Forum EARTHDAWN.PL
Forum fanów gry Earthdawn

Offtopic - Rytuał powitania

Przemo - 2008-05-05, 22:50
Temat postu: Rytuał powitania
Jako, że właśnie założyłem sobie konto, a innego tematu do przedstawiania się nie znalazłem: witam wszystkich.
Cryingorc - 2008-05-06, 15:26

Witam serdecznie na forum!
Jeśli można spytać, kolega prowadzi czy gra? Jeśli tak to na jakiej edycji i czy z dużym stażem?

Przemo - 2008-05-07, 11:05

Prowadzę ED od ok. 2001, inne systemy od około 1997 (ale obecnie tylko ED i mój system autorski). Ten czas może dawać mylny wgląd bo od paru lat gram coraz bardziej sporadycznie (brak czasu, praca itp.) a i wcześniej różnie bywało. Prowadzę pierwszą edycję wydaną przez MAG'a z paroma poprawkami (czyt. uproszczeniami mechaniki). Najdłuższa kampania jaką zrobiłem obejmowała ok. 15-20 sesji po 8-12 godzin rozwleczone na około rok / dwa lata. Graczy miałem najwyżej na 5-6 kręgu. Przez ostatni rok nie prowadziłem i nie grałem prawie wcale. Jako, że w połowie tego m-ca zaczynam nową kampanię z nowymi graczami (od 1-go kręgu, bo towarzystwo średnio jest obeznane) zrobiłem małe rozeznanie na temat tego co dzieje się z grą, no i trafiłem tutaj. Fajnie, że ED żyje swoim życiem Polsce!
Muscat - 2008-12-30, 18:09

Wygląda na to, że tu można się przywitać i przedstawić.
Witam więc! Od dziesięciu lat propaguję fantastykę i RPG wśród młodzieży, z łaski Losu jestem MG (głównie ED), od 2003 do 2007 - konwentorobem (urodziłam Goblikon, Racibórz, nadal współpracuję), rysuję i piszę fantastykę.

Cryingorc - 2009-01-03, 00:59

No prosze. Witamy zatem serdecznie na forum :]
Sethariel - 2009-01-03, 01:15
Temat postu: Rytuał powitania
Witam serdecznie wszystkich nowych użytkowników.

Jestem Sethariel i w ramach rytuału powitania zaprezentuję wam swój krótki wiersz.

***

myślałem tylko szmer szarej rzeczywistości
lecz ty mnie odnalazłaś zbłąkanego przyjęłaś
i choć nadal widzę tylko pożółkłe
obłoki purpurowej światłości
i choć nadal słyszę tylko głuchy
mrok odbijający się od ścian świątyni
i choć nadal mówię tylko mym milczeniem
zdania składam cichym błyskiem
to nic nie jest kiedyś wszystko przemija
wszystko i ja wszystko i nic

Nixos - 2009-01-03, 01:49

o.O

Seth, co za talent się w Tobie budzi :> ?

Ja też się moge przywitac, chociaz pewnie czesc mnie zna. Gram w ED od 2002 roku, prowadze od 2003. Od poczatku zwiazny z serwisem Moorhold.net, tam tez dzisiaj prowadze podstrone o ED, na ktora serdecznie zapraszam. Oczywiscie 1 edycja.

Piotrek - 2009-01-03, 16:55

Cześć,

macham do wszystkich moimi łapkami i witam serdecznie.
Jako, że nie mam talentów artystycznych nie będę prezentował wierszy, ani śpiewał piosenek :).

Powiem tylko, że pomagam Nixowi prowadzić Akademie Wiedzy i jestem współautorem herezji, które tam powstają. ED jest moim pierwszym i jedynym systemem, gram i prowadzę w jednej ekipie od 7 lat, choć z częstotliowścią u nas kiepsko :-/ .

Sethariel - 2009-01-03, 18:27

Witamy serdecznie :-)

Piotrek napisał/a:
Jako, że nie mam talentów artystycznych nie będę prezentował wierszy, ani śpiewał piosenek :).


Tylko nie miej do nikogo pretensji jeśli Cię kiedyś któryś z użytkowników oskarży o bycie naznaczonym przez horrora ;-)

Piotrek - 2009-01-03, 19:29

Wszystkimi sześcioma łapkami do was macham. :mrgreen:
Cryingorc - 2009-01-04, 09:14

Na stos go! ;]
Muscat - 2009-01-04, 12:22

Dajcie mu szansę, może potrafi ryć runy albo haftować? :mrgreen:
Piotrek - 2009-01-04, 22:18

Może być gotowanie? czasem gotuje. Np weźmiesz czarne kure.....
A Cryingorc-owi byłbym wdzięczny gdyby miast podjudzać tłumy, jakąś balladę dla Kota spisał :-P . I ja i tłuszcza bylibyśmy szczęśliwsi.

Veers - 2009-01-05, 19:54

Piotrek napisał/a:
Może być gotowanie? czasem gotuje. Np weźmiesz czarne kure.....


Artystycze gotowanie? Znaczy potrawy się ładnie układają w garnku podczas gotowania czy potem wyglądają ślicznie na talerzu?

Muscat - 2009-01-08, 10:12

Witamy inwazję herbatników :mrgreen: Cześć Krakers! :lol:
Dziewic - 2009-01-08, 10:26

Ja sobie wypraszam. Herbatniki są słodkie a Krakersy słone ! :-P
Krakers - 2009-01-08, 10:32

To w ramach rytuału: Krakers von Krakers z tych von Krakersów. W ED gracz o niedługim stażu, ale już bardzo lubiący świat. Ogółem MG od 8 lat prowadzący głównie Warhammera i Gasnące Słońca. :)

<wyszywa cudowny sztandar ze starożytnym krasnoludzkim okrzykiem bojowym> :D

Dziewic - 2009-01-08, 10:35

:mrgreen: witamy, witamy i ostrzegamy, że tutaj bardzo łatwo zostać maniakiem ED ;-)
Muscat - 2009-01-08, 12:16

Jeszcze jedna mania mu nie zaszkodzi :-P
Kot - 2009-01-08, 12:26

Krakers napisał/a:
Gasnące Słońca

Świadom, że RB obecnie wydaje ten system w podobnie kompilacyjnej formie, co Classica?

Krakers - 2009-01-10, 21:24

Ok, gram w ten system. Ba! Prowadzę go. Mam prawie wszystkie podręczniki jakie wyszły po polsku i wszystkie jakie wyszły po angielsku w PDFie. Ale nie mam pojęcia Kocie co napisałeś. Nigdy się nie zagłębiałem w niuanse wydawnicze.
Dziewic - 2009-01-10, 21:43

Chodzi o to, że aktualny wydawca Earthdawna, firma RedBrick, wydaje także własne podręczniki do Gasnących Słońc. Zajrzyj na ich stronę .
Blacklord - 2009-01-31, 22:54

To może i ja coś powiem o sobie. Mistrzuję od hmm daaaaaawna.
Najpierw był Aphalon (ktoś to pamięta?), potem Earthdawn i Zew Cthulhu.

pisuję różne takie tam ale chwalił się nie będę :P

Pozdrawiam ;]

Kot - 2009-01-31, 23:04

Blacklord napisał/a:
Najpierw był Aphalon (ktoś to pamięta?)

Radosne tabele trafień krytycznych. W dłoń - rzuć k5 na ilość odciętych palców... Owszem, pamiętam. Miałem okazję kupić trzykrotnie po cenach makulatury i nie skusiłem się...

Witamy serdecznie ponownie...

P.S. A pochwal się, pochwal...

mystic - 2009-01-31, 23:39

Aphalona nie pamiętam zbytnio poza nazwą, ale za to w Kruki Urojenia grałem :)
Chavez - 2009-02-01, 16:50

Blacklord napisał/a:
Najpierw był Aphalon (ktoś to pamięta?)

Ten szczecinski system? :P

Blacklord - 2009-02-02, 18:04

:>

Miał kilka ciekawych pomysłów ale najśmieszniejszy był rzut na pochodzenie (chyba za matkę i za ojca się rzucało) i wychodziło, że jesteś pół demonem ;] (zdaje się, rzut 100 na k100)

No i walka... tragiczna :)

I ten świat piraci mieszkający na końcu świata i płynący całe miesiące by zobaczyć statek kupiecki (tu mogę grę mylić :P).

Aphalon był pierwszy więc zawsze będę go miło wspominał :) btw. pierwsze x sesji kończyło się bitwą magowie na wojowników ;]

Bothari - 2009-03-12, 23:20

Witam serdecznie.

Aphalona pamiętam, Złego Cienia - Kruki Urojenia tez (od tego zaczynałem). Prowadzę i gram w Edka, w tej chwili na własnej Edycji (taki miks tego co mi odpowiada ze wszystkich trzech).

Cześć osób mnie zna z konów, cześć z listy dyskusyjnej, a cześć nie zna. Dokonaniami chwalić się nie będę, bo mi się nie chce ;P

Gerion - 2009-03-13, 00:49

CZesc Bothari :) jak ja Cię dawno nigdzie nie czytałem :D

A swoją droga jest na ed.pl Twoje opowiadanie:
http://www.earthdawn.pl/j...d=172&Itemid=61
Ostatnia bitwa Gunthara ...:)

pzdr
Gerion

Marceli - 2009-03-13, 13:25

Zmarli wracaja ? :D
Hej dobrze cie widzieć.

Muscat - 2009-03-14, 20:48

Bothari napisał/a:
Dokonaniami chwalić się nie będę, bo mi się nie chce ;P


Ja zrobię to za Ciebie: dzięki Bo ja jestem tutaj! Moją pierwszą sesję w ED (drugą w życiu sesję RPG) prowadził właśnie on :D Nigdy tego nie zapomnę. Jako gracz też jest świetny!

(Oprócz tego robi, podobno fajne, konwenty :mrgreen: )

Dziewic - 2009-03-15, 14:38

Bothari - ja bym z chęcią od razu na dzień dobry Cię zatrudnił do czegoś :-D może chcesz pomóc przy tworzeniu EDkopedii? Albo przy tłumaczeniach? :-P
Sethariel - 2009-03-15, 15:04

Hehe, ja też :lol:

Pamiętam twoje teksty z Listy Dyskusyjnej.

Na dzisiaj, chyba jednak EDkopedia najbardziej potrzebuje wsparcia. Tłumaczenia stanęły raczej nie przez niedobór tłumaczy, a brak czasu i inne projekty.

Tak w ogóle to się już witałem w Shoutboxie, ale powtórzę :]

Witamy znowu na ed.pl :mrgreen:

Kot - 2009-03-15, 15:04

Dziewic napisał/a:
Bothari - ja bym z chęcią od razu na dzień dobry Cię zatrudnił do czegoś

A ja nie będę tak bezczelny, tylko zwyczajnie przywitam.

Vir-Ven - 2009-03-19, 18:08

No to też wypadałoby się przedstawić. Z RPG mam styczność ponad 10 lat. Grę zaczynałem od opowiadań czyli baśniowania bez kostek i podręczników razem ze starszym kumplem. Pierwszym poważnym systemem w który zagrałem to znany wszystkim Cyberpunk 2020. A później wiecie jak to jest... :) Kolejne systemy... Cóż w tej chwili skłonny byłbym powiedzieć że jest mało znanych mi systemów w które nie grałem lub których nie prowadziłem. Mistrzowanie rozpoczełem od znanego Świata Mroku a dokładnie od 2 edycji Wampira Maskarady. (W gruncie rzeczy mój pierwszy podręcznik zakupiony za zaskórniaki od kolegi i pamiętam cene jak dziś 40zł). Szczerze mówiąc to jeżeli chodzi o Mistrzowanie jest to mój pierwszy system Fantasy. Specjalnie nie napisałem Heroic Fantasy ponieważ ED prowadzę w wersji Wfrp czyli Dark.
Jeżeli chodzi o czasy obecne to w moim małym mieście jakim jest Maków Mazowiecki leżący ok. 100Km na północ od stolicy i liczącym ok. 13 tyś mieszkańców jest bardzo ciężko spotkać graczy nie mówiąc już o MG których można policzyć na palcach jednej ręki. Osobiście mam takie szczęście prowadzić drużynę 2-u osobową własnie w ED.
Jak każdy (lub jestem dziwadłem) wolałbym osobiście pograć... No cóż narazie nie jest mi to dane. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

mystic - 2009-03-19, 19:17

Witamy witamy i zapraszamy do czynnego udziału w dyskusjach.
Kot - 2009-03-19, 20:33

Nareszcie ktoś młody. Już prawie zgrzybiałem wśród tych wszystkich nieśmiertelnych elfów, smokowców, krasnoludzkich tetryków na eliksirach długowieczności i całej reszcie...

A tak na poważnie, to witam serdecznie. Proszę się rozgościć i nie bać, użytkownicy nie gryzą.

Sethariel - 2009-03-19, 20:54

Witamy serdecznie :mrgreen:

Rytuał powitania zakończony dużym, a może nawet ogromnym sukcesem ;-)

Zaczynałem podobnie jak Ty Vir-Ven, też bez kostek i podręczników... Za to pierwszym systemem, muszę się pochwalić, był Earthdawn, któremu wierny jestem do dzisiaj. W międzyczasie oczywiście przewinęło się też wiele innych systemów.

Zainteresowało mnie twoje stwierdzenie odnośnie prowadzenia ED w wersji WFRP, znaczy się przerobiłeś mechanikę ED na Warhammerową? Czy po prostu chodzi o styl rozgrywki?

Możnaby ożywić temat: http://earthdawn.pl/phpBB/viewtopic.php?t=408

Vir-Ven - 2009-03-20, 01:45

Oczywiście chodziło mi o klimat. Możecie pokierować mnie do działu w którym mogę ogłosić nabór graczy do testowania przygody? Może również do dłuższej rozgrywki ale jeszcze się nad tym zastanawiam. Oczywiście chodzi mi o PBF.
Piotrek - 2009-03-20, 19:34

No, ale impet na wejściu:).
Gashlug - 2009-03-24, 00:04

Witam wszystkich!

Prowadzę ED od kilku lat (8 czy 9), ale niestety z powodu problemów zebrania całej drużyny (wyjazdy za chlebem, rodziny, dzieci etc), sesje odbywają sie bardzo rzadko, bywają nawet roczne przerwy, stąd też staż jednak niewielki. Mimo wszystkich trudności jednak staram się trzymać tego systemu :)

Pozdrawiam

Dziewic - 2009-03-25, 12:02

Witaj!

Będziesz się czuł jak u siebie, tu też się znajdą ludzie, którym chleb i rodzina obcięły RPGowe skrzydła ;-)

Cryingorc - 2009-03-25, 13:26

Zaraz tam obcięły skrzydła. Za dwa tygodnie zjeżdżam do kraju i pykam w ED.
Cześć Wam! Czujcie się jak w Throalu.

Dziewic - 2009-03-25, 15:07

Jak w Throalu? Tzn. że mamy wąchać smród ścieków połączony z zapachem pieczonego chleba? :-P
sirserafin - 2009-03-25, 16:08

Cryingorc napisał/a:
Zaraz tam obcięły skrzydła. Za dwa tygodnie zjeżdżam do kraju i pykam w ED.


Odległość to nie przeszkoda. Jak byłem na wyspach brałem udział w sesjach przez Skype'a. Jak ma się kamerkę to można nawet swoimi kostkami rzucać zamiast kazać robić to MG :-) Spróbuj tak.

Cryingorc - 2009-03-26, 12:59

Dziewic, nie siej nam tutaj, poczciwym Barsawianom, antythroalskiej propagandy, co? Ze sie tak hipokrytycznie wypowiem :D
Bothari - 2009-03-27, 11:35

Co do wsparcia etc. To pogadamy na Pyrkonie i po nim, teraz lecę na samochodzik.
Entreen - 2009-03-31, 17:58

To może ja też się przywitam? :D Przyciągnęliście mnie tutaj na Pyrkonie... :P

Muszę się przyznać, że gram rzadko, nie mistrzuję, ale ED był drugim systemem, jaki mi poprowadzono (przez Veersa, jeśli się nie mylę... A może Muscat...? ^^") i zdecydowanie ulubionym ;)

Kot - 2009-03-31, 18:30

Witamy serdecznie. Wygląda na to, że blok ED spełnił swoją rolę.
Sethariel - 2009-03-31, 18:59

Witamy, witamy.

To, że ktoś gra czy prowadzi rzadko nie ma znaczenia. Erpegowcem jest się dopóki samemu nie stwierdzi się, że się nim nie jest... To samo z Earthdawnowcami :mrgreen:

Zapraszam do pisania postów i zakładania nowych tematów.

Entreen - 2009-03-31, 23:15

Bardziej niż blok ED swoją rolę spełniło to, że z częścią z forumowców spędziłam połowę konwentu :PP

Obiecuję grzecznie czytać i pisać, jak coś mądrego mi do głowy przyjdzie xP

Muscat - 2009-04-01, 08:59

Proponuję udostępnić Entreen część forum poświęconą Goblikonowi, jako że należy ona do organizatorów tego konwentu. Jeśli oczywiście sama tego chce.
Entreen - 2009-04-01, 15:23

(to ja mogę chcieć ;) )
Piotrek - 2009-04-01, 15:25

Jej mafia Raciborska opanowuje ed.pl :-D
miło cię widzieć

Wojtek - 2009-04-06, 11:11

To ja, za radą Geriona, też się tutaj dopiszę - po długiej nieobecności pojawia się znowu stary grzyb forumowy i weteran legendarnej (a co! :D) listy dyskusyjnej edpl :)

Pozdrawiam wszystkich, miło widzieć, że światek ED wciąż tak sympatycznie się kręci :)

Cryingorc - 2009-04-06, 12:21

Cześć Wam!
mystic - 2009-04-06, 19:51

No część Wojtek, gdzieżeś ty bywał :)
Wojtek - 2009-04-07, 07:57

A... tu i tam, ale teraz chyba więcej będę tu :-) Już mnie taki jeden molestował o coś :shock:
Dziewic - 2009-04-07, 22:38

W sumie też myślałem o tym, żeby Cię zmolestować o jakieś tłumaczenie :-P
mystic - 2009-04-07, 23:27

Same zboczeńce normalnie
Cryingorc - 2009-04-08, 00:31

Dziewic najwięcej wszystkich molestuje. Co za czelność i hipokryzja nosić taką ksywkę. :P
Coenus - 2009-05-08, 15:29

Witam
Zwą mnie Coen, gram w RPGi od '98 ...jestem MG od 11,5 roku ... głownie ED.
Ale w miedzyczasie tez sporo Swiata Mroku, Wiedzmina a za dawnych czasów tez i Młotka.
Czas pomiedzy sesjami staram się zapchać nałogowo młucąc MMO...od GuildWarsa przez rozne darmowe cuda jak SotNW czy RUNES of Magic na LOTR Online skoczywszy.
Pracuje i jestem od kilku lat szczesliwie ochajtany "o ile mozna tak powiedziec".
Grywam tez w Magica, Lotra FB, oraz wszelkiej masci "dobre" gry komputerowe z elementami rpg... z zawodu informatyk wiec wogle duzo gram ...

Prowadzę obecnie w oparciu o 2ed.
Nasilniejsza własna postać Obsydianin Wojownik VII kręgu ...Ge-ralt Czarna Smierc
Statystycznie wiekszosc postaci moich graczy dawała rade dotrzec do 6-7 kregu ...
Przez lata rozwijałem się z grą, zmieniajac styl jak i zapatrywanie na to jak "powinno się" odgrywac itd... chetnie wymienie sie doświadczeniami i wespe radą .

Witam i pozdrawiam. "Pokój na Wężowej"

Chavez - 2009-05-08, 15:53

Sie rozpisal ;) Powitac ;]
Sethariel - 2009-05-08, 16:09

Rytuał powitania uznany (choć może byś jeszcze jakąś piosenkę zaśpiewał ;-) )

W każdym bądź razie serdecznie witam i zapraszam do pisania postów.

Niech Mynbruje będzie z Tobą :-)

Habib - 2009-05-08, 16:23

Również witam. ;-)

Ze swojej strony dodam, że najsilniejszą postacią u moich graczy był wietrzniak Iluzjonista VI i Powietrzny Żeglarz IV Kręgu.

qlfi - 2009-05-08, 22:39

Witam serdecznie.

W świcie ED jestem od niedawna tzn. od ponad roku grałem z MG który posiadał doświadcznie ponad 10 lat ale głównie przy prowadzeniu gry od niedawana zamarzyło mu się zagrać, a ja postanowiłem spróbować swoich sił przy prowadzeniu. Przypadkiem trafiłem na to forum i stwierdziłem że może być dobrym miejscem do rozwiązywania niektórych moich dylematów przy prowadzeniu gry. Poza ED głównie czas spędzam na studiowaniu budownictwa i spotkaniach z przyjaciółmi.

lord.owca - 2009-05-09, 00:11

Witamy w naszych skromnych progach :mrgreen:
Cryingorc - 2009-05-09, 09:58

Ja również witam nowych kolegów forumowiczów, a starych wyjadaczy informuję, że wróciłem na płaszczyznę fizyczną i częściej powinienem, dajcie Pasje, witac na forum.
Dziewic - 2009-05-09, 11:48

Cześć Clifi :-)

Cześć Cryin, stęskniłem się ;-) :-P

Sethariel - 2009-05-09, 15:42

Witam wszystkich :-)

Cryingorc, czyżbyś kupił lapka?

Cryingorc - 2009-05-09, 21:10

Tak jest. Kupilem uzywanego od kumpla, bo wyglada na to, ze stary bedzie w naprawie do ery Shadowruna.
Dziewic - 2009-05-11, 16:09

:mrgreen:
Aldrin - 2009-05-25, 13:54

Witam serdecznie

Gram i prowadzę różne systemy już ponad 10 lat. W ED jestem graczem trochę krócej. Zaglądam tutaj już od jakiegoś czasu, a jako dociekliwy gracz postanowiłem się uaktywnić. Chcę rozwiać różne wątpliwości jakie mnie nurtują. Zamiast zamęczać MG, może dowiem się nieco na forum. Mój MG też krąży gdzieś po tym forum, mam nadzieję, że nie będzie miał mi tego za złe :-/

Pozdrawiam
Aldrin

Kot - 2009-05-25, 17:44

Witamy. Jak widzę, z grubej rury zacząłeś... Ale to bardzo dobrze.
Sethariel - 2009-05-25, 20:01

Nie powinien mieć Ci za złe... Większość MG lubi, gdy gracze interesują się systemem, czytają materiały źródłowe (oprócz tych tylko dla MG).

A tak poza tym witamy, witamy ;-)

Piotrek - 2009-05-25, 21:07

Hej ho :-)
Cryingorc - 2009-06-02, 02:48

Cześć! Czuj się jak na therańskiej bacie. Załoga bawi się u nas przednio w rytm bębnów. Nie wychylaj się, wiosłuj, a może pociągniesz jeszcze rok.
Kot - 2009-06-02, 18:44

Cryingorc napisał/a:
Czuj się jak na therańskiej bacie.

Znaczy: Bacznie się rozglądaj, w chmurach czają się drakkary.

Kristof - 2009-06-15, 00:46

Witam.
O istnieniu forum wiedziałem już dawno, ale miałem długą przerwę w fascynacji ED. Powoli do mnie wraca, stąd też chęć przyłączenia się do tutejszej grupy.
No i brakuje mi strasznie grania, w związku z tym liczę że może uda się zainicjować jakiegoś Play by Forum.
Pozdrawiam.

Cryingorc - 2009-06-15, 09:37

Cześć kristof, a gdzie w Anglii mieszkasz?
Muscat - 2009-06-15, 11:19

O! Cześć, jednak dałeś się namówić :-)
Dziewic - 2009-06-15, 14:07

Widzisz Cryin, masz gracza na wyspach :-P
Mogę Ci też dać namiary na mojego qmpla z Londynu :-P

Kristof - 2009-06-15, 14:26

Rochester w hrabstwie Kent, studiuję w Canterbury. Z tego co się orientuję, to kawałek od ciebie.
A tak przy okazji - masz tam u siebie jakąś ekipę grającą? Bo tutaj straszna bida.

Piotrek - 2009-06-15, 17:24

Miło powitać :-) .
Cryingorc - 2009-06-15, 18:41

Jest paru gości, którzy mieli stycznośc z ED, ale ciągłe imorezy przeszkadzają im w znalkezieniu czasu na grę.
Perim - 2009-07-25, 08:21

Bądźcie pozdrowieni

Przyznam się, że zacząłem tworzyć rytuał powitania pod nieco bardziej fabularnym kątem, lecz skrzydlata Wena, kapryśna dzisiaj nad wyraz. Prozą witam więc Waćpanny i Waćpanów szanownych.
Część osób kojarzy mnie prawdopodobnie z listy dyskusyjnej, część z konwentów czy publikacji a reszta, hm.. Wkrótce pozna :mrgreen:

Z ED zetknąłem się w 1998. Na trakty Barsawii wkroczyliśmy z drużyną właściwie prosto z Orchii (rzuć k100 na opuszczanie dotychczasowego uniwersum..) i pozostaliśmy już na dobre. W miarę poznawania systemu i oglądania kolejnych wschodów słońca niejako „od tyłu”, kipiąca w nas energia owocowała tym, co szumnie nazywa się działalnością fanowską :-P
[ciach!]
Nie przedłużam rytuału ponad konieczność – W końcu, ileż trójkątów można wpisać w okręgi w przeciągu połowy miarki świecy?

Witam więc znajomych, jak i Dawców jeszcze mi nieznanych i kłaniam się nisko zgromadzonym.

Piotrek - 2009-07-25, 09:44

O trubadur :).
Witaj, zajdź do nas,
zasiądź i opowiadaj co tam w świecie słychać,
o bohaterach wielkich,
skarbach wszelakich,
horrorach okrutnych,
i Theranach du...

Kot - 2009-07-25, 12:20

Piotrek napisał/a:
i Theranach du...

...mnych...

Witam, szczególnie ze względu na Orchiańskie pochodzenie. Precz z Katanem!

mystic - 2009-07-25, 15:15

A ja po swojemu: No cześć ;-)
Perim - 2009-07-25, 18:51

Piotrek napisał/a:
O trubadur :).


Mag usmiechnal sie na te słowa.

Rytuał karmiczny nic Waćpanowi nie podpowiedział?

Bibi - 2009-07-26, 10:21

Witajcie olbrzymowie tego swiata.

Bibi Słoneczko
wietrzniak

Kot - 2009-07-26, 11:27

Rany, wietrzniaki w tym roku obrodziły... :)

Witamy, witamy...

Cryingorc - 2009-07-26, 13:35

Cześć Wam!
Dziewic - 2009-07-26, 16:25

Witojcie :-P
Kto zna dobrze angielski i ma nieco wolnego czasu? :-P :mrgreen:

Kot - 2009-07-26, 16:26

Dziewic napisał/a:
Kto zna dobrze angielski i ma nieco wolnego czasu?

Też bym chciał wiedzieć. Chętnie kupię trochę tego drugiego...

Dziewic - 2009-07-26, 16:32

...ja też... przyjechałem na wieś odpocząć od miasta, posiedzieć nad RPGami i filozofią, a jak na razie mam tylko "...od miasta..."
Chavez - 2009-07-26, 19:15

Dziewic napisał/a:
Kto zna dobrze angielski i ma nieco wolnego czasu? :-P :mrgreen:

A ile placisz? :P

Perim, powitac.

Dziewic - 2009-07-27, 19:40

Chavez napisał/a:
A ile placisz? :P


Masz Legendy (pdf/drukowane)? To już zapłaciłem - teraz pora odpracować :-P :-P :-P

avantio - 2009-08-07, 11:14

Witajcie!
Niech pasje będą wam łaskawe!

Dziewic - 2009-08-07, 11:22

Witaj, witaj. A Pasje niech łaskawie pozwolą Ci przebrnąć przez setki tematów na forum ;-)
Habib - 2009-08-07, 11:34

Siemanderro.
Dobrze, kolejny earthdawnista.
;]

Sethariel - 2009-08-07, 11:42

Witamy!

Dziewic napisał/a:
A Pasje niech łaskawie pozwolą Ci przebrnąć przez setki tematów na forum ;-)

Niech Dis się nad Tobą ulituje Avantio...

Dazzir - 2009-08-24, 18:22

Witam wszystkich. Tak jak wiele osób, które wpisywały się tu wcześniej grywam w RPG od kilkunastu lat. Z ED mam do czynienia od dwunastu lub trzynastu. Co ciekawe w swoim życiu zagrałem może z pięć sesji Earthdawna - jakoś nikt inny nie chciał specjalnie tego systemu prowadzić.
Od kiedy kupiłem podręcznik (2 edycja, wersja angielska z FASA) jakoś nie miałem okazji zmieniać edycji. Zbyt dużo rzeczy zmyśliłem na potrzeby tej właśnie wersji. Zresztą oficjalnej linii zdarzeń tworzonej przez FASA, Living Room Games i RedBrick też specjalnie się nie trzymam.
Ale ciągle prowadzę. Lubię to robić i to się liczy.

(Moja jedyna warta wspomnienia postać to Obsydianin Onyx - wojownik.)

Dziewic - 2009-08-24, 20:08

Nie przejmuj się, ja w ED grałem tylko raz - a tak, cały czas prowadzę.

I witaj :-)

Sethariel - 2009-08-25, 01:00

Witamy!

Mam nadzieję, że nasze skromne forum przypadnie Ci do gustu ;-)

Cryingorc - 2009-08-25, 01:30

Witaj w domu! Tutaj same dobre Dawce Imion.
Piotrek - 2009-08-25, 06:47

Cześć. :) Jakoś dzisiaj brak mi weny :), więc na tym zakończe.
Habib - 2009-08-26, 00:50

Ja również witam, z niewielkim opóźnieniem. ;]
Fanie, że ktoś rozruszał to forum po okresie stagnacji.

Kyril - 2009-08-29, 13:37

Witam się niedługo po wpuszczeniu na forum :)

Z RPGami mam styczność od ca. 6-7 lat, w ED grywałem w przeszłości, obecnie zacząłem prowadzić (wg Classica). Poza ED grzeszyłem w 7th Sea i Świat Mroku.

Tutaj szukam inspiracji i miejsca gdzie można się przydać ;)

Dziewic - 2009-08-29, 13:45

Przydać? Mamy bardzo rozbudowany dział tłumaczeń, rąk do roboty nigdy za mało :-P
Poza tym potrzebuję autorów haseł do EDkopedii, a na ed.pl, Akademię Wiedzy i Poltergeja potrzeba autorów tekstów i/lub grafików. Nadal chętny? :-D

A tak w ogóle to witaj ;-)

Piotrek - 2009-08-29, 15:01

Cześć, miło powitać kolejną osobę.

Dziewic no i poco go straszysz, sam nic nie napisałeś od pół roku :-P .

Habib - 2009-08-29, 16:03

No właśnie Dziewic, napisałbyś coś.
Również witam ;]

Gerion - 2009-08-29, 19:28

Poltergej mnie rozbroił :D ale toprzez ilość wypitego alkoholu :D
Dziewic - 2009-08-29, 20:17

;-)
mystic - 2009-08-29, 23:25

Witaj na forum Kyril, Dziewicem się nie przejmuj bo weny starczyło mu jedynie na Legendy :), a co do poprzedniej wypowiedzi, to albo masz coś do powiedzenia i napisz Dziewic albo nie śmieć forum buźkami jeśli łaska.
Kot - 2009-08-29, 23:31

Witam. Dobrze się stało, że trochę świeżej krwi się pojawiło. Może tą bandę żywotrupów rozruszać się jeszcze da.
Kyril - 2009-08-30, 00:45

Dziękuję za miłe powitanie, tłumaczem poniekąd trochę jestem (głównie z zamiłowania i z angielskiego ;) ), ale nie powinno mnie się puszczać do pisania niczego związanego z zasadami i światem, ponieważ moje pomysły zwykle wzbudzają sprzeciw ortodoksów - "nie jestem pewien jak jest w zasadach ale moim zdaniem powinno być tak".
Anyway, dopóki nie będę musiał niczego rysować ani nie będę drobiazgowow rozliczany z kanonu, jestem chętny :)

Sethariel - 2009-08-30, 10:14

Witam wszystkich!

Kyrila, Gustava (który napisał swojego pierwszego posta na forum)...

Zapraszam do pisania, tłumaczenia, prowadzenia, czy jakiejkolwiek innej formy aktywności związanej z naszym ukochanym systemem.

Earthdawn Forever Baby! :mrgreen:

Mhrok - 2009-09-01, 17:43

Witam wszystkich!
Jestem początkującym Mistrzem Gry (niedawno przeczytałem podręcznik :-D ) i jest to dla mnie nowy system, nigdy wcześniej się z nim nie zetknąłem. Ogólnie w rpg bawię się od kilku lat. System bardzo mi się podoba, ma ciekawy świat, a mechanika na początku wydaje mi się trochę skomplikowana. Jako początkujący MG będę was prosił o rady i zasypywał pytaniami :mrgreen: . Mam nadzieję, że starczy wam cierpliwości i chęci, aby na nie odpowiadać.




Pozdrawiam wszystkich.

PS. Przygotowuję się do pierwszej mojej sesji, trzymać kciuki :).

Dziewic - 2009-09-01, 17:45

Witaj, obyś zakochał się w ED jak my wszyscy :mrgreen:
mystic - 2009-09-01, 17:46

No super witamy, witamy i kciuki trzymamy...
Dazzir - 2009-09-01, 17:50

To ja też przywitam, choć sam jestem właściwie nowy na forum. Witamy.
Habib - 2009-09-01, 17:59

Mhrok napisał/a:
jest to dla mnie nowy system,

Świeża krew.
Mogę się zapytać, jak trafiłeś na EDka? Przez kogoś czy przypadkiem? I od razu drugie pytanie, w którą edycję gracie?

BTW. Witam. ;-)

Mhrok - 2009-09-01, 18:15

Brat miał kiedyś ten system, ale zbytnio w niego nie graliśmy, potem został on sprzedany. Przez ten długi czas graliśmy w inne systemy, aż w końcu chciałem i ja zacząć prowadzić. Ale nie miałem własnego systemu, a nie chciałem się zagłębiać w tamte. I oto nagle przypomniałem sobie że instnieje coś takiego jak ED :mrgreen: . Bez namysłu kupiłem system i okazał się znakomitym wyborem.

Co do edycji to o ile się nie mylę jest to druga. W każdym razie jest taki kozacki ork na grzmotorożcu na okładce :mrgreen: . Wydane w języku polskim.

A i jeszcze jedno. Czytając wasze posty uświadomiłem sobie jak mało wiedzy dostarcza podręcznik źródłowy. Moglibyście doradzić jakie podręczniki warto kupić, aby się dowiedzieć więcej o świecie. Albo może macie jakieś artykuły, które warto przeczytać?


Pozdrawiam

Sethariel - 2009-09-01, 18:45

Mhrok napisał/a:
A i jeszcze jedno. Czytając wasze posty uświadomiłem sobie jak mało wiedzy dostarcza podręcznik źródłowy. Moglibyście doradzić jakie podręczniki warto kupić, aby się dowiedzieć więcej o świecie. Albo może macie jakieś artykuły, które warto przeczytać


Polecam na początek ten temat na forum:
http://www.earthdawn.pl/phpBB/viewtopic.php?t=442

A co do artykułów, zarówno na głównej stronie EARTHDAWN.PL, jak i w Kaerze Earthdawn na Poltergeist, czy też w Akademii Wiedzy na Moorhold.net znajdziesz ciekawe artykuły. A odnośnie samego świata polecam angielski Earthdawn Journal.

Dziewic - 2009-09-01, 18:59

Ja tam bym na twoim miejscu kupował śmiało wszystko do ED, póki jest :-D Warto!

Na początek poleciłbym (z polskich) chyba Barsawię i Wężową Rzekę.

sirserafin - 2009-09-01, 19:15

Żeby nieco wiedzieć o tym jak odgrywać adeptów - Ścieżki Adeptów, jako pewien wzór, ale niekoniecznie szablon.

Oba tomów Mieszkańców Barsawii również wydają się niezbędne... a przynajmniej o własnej rasie warto by poczytać.

A jak już przez to wszystko przebrniesz to zapraszamy ciebie i drużynę do udziału w konkursie edkowym, na którymś z konwentów, na który się wybierzemy ;-)

A jeśli angielski dla was to nie problem to kupujcie od razu 3ed, bo niemal wszystko co wyszło do tej pory znajdziecie w 4 podręcznikach, dużo was to nie będzie kosztować a o wielu problemach czy niedociągnięciach systemu z poprzednich edycji nigdy się nie dowiecie.

Kot - 2009-09-01, 19:35

Chciałbym się również przywitać i zauważyć, że posiadasz polskie wydanie pierwszej edycji Earthdawna.
Piotrek - 2009-09-01, 20:22

Eeeeeeee tam nie słuchaj ich, najpierw pograj pobaw się, zadawaj dużo pytań i jak już się wkręcisz to pomyśl o dalszych podręcznikach. Ludzie nie trzeba przeczytać 2000 stron żeby zacząć prowadzić ED. :-P


A tak w ogóle to witam :-D

Denadareth - 2009-09-13, 10:22

Rytuał Powitania dla Was.
W końcu postanowiłem się zarejestrować na forum, naprawdę nie wiem czemu tak zwlekałem. Gerion może mnie kojarzyć jako Mestopha z forum Moorholda - dręczyłem go tam pytaniami w stylu: "Kim jest Aardala?" oraz "Co się stało z Nikarem Carincim".

Witam wszystkich jeszcze raz :)
Denadareth

Kot - 2009-09-13, 10:36

Witamy. I od razu zaznaczam, że takie pytania będą jak najbardziej mile widziane. Chociaż może być tak, że dostaniesz odpowiedzi o rozmiarach odstraszających...

P.S. Myślę, że dobrze by było, gdyby nowi użytkownicy deklarowali, czy są graczami, czy też MG - w końcu forum dla MG jest równie ciekawe co ogólne.

Denadareth - 2009-09-13, 10:52

Wybaczcie proszę, jestem Mistrzem Gry, prowadzę EarthDawn pierwszą edycję od jakiś ośmiu lat - wiem, że to nie tak wiele, zważywszy na staż niektórych tutaj. Co więcej zaczynając granie, byłem jeszcze dziecięciem, więc wcześniejsze sesje cierpiały na brak dokładnej znajomości zasad oraz co gorsza niezbyt dokładne trzymanie się realiów świata - teraz pod tym względem jest lepiej. Inna sprawa, że i tak już dostatecznie namieszałem np. z Aardalą, że prowadzenie jej w wersji kanonicznej nie jest możliwe :)

Pozdrawiam
Denadareth

Piotrek - 2009-09-13, 10:54

Powitać :).
mystic - 2009-09-13, 11:01

Witam, witam.
P.S. Jej właściwe imię to Aardelea ;-)

Denadareth - 2009-09-13, 11:04

Racja :) Aardalea, nazywana przez drużynę "Amelka" - wytłumaczenie Czarodzieja: bo jest dziwna :P
Sethariel - 2009-09-13, 11:04

mystic napisał/a:
Jej właściwe imię to Aardelea ;-)


I Pewnie dlatego nie jest u niego taka kanonicza. Swoją drogą jej imię, nie wiem czemu, zawsze kojarzyło mi się z serdelkiem :mrgreen:

Witamy na forum Denadareth!

Dziewic - 2009-09-13, 12:50

Witaj!
Cryingorc - 2009-09-24, 09:06

Witam również wszystkich nowych.
Szelma - 2009-10-19, 22:43

Witam wszystkich.
Moja przygoda z Rpgami zaczęła się kilkanaście lat temu. Zaczęło się od Kryształów Czasu :lol: i Warrhamerze poprzez Elrica , AD&D, Ars Magica, Cyberpunka,Zew Cthulu aż do Śródziemia z elementami mechaniki Earthdawna i formy granej już przez nas od mniej więcej 2 lat czyli kompilacją świata Śródziemia z mości panującym Sauronem ze światem, mieszkańcami, mechaniką Earthdawna (domyślam się że część z Was może być oburzona tak przedmiotowym wykorzystaniem ED, wybaczcie 8-) )

Opieramy się na podręcznikach Player's Compendium oraz Gamemaster's Compendium. W związku z tym, że stosunkowo niedawno korzystamy ściśle z zasad ED pojawiają się regularnie kwestie których nie potrafimy rozstrzygnąć, dlatego też postanowiłem dołączyć do tego wyśmienitego grona i mam nadzieję, że dzięki Wam zgłębianie arkan ED będzie łatwiejsze.

Jestem typem dociekliwego gracza, który wchłania wszelkie niezbędne dane w celu pomocy swojemu GM (oczywiście jestem również niezwykle łasy na wszelkie kruczki, które w odpowiednich momentach pomogą mi ocalić życia moich towarzyszy).

Mój umysł jest wypełniony światłem, którego promienie, ostre niczym brzytwa bezustannie, bez spoczynku rozszczepiają kształty i materię świata redefininiując ją i nadając jej tylko mi znane imię oraz symbol. Nie szukam spoczynku, moim wyzwaniem jest cały świat, każdy element kosmicznej łamigówki.

Kot - 2009-10-19, 22:53

Witamy serdecznie. Heh. Ja też zaczynałem od KaCetów i w sumie, to niewiele mnie zdziwi, jeśli chodzi o połączenia, od kiedy rozpisałem na mechanice nWoDu projekt s-f oparty o Pokemon. :P
Piotrek - 2009-10-20, 10:06

Aaaaa na stos z tym heretykiem :-)

Cześć. Fajnie, że wpadłeś.
Ja zawsze myślałem, że w ED najfajniejszy jest świat, a mechanika choć ma kilka rzeczy które są dla mnie urocze to jednak trochę kuleje. Dobrze, że ktoś myśli inaczej niż ja, bo nie będzie nudno. ;-)

Habib - 2009-10-20, 13:24

Szelma napisał/a:
aż do Śródziemia z elementami mechaniki Earthdawna i formy granej już przez nas od mniej więcej 2 lat czyli kompilacją świata Śródziemia z mości panującym Sauronem ze światem, mieszkańcami, mechaniką Earthdawna (domyślam się że część z Was może być oburzona tak przedmiotowym wykorzystaniem ED, wybaczcie 8-) )

lol. Ciekawe połączenie.

btw. witam.

mystic - 2009-10-20, 22:12

Cześć. E tam mechanika kuleje. Ja tam lubię Edziową mechanikę. Ale chyba najbardziej mi się podobają przemyślane dodatki, z których większość wnosi bardzo wiele do świata.
Dziewic - 2009-10-21, 16:56

Podpisuję się pod tymi słowyma.
Cryingorc - 2009-10-21, 21:10

Ja też się podpisuję pod tymi słowmi. Przy okazji witam na forum Szelmę. BTW był też swego czasu MUD krzyżujący świat Przebudzenia Ziemi ze Śródziemiem czy czymś tam innym.
Sethariel - 2009-10-22, 11:03

A ja tak z ciekawości Szelma spytam, gdzie nabyliście edycję Classic :->

LuLu? DriveThru? Torrent?

Szelma - 2009-10-22, 13:32

DriveThru
Bleddyn - 2009-11-11, 11:45

Witam wszystkich.:)

Po latach przerwy wracam do Earthdawna. Teraz w roli MG gram w ED3. W poniedziałek była pierwsza sesja, w której wykorzystałem demo Misguided Ambitions. Całkiem niezła ta nowa edycja.:)

Gerion - 2009-11-11, 13:07

Witaj Bleddyn. Skądś Cię kojarzę, ale nie pamiętam już skąd :) Może z forum Moorholda? Z jakiegoś forum na pewno nick mi świta :)
pozdrawiam

Bleddyn - 2009-11-11, 13:27

Chyba nawet piwko kiedyś piliśmy z Uzarielem i Przemem (Mr.Unead z Moorholda, jeśli nicka dobrze pamiętam).

Pozdrawiam.

Gerion - 2009-11-11, 21:55

Racja. W unrealu :D Fortunę :) Ha teraz pamiętam
Sethariel - 2009-11-13, 02:35

EARTHDAWN.PL - tu spotkasz swoich starych znajomych ;-)

Witamy na forum Bleddyn :)

Chavez - 2009-11-13, 09:31

O, Bleddyn :P Siema :>
Dziewic - 2009-11-13, 23:18

Witaj! :-)
Piotrek - 2009-11-13, 23:23

Cześć, miło poznać.
Cryingorc - 2009-11-14, 11:51

Witamy, witamy.
zhann - 2010-01-07, 18:20

Choćbyś nie wiem jak długo błądził, koniec końców i tak tu trafisz - earthdawn.pl.

Co by tu na powitanie skrobnąć. Hmm...

Może tak...

Jam jest zhann. Jam gracz. Hmm... Z ED-kiem zaznajomiłem się niespełna pół roku temu. Dziwnym trafem, ta niewielka przestrzeń czasowa okazała się wystarczająca co by się polubić. Od tamtej pory, regularnie, raz w tygodniu odbywam, wraz z trójką znajomych poszukiwaczy, wycieczki krajoznawcze, przez niektórych tułaczką zwane, po krainie co się Barsawia zowie.

Ano..., i póki co to tyle...

Sethariel - 2010-01-08, 03:40

Wszystkie drogi wiodą do EDPL ;-)

(przy okazji to "Nie od razu EDPL zbudowano?")

Witam serdecznie na forum!

Dobrze wiedzieć, że są tam jeszcze osoby, które ED znają od niedawna. Znaczy się fajnie, że ED wciąga nowe osoby :mrgreen:

Kot - 2010-01-08, 11:47

Tutaj podobnież - witam i cieszę się, że Kaer nareszcie się do czegoś przydał. :)
mmandm - 2010-01-08, 13:26

I ja bym się chciał przywitać.

Dawniej dużo grywałem w ED jako łucznik, niestety nasza ekipa się rozpadła (ludzie powyjeżdżali). Teraz po kilku latach chcę wrócić do tej pięknej gry, ale tym razem jako MG, więc pewnie będę dużo pytał :))

Witajcie!

Enc - 2010-01-17, 11:00

Witajcie!

Do trzeciej edycji ED przymierzałem się odkąd tylko się ukazała, ale zamówiłem ją dopiero wczoraj. Jeśli niebo nie zwali się mi na głowę, w okolicy maja zacznę forsować pomysł zarzucenia DnD 4e na Earthdawna w swojej ekipie. Czy wyjdzie, zobaczymy. Mam nadzieję, że uda się "wrócić" do tego systemu - bądź, co bądź to chyba moje ulubione fantasy ever :)

Piotrek - 2010-01-17, 11:16

Nic tylko życzyć powodzenia. :mrgreen:
Sethariel - 2010-01-17, 12:31

Witaj!

Miło nam Cię gościć na forum.

Życzę udanego powrotu do Earthdawna :)

Chavez - 2010-01-17, 17:47

O, Enc, swiat sie konczy :P
Enc - 2010-01-17, 21:51

Oj tam, kończy się odkąd wyszedł Modern i Wolsung :)
Chavez - 2010-01-19, 14:42

Jeden Wolsungomiesiac - czas od wydania Moderna do wydania Wolsunga? :P
Kot - 2010-01-21, 15:32

Chavez napisał/a:
Jeden Wolsungomiesiac - czas od wydania Moderna do wydania Wolsunga? :P

Miały być dwa miesiące.

Enc - 2010-01-21, 17:55

Kot napisał/a:
Miały być dwa miesiące.

A liczy się to, że Wolsung nie wyszedł na d20? Jeśli tak, jesteśmy jeszcze bezpieczni :)

Luin - 2010-03-15, 18:39

Powitać.

W ramach wyjaśnienia skąd się tu wziełam - był sobie swego czasu wspaniały polski MUDzik Barsawią zwany, łączący w sobie elementy ED i Śródziemia. Niestety nadszedł dzień, w którym domena Przebudzenia została zamknięta i zostało tylko Śródziemie. Ale kilku graczy zaczęło tęsknić za utraconym Ustrektem na tyle, że zainteresowali się Earthdawnem w oryginalnej erpegowej formie. ;) Jeśli chodzi o mnie, to aspiruję na zostanie MG, ale moje doświadczenie z RPG w wersji papierowej jest dosyć liche - trochę D&D i odrobina Warhammera. Ale poczytuję podręczniki i może coś z tego będzie, a wszelkie ewentualne porady chętnie przyjmę i wykorzystam.

Przepraszam, jeśli ciężko się mnie czyta. ;D

Sethariel - 2010-03-15, 18:48

Witamy!

Już zapraszam do Kącika MG ;-)

Życzę powodzenia i wytrwałości na nowej drodze RPGowej :-D

ne.mo - 2010-03-15, 18:57

A witamy, witamy koleżankę :) .
Luin - 2010-03-15, 19:01

Oj, dziękuję - powodzenia i wytrwałości nigdy za wiele. ^^
Kot - 2010-03-16, 13:17

Witamy w naszym zakątku wyimaginowanej Barsawii.

P.S. Ciekawy avatar. Nadaje się na Horrora. :)

seku997 - 2010-03-16, 14:28

Witam,
jestem nowy na forum wiec wypada się przywitać. Jestem z Krakowa i prowadzę grupę 6 graczy (3 facetów, 3 dziewczyny) w realiach 1 ed. Z pewnością jak tylko przebrnę przez najważniejsze tematy i uznam że mógłbym wnieść coś do dyskusji zacznę się więcej wypowiadać. Generalnie jestem pod wielkim wrażeniem waszego forum i dogłębnej znajomości świata :-) .
Pozdrawiam

Kot - 2010-03-16, 14:50

seku997 napisał/a:
3 facetów, 3 dziewczyny

O. To się nam przydasz jako kolaborant. :)

seku997 napisał/a:
Generalnie jestem pod wielkim wrażeniem waszego forum i dogłębnej znajomości świata

To raczej kwestia nie fanatyzmu użytkowników, a bogactwa materiałów jakie pojawiły się do ED. Przychodzi z czasem i podręcznikami. :)

A tak w ogóle to witamy na forum i zapraszamy do bezogródkowego pisania. I nie zwracania uwagi na "elitarność" forum.

P.S. Proponuję nie przejmować się wyszukiwaniem i spokojnie zakładać nowe tematy. Najwyżej się je scali - moderacja ma ostatnio mało roboty...

Sethariel - 2010-03-16, 15:30

Kot napisał/a:

P.S. Proponuję nie przejmować się wyszukiwaniem i spokojnie zakładać nowe tematy. Najwyżej się je scali - moderacja ma ostatnio mało roboty...


Roboty nigdy nie jest mało. Jak nie moderacja to inne rzeczy.

Mimo wszystko jeżeli masz pytania Seku, to nie przejmuj się zbytnio wyszukiwaniem, czy kiedyś już może nie padło. Najwyżej przeniosę do odpowiedniego tematu.

Na początek jedynie miło by było trzymać się podziału na tematy: Ogólne (Earthdawn), mechaniczne (Mechanika), dla Mistrzów Gry - ze wszystkimi spoilerami z oficjalnych przygód czy materiałów tylko dla MG (Kącik MG). To wiele ułatwia ;-)

Habib - 2010-03-16, 16:15

Joł.
Powitać nowe twarze, powitać.

Luin. Naprawdę fajny avatar. ;]

Cryingorc - 2010-03-16, 22:25

Cześć wam.
lord.owca - 2010-03-24, 19:54

Ale dużo nowych ludzi. Musze częściej zaglądać na forum :mrgreen: Witam i pozdrawiam wszystkich.
KEI - 2010-03-28, 20:24

Witam serdecznie wszystkich ;)
Cryingorc - 2010-03-28, 22:25

Również witamy w naszych progach.
ajfel - 2010-03-29, 09:23

Cześć, jestem ajfel i od niedawna prowadzę ED3 :-)
Kot - 2010-03-29, 10:15

Ajfel, to nie jest forum Anonimowych Mistrzów Gry. :P
Cryingorc - 2010-03-29, 10:24

W ogóle ajfel, muszę to powiedzieć, fajnie, że wróciłeś do ED :)
ajfel - 2010-03-29, 13:54

no nie ukrywam, że też się cieszę ;)
maciejkpl - 2010-04-05, 21:25

wydanie 3 edycji skłoniło mnie żeby wrócić do Earthdawn'a po kilkuletniej przerwie w Rpg.

Barsawia jak żadna inna kraina przypadła mi do gustu, 8 lat wyrwanych z życiorysu robi swoje :)

pozdrawiam wszystkich!

Kot - 2010-04-06, 00:01

Witamy. I zapraszamy do czytania/pisania. :)
Habib - 2010-04-06, 00:13

Ahoj.
maciejkpl napisał/a:
wydanie 3 edycji skłoniło mnie żeby wrócić do Earthdawn'a po kilkuletniej przerwie w Rpg.

Earthdawn forever, baby!
;-)

ajfel - 2010-04-07, 15:51

maciejkpl napisał/a:
wydanie 3 edycji skłoniło mnie żeby wrócić do Earthdawn'a po kilkuletniej przerwie w Rpg.
Barsawia jak żadna inna kraina przypadła mi do gustu

Normalnie jakbym samego siebie czytał;-)

Sethariel - 2010-04-07, 15:53

ajfel napisał/a:
maciejkpl napisał/a:
wydanie 3 edycji skłoniło mnie żeby wrócić do Earthdawn'a po kilkuletniej przerwie w Rpg.
Barsawia jak żadna inna kraina przypadła mi do gustu

Normalnie jakbym samego siebie czytał;-)


Przyznaj się, założyłeś drugie konto ;-)

Cryingorc - 2010-04-08, 09:54

Witaj maciejkpl. 8 lat to sporo. Horrory Cię aby nie naznaczyły przez ten czas? Zademonstruj jakąś umiejętność artystyczną, żebyśmy byli spokojniejsi.
karven1000 - 2010-06-06, 17:47

Witam! Najpewniej jestem najmłodszy na tym forum (choć niekoniecznie). Niedawno kupiłem podstawkę ED i na razie ją "studiuję". Myślę ,że najtrudniej będzie zebrać ekipę (mieszkam w małym mieście), ale chyba przekonam do tej gry chociażby kuzyna i jego kolegę ;-)
Habib - 2010-06-06, 20:35

No siemanko!
karven1000 napisał/a:
Niedawno kupiłem podstawkę ED i na razie ją "studiuję".

A której edycji, jeżeli można wiedzieć?

Kot - 2010-06-06, 21:24

Kościan to fajna miejscowość.

A podstawka zapewne pierwszoedycyjna, Habib.

karven1000 - 2010-06-07, 19:14

Szczerze - wierzę Kotu :P nie mam pojęcia która to edycja ;-)
Habib - 2010-06-07, 19:18

Zapewne masz ją po polsku, więc pierwsza.
Kot - 2010-06-07, 20:22

karven1000 napisał/a:
Kotowi

Kotu.

karven1000 - 2010-06-07, 20:29

Wybacz. Pierwszy raz od dłuższego czasu coś źle napisałem :shock:
Kot - 2010-06-07, 20:32

Nic nie szkodzi. Mam taki nawyk poprawiania, nie przejmuj się nim. :P
Baldwin - 2010-06-08, 14:49

Witam wszystkich serdecznie :-) Jak to dobrze widzieć, że jeszcze istnieją ludzie grający w Earthdawn'a i udzielający się w internecie. Do Przebudzenia Ziemi mam szczególny sentyment jako, że był to pierwszy system RPG jaki kupiłem i prowadziłem parę ładnych już lat temu ;-) Przy okazji wydania trzeciej edycji wróciły chęci na Earthdawn’a. Tak więc jeszcze raz witam :-)
Sethariel - 2010-06-08, 16:07

Istniejemy :mrgreen:

Witamy, witamy i zapraszamy do pisania postów ;-)

kaziu - 2010-07-13, 12:58

Witam wszystkich dawców imion, od dawna przeglądam to forum lecz chęć zalogowania się dopiero teraz się objawiła. Gram w Earthdawn'a już kilka(teoretycznie więcej ale gra w podstawówce to tak średnio wyglądała :D) lat, z 2 lata prowadzę. W międzyczasie grałem w inne rpg'i ale ED i tak jest najlepszy :>
Sethariel - 2010-07-13, 14:11

kaziu napisał/a:
... ale ED i tak jest najlepszy :>


Wiadomo :mrgreen:

Witam na forum! Zapraszam do pisania!

P.S. Jestem ciekaw ilu na forum jest podobnych obserwatorów. Przyznawać się, już ;-)

Kot - 2010-07-13, 14:41

Witamy. :)
Habib - 2010-07-13, 15:04

No siemanko, panie Kaziu. ;]

Sethariel napisał/a:
P.S. Jestem ciekaw ilu na forum jest podobnych obserwatorów. Przyznawać się, już ;-)

Pogróżki?

mystic - 2010-07-13, 21:23

cześć i czołem :)
zewuok - 2010-08-13, 03:45

To i ja się przywitam. Zewuok jestem, miło mi:)
Edka (pierwszą edycję) wygrzebał skądś mój kumpel i jakoś tak mi się powróciło do RPGów po latach posuchy. Jakoś nie mogę się zabrać do czytania podręczników do 3 edycji, bo pdfy są niewygodne (nie ma to jak papier), więc pewnie będę miała nieco archaiczne spojrzenie na Edka i równie starożytne pytania.

Habib - 2010-08-13, 12:03

Ha! Powitać nową twarz na forum, powitać. ;-)
Kot - 2010-08-13, 18:14

Witamy.
A hybrydy ED1 i ED3 jakoś tam działają. Wystarczy pozbyć się premii/kar na stopniach, oraz k4 i k20 i jest nieźle. :)

Czarna Owca - 2010-08-23, 10:21

No dobra. To ja też się w końcu ujawnię, a co ;) Witam wszystkich :)
W Edka gram od półtora roku (jako gracz) i czasem zaglądam na forum.

Kot - 2010-08-23, 11:24

Witamy, witamy. :)

P.S. Owca, powitaj krewniaka.

Cryingorc - 2010-08-24, 06:25

Cześć! Tworzy się pomału nam tu kierdelek.
Czarna Owca - 2010-08-24, 08:20

Jak dobrze być owieczką
Wybiegać na słoneczko
I biegać sobie ile chcę
Kopytka niosą mnie!

Bee bee bee kopytka niosą mnie!

mystic - 2010-08-24, 18:29

A ja mam taką ochotę na baraninkę :)
Czarna Owca - 2010-08-25, 08:47

Beee! Ratunku, uciekam!

(Zakurzyło się, w powietrze spod owczych kopytek wyprysnęła trawa i zniknęła za najbliższym pagórkiem. Owca, nie trawa oczywiście.)

zarahan - 2010-11-16, 20:35

Witam wszystkich. Nie do końca wiem co tu robię. :mrgreen: Nie grałem od dawna i nie prowadziłem jeszcze dłużej. Ostatnio jednak, będąc w rodzinnym domu, odwiedziłem mój pokój "zabiegowy" gdzie popatrzyłem na pożółkłą mapę barsawi na ścianie i pomyślałem - ciekawe czy ktoś w to jeszcze gra ? I tak oto jestem ;-)
Sethariel - 2010-11-16, 21:04

Witamy serdecznie!

Nie martw się, na pewno na forum znajdziesz podobne sobie osoby, chociaż ostatnio siedzą one jakby ciszej (Tak, to o Was: Mystic i Gerion ;-) ).

A i jest też trochę osób aktywnych sesyjnie. Sam niestety mam też ostatnio przerwę od prowadzenia Earthdawna, ale mam nadzieję, że niedługo się to zmieni.

Habib - 2010-11-16, 21:31

mystic napisał/a:
A ja mam taką ochotę na baraninkę :)


Hehe. Mystic, jaki podryw! 8-)

zarahan napisał/a:
Witam wszystkich. Nie do końca wiem co tu robię.

Siemanderro.

Kot - 2010-11-17, 00:48

Sethariel napisał/a:
Sam niestety mam też ostatnio przerwę od prowadzenia Earthdawna, ale mam nadzieję, że niedługo się to zmieni.

Ja też. W końcu wszedłem na piąty krąg i mogę wykupić Moc Woli przecież...

kokosz - 2010-11-21, 00:33

Witaj Zarahan!

Mi tak się łezka w oku zakręciła jakiś czas temu, że za tydzień prowadzę pierwszą po bodajże 7 latach sesję Earthdawna. Zgodnie z namowami forumowiczów - na 3 edycji.

Gerion na pewno się jeszcze odezwie, jeśli nie w tym, to przyszłym roku.

Pozdrawiam i miłej lektury (oraz pisania na) forum!

Andrzej

Sethariel - 2010-11-21, 01:51

kokosz napisał/a:
Mi tak się łezka w oku zakręciła jakiś czas temu, że za tydzień prowadzę pierwszą po bodajże 7 latach sesję Earthdawna. Zgodnie z namowami forumowiczów - na 3 edycji.


Gratulacje!

I życzę powodzenia i udanej zabawy!

Kot - 2010-11-21, 14:34

My także. :)
mystic - 2010-11-22, 08:38

No ostatnio rzadko zaglądam to fakt, ale byc moze sie to jeszcze zmieni :) Witam w każdym bądź razie nowych/starych wyjadaczy.
Kosmit - 2010-12-26, 22:49

Witam wszystkich :)
Od dawna jestem gościem na forum, ale teraz postanowiłem zabrać się za poważne prowadzenie. Z tego powodu w ciągu najbliższych dni będę zadawał duużo pytań(odnośnie 1ED, niestety gracze nie są na tyle zaawansowani, żeby ich po angielsku uczyć, ale w przyszłości to może rozważę)

Z ED mam styczność od 7 lat prawie. Do tej pory to było "luźne" prowadzenie na wyjazdach, albo braciom ciotecznym itd, albo po prostu wertowanie podręczników(tak, jestem szczęśliwym posiadaczem papierowych wersji większości) Teraz, gdy znalazłem porządną drużynę, chcę im zacząć porządnie prowadzić.

Mam nadzieję, że nie będę Was zbytnio denerwował swoimi pytaniami, ale wiem jak korzystać z opcji szukaj, więc może nie będzie tak źle.

Tak więc: WITAM!

Kot - 2010-12-27, 12:01

Witamy. :)

A co do edycji, możesz spokojnie grać na trzeciej. Różnice w mechanice i świecie są wystarczająco małe, a terminologia nadal pozostała bez zmian.

Kosmit - 2010-12-27, 15:20

A podręczniki można papierowe kupić w Polsce? I czy są jakieś tłumaczenia? Albo projekt tłumaczeń? Mógłbym pomóc, bo mój angielski jest dość zaawansowany :)

I czy 3ED oznacza zmiany tylko w PZ, MKWT i KW? Czy wszystkie podręczniki jakie mam są do wymiany?

Skąd je wziąć?

sirserafin - 2010-12-27, 15:31

Bezpośrednio w Polsce możesz kupić w Rebelu. Niebezpośrednio Ebay, Amazon. Pdfy przez linki na stronie RedBricka (DTRPG i RPGNow).

Tłumaczeń 3ed nie ma, konkretnych planów tłumaczenia też nie.

Co do zmian to wszędzie je znajdziesz. Od nowa napisano chyba wszystkie talenty, umiejętności i zaklęcia, moce stworów i Horrorów, zasady korzystania z Niskiej Magii, a także statystyki przedmiotów (także wątkowych!). Z podręczników 1ed spokojnie możesz korzystać przy opisach i zwyczajach stworów i Horrorów, ścieżek adeptów, opisach krain itd., ale i tutaj pojawiło się jak mniemam nieco dookreśleń, których brakowało wcześniej.

Polecam zajrzeć do działu Download i zapoznać się z tłumaczeniami dwóch pierwszych zwiastunów 3ed, gdzie są wymienione zmiany jakie ta edycja wprowadza. Dwa kolejne zwiastuny, które czekają od blisko dwóch lat na publikację, Seth ma wkrótce zamieścić.

Kosmit - 2010-12-27, 16:07

Damn. I hate you xD Tyle kasy na podręczniki poszło xD

No dobra, na Rebelu są Guide'y i Companiony, a jak ja znalazłem jeszcze kompedia. To znaczy, że to są po prostu połączone te guide'y i companiony? Przynajmniej tak wynika ze spisów treści...

Zobaczyłem te zwiastuny... Teraz zobaczę Misguided Ambitions ze strony RedBricka. Darmowy dodatek(starter)

Ale z tego, co widzę to się przekonam do tej 3ED xD

sirserafin - 2010-12-27, 16:33

PDFy są tańsze :-)

Compendium to podręczniki edycji Classic (wcześniejszej niż 3ed, taka jakby edycja 1.5).
W 3ed companiony rozbito na połówki z powodów wydawniczo-dystrybucyjnych. Zmiany między Classiciem a 3ed niby są kosmetyczne, ale istotne.

I spoko, kilka osób stąd też ma podręczniki wszystkich edycji (no, może poza drugą od LRG - te miał/ma chyba tylko Gerion). I wszyscy narzekali na rozbicie w 3ed, ale kupić warto.

Jeśli zdecydujesz się na papierowe to pamiętaj o pobraniu errat ze strony RedBricka. Np. cała Niska Magia w opisach adeptów uległa zmianie, krótko po wydaniu 3ed.

Kosmit - 2010-12-27, 16:42

A gdybym przed zakupem chciał przetestować system z dostępnych w necie pdfów, to po czym poznam, który jest z tą erratą?
sirserafin - 2010-12-27, 16:54

Porównaj z zawartością erraty. Jak kupujesz przez DTRPG czy RPGNow to wszystko jest pozmieniane jak w zawartości ostatniej (i wcześniejszych) wydanej erraty. A każdy podręcznik można ściągnąć 5 razy, wiec jak wyjdzie jakaś większa errata możesz pobrać go uaktualnionego (wydaje mi się, że nie warto tego robić, jak zmiany nie są szczególnie istotne - lepiej zachować sobie możliwość aktualizacji na później).

Co do wydań papierowych to z podręczników dostępnych w Polsce wszystkie powinny pochodzić z pierwszego wydania (a więc bez żadnych errat). Drugie wydanie zawiera 2 czy 3 erraty, ale doczekał go chyba tylko jeden (albo oba) podstawowy podręcznik - PG/MG Guide (u nas raczej niedostępne, bo po co mieliby domawiać jak im "stare" nie zeszły...).

Kosmit - 2010-12-27, 17:13

Ok, czyli na dobrą sprawę, żeby prowadzić 3ED wystarczą mi 4 podręczniki: Guide'y i Companiony + moje stare podręczniki do 1ED?

Dzięki za info :)


Właśnie, przepraszam za ten offtop :)

sirserafin - 2010-12-27, 17:24

Nie, przyda się jeszcze jeden - Namegivers of Barsaive z 15. dodatkowymi dyscyplinami (oba tomy Mieszkańców Barsawii + kilka dyscyplin, których nie było w 1ed) :-)

<Setha proszę o przeniesienie tej wymiany zdań do innego tematu>

Habib - 2010-12-28, 01:02

Racja. Guide'y plus Companiony plus NameGivers to podstawa Trzeciej Edycji,

PS. Witam na forum Misia Gry z przypadku. 8-)

Kosmit - 2011-01-04, 12:49

Kurcze, ile ja bym dał, żeby wszystkie informacje o świecie ED jakie do tej pory wyszły zostały wydane w jednej książce :(

P.S: Czy podręczniki do 3ED zawierają też info z MKWT i KW?

Sethariel - 2011-01-04, 13:11

Kosmit napisał/a:
P.S: Czy podręczniki do 3ED zawierają też info z MKWT i KW?


Tak i kilka innych. TUTAJ znajdziesz spis tego, co w jakich podręcznikach zostało uwzględnione z poprzednich edycji.

Yaji - 2011-01-28, 21:18

Witam wszystkich jako nowo-upieczony członek tego forum ;-) . W ED miałem przyjemność grać, gdy byłem w podstawówce, chociaż z prawdziwym graniem niewiele to miało wspólnego. Jakiś czas temu odgrzebałem podręcznik do tego systemu i wraz z 3 osobami planujemy niedługo zrobić małą sesję. Przypadł mi hm, zaszczyt mistrzowania, ponieważ moi znajomi nie mieli styczności z takiego rodzaju RPG osobiście. Myślę, że będę tutaj częstym gościem, a póki co biorę się za dogłębną, ponowną, lekturę podręcznika. :-D
Mhrok - 2011-01-28, 21:32

Witam Cię serdecznie i życzę udanych sesji wraz ze swoją gromadką :-D .
Piotrek - 2011-01-28, 23:51

A powitać :D
cichygd - 2011-01-29, 08:42

witam :)
ostatnio zacząłem pogrywać w ED i mi się spodobało (super klimat i świat) i zacząłem przeszukiwać internet w poszukiwaniu informacji i tak trafiłem do was :)

Sethariel - 2011-01-29, 09:44

O, ktoś z moich okolic :->

Witam na forum!

Piotrek - 2011-01-29, 09:47

Witamy również :D
Kosmit - 2011-01-29, 12:56

No to i powitam nowych użytkowników :)
Habib - 2011-01-29, 14:19

Guten Tag!

Willkommen und danke, dass Sie heute gekommen sind.

Cryingorc - 2011-01-31, 10:51

Witam serdecznie wszystkich nowych. :)
Naya - 2011-02-27, 22:48

Witam wszystkich :mrgreen:
Sethariel - 2011-02-28, 16:21

Witam!

Życzę wielu udanych dyskusji na forum ;-)

Denadareth - 2011-03-01, 18:44

Może nie do końca Rytuał Powitania, ale witam wszystkich ponownie :) Dawno mnie tu nie było :)
Schockwave - 2011-03-29, 19:19

Witam wszystkich użytkowników! Po długich namysłach zdecydowałem się zabrać za Earthdawna i zarejestrować na forum. Jestem graczem, ale chciałbym rozpocząć karierę MG w Earthdawnie. Bez bicia przyznaję, że gwoździem do trumny mojego portfela (i głównym powodem decyzji o zakupie podręczników) był blog ajfla, który ostatecznie przekonał mnie do ED. Niedawno zakupiłem praktycznie całą podstawę do trzeciej edycji Earthdawna i oczekuję czasu, gdy zatopię się w lekturze. Dotychczas moja styczność z systemem była minimalna - posiadam starą podstawkę do I edycji ED na półce, ale nigdy nie zagrałem (o edycjach II i Classic praktycznie nic nie wiem - mam nadzieję, że wybrana przeze mnie III jest najlepszą z nich wszystkich). Unikalny i bardzo niepowtarzalny świat ciągle mnie zastanawiał, aż w końcu zdecydowałem się (po latach...) dać mu szansę.

Jako, że jestem kompletnie zielony w kwestii realiów systemu i jego mechaniki (oraz wszelkich plusów i minusów, które się z tym wiążą), to forum będzie dla mnie nieocenioną kopalnią wiedzy. Czeka mnie zatem bardzo duża lektura, nie tylko podręczników, ale i tej strony oraz wszelkich linków, jakie zawiera. Po pobieżnym przeglądzie forum wnoszę, że ogromna liczba interesujących mnie wątków została już (w taki czy inny sposób) poruszona. Pozwólcie zatem, że będę bardziej milczącym członkiem tej społeczności.

Heh, chyba czas skończyć ten przydługi wstęp.

Cryingorc - 2011-03-29, 19:45

Powitać nowego kolegę, powitać i gratulować zakupu materiałów do 3 edycji. :)
Piotrek - 2011-03-29, 19:46

Hej, witam

nie pozwolimy :P, masz zadawać pytania. Prawdopodobnie 3 jest najlepsza, choć nigdy nie miałem jej w ręku :). Z czego to wnioskuję? Świat się nie zmienia, a mechanika z racji kolejnych poprawek bez rewolucyjnych zmian musi stawać się lepsza.

No i życzę dobrej zabawy;)

Bleddyn - 2011-03-29, 21:08

Salut:)

Kupiłeś na allegro od Cryingorca? Jeśli tak to mój portfel bardziej odczuł nabywanie całej edycji w Rebelu. :mrgreen:

ED3 zdecydowanie lepszy mechanicznie. Wcześniej (czyt. kilka lat temu, a może nawet kilkanaście) trochę grałem w 1ed. i teraz jest zdecydowanie więcej opcji oraz wszystko jest poukładane.
Świat niby ten sam, ale po wylądowaniu Triumfa robi się ciut niebezpieczniej, a może tylko odrobinę inaczej. Zależy co MG chce uwypuklić.

Sethariel - 2011-03-29, 22:56

Witam!

Cieszę się, że problemy z brakiem dostępu już rozwiązane (tak?).

I zapraszam do komentowania i pisania ;-)

Co do świata w ED3, nasza kampania odbywa się jeszcze przed pojawieniem się Triumfu. Planuję poprowadzić Prelude to War... tylko ostatnio z różnych względów nie udało nam się zagrać.

PS Na naszej stronie też znajdziesz trochę materiałów i tekstów dotyczących ED3.

Kot - 2011-03-30, 11:32

Sethariel napisał/a:
Co do świata w ED3, nasza kampania odbywa się jeszcze przed pojawieniem się Triumfu. Planuję poprowadzić Prelude to War... tylko ostatnio z różnych względów nie udało nam się zagrać.

Planujesz, taaak?

A i owszem, witamy, witamy.

Schockwave - 2011-03-30, 18:18

Dziękuję za powitanie!

Bleddyn napisał/a:
Kupiłeś na allegro od Cryingorca?


Tak i bardzo sobie cenię. Choć wykończyło mnie to finansowo i względem Rebela oszczędzam ledwie ok. 40 zł (oraz nie zdobywam tony PDków), to i tak zakup u Cryingorca był najlepszą z możliwych opcji, za co jestem mu niezwykle wdzięczny.

Sethariel napisał/a:
Cieszę się, że problemy z brakiem dostępu już rozwiązane (tak?).


Niestety nie. :-D Właściwie to nawet nie wchodzi na stronę forum (wyszukiwarki nie znajdują już strony w ogóle), więc korzystam z forum dzięki komputerowi mojej lubej. Ale nie narzekam bo ma szybsze łącze ( :-P ), a ja mogę się skupić u siebie na lekturze Biblioteki i materiałów na blogach.

Bu - 2011-06-17, 20:16

Bonżur,
jestem MG z Krakowa w grupie z pięcioma graczami. System znam jeszcze z liceum (jako gracz), a w spadku po dawnym MG trafiły do mnie prawie wszystkie podręczniki źródłowe wydane w Polsce.
Ostatnio kolega z pracy zaczął gadać o RPG i w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności zacząłem prowadzić kampanię :)
I tak to już trwa od marca.

W tym całym prowadzeniu jestem nowy, ale gracze są najwyraźniej bardzo zadowoleni. Skład:
*dwóch wyjadaczy edkowych
*jeden facet przekwalifikowany z D&D
*jedna pani początkowo bez pojęcia, ale za to z entuzjazmem neofity wszystko nadrabiająca.
*męska wersja pani powyżej, tylko że bez entuzjazmu do nadrabiania, za to z chęcią do grania.

Z tego co zauważyłem, to internet jest dość bidny jeśli chodzi o info do Eda, ale chyba wszystko, co się dało znaleźć, znalazłem. Teraz czas na aktywne wyciskanie wiedzy z ludzi na forach :D

Naszą kampanię możecie poszpiegować tutaj. Ogólnie dobrze się bawimy. Nazwa mi się nie podoba, no ale już tak jakoś wyszło i się utrwaliło :D

Bleddyn - 2011-06-17, 20:39

Bienvenue a bord!

Mam nadzieję, że wlejesz trochę życia w to skostniałe foum EDkowe. :mrgreen:

Sethariel - 2011-06-17, 21:46

Bu napisał/a:
Z tego co zauważyłem, to internet jest dość bidny jeśli chodzi o info do Eda, ale chyba wszystko, co się dało znaleźć, znalazłem. Teraz czas na aktywne wyciskanie wiedzy z ludzi na forach :D


Jest kilka blogów, na których znajdziesz coś do ED: Earthdawn Blog, blog Ajfla, strona domowa Habiba, blog Czarnej Owcy, mój blog :-)

Jest forum RedBricka i jest też EDPL oraz to forum :-)

Co do strony głównej EDPL, to niestety brakuje czasu na regularne aktualizacje, ale staram się na bieżąco zamieszczać aktualne wieści na facebookowym profilu EDPL.

Na samej stronie EDPL znajdziesz po zalogowaniu 2 tłumaczenia dodatków, które w Polsce nie wyszły (Legendy Przebudzenia Ziemi i Strzaskany Wzorzec), a poza tym trochę różnych artykułów.

Jest też w miarę regularnie wrzucany w sieć fanzin Tableau Infractus. Mnie materiały tam zamieszczane tak sobie się podobają (choć wywiady bywają ciekawe), Ale może Tobie się spodobają.

Tableau Infractus Archive

A poza tym...

Witam na forum!

Habib - 2011-06-18, 13:04

Bu, willkommen!
Widzę, że z grubej rury zacząłeś swój udział na forum. ;-)

Sethariel napisał/a:
Jest kilka blogów, na których znajdziesz coś do ED: Earthdawn Blog, blog Ajfla, blog Czarnej Owcy, mój blog :-)

A ja znowu się czuję pominięty. :-|
Co prawda blogu nie prowadzę, ale co nieco o EDku piszę na swojej stronie.

Sethariel - 2011-06-18, 14:32

Habib napisał/a:
A ja znowu się czuję pominięty. :-|
Co prawda blogu nie prowadzę, ale co nieco o EDku piszę na swojej stronie.


Nie robię tego specjalnie :-D

Już wyedytowałem. Wybacz :-)

Bu - 2011-06-18, 16:09

Byłem, byłem. Na wszystkich stronach Waszych kampanii byłem.

Chyba tylko do Czarnej Owcy jeszcze nie zajrzałem, ale naprawię to czym prędzej.

graf_zero - 2012-11-05, 12:38

Witam wszystkich,
prowadzę ED od kilku lat. Najpierw były to klasyczne, dwie drużyny. Teraz od półtora roku przez forum internetowe. Realiów świata trzymam się dość luźno, ale cały czas jest to Earthdawn ;)

Kot - 2012-11-05, 13:05

Witamy. Taki cud jak świeża krew nie zdarza się na tym forum zbyt często. Przekonasz się, że jest pełne tetryków z ich elytarnymi zapędami, ale da się ich oswoić.
graf_zero - 2012-11-05, 15:25

Oj chyba nie do końca taka świeża, bo jak zaczynałem prowadzić to istniał jeszcze MiM, a Earthdawn był pięknie rozwijającym się systemem ;)
Forum już zdążyłem trochę przejrzeć - daleko mi niestety do tego poziomu wiedzy jaki jest tu prezentowany. Ale mam nadzieję, że sporo z forum skorzystam ;)

Sethariel - 2012-11-05, 19:22

graf_zero napisał/a:
Ale mam nadzieję, że sporo z forum skorzystam ;)


Dodam Cię do grupy MG, będziesz miał dostęp do Kącika MG.

A poza tym, witamy na forum ;-)

graf_zero - 2012-11-05, 19:51

Dzięki wielki. Tak się właśnie zastanawiałem, jak można się tam dostać ;)
Cryingorc - 2012-11-06, 09:40

Witamy na forum. :) Ostatnio była tutaj cisza jak w opuszczonym kaerze.
Kot - 2012-11-06, 15:48

Bywaliśmy w zupełnie różnych opuszczonych kaerach chyba. :P
graf_zero - 2012-11-06, 16:34

Lepszy opuszczony kaer niż kaer z Horrorem ;)
Kot - 2012-11-06, 16:43

Mieliśmy oba na raz. Ba, były dwa Horrory. Ale na szczęście za czasów ED1, więc Umysł ze Stali pozwalał przyjmować to na klatę (a obsydianinem było na co przyjmować).
Kosmit - 2012-11-07, 21:45

Witaj, witaj! :D
Gerion - 2013-08-20, 12:45

Chyba powinienem się na nowo przywitać :)
Tylko nie każcie mi czegoś rytualnie dziergać, bo nie ręczę za pozytywny efekt :p

Habib - 2013-08-20, 15:51

Możesz zatańczyć. ;]

Witam!

Bleddyn - 2013-10-02, 17:48

W końcu forum wróciło. :->

Może ktoś z Poznania lub okolic chętny na partyjkę w EDka?

Kleks - 2014-08-20, 12:46

Cześć wszystkim
Jestem nowy na forum, ale mam nadzieję, że mi się spodoba i zostaną na dłużej ;)

Sethariel - 2014-08-20, 12:52

Witamy :)

Co zaśpiewasz? :mrgreen:

#takiżart

Araven - 2014-08-21, 23:04

Witajcie, z góry zastrzegam, że nie śpiewam, nawet po pijanemu, a tym bardziej na trzeźwo. :-D
Lua Nova - 2014-08-22, 12:51

Witam wszystkich :)

Przygodę z Earthdawnem rozpoczełam dość niedawno, bo tego lata (edycja 3), więc jestem zielona jak szczypiorek na wiosnę :P

Sethariel - 2014-08-22, 13:04

Cześć!

Witamy serdecznie na naszym skromnym, nieco już archaicznym i podstarzałym forum :)

A trzecia edycja ED to dobra edycja, w czwartej będziesz się czuła jak w domu ;)

Kosmit - 2014-08-22, 14:44

Witamy! :)
Araven - 2014-08-22, 18:35

Również witam. Earthdawn to świetny wybór ;-)
Habib - 2014-08-23, 16:21

Witam młodzież. ;)
Lua Nova - 2014-08-24, 11:03

Dziękuję za ciepłe powitanie :) Jak na razie Earthdawn mi się bardzo podoba, trafiłam na wspaniałą ekipę i MG :)
AlbaN - 2015-01-09, 15:16

Witam wszystkich ! :)

Z Earthdawnem zetknąłem się odkąd pierwsza edycja pojawiła się w Polsce. Od tamtego czasu podręczniki zawsze mają specjalne miejsce na półce i wcale się nie kurzą :)

Sethariel - 2015-01-09, 21:40

Witaj!

Rozgość się :)

Araven - 2015-01-09, 21:57

Witaj.
ciekav - 2015-03-06, 08:49

Witam wszystkich!

Kłania się stary wyjadacz który zjadł zęby na 1 edycji a teraz miał nadzieję na powrót ED do polski... miało być pięknie wyszło jak zawsze :) A ja natchniony wspomnieniami wracam do prowadzenia 1 edycji i zbłądziłem do Waszmości po wenę oraz informacje wszelakie :)
Pozdrawiam!

Gerion - 2015-03-06, 11:47

No to powitam w imieniu całej reszty forumowiczów :)
pzdr.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group