Forum EARTHDAWN.PL
Forum fanów gry Earthdawn

Nowiny ze świata - Kości do Earthdawna od Q-Workshop

Sethariel - 2008-03-27, 14:47
Temat postu: Kości do Earthdawna od Q-Workshop
Nie mam dużo czasu, ale podzielę się z wami najnowszymi informacjami od RedBricka. Dammi, jeden z twórców nowej edycji ED skontaktował się z Q-Workshop w celu stworzenia specjalnych kości do Earthdawna i Fading Suns. Prace ponoć idą dobrze, nie wiadomo jednak kiedy kości się spodziewać, na razie trwają prace projektowe i kontraktowanie...
Cryingorc - 2008-03-27, 15:47

Fajnie. W ogóle Q-Workshop okazał się być strzałem w dziesiątkę i rozsyła swoje kości po świecie. Ciekawe jak będą wyglądały te kości. Dla Mnie najważniejsze jest, żeby były czytelne.
Gerion - 2008-03-27, 16:06

No ja swego czasu kupiłem kości do Fudge'a....i lekka porażka ;) faktura kości była jakby je poddano piaskowaniu. Ale to były pierwsze koty za płoty i sądzę, że teraz mają lepszą jakość . Jako pomysł na biznes - rewelacja. I pięknie opanowali rynek.
Co kości ED, to ciekaw jestem designu. Oby były czytelne, choć ja się nie podniecam tym za bardzo.

pozdrawiam
Gerion

Sethariel - 2008-04-01, 19:13

Ja z 3 lata temu kupiłem u Q-Workshop kości cyberpunkowe, rzeczywiście jakościowo wypadają (z ręki normalnie :-P ) jakoś gorzej od np. kości z Rebel. Ale wzornictwo troszkę to rekompensuje. To samo myślę byłoby z kośćmi ED, chociaż mam nadzieję, że Q-Workshop się już z tą jakością poprawił.
Sethariel - 2008-10-30, 15:13

Jest juz prototyp nowych kości earthdawnowych. Juz niedługo pewnie będą dostępne w Q-Workshop. :mrgreen:


Kot - 2008-10-30, 20:03

Sethariel napisał/a:
Jest juz prototyp nowych kości earthdawnowych.

Zgarniam czarny zestaw. Ha!

Sethariel - 2008-10-30, 21:12

Ja myślę o czarno-żółtym.

Nie wszystkie kolory ze zdjęcia będą dostępne.

Cryingorc - 2008-10-31, 10:10

No coś w końcu drgnęło.
sirserafin - 2008-11-01, 14:09

Wszystko pięknie tylko przypadałoby się jakieś źródło (i informacji, i zdjęcia), bo na stronie Q-Workshop jakoś ani oni o tym nie trąbią, ani nawet nie wspominają. Na ich forum w każdym razie żadnej wzmianki nie udało mi się znaleźć...
Sethariel - 2008-11-01, 15:29

Źródło to blog Dammiego na stronie Redbricka.

http://www.earthdawn.com/index.php?categoryid=26

A o kościach earthdawnowych były już wzmianki pół roku temu w wypowiedziach szefów Redbricka. Na forum Q-workshop bym nie polegał.

sirserafin - 2008-11-01, 16:28

Dzięki za źródło, Seth.

A swoją drogą to się Dammi popisał... (tłumaczenie swobodne, ale zachowujące sens: ) Kości będą dostępne w czterech wersjach kolorystycznych, z których tylko dwie widać na zdjęciu (mianowicie czarne z żółtymi motywami i czerwone z czarnymi motywami), a reszta to moja prywatna kolekcja. [SIC!] Aż się we mnie gotuje jak widzę te cudeńka, a obok zapis wypowiedzi, której sens jest mniej więcej taki: "Możecie sobie na nie tylko popatrzeć :-) "

Czarno-żółte wyglądają świetnie... i ta jedna jedyna czarna z czerwonymi motywami też się ciekawie wyróżnia... Ciekawe jak czytelność kostek (bo póki co z bliska nie widać), a kostki z Q-Workshop są nieźle odpicowane, ale żeby na niektórych odszukać cyferki to potrzeba zbyt długiej chwili, co czyni je niepraktycznymi. Mam jednak nadzieję, że w tym wypadku czytelność kostek będzie w porządku oraz że wypuszczą serię beżowych z czarnym wypełnieniem :-) (A ciekawe czemu ma nie być zwykłych białych z czarnym wypełnieniem? Za proste? Zbyt czytelne? Heh...)

Edit: A Kratas niby na Święta ma być gotowe...

Sethariel - 2008-11-15, 05:41



I mamy pierwszą zapowiedź Earthdawnowych kości na stronie Q-Workshop :mrgreen:

http://forum.q-workshop.c....php?f=1&t=1644

Kości w sklepie ujrzymy zapewne w grudniu lub styczniu.

Planowany jest też zestaw kości do Gasnących Słońc oraz Equinox.

sirserafin - 2008-11-15, 10:55

Ja też mam kilka niusów i uwag, ale nie jestem za bardzo czasowy, żeby się w każdym momencie móc rozpisywać...

W każdym razie... na stronach DTRPG I RPGNow w opisach ostatniego shard'a jest napisane, że przygoda jest zaprojektowana dla postaci na kręgach Novice (sztuk 3-5), co, mooim zdaniem, lepiej pasowałoby do espagr... ostatnio Habib nas (kilku Journeymen characters) stadem gargulców musiał raczyć, żeby było trochę "zabawy"... (ale to też ze względu na naszą kulawą mechanikę, o której kiedyś już pisałem... sam bym sobie chyba, ot tak, nawet na konfrontację z jednym nie pozwolił jeśli miałbym inne wyjście w normalnej sytuacji).

Druga sprawa też odnośnie shard'ów. W jednym z ostatnich postów Dammi'ego przeczytałem, że kolejne 3 mają dziać się w Kratas :-)

Trzecia sprawa - uwaga. Jak dla mnie to kości na obrazku są jakoś mało earthdawn'owe - jakby mi ktoś to pokazał z kilkoma innymi to za nic bym nie potrafił ich wskazać jako ED'kowych właśnie. Symboliką w każdym razie słabo nawiązują. Brzuchata czcionka nie wzbudza póki co mojej sympatii, tak samo jak przedstawione połączenie kolorystyczne.

Sethariel - 2008-11-15, 11:55

sirserafin napisał/a:

Trzecia sprawa - uwaga. Jak dla mnie to kości na obrazku są jakoś mało earthdawn'owe - jakby mi ktoś to pokazał z kilkoma innymi to za nic bym nie potrafił ich wskazać jako ED'kowych właśnie. Symboliką w każdym razie słabo nawiązują. Brzuchata czcionka nie wzbudza póki co mojej sympatii, tak samo jak przedstawione połączenie kolorystyczne.


Dla mnie symbol Throalu na kości jest jak najbardziej earthdawnowy :mrgreen:

Kolorystyka, rzecz gustu. Mi też średnio się spodobało to połączenie kolorystyczne. Ale mam nadzieję, że będą też inne ciekawsze kolory.

sirserafin - 2008-11-15, 12:44

Sethariel napisał/a:
Dla mnie symbol Throalu na kości jest jak najbardziej earthdawnowy :mrgreen:

hehe... Habib nie daje nam za bardzo podręczników źródłowych do czytania i jakbym miał łączyć symbole z rasami, klanami czy czymś innym to bym miał skuteczność jak w testach na prawo jazdy pewnie 8-) Mówiąc o symbolice miałem bardziej na myśli outfit podręczników i styl ilustracji, zwłaszcza szat i tatuaży... Krótko mówiąc, już się nie będę symboliki na kościach czepiał :-P (dzięki za uświadomienie)

Dziewic - 2008-11-15, 14:40

Habib łobuzie, co im podręczników czytać nie dajesz ?! :-P ;-)
Habib - 2008-11-15, 14:49

Daje, ale nie wszystkie.
Wolę, żeby poznawali świat przeze mnie, a nie naczytali się podręczników i mądrzyli się potem, jak to ma w zwyczaju sirserafin. ;] Bo jak mówi stare erpegowe przysłowie 'mistrz gry ma zawsze rację, nawet gdy jej nie ma'.

PS. Łobuzie?

Pozdro

Cryingorc - 2008-11-16, 22:09

Symbolika jest w porzadku. Spodziewalem sie wlasnie herbu Throalu, ale kosci sa slabo czytelne.
Sethariel - 2008-11-21, 14:53

Dammi napisał/a:
Hiya!

There will be:

Red Dice with Black Ink
Black Dice with Yellow Ink
Beige Dice (think Paizo) with Black Ink

...and a limited edition of Black Dice with Glow in the Dark ink called Astral Dice.

The grey dice prototypes look good, but not good enough (with some speckles they would have been perfect and looking like rocks, but QW doesn't do speckled dice).

In any case, that's what Q-Workshop will go with initially. They can't offer all combos at once (which would have been cool), because they need to preproduce the sets! (Although someone should offer them a business model for DoD--Dice on Demand. Grin)


Best,

Dammi


To mi odpowiedział Dammi na forum RedBricka.

Czyli będą 3 standardowe kolory i jeden specjalny...

Świecące kości ED... Nie mogę się doczekać 8-)

Kot - 2008-11-21, 18:23

Oj... Czyli stawiam na Astral Dice i klasyczne czarne. :P
Jak to mówią anglosasi 'i call dibs'.

Swoją drogą, wyglądały co najmniej tak dobrze jak Cthulthystyczne kości Q-Workshopu.

Sethariel - 2008-11-21, 20:02

Kot napisał/a:
Jak to mówią anglosasi "I call dibs".


Też szykuję się na astralne. Call dibs nie działa...

A tak swoją drogą to bardzo pozytywne zaskoczenie z tymi świecącymi kośćmi.

Poza tym jak Dammi wspominał, być może będzie kolejna partia kości już w innych kolorach, oczywiście po tym jak rozejdzie się pierwsza fala produkcyjna.

sirserafin - 2009-01-06, 23:44

Ha! tak szukałem gdzie ta dyskusja o kościach od q-workshop i się okazało, że od dawien dawna sobie ten temat leży... no, ale do rzeczy.

Dzisiaj Q-Workshop puścił news o planach na rok 2009. Autor news'a nie omieszkał wspomnieć, że kości do ED'ka pojawią się jeszcze w tym miesiącu, a więc... Kto pierwszy, ten lepszy! :-P

(a tak bardziej serio to mam nadzieję, że zapas nie wyczerpie się za szybko... przecież kości na cały świat pójdą... :-? )

Kot - 2009-01-07, 11:10

Właśnie dowiedziałem się (z oficjalnych źródeł), że cały nakład Astralnych wędruje do RedBricka i to oni będą go najpewniej sprzedawać...
sirserafin - 2009-01-07, 13:23

Kot napisał/a:
cały nakład Astralnych wędruje do RedBricka i to oni będą go najpewniej sprzedawać...


jeśli tak to niedobrze... chyba, że "wędruje" tylko "znaczeniowo", bo jeśli "wędruje" fizycznie to naprawdę niedobrze... koszty przesyłki z Australii mogą być wyższe niż koszt samych kostek :-/ ... zobaczymy jak to wyjdzie

Cryingorc - 2009-01-07, 14:56

Raczej z Niemiec. Większość fanów to w Niemczech siedzi i USA. Też osobiście Mi się to nie podoba. Uderzę z pytaniem do Dammiego. Może da się załatwić. Napiszcie kto byłby chętny na te astrale i może kilka zestawów Q-Workshop by nam odłożył.
Sethariel - 2009-01-07, 14:58

Cryingorc napisał/a:
Raczej z Niemiec. Większość fanów to w Niemczech siedzi i USA. Też osobiście Mi się to nie podoba. Uderzę z pytaniem do Dammiego. Może da się załatwić. Napiszcie kto byłby chętny na te astrale i może kilka zestawów Q-Workshop by nam odłożył.


Sam miałem napisać, ale skoro się już zgłosiłeś ;-)

Bardzo chętnie wezmę jeden zestawik...

Kot - 2009-01-07, 16:49

Ja również się na to piszę.
mystic - 2009-01-07, 22:35

A w jakiej cenie łone?
eliandir - 2009-01-08, 08:55

Właśnie to jest kwestia zasadnicza, jaka jest cena tych kości.
Sethariel - 2009-01-08, 13:58

Podejrzewam, że w podobnej cenie co inne "tematyczne" kości od Q-Workshop. Opierałbym się tutaj na cenie zestawu Zew Cthulhu, czyli koło 29 zł za komplet zwykły i 58 zł za święcacy, przy czym nie wiadomo jeszcze czy uda się świecące earthdawnowe dostać (limitowana edycja, idzie do Redbricka) i jaka byłaby ich cena łącznie z dostawą.

Reszta będzie na pewno na stronie Q-Workshop

Cryingorc - 2009-01-08, 15:45

Dostalem odpowiedz od Dammiego. Astralne kosci maja byc rowniez dostepne bezposrednio przez Q-Workshop, choc w limitowanej ilosci. A wiec, kto pierwszy, ten lepszy.
Kot - 2009-01-08, 16:47

Robimy zamówienia przedpremierowe bezpośrednio w Q-Workshopie?
Muscat - 2009-01-09, 16:04

Szlag, dla mnie za drogo :cry:
Kot - 2009-01-10, 18:14

Ja też jednak spasuje...
sirserafin - 2009-01-29, 16:15

Już są, już są, JUŻ SĄ! :-D Piękne
http://forum.q-workshop.c....php?f=1&t=1644

Sethariel - 2009-01-29, 16:56

Taka ciekawostka co do ceny.

Na rynek niemiecki i amerykański kości kosztują 15 euro...

Dziewic - 2009-01-29, 17:16

Może ze względu na przesyłkę? :-P
Sethariel - 2009-01-29, 17:58

Koszt wysyłki to inna sprawa.

Strona Q-Workshop napisał/a:
DELIVERY

All orders are send by international post.
Orders usually arrive within one or two weeks, but maximum time declared by post is 21 workdays.

Shipping fee is 3.90 EUR / 5.90 USD / 2.90 GBP (flat rate, not dependent on weight, location or method of payment).


U nas przesyłka to 5.90 zł

Inny rynek, inne ceny :)

Nixos - 2009-01-30, 00:24

Alez są cudowne <3
Sethariel - 2009-01-30, 11:39

Dowiedziałem się właśnie, że astralne też wyjdą, ale z lekkim opóźnieniem, bo muszą być ręcznie malowane...
Cryingorc - 2009-01-30, 11:45

Tak, wyjda i beda w standardowej cenie, czyli te 58 zlociszy.
Chavez - 2009-01-30, 12:02

Jak wygladaja te astralne? Niekoniecznie do ed ;) Czym sie roznia od tych za 30zeta?
Sethariel - 2009-01-30, 12:15

Świecą w ciemności...

Na przykładzie kości Cthulhu


Chavez - 2009-01-30, 13:00

Dzieki. Heh, i za swiecenie mam doplacac 20 zeta? ;) To taniej sobie sam farbke kupie i pomaluje :>
sirserafin - 2009-02-02, 13:53

Rozmawiałem z pracownikiem Q-workshop w sprawie kości do EDka...

Może zamiast opisywać o co chodzi po prostu zacytuję...

sirserafin 13:04:39
dzień dobry... mam kilka pytań... najpierw w sprawie kostek... pisałem kilka dni temu, ale póki co nie otrzymałem odpowiedzi, więc ponawiam pytanie i dodaję kolejne...
czy byłaby możliwość nabycia pojedynczych kostek do Earthdawna albo skompletowania swoich zestawów (i chciałbym wiedzieć dlaczego nie i co można by zrobić, żeby "nie" zmieniło się na "tak"...)? pytam, bo bardzo mi nie odpowiada w zestawach obecność k10 używanej do rzutów procentowych - zupełnie nieprzydatna w ED... i drugie pytanie - czy planujecie pojawić się na Pyrkonie - konwent będzie miał miejsce w poznaniu pod koniec marca? czy ew. tam byłaby możliwość nabycia pożądanych kostek? lub (trzecia opcja) - czy macie detaliczny sklep w poznaniu (bo z tego co wiem to właśnie tam znajduje się siedziba waszej firmy...), gdzie można by skompletować sobie kostki?

sirserafin 13:05:05
PS. po naciśnięciu na Pana nr gg na stronie q-workshop włacza się w gg inny nr...

Q-workshop 13:05:32
witam

Q-workshop 13:05:52
ojej, strasznie dużo kwestii :]

Q-workshop 13:07:54
ok - kości na licencji udostępniamy zasadniczo w opcji którą obejmuje umowa licencyjna

Q-workshop 13:08:15
tak samo jak nie udostępniamy szerokiej ubliczności samych kości k6 Cthulhu

Q-workshop 13:09:29
tak więc niestety nie bawimy się w pojedyncze modele w przypadku Earthdawn

Q-workshop 13:09:37
skompletowanie własnych zestawów.. hmm..

Q-workshop 13:10:37
możliwe że właśnie akurat na Pyrkonie będziemy mieli swoje stoisko - uzgadniam dopiero te kwestie z DE

sirserafin 13:10:47
można w tej sprawie (pojedyncze kości) pisać do Dammiego (Carsten Damm), aby "wymóc" zmianę stosownego zapisu w umowie?

sirserafin 13:10:59
i co z tymi zestawami?:)

sirserafin 13:13:17
bo ja byłbym w stanie wziąć np. trzy zestawy w których ta "k100" zastąpiona byłaby k6, k8 i k10...

Q-workshop 13:15:28
wymóc zmianę zapisu w umowie? ^^ ekhm.. no :]

Q-workshop 13:15:57
co do zestawów - jesli będziemy mieli stoisko to w naszych kasztach będą kostki i to rózne różniste i wtedy można przebierać

Q-workshop 13:16:41
jak na razie wystawiamy się tak na targach w Polsce.. no, właściwie tylko na PGA

Q-workshop 13:16:52
bo to w sumie jedyna tego typu impreza

sirserafin 13:17:07
z tym, ze na Pyrkon nie macie daleko...

Q-workshop 13:17:10
(o LEVEL0X w Krakowie nie wspominam, bo to hmm.. no, pomyłka)

Q-workshop 13:17:43
to że nie mamy daleko to jedno, drugie - czy mamy na to czas

Q-workshop 13:17:49
i to chyba wazniejsza kwestia :]

sirserafin 13:17:54
pewnie tak

Q-workshop 13:18:17
jednak w tym roku zważywszy na Munchkina pewnie się pojawimy robić jakieś turnieje czy coś

sirserafin 13:18:32
jeśli więc nie pojawicie sięe na pyrkonie to mozna by nabyć te kostki u was w siedzibie? jak to wygląda?

Q-workshop 13:19:42
nie mamy czegoś takiego jak "siedziba" w Poznaniu, gdzie jak każdy dobry Polmos mielibyśmy sklep firmowy :] raczej w ten sposób nie działamy

Q-workshop 13:20:12
tak więc rzeczywiście najbliszym realnym terminem aby mieć dostęp do pojedynczych różnych kości

Q-workshop 13:20:26
byłby najprawdopodobniej Pyrkon

sirserafin 13:21:55
a kiedy można by uzyskać oficjalną informację na ten temat? bo trochę osób z malutkiego co prawda, ale jednak, fandomu EDkowego wybiera się i też by się wstrzymali z zakupem kostek, aby mieć możliwość sobie poprzebierać...

Q-workshop 13:22:51
na jakiś czas przed Pyrkonem zapewne

sirserafin 13:23:43
chodziło mi o jakiś konkret:)

Q-workshop 13:25:02
to na razie możesz go wymyślić a ja go ani nie potwierdzę ani nie zaprzeczę - nie ma konkretów, bo jak mają być, skoro dopiero prowadzimy rozmowy na temat Pyrkonu? :)

sirserafin 13:26:19
ok, dowiem się od organizatorów jaki jest deadline na dogadywanie się z wystawcami, itd.... i jakoś w okolicach tego terminu się odezwę w tej sprawie

sirserafin 13:27:08
Q-workshop 13:15:28
wymóc zmianę zapisu w umowie? ^^ ekhm.. no :]

nie wiem jeszcze jak to interpretować... nie da się tego zrobić, aby dopuścić sprzedawanie singli?

Q-workshop 13:28:25
jeżeli chcesz się bawić w lobbying - czemu nie :)

sirserafin 13:29:11
mhm.. i jeszcze to:
Q-workshop 13:09:37
skompletowanie własnych zestawów.. hmm..

sirserafin 13:29:23
byłaby więc taka możliwość, żeby zamienić jedną kostkę?

Q-workshop 13:29:58
Gabriel (13:09)
skompletowanie własnych zestawów.. hmm..
Gabriel (13:10)
możliwe że właśnie akurat na Pyrkonie będziemy mieli swoje stoisko - uzgadniam dopiero te kwestie z DE
Gabriel (13:15)
co do zestawów - jesli będziemy mieli stoisko to w naszych kasztach będą kostki i to rózne różniste i wtedy można przebierać

sirserafin 13:31:15
ale pytam czy byłaby taka możliwość w sytuacji gdybym po prostu zgłosił chęć kupienia zestawu teraz i wyraził zyczenie aby zamienić jedna kostkę z tego zestawu na inną... poprzednie info zrozumiałem...

Q-workshop 13:31:56
raczej mała szansa

sirserafin 13:32:36
"szansa" oznacza, że są pewne czynniki, od których powodzenie zależy... o co chodzi?

Q-workshop 13:37:03
czysto hipotetycznie: gdybyś był w posiadaniu zestawu kości, odszukał nasze stoisko na Pyrkonie, przekonał tego kogoś kto akurat na stoisku tym by się znajdował do takiej wymiany - to tak :] ale żeby jakoś inaczej - to trudno mi coś wymyślić

Q-workshop 13:37:30
zawsze możesz się po prostu tej k100 pozbyć, wyrzucić, podarować bliskiej rodzinie bądź jej po prostu nie używać :]

sirserafin 13:40:06
no tak... ale to z jednej strony kosztuje, a nie lubię płacić, za coś z czego nie korzystam, a z drugiej – taka kość "marnuje miejsce” w zestawie... nie wiem jakie ma Pan rozeznanie jeśli chodzi o ED, ale tam używa się różnych kombinacji kostek... w jednym rzucie można rzucać przykładowo nawet k20+k4+2k10+2k6...

Q-workshop 13:40:24
znam sprawę i system

Q-workshop 13:40:49
jednak zestaw został tak stworzony właściwie z naciskiem ze strony RedBrick, aby k100 w nim była

Q-workshop 13:41:18
bo to właściwie oni projektowali zestaw - także widocznie mieli w tym jakiś cel :)

sirserafin 13:41:04
ok

sirserafin 13:40:44
w każdym razie dziękuję za rozmowę i życzę miłego dnia:)

Q-workshop 13:41:20
miłego dzionka

Q-workshop 13:41:22
:)

Sethariel - 2009-02-02, 14:04

Mi tam K100 nie przeszkadza, a czasem w sumie się przydaje. Dzięki włączeniu K100 do zestawu, zestaw jest bardziej uniwersalny. Więc w sumie nie dziwię się, że tak to zostało zaprojektowane przez RedBricka.
Blacklord - 2009-02-03, 00:05

Jak zwykle ignorancja zachodnich producentów w stosunku do graczy... Fajnie byłoby gdyby taki zestaw był przygotowany specjalnie z myślą o ED a nie o każdym systemie. To byłby smaczek serii ;]

No nic k100 do Cthulhu można używać czy innego Warhammera... a że do ED się nie przyda... życie + masowa produkcja

Sethariel - 2009-02-03, 01:37

Blacklord napisał/a:
Jak zwykle ignorancja zachodnich producentów w stosunku do graczy... Fajnie byłoby gdyby taki zestaw był przygotowany specjalnie z myślą o ED a nie o każdym systemie. To byłby smaczek serii ;]


Według tego co powiedziała osoba z Q-Workshop to właśnie RedBrick forsował k100 w zestawie. RedBrick o ignorancję bym raczej nie posądzał :->

Chavez - 2009-02-03, 09:52

Moze w nowej edycji bedzie k100? ;)
Sethariel - 2009-03-21, 00:22

No i w końcu zamówiłem...

Wczoraj dotarły.

http://rapidshare.com/files/211611445/kosci.zip

Chavez - 2009-03-21, 10:15

Jakie wyniki wypadaja? :P
Sethariel - 2009-03-21, 13:17

Kości są naprawdę earthdawnowe. Tak jak z każdym skarbem magicznym, początkowo nie ma w ogóle rewelacji. Ale z czasem, powoli się dostrajając, przedmiot zyskuje coraz większą moc. Tak samo jest z tymi kośćmi :mrgreen:
sirserafin - 2009-03-31, 17:08

To ja też się pochwalę... <kliknij na obrazek>

W centrum kostki EDkowe ułożone na własnoręcznie (maszyną) zrobionej sakiewce, a wokół kości runiczne (te z większymi i grubszymi cyframi) oraz elfickie.

Generalnie - nie polecam :-) Największą czytelnością odznaczają się runiczne (jeśli się wybierze odpowiedni kolor), EDkowe są w dodatku nieco mniejsze (1 mm?) niż pozostałe i najlepiej dokładnie je obejrzeć przed zakupem ze wszystkich stron, bo nie wszystkie są flawless (bez skazy).

Moim zdaniem wszystkie wzory dużo by zyskały, gdyby kości były o 3-5 mm większe...

No ale wyglądają uroczo jak tak na nie patrzeć... małe arcydzieła... może się przyzwyczaję i wyniki będę odczytywał bezproblemowo... na razie mam problem z szybkim odróżnianiem k8 od k10 z powodów tych wszystkich esów-floresów.




Sethariel - 2009-04-01, 14:24

Podczas LARPa nie miałem większych problemów z odczytaniem wyniku... tak samo podczas sesji jaką poprowadziłem przed konwentem.

To chyba kwestia przyzwyczajenia do takiego rodzaju zdobionych kości...

A też są jak moje? Dostrajają się powoli do właściciela? Czy od razu wyrzucają dobre wyniki?

sirserafin - 2009-04-01, 14:26

Jeszcze nie miały szansy sprawdzić się w akcji. Ciągle czekam, aż Habib znajdzie czas, aby skończyć tworzenie postaci no i oczywiście na pierwszą sesję.
Cryingorc - 2009-04-04, 15:26

Z powrotem w kraju. Dotarly czarne kostki ED. Przychylam się do opinii sirserafina. Zastanawiam sie nad skastomizowaniem tego gadżetu i pomalowaniem cyfer na jaskrawą czerwień.
sirserafin - 2009-04-04, 15:50

Wydaje się, że nie taki głupi pomysł z tym malowaniem... Czym konkretnie zamierzasz to zrobić?
Cryingorc - 2009-04-04, 16:18

Zamierzam to zrobić za pomocą znajomego zajmującego się bitewniakami.
mystic - 2009-04-04, 16:34

Farbki akrylowe są do malowania figurek plastikowych do kostek pewnie tez sie nadadzą
Sethariel - 2009-04-19, 23:46

Jak Q-Workshop poinformowało mnie w mailu, odnośnie kości astralnych, wykonali właśnie 100 zestawów dla RedBrick. Dostali pozwolenie na kolejne 100 zestawów dla siebie. Niestety nie są w stanie stwierdzić kiedy to nastąpi. Będą dostępne do zamówienia za miesiąc, za dwa miesiące..?
sirserafin - 2009-04-29, 20:50

Dzisiaj oficjalnie ogłaszam, że wszystkie moje kostki poszły się j***. Razem z sakiewką. Jedyne co zostało po nich to zdjęcia na forum. ;-(
Habib - 2009-04-29, 20:57

Gdzie żeś je posiał?
Współczuje zwłaszcza, że pamiętam ile czasu na ich wybór poświęciłeś, nie mówię już o kasie.

Chavez - 2009-04-30, 10:14

Zgubiles? Czy ktos podprowadzil?
sirserafin - 2009-04-30, 13:37

Po prostu gdzieś "zniknęły" i nikt nie wie gdzie. Jedyna nadzieja, że jak pójdę za miesiąc w to samo miejsce to ktoś, kto być może je znalazł, odda...
Sethariel - 2009-04-30, 21:06

Mówiłem, że kości są naprawdę earthdawnowe. Tym razem, by dostroić się na wyższy poziom musisz wykonać czyn (hehe... prawie jak Łuk Nioku) ;-)

Zostawić w Polsce gdzieś kości, a później je odzyskać... dość heroiczne.

No nic, mam nadzieję, że Ci się uda :-)

Ja pamiętam za to jeden ze swoich czynów, po których dostoiłem się na wyższy poziom. Spaliłem jedną nadprogramową kość z zestawu (k20 miałem dwie)... ale to były jeszcze stare, zielone kości, moje pierwsze w sumie. Ciekawe jakie te nowe edkowe kości mają następne poziomy dostrojenia :-> Na razie starczyły sesje i służenie jako rekwizyt na prelekcji w Poznaniu :mrgreen:

Kristof - 2009-06-15, 01:18

Heh, po moim avatarze widać chyba co myślę o tych kostkach :)
Przy odrobinie szczęścia (i pieniędzy) będę szczęśliwym posiadaczem zestawów czarno-żółtego i czerwono-czarnego. Są piękne. Mam już w kolekcji sporo kości od Q-Workshop i chyba mogę nazwać się zbieraczem tychże. Takie side hobby.

sir_lancelot - 2009-06-17, 12:31

Padłem!!!

Za moich czasów takich kości nie było! Znaczy za czasów kiedy miałem z kim pograć na żywo. Chyba się skuszę na któres z tych:

http://www.allegro.pl/sea...78455&country=1

A konkretnie chyba na te:

http://www.allegro.pl/ite..._earthdawn.html

Kot - 2009-06-17, 12:39

"It's only a model..."
Cryingorc - 2009-06-17, 13:50

sir lancelot, przecież Ty nie żyjesz! ;)
Ja co do kości jestem troszkę zawiedziony. Mogą być od biedy (no i ten herb Throalu), ale są niezbyt czytelne. IMHO krągłe obramowania cyfer powinny byc usunięte.
Nie będę też miał ich pomalowanych, bo gość od bitewniaków stąd uciekł do Polski.

mystic - 2009-06-17, 13:55

Będziesz w Polsce to podeślij, to ci maznę jak chcesz, nawet farbek mam jeszcze opór, choć dawno nie malowałem, ale myślę że się jeszcze nadadzą.
Cryingorc - 2009-06-17, 14:22

Hmm pomyślimy :) Dzięki za propozycję.
Nie wiedziałem, że bawiłeś się też w bitewniaki.

mystic - 2009-06-17, 15:53

Oj zawzięcie swego czasu, ja generalnie lubie gry strategiczne i bitewne. W planszowe strategie też pogrywałem i do dzisiaj bym grał, jakbym miał z kim. Niestety dwóch zapaleńców wyjechało mi z Cz-wy :)
Dziewic - 2009-06-17, 17:28

Weź se Habiba i sirserafina :-P
Habib - 2009-06-17, 17:46

Z kumplem kiedyś graliśmy w Grunwald, fajnie było, ale też mieliśmy więcej czasu. Jedna partia to cały dzień nam praktycznie schodził, do tego piwko... właściwie to granie było pretekstem, ale i tak było fajnie. :-P
A teraz na cokolwiek się umówić to brak czasu praktycznie u każdego. Co nie zmienia faktu, że kiedyś można spróbować. ;-)

mystic - 2009-06-17, 20:49

Chyba na piwo se moge ich wziąć co najwyżej :-) U mnie też co u Habiba, czasu brak.
avantio - 2009-08-18, 12:02

a ja tak troche odbiegne od tematu ale nie do konca.

Kupilem ostatnio kostki metalowe:
http://www.rebel.pl/produ...6-mm-Stal-.html

srebrne (stalowe) i miedziane.

I jestem baaaardzo zadowolony. Sprawdzaja sie znakomicie, sa ciezkie i zimne (w sam raz dla MG). Na poczatku spodziewalem sie ze kolor jest tylko naniesiony na wierzch ale okazuje sie ze calosc jest wykonana z jednego kawalka stopu barwionego na odpowiedni kolor. Turlaja sie rewelacyjnie, a na twardej, drewnianej powierzchni wydaja odpowiednio glosny dzwiek zwiastujacy zazwyczaj klopoty dla graczy :)
Cyferki sa bardzo wyrazne i dobrze wytloczone, krawedzie gladkie, wszystko cacy :mrgreen:

Planuje zakupic jeszcze jeden lub dwa zestawy.

PS k20 wazy mniejwiecej tyle co 4 komplety plastikowych kosci!

Habib - 2010-02-12, 17:55

Będą może produkowane kostki do EDka, tudzież sprzedawane, pod 3ed?
W sensie bez k4 i k20, za to z dodatkową k12 i jakąś inną.
Bo tak właściwie ma te dwa zestawy do EDka ale w tym momencie to cztery kostki właściwie wylatują.

sirserafin - 2010-08-06, 04:33

Filmik promocyjny opublikowany 2. sierpnia 2010 przez Q-workshop. Polecam.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group