Forum EARTHDAWN.PL
Forum fanów gry Earthdawn

Wygląd stron, forum itp. - Modernizacja witryny głównej

Sethariel - 2008-12-11, 16:03
Temat postu: Modernizacja witryny głównej
W związku z planami modernizacji strony głównej earthdawn.pl, pytanie do użytkowników odnośnie propozycji zmian, czy to szaty graficznej, czy menu witryny czy czegokolwiek innego, co waszym zdaniem powinno zostać poprawione.

Wszelkie sugestie mile widziane.

Kot - 2008-12-11, 20:31

Banner. Jakość nie jest najlepsza, a poza tym nie bardzo przypomina symbol ED. Nie wiem jak z prawami, ale chyba da się wynegocjować możliwość umieszczenia na stronie czegoś bardziej zbliżonego do logo systemu.

Właściwie to jakichś konkretnych uwag nie mam - może tylko przyciski w menu możnaby zrobić większe...

Dziewic - 2008-12-26, 19:23

Nie wiem czy warto, ale można by uzupełnić ED po angielsku w Spisie podręczników na stronie, o produkty RedBricka.
Gerion - 2008-12-30, 22:24

Tak, to jest dobry pomysł, żeby było na stronce. Jak przeniesiemy całą zwartość to uzupełnię. Tymczasem mam całą chronologię wydań u siebie:
http://www.gerion.pl/doku...ia_podrecznikow

Dziewic - 2008-12-30, 22:26

Nie całą (miałem już kiedyś się 'przyczepić', skorzystam teraz z okazji ;-) ), brakuje Parlainth. Poza tym jest git, bo z datami, a tego nie było na ed.pl
mystic - 2009-01-04, 11:47
Temat postu: Komentarze do niusów
Skoro zamierzacie trochę rozruszać to www, to może pod każdym newsem dawać linka do tematu na forum, czy to nowego dla każdego niusa albo dla wybranych albo po prostu do jednego tematu, np. tego. Bo mnie szczerze mówiąc czasem brakuje możliwości skomentowania niusa z www, a nie zawsze chce mi się temat zakładać. A tak może się i jakaś dyskusja ciekawsza rozwinie albo autor będzie mógł poczytać krytyczne słowa na temat swych wypocin ;) Co wy na to?
Sethariel - 2009-01-04, 11:53

Dołożyłem właśnie wczoraj w nocy do nowej strony możliwość dodawania komentarzy pod spodem. :mrgreen:

Chociaż pomysł z linkowaniem na forum też nie jest zły...

mystic - 2009-01-04, 19:08

Może troche spopularyzuje forum...
Kot - 2009-01-04, 21:02

Na pewno - google uwielbia linki. Widzę to wyraźnie po statystykach Kaeru.
Sethariel - 2009-01-05, 04:52
Temat postu: Cytaty
Chciałbym zrobić losowe cytaty z postaci ze świata Edka, tak jak to ma miejsce na stronie Redbricka.

Tyle, że to sporo pracy z zebraniem wszystkich cytatów, zwłaszcza jak się nie posiada dużej części polskich podręczników (sic! nie mam polskiej podstawki).

Więc prośba do wszystkich. Jeżeli znajdziecie fajny cytat w którymś z podręczników, prześlijcie go do mnie na maila lub priva. Jak kilkanaście osób podeśle choćby jeden cytat to już będzie coś.

Cryingorc - 2009-01-05, 05:59

Pomoglbym, gdybym mogl. Pomysl dobry. A moze dice-rollera np tez daloby sie przeniesc?
Muscat - 2009-01-05, 11:25

Sethariel napisał/a:
Jeżeli znajdziecie fajny cytat...


No to posłałam dwie pw z kilkoma cytatami z podstawki, ale nie jestem pewna, czy dobrze, że wszystkie z jednego podręcznika; może przerzucić się na "Mieszkańców"? Czy lepiej kontynuować wertowanie głównego? Napisz, co wolisz.

Sethariel - 2009-01-05, 11:31

Różne mogą być... Z podstawki, z dodatków.

Generalnie to projekt na za jakiś czas, bo teraz jeszcze muszę dopracować kilka innych rzeczy...

Ale wielkie dzięki, zacznę to wszystko spisywać. Zbierze się pokaźną ilość i spróbuje coś z tym zrobić. ;-)

Aha i ważna rzecz

Pracuję nad systemem zabezpieczeń antyspamowych na earthdawn.pl, wiec rejestracja na razie jest reczna. Trzeba sie zarejestrowac i poczekac az administrator recznie uaktywni uzytkownika.

Cryingorc - 2009-01-05, 11:31

Muscat, jedź z podstawki, za jakiś czas /albo ktoś inny/ KW, kolejny MB, żeby nie podsyłać plików z tymi samymi cytatami.
Habib - 2009-01-05, 11:32

Seth... spoko, fajnie, że zacząłeś zmieniać i w ogóle, ale nie mogę się zalogować na głównej stronie. Wyskakuje błąd złego nicku lub hasła, a jestem całkiem pewien, że nic z tych rzeczy ostatnio nie zmieniałem.

Pozdro

Sethariel - 2009-01-05, 11:43

To jest praktycznie nowa strona i waszych kont nie ma.

Zaraz bede pisac intrukcje co i jak. Oraz newsa otwierającego...

P.S. juz Cie aktywowalem Habib

Habib - 2009-01-05, 12:00

Okej, dzięki.
Co do modernizacji jeszcze, uważam, że strona wygląda lepiej, ale zawsze drażnił mnie ten beżowy kolor, tak samo i na forum. :] Ale to tylko moje zdanie.

Pozdrawiam

Sethariel - 2009-01-05, 12:02

Habib napisał/a:

Co do modernizacji jeszcze, uważam, że strona wygląda lepiej, ale zawsze drażnił mnie ten beżowy kolor, tak samo i na forum. :] Ale to tylko moje zdanie.


To wypowiedz sie w sondzie po prawej stronie :)

A co do koloru to nie jestem na razie w stanie zmienic... a poza tym chyba wiekszosci sie podoba... na przykład mojej dziewczynie, która o ED czy RPG za dużo nie wie.

lord.owca - 2009-01-05, 12:07

Po za tym tekst na tym kolorze jest czytelny i oczy się tak nie męczą. Jednak zawsze można poszukać jakiegoś innego pastelowego koloru. Habib jak masz jakiś pomysł to wklej oznaczenie kodowe tego koloru i będziemy świadomi jaki by tobie odpowiadał :evil:
Muscat - 2009-01-05, 12:07

Błagam, tylko nie zmieniajcie na jakieś ciemne tło! Serio. Mam zły wzrok i po prostu muszę rezygnować z czytania niektórych stron z powodu ciemnego wystroju; na takie fora to już się w ogóle nie zapisuję, bo nie ma sensu. Szczerze mówiąc to forum jest identyczne, jak nasze goblińskie, więc mi szczególnie łatwo korzystać. Tyle, że nasze jest seledynowe. Ale beż bardzo mi jakoś pasuje do ED.
Habib - 2009-01-05, 12:17

Nie no, nie nakłaniam do zmian żadnych. Ja się już do tego przyzwyczaiłem, po prostu na początku jakoś odpychał mnie bardziej ten kolor.

Poza tym, to chodziło mi o ten ciemniejszy odcień beżu na sajcie. Ale powiem jeszcze raz, nie ma co zmieniać.

Co do ankiety to moje zdanie jest gdzieś pomiędzy, więc nic nie zaznaczę.
- Wygląda lepiej, ale w kwestii wygody nadal jest sporo do zrobienia,
- Wygląda tak samo jak poprzednia.

Dla mnie wygląda lepiej, ale nie mam żadnych problemów z wygodą. ;-)


.:EDIT:.
I jeszcze jedno. Fajnie, że będzie można pokomentować trochę... in plus.

Pozdrawiam

Gerion - 2009-01-05, 13:39

Tak BTW to jest gotowy skin do Mambo, który zaimportowałem do Joomli. Musiałby ktoś nam gotowca zrobić (template), żeby można było go zaimplementować. Mi się nie chce szukać po plikach template gdzie co jaką ramkę oznacza, ale może ktoś z was ma czas i chęci i biegłość w phpie.....?
Cryingorc - 2009-01-05, 14:54

Zamiast zmieniać tło (jest czytelne, a to najważniejsze), można pomyśleć o jakichś ciemniejszych, np brązowych, ozdobieniach graficznych. Osobiście, chętnie widziałbym ciemniejsze i widoczniejsze Menu główne (Nowości/Wieści zamiast Newsów, Odnośniki zamiast Linków). I więcej "Przebudzenia Ziemi" w miejsce oryginalnej nazwy systemu. Powtórzę za Kotem jeszcze, że i nowy Banner by się przydał.
Habib - 2009-01-05, 19:17

Można by dodać na stronie gdzieś obok "Najnowsze Artykuły", coś takiego jak "ostatnio skomentowane".

Pozdrawiam

Gerion - 2009-01-05, 19:36

Ja tam grafik nie jestem, więc co do baneru (i logo) to może by ktoś zręczny to zrobił? Habib Ty dlubiesz przy grafice :)
Nixos - 2009-01-05, 19:38

Jakbys robil to mozesz machnac logo i banner dla Akademii Wiedzy ;).

A i Kaer ED też szukał grafika chyba.

mystic - 2009-01-05, 19:39

Mnie osobiście się nawet podoba ten kolor, przyzwyczailem się, chociaż do poprzedniego zielonego też się przyzwyczaiłem wtedy. Lubię delikatne stonowane kolory do czytania, a jak widzę czarne tło i białe litery to mi się na wymioty zbiera.
Gerion - 2009-01-05, 19:39

Hehehe to może jeden baner i logo ED dla wszystkich???
Habib - 2009-01-05, 22:21

Mogę pomyśleć nad logiem/banerem ale nie mam żadnego pomysłu. Podajcie jakieś propozycje, tylko, mówię z góry, czasu od jutra będę miał bardzo mało, więc może ktoś inny...

Pozdrawiam

Gerion - 2009-01-05, 22:29

Ty się lepiej okładkami Legend zajmij w wolnych chwilach :D

Logo banner powinny zawierać IMO herb Throalu ;) wiem, nie jestem odkrywczy

Kot - 2009-01-05, 22:30

Ja uzyskałem zgodę na wykorzystanie złotego amuletu ze strony RB w tle logo Kaeru... A pomysł na to logo mam od jakiegoś czasu... Niestety, nie jestem graficznie uzdolniony.
Muscat - 2009-01-06, 12:32

Cryingorc napisał/a:
Muscat, jedź z podstawki, za jakiś czas /albo ktoś inny/ KW, kolejny MB, żeby nie podsyłać plików z tymi samymi cytatami.


To ja spisuję te cytaty z podstawki i w jednym dokumencie dostanie to Seth za jakiś czas. Kto się bierze za kolejne tomy?

sirserafin - 2009-01-06, 13:02

przejrzałem wczoraj oba tomy Mieszkańców, ale niewiele rzeczy stamtąd nadaje się do cytowania... skupiłem się na głównie na wypowiedziach, które różni DI mieli dopisywać na marginesach, ale wiele tego nie ma... należałoby je poskracać albo przeredagować... to co wyciągnąłem wysłałem Sethowi
Sethariel - 2009-01-06, 13:40

Dostałem też od Habiba jeden cytat z Kratas :-)

Proponuję następnie Barsawię. Tam sporo cytatów jest. Barsawię mam, ale w tej chwili jest pożyczona...

Generalnie wszystkim dziękuję, bo już zebrało się tego z ponad 20.

lord.owca - 2009-01-06, 13:59

Mam taką uwagę, że jeżeli jest odnośnik do artykułu na głównej stronie - jako News - to komentarz jest odnośnie newsa anie artykułu. Moim zdaniem jak jest artykuł w News'ie to powinien mieć tylko jeden rodzaj komentarza odnoszący się tylko do artykułu Dzięki temu ludzie będą wiedzieć, że ktoś czyta artykuły i komentarz też może zachęcić do przeczytania.
Gerion - 2009-01-06, 14:06

Czyli co, zablokować możliwość komentowania newsów? To taki sobie pomysł, bo nie zawsze newsy odnoszą się do artykułów. Więc globalnie nie można tego robić. Chyba, że lokalnie zrobi to twórca newsa, to znaczy, zablokuje możliwość komentowania danego newsa...
Kot - 2009-01-06, 18:10

Gerion napisał/a:
Czyli co, zablokować możliwość komentowania newsów? To taki sobie pomysł, bo nie zawsze newsy odnoszą się do artykułów.

Na Polterze działa to tak, że newsy ogólne można komentować, a newsy o artykułach mają linki prowadzące jedynie do artykułu.
Oczywiście, że powinna być możliwość komentowania newsów. Tyle znakomitych dyskusji zaczynało się pod newsami...

Sethariel - 2009-01-08, 04:28

Powinienem juz dawno spać, ale się pochwalę...

Zaimplementowałem w końcu system ochrony przeciw spam-botom w rejestracji. Rejestracja jest automatyczna, trzeba tylko wpisać w okienko odpowiednie litery z obrazka.

Poza tym zmieniłem system odpowiedzialny za komentarze, więc się nie zdziwcie jeśli wszystkie co daliście wcześniej są datowane na 07.01.2009

8-)

Chavez - 2009-01-14, 08:15

Sethariel, co do spamu -> http://sblam.com/
Sethariel - 2009-01-14, 12:57

Dzięki. Ciekawa propozycja.

Jak będzie się robić kolejną modernizację to przydałoby się to implementować.

Kolejnej gruntownej modernizacji nie przewiduję tak szybko, no chyba, że komuś by się chciało robić to wszystko za mnie :mrgreen: I tak otrzymałem sporo pomocy od Geriona czy lorda.owcy, który testował zmiany a teraz pomaga mi ze słownikiem tłumaczeń.

Co nie znaczy, że obecna modernizacja się już skończyła...

mystic - 2009-02-08, 08:40

A czemu nie dałeś mi praw do dopisywania i edycji słownika?
Dziewic - 2009-02-08, 13:24

Widać Seth chce zmienić warstwę rządzącą ;-)
Nixos - 2009-02-10, 12:38

Kłopot - wyświetla krzaczki zamiast polskich liter w Operze po lewej stronie w "Ostatnio na forum" i "Ostatnio komentowane".
Kot - 2009-02-10, 13:02

Nixos napisał/a:
Kłopot - wyświetla krzaczki zamiast polskich liter w Operze po lewej stronie w "Ostatnio na forum" i "Ostatnio komentowane".

W Firefoxie również, więc zapewne to wina kodowania/czcionki.

Chavez - 2009-02-10, 19:23

Bo joomla jest w utf8, a forum w iso ;)
lord.owca - 2009-02-12, 11:59

Ale spoko admin czuwa i zmieni kodowanie po powrocie z ferii.
Sethariel - 2009-03-10, 01:49

Nio trochę ten powrót z ferii trwa... Ale w końcu zamierzam się zabrać za to kodowanie.

Tymczasem, dzięki uprzejmości znajomego grafika, mamy nową faviconkę (ikonka w przegladarce) a wkrótce prawdopodobnie też i lekko odświeżone logo i banner.

mystic - 2009-04-05, 12:29

Nie wiem jak wam ale mnie przeszkadza to, że forum po kliknieciu na stronie głównej otwiera się w nowym oknie przeglądarki, a nie w tym samym, jeśli to nie problem wielki to postulowałbym zmianę.
Sethariel - 2009-04-05, 12:35

Dzięki za uwagę.

Żaden problem.

Właściwie to już zmienione.

mystic - 2009-04-05, 13:34

O dzięki bo tak to musiałem ten nieszczęsny ctrl wciskać przy klikaniu:)
Dziewic - 2009-07-29, 22:26

Seth jak wrócisz, czy kto tam ma jeszcze dostęp do ed.pl - trzeba naprawić linki do newsów i blogów z RedBricka - zmienili adres w końcu...
Sethariel - 2009-08-06, 03:53

RedBrickowy RSS (czyli nasze linki do blogów i newsów) jest jeszcze nieaktywny, jest dopiero opracowywany.

Jak Dammi postawi RSS to podmienię adresy.

Sethariel - 2009-09-03, 14:28

Dodałem na stronie głównej linki do strony SaDe - Throal: Heart of Barsaive
Habib - 2009-11-09, 22:47

Co się stało z licznikami odwiedzin artykułów i stron na głównej?
Sethariel - 2009-11-09, 23:00

Licznik odwiedzin odinstalowałem, zabierał miejsce.

Natomiast co do liczników odsłon artykułów, bawiłem się trochę modułem, ale już powinny być znowu jak wcześniej.

Nie wiem kiedy, nie wiem gdzie, nie wiem jak szybko... ale tak w ogóle chciałbym przenieść stronę na inny serwer no i przy okazji zrobic porzadny lifting z przejsciem na o wiele nowszy CMS.

Habib - 2009-11-09, 23:05

Hmmm... a z ciekawości, jaki macie rozmiar na serwerze, czyli ile wam dano na nim miejsca?
Sethariel napisał/a:
z przejsciem na o wiele nowszy CMS.

Jakiś konkretny CMS?

Sethariel - 2009-11-09, 23:09

Habib napisał/a:
Hmmm... a z ciekawości, jaki macie rozmiar na serwerze, czyli ile wam dano na nim miejsca?


Żebym to ja wiedział. Historii tego serwera to nawet Gerion nie zna dobrze.

Habib napisał/a:
Jakiś konkretny CMS?


Nowsza Joomla.

Gerion - 2009-11-10, 10:28

Habib napisał/a:
a z ciekawości, jaki macie rozmiar na serwerze, czyli ile wam dano na nim miejsca?


Z tego co wiem, to jest to "poznajomości" które to "poznajomości" złatwiaj Andrzej Swędrzyński. Wszystko stoi w Horyzoncie, czyli firmie zaprzyjaźnionej usługowo z moją, więc jakby coś od wielkiego Wu, to dzwonię do ich któregoś administratora, no ale głupio tłumaczyć, że to nie ja jestem właścicielem hostingu :)

Myślę, że nawet Horyzont nie orientuje się że coś takiego jak Ed.pl jest u nich na serwerze. Mamy pewnie powierzchnię do 4 Gb na ftpie, bo jak jest więcej (co wiem z doświadczenia), to admin się temu przygląda....
pzdr

Chavez - 2009-11-13, 09:32

Sethariel napisał/a:
ale tak w ogóle chciałbym przenieść stronę na inny serwer

Jakies konkrety? :P

Sethariel - 2009-11-13, 20:17

Na razie bez konkretów. Jeżeli masz jakieś sugestie to wal.

W każdym razie przydałby się po prostu stabilny serwer z w miarę szybkim kontaktem z Adminem. Ostatnio brak tych rzeczy znacząco uprzykrzył nam życie...

Na razie rozważamy różne możliwości.

Habib - 2010-04-01, 13:06

Dałoby radę, aby słownik na ed.pl pokazywał hasła nie tylko alfabetycznie, ale i ilościowo? Powiedzmy po 20 haseł na stronę?
Sethariel - 2010-04-01, 14:05

Dałoby radę. Niestety nie w tej chwili. Słownik w sumie to zupełnie inna kwestia. Mam nadzieję zająć się nim jak tylko przeniesiemy się na inny serwer i zacznie się całkowita modernizacja strony, łącznie z przejściem na nowszy CMS.

Może w drugiej połowie kwietnia. W tej chwili jednak trudno powiedzieć...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group