Forum EARTHDAWN.PL
Forum fanów gry Earthdawn

PbF: "Biała Dama" - Biała dama - uwagi i komentarze

mystic - 2008-01-24, 00:18
Temat postu: Biała dama - uwagi i komentarze
Młoda elfka przemykała uliczkami therańskiego Vivane nerwowo oglądając się za siebie. W ręku ściskała zwój papieru, opatrzony pieczęcią gubernatora Kyprosa, efekt jej pięciomiesięcznych starań. Wyszła zza zakrętu nieomal wpadając na dwóch podchmielonych szlachciców. Serce skoczyło jej do gardła jednak szybko opanowała nerwy i wyminęła dwóch śliniących się na nią szlachetków. Puściła mimo uszu rzucone w jej kierunku zaczepki i spiesznie szła w stronę bramy prowadzącej ku upragnionej, barsawiańskiej części. Nagle skręciła w ciemny zaułek i zatrzymała się. Podwinęła długą, białą suknię odsłaniając niezwykle zgrabne udo. Wetknęła list za podwiązkę i wróciła na szeroką ulicę biegnącą wprost do bramy. Pokonawszy ostatni zakręt wyszła na plac przed bramą, drogi strzegło 4 uzbrojonych strażników, jej ostatnia poważna przeszkoda. Na jej widok strażnicy poweseleli, usłyszała nawet cichy gwizd. Starając się wyglądać jak najswobodniej podeszła do nich.
- Może wskoczysz do nas na pół godzinki dziewko? - zaczął jeden ze strażników, wywołując rubaszny śmiech pozostałych - pokazałbym ci to i owo...
- Patrzcie jak się zaczerwienila, pokażemy ci takie rzeczy o jakich nie śniłaś kotku - dołączył się drugi
Elfka aż się gotowała. "Gdyby to nie było dzisiaj pokazałabym tym idiotom gdzie ich miejsce" - pomyślała. Z jej ust wydobył się jednak tylko prawie niesłyszalny szpet:
- Główny sekretarz Patracheus nie byłby zadowolony z opóźnienia.
Imię Patracheusa usztywniło strażników. Narazić się na gniew sekretarza oznaczało poważne kłopoty. Śmiech zamilkł. Strażnik spojrzał na kobietę
- Imię?...

Chwilę później biała dama spieszyła już do nowej kryjówki. List który ściskała musi trafić w odpowiednie ręce, inaczej cały jej wysiłek spełznie na niczym.


Zapraszam do udziału w grze przez forum. Forma rozgrywki będzie taka sama jak w przypadku Karczmy Geriona. Sama rozgrywka osadzona będzie kilka miesięcy przed wydarzeniami opisanymi w Preludium wojny, opisywać będzie bardziej i mniej skryte zmagania różnych frakcji. Możecie stanąć po dowolnej stronie zbliżającego się konfliktu. Czy to Throalu, czy Theran, Iopos, Kratas, Krwawej Puszczy, któregoś z aropagoi, smoków. Możecie być członkiem takich organizacji jak Klucze śmierci czy Kult Wielkiego Łowcy. Zakładam że, przynajmniej na początku, gracze nie będą znali stron pozostałych uczestników.

Przed wejściem do gry proszę o informację na priwa o postaci zawierającą:
- imię i rasę
- dyscyplinę i krąg - może być wielodyscyplinarny, krąg mogę ewentualnie zmodyfikować.
- wybraną stronę
- kilka słów o charakterze postaci - to nie jest konieczne, ale brak może zaowocować tym, że poczynania waszej postaci w moich postach mogą być nie do końca zgodne z tym, co zrobiłaby w danej sytuacji wg was.
Jeżeli nie możecie zdecydować się kim zagrać, mogę wybrać ja.

To chyba wszystko, zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w zabawie, niezależnie czy będzie to jeden wpis, czy zostaniecie z nami na dłużej. Każdy mile widziany.

mystic - 2008-01-27, 12:54

Birchie ten żywogłaz - super, nieźle się uśmiałem :)
Dzik - 2008-01-27, 21:44

Nom to bylo miodzio^^
Przydaloby sie troche wiecej graczy jednak:)

birchie - 2008-01-28, 13:57

Mystic,moj wpis z 21.12 z wczoraj kloci sie troche z Twoim pozniejszym...chyba rownoczesnei pisalismy i nam sie wersje rozjechaly ;-)
mystic - 2008-01-28, 16:43

Nie zauważyłem go w ogóle... :) Już skasowalem tą część.
birchie - 2008-01-28, 16:48

Jeszcze jedna sprawa: w jakich "klimatach" gramy? Bardziej antyk czy sredniowiecze? wyszla nam ta kwestia w dyskusji o wystroju pokoju karczmy:P czego mozna sie w ogole tam spodziewac? siennika czy lozka? jakei oswietlenie? i takie tam:-)
mystic - 2008-01-28, 21:22

Thera to antyk. Śmiało improwizujcie :) Szczerze mówiąc takie detale dla mnie nie mają wielkiego znaczenia, jeśli lubisz(cie) mieć otoczenie pod kontrolą w najmniejszych szczegółach to piszcie ja się dostosuję. :)
mystic - 2008-02-02, 10:23

Dzik często używasz angielskiego języka w życiu codziennym?
Dzik - 2008-02-02, 12:15

Na okraglo... w sumie wiecej niz jezyka polskiego >.> Jak w Rp sie bawie to zazwyczaj w angielskim... tak 90%...
A co? jakies "sz" na "sh" zmienilem czy gamatyka sie nie zgadza?:)

mystic - 2008-02-02, 12:21

Zdania pisane w języku polskim piszesz w takim szyku jak w angielskim, przez co są czasem dość nieczytelne :)
Dzik - 2008-02-02, 12:34

Coz... przyzwyczajenie druga natura czlowieka. >.>

Jak mam jakies bledy to mi piszcie na priva to poprawie sie. Postaram sie uwazac!

mystic - 2008-02-11, 17:45

Uaktualniłem nieco posta z bohaterami, jakby co to możecie sobie zerknąć kto jest kto.
mystic - 2008-03-09, 17:45

Gerion możesz zablokować wysyłanie postów przez gości?
birchie - 2008-03-09, 17:46

No przydaloby sie...Ta pani,ktorej zdjecie mi sie pokazalo-to raczej nie byla Biala Dama >.<
Gerion - 2008-03-10, 09:19

Jest zablokowane...domyślnie na wszystkie fora nie mogą pisać nie zalogowani userzy. A zakładanie konta ja monitoruję. Jeśli jakiś guest wysłał Wam posta, to zaraz sprawdzę ustawienie podforum.

Gerion

mystic - 2008-03-10, 21:36

Był rano w tym temacie post napisany przez gościa.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group