Forum EARTHDAWN.PL
Forum fanów gry Earthdawn

Nowiny ze świata - gerion.pl - strona Geriona

Gerion - 2006-11-13, 10:13
Temat postu: gerion.pl - strona Geriona
Jakoś się zebrałem i zrobiłem w końcu aktualizację na swoim sajcie. DOtyczy ona zasad CLassica, krok po kroku - wszystko na tacy...:) Wiecie robię to dla moich graczy, ale myślę, że skorzysta każdy kto zaczyna Classica.
Link tutaj

pozdrawiam
Gerion

ps. ludziska, gracie Wy jeszcze w ogóle w Edka? ;)

Vasquez21 - 2006-11-13, 14:57

Cytat:
Link tutaj


dzięki Gerion

Cytat:
ps. ludziska, gracie Wy jeszcze w ogóle w Edka? ;)


mniej więcej co 2 tygodnie ;)... np. w minioną sobotę :P, tak więc nie jest źle.

Sethariel - 2006-11-13, 18:11

wczoraj gralismy :P

a tak na powaznie to prowadze w miare regularnie mniej wiecej co 2 tygodnie. W zaleznosci od czasu jakim dysponujemy i dyspozycyjnosci wszystkich graczy.

mystic - 2006-11-13, 21:08

Ja nie.
Gerion - 2006-11-14, 10:40

Słuchajcie co powiecie na te odnowione talenty?
AKrobatyczny atak wbrew nazwie podnosi Obronę fizyczną (powinien się nazywac Akrobatyczna obrona)

Czytanie/pisanie - wreszcie jasno określono jak to jest z tymi dialektami, ile ich można opanować itd.

Czytanie/pisanie znaków magicznych - zauważyliście jak skoczyła trudność uczenia się nowych zaklęć? No i można poświęcać test zdrowienia na kolejną próbę nauczenia się czaru tego samego dnia.

Drewniania skóra - trwa tyle godzin co poziom. Hmm....ja się zastanawiam nad kontrolowaniem tego podczas prowadzenia...może być kłopotliwie, nie sądzicie?

Moc woli - ha, 1 pkt wyczerpania. Pamiętam jaki to był (jest?) powerny talent...jak wszyscy zazdrościli Ksenomantom, że opanowują go najwcześniej ze wszystkich magów..
A teraz to wyczerpanie troszkę osłabia wykorzystanie talentu. Kiedyś działał wręcz automatycznie, a teraz gracz musi deklarować, czy używa Mocy Woli, czy nie. Ciekawe jak to wyjdzie w praniu.

Oparcie się mocy znamienia - Łowca zawsze rozpoznaje czy i kiedy został naznaczony. Tego mi brakowało w 1 i 2 edycji, takiego oficjalnego dopowiedzenia.

pozdrawiam
Gerion

Vasquez21 - 2006-11-14, 10:56

Gerion napisał/a:
AKrobatyczny atak wbrew nazwie podnosi Obronę fizyczną (powinien się nazywac Akrobatyczna obrona)


Gerion, ale przecież to nie oto chodzi ;) Gość, atakuje wykonując jakieś wygibasy i przez te właśnie ruchy w ataku, trudniej go trafić. Jakbym widział talent "Akrobatyczna obrona" to od razu bym sobie wyobrażał, że gość robi tylko salta z boku na bok, ale o uderzaniu raczej mógłby zapomnieć.

Gerion napisał/a:
Czytanie/pisanie znaków magicznych - zauważyliście jak skoczyła trudność uczenia się nowych zaklęć? No i można poświęcać test zdrowienia na kolejną próbę nauczenia się czaru tego samego dnia.


Tak. Moim zdaniem zdecydowanie na plus zmiana. Przepisanie czaru nie powinno być bezproblemowe, ale powinno odzwierciedlać, trud jaki Mag musi włożyć w nauczenie się czaru.

Gerion napisał/a:
Drewniania skóra - trwa tyle godzin co poziom. Hmm....ja się zastanawiam nad kontrolowaniem tego podczas prowadzenia...może być kłopotliwie, nie sądzicie?


W 1ed. jeśli dobrze pamiętam (nie mam teraz przy sobie podręcznika) trwała cały dzień ;]... A jeśli idzie o kontrolowanie, to przecież wiadomo, że nie będą tak chodzić po mieście :) no a jeśli chodzą... to już ich sprawa, którą można łatwo rozwiązać: np. straży może się coś takiego nie spodobać ;)

Cytat:
Moc woli - ha, 1 pkt wyczerpania. Pamiętam jaki to był (jest?) powerny talent...jak wszyscy zazdrościli Ksenomantom, że opanowują go najwcześniej ze wszystkich magów..
A teraz to wyczerpanie troszkę osłabia wykorzystanie talentu. Kiedyś działał wręcz automatycznie, a teraz gracz musi deklarować, czy używa Mocy Woli, czy nie. Ciekawe jak to wyjdzie w praniu.


Moim zdaniem bardzo dobra zmiana. Tak jak powiedziałeś to był jeden z najpotężniejszych talentów, nadal nim jest z tym, że jego używanie zostało troszeczkę ograniczone.

Sethariel - 2006-11-14, 16:00

Gerion napisał/a:
Akrobatyczny atak wbrew nazwie podnosi Obronę fizyczną (powinien się nazywac Akrobatyczna obrona)


Bardzo dobra zmiana, przy okazji pozbyto sie umiejetnosci troszke dublujacej ten talent Akrobatyka. Chociaz z drugiej strony przydalaby sie taka akrobatyka przy testach roznego rodzaju skokow i akrobacji. Gerion jak to rozwiazano?

Gerion napisał/a:

Czytanie/pisanie znaków magicznych - zauważyliście jak skoczyła trudność uczenia się nowych zaklęć? No i można poświęcać test zdrowienia na kolejną próbę nauczenia się czaru tego samego dnia.


Poświęcanie testów zdrowienia juz bylo w 1 edycji. Jak bardzo zwiekszyla sie trudność moge prosic o przyklady?

Gerion napisał/a:
Drewniania skóra - trwa tyle godzin co poziom. Hmm....ja się zastanawiam nad kontrolowaniem tego podczas prowadzenia...może być kłopotliwie, nie sądzicie?


Nio troche to ogranicza ten talent. Jezeli Hartowanie siebie dziala na 24h to drewniana skora chyba takze powinna...

Gerion napisał/a:
Moc woli - ha, 1 pkt wyczerpania.


Bardzo dobra zmiana. Wreszcie przypomina to troche talenty innych dyscyplin zwiekszajace obrazenia (Cios z powietrza), oczywiscie jesli dobrze zrozumialem, ze przy rzucaniu czarow rowniez 1 wyczerpanie?

P.S. ED Classic bede mial dopiero za jakies 2-3 tygodnie, ale juz chcialbym powoli sie przerzucic. Jezeli to mozliwe prosilbym posiadaczy Classica o troche wiecej szczegolow odnosnie tych talentow.

Gerion - 2006-11-14, 16:18

Vasquez - :) masz rację z tym akrobatycznym atakiem. Nie pomyślałem, tak mi się jakoś skojarzyło na podstawie opisu talentu...

Seth:
Mamy umiejętność, Akrobatycznby atak. Skoki i akrobacje? NIe wgłębiałem się w to, może w GM Compendium coś jest.

Trudność uczenia sie zaklęć? Ależ napisałem wartości dla ED CLassic pod opisem talentu ;) Porównaj sobie z polskim podręcznikiem - jest pewna różnica.

Drewaniana skóra - nie mam 100% pewności, ale pozostałe "skóry"chyba też mają działanie zalezno godzinowo od poziomu...

Moc woli - wydajesz 1 pkt wyczerpania i aktywujesz talent jeśli jesteś magiem ichcesz mieć liczony stopień Mocy woli przy efekcie rzuconego zaklęcia a nie czystą SIłę Woli. Nie aktywujesz przecież Mocy Woli podczas rzucania czarów (Pecepcja a nie SIła woli). Podobnie aktywujesz moc woli, jak np jakakolwiek zdolność atakuje Obronę Magiczną...

pozdrawiam
Gerion

Sethariel - 2006-11-14, 16:27

Gerion napisał/a:
Nie aktywujesz przecież Mocy Woli podczas rzucania czarów (Pecepcja a nie SIła woli).


Moja gafa. Chodzilo mi oczywiscie o wykorzystanie Mocy Woli przy efektach rzucanych czarow.

Cryingorc - 2006-11-16, 22:26

Gerion napisał/a:
Słuchajcie co powiecie na te odnowione talenty?
AKrobatyczny atak wbrew nazwie podnosi Obronę fizyczną (powinien się nazywac Akrobatyczna obrona)Gerion


Akrobatyczny atak niepotrzebnie wprowadza nowy test (chcieli dopomóc w tym momencie magom i innym wysokoobronomagicznym stworkom). Zdecydowanie lepiej działał w drugiej edycji.

Gerion napisał/a:

Czytanie/pisanie znaków magicznych - zauważyliście jak skoczyła trudność uczenia się nowych zaklęć? No i można poświęcać test zdrowienia na kolejną próbę nauczenia się czaru tego samego dnia.Gerion


Seth ma rację, wykorzystanie TZ było mozliwe już w I edycji. Trudność skoczyła, ale i tak po dorwaniu się do księgi uczymy się do oporu, co ograniczała druga edycja poprzez koszt w PL (wcale nie wysoki, ale jednak)

Gerion napisał/a:

Drewniania skóra - trwa tyle godzin co poziom. Hmm....ja się zastanawiam nad kontrolowaniem tego podczas prowadzenia...może być kłopotliwie, nie sądzicie?Gerion


Może. Trochę osłabia Woja, nie widzę większej potrzeby wprowadzania tej zmiany, szczerze mówiąc.

Gerion napisał/a:

Moc woli - ha, 1 pkt wyczerpania. Pamiętam jaki to był (jest?) powerny talent...jak wszyscy zazdrościli Ksenomantom, że opanowują go najwcześniej ze wszystkich magów.. Gerion


Świetny pomysł! Co prawda Ksenolodzy poznają teraz MW dopiero na 6 kręgu (wg mnie nawet niepotrzebnie tak późno), ale osłabienie MW jest słuszne. magowie mają bardzo mało talentów powodujących wyczerpanie (Czarodziej prawie w ogóle), i mimo, że wytrzymałością też nie mają się co chwalić, to MW z 1 pktem wycz da im do myslenia.

Gerion - 2006-12-08, 16:20

Dziś kolejna aktualizacja :)
Tym razem tłumaczenie fragmentów dodatku Ork Nation i reszta Classicowych wypisków.

Link tutaj

pozdrawiam i zapraszam
Gerion

Cryingorc - 2006-12-08, 21:11

Dziękuję.
Vasquez21 - 2006-12-19, 12:10

wypas ;) dzięki
Gerion - 2008-01-14, 09:58
Temat postu: gerion.pl - reaktywacja
Mały newsik ;)
Po tym jak długo nie mogłem się uporać z trojanem, który mi ktoś miły wstrzyknął w pliki strony, dałem sobie spokój. Tym bardziej że google ostrzegały przed wejściem na moją stronę.
W końcu znalazłem chwilkę czasu i wywaliłem gnoja.
Z nowym rokiem ruszam ponownie. Strona wymaga odkurzenia, ale materiałów nadal w niej jest sporo.


Zapraszam

pozdrawiam
Gerion

Cryingorc - 2008-01-14, 12:33

Dobra wiadomość.
Habib - 2008-01-14, 15:10

No, no nieźle.

A już myślałem, że porzuciłeś swojego sajta. :P

Pozdro

Gerion - 2008-10-24, 13:22

W kwestii formalnej, zmienił się adres główny strony na www.gerion.pl

Poza tym odseparowałem moduł newsowy i przerzuciłem wszystko do wikipedii Edkowej. Pewnie na początku będzie trudniej odnaleźć to i owo, ale myślę, że suma sumarum mechanizm wiki jest wydajniejszy. MNie się podoba :)

pozdrawiam
Gerion

Cryingorc - 2008-10-24, 13:36

Fajno.
Dziewic - 2008-10-26, 16:12

Przejrzałem nową stronkę... oj będzie co czytać, będzie :-) muszę powiedzieć, że jestem (póki co wizualnie, treści jeszcze nie znam) zadowolony z postępu prac ;-)

Geeeeerion... mam pytanie... Masz na stronce recepturę Eliksiru Zdrowienia... będziesz wrzucał jeszcze inne receptury?

Gerion - 2008-10-27, 12:23

Of kors że tak ;), ale to moja produkcja, nic tam firmowanego znaczkiem RedBrick ;)

pzdr
Gerion

Dziewic - 2008-10-27, 20:55

To nic, że nie RedBrick'owe. Gerion to też dobra firma ;-)

Jeden z moich graczy zdobył ostatnio "Zaxa Podstawy Alchemii" i planowałem właśnie skonstruowanie takiej listy receptur, a tak... będzie mi nieco łatwiej :-P

Habib - 2008-10-28, 15:24

Swoją drogą, to ja właśnie czerpię ze strony Geriona opis turnieju, jaki tam ma gdzieś opisany. A zaczęło się wszystko, od kilku łebków, którzy chcieli się u wojownika z drużyny uczyć. :] Co prawda u mnie ten turniej będzie na mniejszą skalę, ale pomoć gerionowej strony jest nieoceniona.

PS. A kiedy będzie "Gerion - Rewolucje"?

Pozdrawiam

Sethariel - 2008-10-28, 15:42

Habib napisał/a:

PS. A kiedy będzie "Gerion - Rewolucje"?


Pewnie już były... Każdy chyba kiedyś miał rozwolnienie :-P

Dziewic - 2008-11-02, 21:43

Gerion... co do tych receptur jeszcze... masz tam składnik: Krew Adeptów - susz z grzybów (niecodzienna)

Właśnie przeglądałem Survival Guide i na str. 108 jest opisane działanie czegoś takiego jak Adept's Blood. Czy to to samo, czy przypadkowe "podobieństwo" nazw? :-P

Gerion - 2008-11-03, 09:16

To jest dokładnie to samo ;) Grzyb - Krew Adeptów (adepts blood)

pozdrawiam
Gerion

Dziewic - 2008-11-03, 09:24

Ok, nie byłem pewien po prostu... zmyliło mnie halucynogenne działanie grzyba :-P
Gerion - 2015-01-07, 21:45
Temat postu: Domy Kupiecki Throalu
Jeśli ktoś czasem zaglądnie z nudów na moją Edkową stronkę, to uprzedzę wertowanie po zmianach Wikipedii :)
Mały update, dodany artykuł Kupieckie Domy Throalu

Przekład z TDK, zresztą we wstępie mały mój komentarz. Jak ktoś prowadzi w Throalu, a nie chce mu się przekładać dla swoich graczy - śmiało może korzystać :)
Docelowo będą podlinkowane jeszcze kluczowe postacie (liderzy Domów).

pozdrawiam
Gerion

Sethariel - 2015-01-08, 11:46

Udostępniłem dalej :)

Do tego ci były potrzebne te nazwy z shoutboxa czy robisz coś jeszcze z Throal: TDK?

Gerion - 2015-01-08, 18:35

Do tego. I robię dalej - jak już pisałem - ważniejsze postacie, członkowie Domów, filozofowie... Nie jest tego jakiś ogrom, a na każdą taką postać kilka - kilkanascie zdań. A że robię akuratnio kampanię w Throalu (1506) (Pachnidło) to jest mi to mocno po drodze :)
pzdr
Gerion

Gerion - 2015-01-26, 21:04
Temat postu: Nowa kampania
Ktoś na forum pisał, że zamierza prowadzić/prowadzi Pachnidło.

Jestem w trakcie (choć bliżej końca) i w zasadzie od tej rozbudowanej przygody rozpocząłem nową kampanię dla nowych postaci moich graczy (wystartowali od III Kręgu, żeby mieć nieco więcej funu, zresztą nie robi mi różnicy z jakich poziomów gracze startuję).

Poniżej wklejam linki do poszczególnych sesji (opis fabularyzowany), jakby ktoś był zainteresowany jak to poprowadziłem i na co wpadli gracze. Trudność jaką napotkałem to pochodzenie BG (Throal i okolice), a więc mnóstwo wiedzy i sprzymierzeńców z tych okolic, to w zamyśle scenariusza miało stanowić nowość, obcość i wyzwania dla BG.

Perfumy i sztylety
Spotkanie w Darranis
W stronę Throalu
Karczmy i wozy
Zasadzka

Zmysł powonienia
Witajcie w domu
Sprawy się komplikują
Bal u Yacusa

Bleddyn - 2015-01-26, 23:56

Link Spotkanie w Darannis nie działa.
Sethariel - 2015-01-27, 02:28

Łap - http://earthdawn.gerion.p...anie_w_darranis
Araven - 2015-01-28, 20:46

Fabularyzowane opisy sa bardzo fajne. Pachnidła nigdy nie poprowadziłem, ale może się pokuszę.
Sethariel - 2015-01-28, 22:42

Jakby co Araven, całe "Pachnidło" ale bez ilustracji znajdziesz na stronie głównej - http://earthdawn.com.pl/j...id=33&Itemid=60
Gerion - 2015-02-12, 20:37

Kiedyś popełniłem recenzję podręcznika Orc Nation of Cara Fahd. Leżało to długo na Moorhold.net, ale portal zniknął...
Dodaję więc do spisu swoich artykułów: recenzja podręcznika

A dla MG prowadzących Pachnidło (albo na motywach), wydarzenia z sesji, na której wszystko poszło nie tak jak trzeba :)

pzdr
Gerion

Sethariel - 2015-02-12, 20:38

Chodzi o tą recenzję? :)

http://earthdawn.com.pl/j...id=55&Itemid=57

Gerion - 2015-02-12, 20:55

Buuuuu :( tak o tę ...
Ale dobrze że jest miejsce które wszystko zbiera... swoją drogą coś pisaleś o jakimś liftingu? Poważnie?

Sethariel - 2015-02-12, 21:02

Gerion napisał/a:
swoją drogą coś pisaleś o jakimś liftingu? Poważnie?


Tak, poważnie. Przyda się, zwłaszcza, że obecny CMS to właściwie już złom.

Były już z 2-3 lata temu przymiarki, ale nie dokończyliśmy. Teraz mam nadzieję dokończyć. No i jednak pójść w inną stronę niż ten "klimatyczny" motyw - http://beta.earthdawn.com.pl/

Gerion - 2015-02-28, 21:54

Nowy artykuł.
Tym razem indeks WSZYSTKICH postaci z podstawki ED1PL.

Zaczynam tym cykl indeksów postaci z wydanych u nas podręczników. Docelowo ma to służyć jako glosariusz Imion własnych, które zostały przetłumaczone w oficjalnych (i wydaniach fanowskich) podręcznikach ED. Indeks Imion z Podręcznika Podstawowego, kto zainteresowany, niech klika :)

pozdrawiam
Gerion

Kosmit - 2015-03-02, 12:58

Cool :)
Gerion - 2015-03-02, 22:07

Update.
Poza Indeksem postaci z Podstawki, znajdziecie też: Księgę Wiedzy i Barsawia - Przewodnik po Barsawii.
Swoją drogą czasem ładne kwiatki w tłumaczeniach imion można znaleźć :) np. Evensong - Słowik, czy mój ulubiony: Hammerblade - Ciężkie Ostrze...

Kosmit - 2015-03-04, 15:33

Ciężkie Ostrze nie takie złe ;p
Bleddyn - 2015-03-04, 20:48

Hammer blade - a czasami nie będzie to nazwa narzędzia?
Gerion - 2015-03-05, 18:02

W tym przypadku nie mam bladego pojęcia :) na szczęście nie jestem tłumaczem, tylko archiwistą :)
Gerion - 2015-04-21, 10:21

Trochę nowych wpisów.

Przede wszystkim dla MG lubiących pogrywać z graczami, co olewają skille społeczne, Zasady handlu, które sprawią, że każdy srebrnik będzie na wagę złota :)

I trzecia odsłona Pchanidła, która jednak przebiega w zupełnie innym kierunku niż scenariusz:
Zapach który zabija
Oko za oko
Po śladach
Coraz więcej faktów
Na tropie

Enjoy :)

Gerion - 2015-05-15, 14:29

I nareszcie Grande Finale :)
Dla zainteresowanych: Wielki finał.
Jako komentarz dodam, że sesyjka zajęła nam dobre 5 godzin. Turlania było w cholerę. I wszyscy byli usatysfakcjonowani, a zakończenie dało mnóstwo pomysłów do rozwinięcia.

pozdrawiam
Gerion
ps. to skandal, żeby przygodę rozpisaną na 3 sesje rozgrywać w pół roku!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group