Forum EARTHDAWN.PL
Forum fanów gry Earthdawn

Wygląd stron, forum itp. - Mambo

Vasquez21 - 2006-05-23, 12:21
Temat postu: Mambo
Chciałbym przepiąć wreszcie mambo jako stronkę główną, ale przed tym chciałem wprowadzić kilka poprawek jeszcze. Dlatego bardzo bym prosił o pomoc osobę która wcześniej "bawiła się" z konfiguracją mambo u nas, lub z kimś kto się na tym zna.
Wojtek - 2006-05-24, 07:54

Swoja droga kto popsul menu? Wczoraj sobie przegladalem materialy, slownik, itp a dzis pff, nie ma.
Vasquez21 - 2006-05-24, 08:38

To moja sprawka ;)
Chciałem pozmieniać ustawienia i kolejność menu... i nagle coś się schrzaniło :P
idę z tym teraz powalczyć :)

Jasieq - 2006-05-25, 15:06

ja sie znam na mambo troszkę, ale TROSZKĘ!!! robiłe mswoje strony oparte na nim ale znam sie tylko na prostych modyfikacjach i ustawieniach bo jestem zerem w php...


a tak btw
to radze nie podpinać pod mambo tylko pod joomlę!
http://joomla.pl

to jakby "nowsza wersja mambo" oparta na jego silniku... no i z nią mogę pomóc więcej :)

Bragi - 2006-05-25, 22:08

nie śmiejcie się ale....co to jest mambo?
Gerion - 2006-05-26, 00:05

To cms ;-) a po polsku to gotowy do instalacji portal z mnóstwem użytecznych komponentów, bazujący na skryptach php i stylach. Joomle jest jego młodszym, rozwijanym bratem. Podobne w działaniu (choć inne mechanicznie) są rzeczy oparte na PHP-Nuke (np. moja prywatna strona).

Słowo gotowy użyłem na wyrost, bo zwykle po instalacji każdy admin musi sporo się namęczyć, by pozmieniać template grafiki, a potem jeszcze grzebać w kodach php dodając/usuwając to co uważa za stosowne. Nie jestem informatykiem (filolog z wykształcenia) choć w IT siedzę z racji zawodu. Powiem, że rozgryzienie najprostszych rzeczy (typu hello world) zajęło mi parę miesięcy. No ale ja jestem starsze pokolenie bez informatyki w szkole średniej ;-)

pozdrawiam
Gerion

Vasquez21 - 2006-05-28, 17:21

Cytat:
to radze nie podpinać pod mambo tylko pod joomlę!
http://joomla.pl

to jakby "nowsza wersja mambo" oparta na jego silniku... no i z nią mogę pomóc więcej :)


Taki był też również mój zamysł, jednak trzeba docenić wysiłek, tych którzy zdecydowali się na mambo. Osobiście powiem tylko, że również proponowałem Joomla, ale narazie obiecałem sobie, że przepniemy mambo pod główny adres, a dopiero później zajmę się joomla... tak by ewentualne przejście z mambo -> joomla nie wiązało się z żadnym "brakiem strony" czy też brakującymi materiałami.

Jasieq - 2006-05-29, 20:17

pewnie :) tylko rzucam hasła :D
mystic - 2006-05-31, 23:11
Temat postu: Linka do Forum na www.earthdawn.pl
Dajcie linka niech sie to forum rozwija, chyba ze do podpiecia mambo zostalo kilka dni. Bo jesli nie to chyba warto zeby ludzie mieli latwiejszy wglad do tego forum na ktorym w sumie dzieje sie wiecej niz na liscie aktualnie i moze cos sie z niego wykluje :)
Vasquez21 - 2006-06-01, 07:19

Mambo zostanie przepięte na dniach

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group