Forum EARTHDAWN.PL
Forum fanów gry Earthdawn

Nowiny ze świata - Earthdawn Codex Open Call for Writers for 2007

Cryingorc - 2006-12-29, 13:45
Temat postu: Earthdawn Codex Open Call for Writers for 2007
Driven by the success of our Open Call for the Name-giver’s Compendium in early 2006, we are happy to announce the Earthdawn Codex Open Call for Writers for 2007:

We are planning to publish a new supplement for the Earthdawn game called the Earthdawn Codex. This book intends to expand on the material presented in the Player’s and Gamemaster’s Compendiums, providing more content and options for players and gamemasters. That said, we are looking for new Disciplines, Talents, Talent Knacks, Goods and Services, Spells, Optional Rules, Encounters, Creatures, Horrors and Horror Constructs, Magical Treasures, and Gamemaster Characters.


Słowem, może wyjść zapychadło, a może powstać świetny dodatek.

Sir Valeq - 2006-12-30, 15:24

Jeśli ekipa wybierająca teksty spośród nadesłanych będzie robić to rozsądnie, to faktycznie może wyjść coś świetnego.
Sethariel - 2006-12-30, 15:44

Może by tak wspólnymi siłami FORUM ED nadesłać Redbrickowi trochę materiałów?

Z mojej strony myślę o legendzie o smoku wawelskim. Wiem, kiedyś już ktoś podobny projekt zrobił, ale praktycznie nigdzie się nie pojawił, nie został rozpowszechniony. Teraz trudno cokolwiek o tym projekcie znaleźć. Myślę więc, że mógłbym spróbować odświeżyć pomysł na gród Kraka i Smoka Wawelskiego z nowymi zasadami redbrickowej wersji ED. Czasu trochę jest, więc jeszcze wszystko przede mną.

W każdym razie redbrickowy pomysł mi się podoba :-)

Cryingorc - 2006-12-30, 16:32

Tak, chodzi o projekt krainy Polea w języku angielskim, autorstwa pradery.
Kilka lat temu przetłumaczyłem go, potem w polskiej wersji pojawił się też w necie opis kaeru Krak.

Myślę, że dało by radę zebrać nieco materiałów, bo każdy coś tam swojego ma.

Sethariel - 2006-12-30, 16:54

Właśnie, mam gdzieś nawet kopie tego w angielskim. Tyle, że nie wszystko tam mi się podobało. Poza tym nawet przy "odświeżaniu", skupiłbym się raczej na smoku wawelskim, Polea autorstwa Pradery zostawiłbym w spokoju. Ciekawym pomysłem był także "bursztyn".

Szkoda by było by ten oryginalny pomysł gdzieś przepadł. Wystarczy go rozwinąć i przesłać do Redbricka, a myslę, że będą duże szanse na opublikowanie tego. No i jaka promocja Polski :mrgreen:

No a poza tym tak jak wspomniałeś, każdy coś tam ma i przy współpracy dałoby sie to dopracować, dla pożytku ogółu społeczności ED, nie tylko w Polsce.

Sharkuz - 2006-12-30, 22:50

inicjatywa na kozaku ;-)
Vasquez21 - 2007-01-01, 18:40

Ciekawa incijatywa i trzymam kciuki.

Poza tym na co zszedł temat, najważniejsze jest jednak to, że RB nie zwalnia... cały czas rozwijają temat, a to może wyjśc nam graczom i mistrzom gry, tylko na dobre.

Cryingorc - 2008-08-14, 09:52

Mam pytanie. :] Czy ktoś z was nadsyłał jakieś materiały RedBrick'owi do ED Codex?
sirserafin - 2008-08-15, 14:20

Ja zamierzam wysłać zestawienie z talentami i propozycjami użycia tego przy okazji używania ADM, grania Obieżyświatem, wybierania/uczenia się umiejętności itp., ale fabularyzowanych materiałów nie przewiduję...

pzdr

Sethariel - 2008-08-15, 15:27

Czy Codex nie został już zamknięty?

Z tego co wiem to nadal otwarty jest tylko kolejny projekt "Legends and Heroes", do końca Grudnia 2008.

Zamierzam wysłać na to kilka projektów, w tym Legendę o Pasterzu oraz Sekrety Szkoły Walki Mistrza Satorina.

Cryingorc - 2008-08-15, 20:41

Seth działaj, działaj. Niech Nas tam popamiętają.. znaczy się zapamiętają.
sirserafin widziałem, że skrobałeś też na ich forum. A może ktoś jeszcze ma jakieś własne materialy, które szło by podesłać RedBrickowi?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group