnych Dolin (Glennwood Deep).

Znajdziecie go TUTAJ.

Dziewic - 2011-01-03, 19:36

TUTAJ znajdziecie EarthDawnową listę życzeń na rok 2011 - i macie mi wszyscy, jak jeden mąż, zagłosować na epicką kampanię w Barsawii, bo jak nie to...!

[Łudzę się, że ludzie z RB potraktują na poważnie wyniki ankiety.]

Bleddyn - 2011-01-03, 20:22

Kilka fajnych rzeczy tam było. Iopos, Travar i przygoda w Landis też by były fajne.

Liczysz, że w "epickiej kampanii w Barsawii" będzie dalszy ciąg storyline? ;-)

Dziewic - 2011-01-03, 20:49

Zgadza się :-P Już tyle o tym pisano (vide ajfel ostatnio), że się nie będę powtarzał, ale RB powinien jak najszybciej ruszyć storylinię ED.
Habib - 2011-02-14, 22:48

Jakby ktoś jeszcze nie widział, to klikając w ten link, zobaczy mapę Barsawii w 3D.

Albo mniej więcej w 3D.

PS. Widzę, że ED na Facebooku szybciej się rozwija niż tutaj, jeśli chodzi o niusy.

Sethariel - 2011-02-16, 13:24

Habib napisał/a:
PS. Widzę, że ED na Facebooku szybciej się rozwija niż tutaj, jeśli chodzi o niusy.


Bo wiem, że prędzej czy później ktoś z Was wrzuci news na forum :-)

A tak z innej beczki, zastanawiałem się gdzie wrzucić ten news, w końcu jednak wrzucam do tego tematu, bo na Earthdawn Blog pokazało się wcześniej.

Ajflowe edytowalne karty postaci do trzeciej edycji Earthdawna

sirserafin - 2011-02-16, 13:45

Nie wiem na czym ta "edytowalność" ma polegać. U mnie nie działa. A "ticki" mają w każdym polu inny rozmiar...

Gdzie wrzucić? Jak ze strony Ajfla to najlepiej osobny temat założyć - Earthdawn Ajfla.

Sethariel - 2011-02-16, 13:50

sirserafin napisał/a:
Nie wiem na czym ta "edytowalność" ma polegać. U mnie nie działa. A "ticki" mają w każdym polu inny rozmiar...


Edytowalna w sensie, że można w pliku PDF wypełnić kartę i wydrukować (chyba nie ma opcji zapamiętania).

Jest już temat Earthdawn Ajfla. Dałem jedna tu, bo karty ajfla edytował Mordom, z Earthdawn Blog.

Dam jeszcze jednak w temacie Karty Postaci.

sirserafin - 2011-02-16, 14:14

Mój błąd... da się i pisać, i zapisywać. Złe narzędzię miałem zaznaczone.
Kosmit - 2011-02-16, 23:39

Tylko czytnik adobe nie pozwala na zapisywanie wypełnionych już formularzy. Przynajmniej tak kiedyś było :) Karty fajne :)
Sethariel - 2011-09-04, 17:54

Wywiad z Hankiem Woonem

Cytat:
It’s interview time again!!!! Some weeks ago I stumbled upon a Wikipedia entry where the RedBrick novels are listed. And what did my tired eyes see? “A Forgotten Tomorrow – TBA”. This led me to the idea to make another interview with Hank Woon, the author of the so-far two Cathay novels, to find out what the actual state of the third novel is. So here we go.

Sethariel - 2013-08-26, 11:10

Jubileuszowy Earthdawn Quiz: http://earthdawn.blogspot...y-nd-final.html

Pomogłem przy niektórych pytaniach. Powodzenia!

Habib - 2013-08-27, 15:18

I nawet jesteś jedną z odpowiedzi w którymś tam pytaniu. ;]
Sethariel - 2013-08-27, 23:19

Habib napisał/a:
I nawet jesteś jedną z odpowiedzi w którymś tam pytaniu. ;]


Nawet więcej niż w jednym... ale nie układałem odpowiedzi. Pomogłem jedynie w pytaniach :)

Sethariel - 2014-09-05, 12:07

Najnowsze wieści z Earthdawn Blog - http://earthdawn.blogspot...awn-blog_5.html

Hihihi :)

Gerion - 2014-09-05, 13:54

Serdecznie gratuluję :) i zagrzewam do pracy
pzdr

Kosmit - 2014-09-05, 16:44

To teraz tłumacz rzeczy z Setharium :D
Sethariel - 2014-09-24, 17:29

Kosmit napisał/a:
To teraz tłumacz rzeczy z Setharium :D


Może będę kontynuował cykl Earthdawn Art... ale poza tym raczej nowości i wieści z polskiej społeczności ED.

A ta przy okazji - http://earthdawn.blogspot...cter-sheet.html

Karta postaci do czwartej edycji Earthdawna. W przyszłym tygodniu powinna też być wersja polska.

EDIT: No i jest błąd w tabelce stopni. Przekazałem już Mordomowi.

Araven - 2014-09-24, 22:50

Super, taka karta dobra rzecz, czekam na edycję polską.
Sethariel - 2014-12-16, 23:55

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta :)

http://earthdawn.blogspot...th-edition.html

P.S. A karta już niedługo, musimy dopracować Glosariusz.

Sethariel - 2015-03-16, 15:40

Krótkie info o Earthdawnie na mechanice Dungeon World - http://earthdawn.blogspot...-mechanics.html
Sethariel - 2015-05-22, 17:26

Karty Postaci do ED4 od Patryka Sermaka - http://earthdawn.blogspot...-character.html

P.S. Edytowalne


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group