Forum EARTHDAWN.PL
Forum fanów gry Earthdawn

Earthdawn - Karta Postaci

lord.owca - 2006-09-07, 15:16
Temat postu: Karta Postaci
To jest wersja beta karty postaci do edka w wersji beta 2.0.1 :-P bedzie jeszcze kalendarz i mapa z Wężowej Rzeki (dla wybranych graczy oczywiscie, ktorzy będą posiadać mapę) jak sie zeskanuje i oczywiscie logo edka ale chwilowo brak tych elemetow, oraz dla magow strona na czary.

Generalnie jestem ciekawy waszej opini, co by jeszcze mozna bylo zmodyfikowac co dodać itp

Chcemy jeszcze dodac rubryke ze strzalami i miejsce do zaznaczania wystrzelonych strzal - na dwadziecia sztuk, bo tyle sie miesci w kołczanie - standardowym

Za pomoc dziekuje Sethowi i Kotowi

link do karty postaci

http://www.earthdawn.pl/pliki/karta.pdf

ps

i adminowi za umieszczenie jej na serwerze :D

Sir Valeq - 2006-09-07, 16:24

Coś nie widzę kolumny o zadawanych punktach wyczerpania przez talenty/umiejętności, no i brak jakiegokolwiek śledzenia punktów legend. ;)
Jeśli chodzi o robienie karty i o to, co na niej ma się znaleść, to polecam EDCharacterFolioIIe (gdzieś w necie jest - jedynie wersja angielska).

lord.owca - 2006-09-07, 18:26

Sir Valeq napisał/a:
Coś nie widzę kolumny o zadawanych punktach wyczerpania przez talenty/umiejętności, no i brak jakiegokolwiek śledzenia punktów legend. ;)
Jeśli chodzi o robienie karty i o to, co na niej ma się znaleść, to polecam EDCharacterFolioIIe (gdzieś w necie jest - jedynie wersja angielska).


co rozumiesz przez sledzenie punktow legend?? jest rubryka punkty legend skaldajaca sie z :
aktualne wszystki i poziom slawy. w talentach jest magia krwii = wyczerpanie przy uzywanych talentach, do umiejetnosci nie dodalem bo od okolo 6 lat jak gram w edka to nie byla mi potrzebna

Vasquez21 - 2006-09-08, 07:37

Mi się karta podoba... przejrzysta i wszystko wygodnie ułożone.
Dałbym jednak mimo wszystko jakieś tło pod to, właśnie logo ED i wymienił trzczionkę na Earthdawn'ową :)

lord.owca - 2006-10-04, 23:24

nad czcionka pracuje jescze jakies uwagii
Marceli - 2006-10-05, 15:47

Tabelka kości na 2 stronie jest złym pomysłem. Używa się 1 strony w czasie używania talentów.
lord.owca - 2006-11-03, 14:22

No to lekka modyfikacja karty:
http://www.earthdawn.pl/pliki/karta2.pdf

Czekamy na dalsze sugestie :mrgreen:

Sethariel - 2006-11-03, 14:34

Mnie sie podoba... w koncu pomagalem przy tworzeniu tej karty postaci :mrgreen:

Zastanawiam sie czy poprawek nie wymaga tabelka na pociski?

Any suggestions?

lord.owca - 2006-11-03, 14:44

byc moze ale trzeba ta tabelke w praktyce przetestowac
Sethariel - 2006-12-31, 16:35

Najnowsza odsłona karty postaci by Owca & Seth, tak na SZCZĘŚLIWY NOWY ROK :-)

Dwie wersje, pierwsza z ładnym napisem, druga z oryginalnym logo Earthdawn.

Tabelka na pociski nadal nie przetestowana wystarczająco dobrze, miło by było, gdyby ktoś to przetestował, bo ja coraz bardziej dochodzę do wniosku, że lepiej tam będzie po prostu zostawić puste miejsce na wpisanie liczby.



UWZGLĘDNIAJĄC NIEKTÓRE UWAGI KARTA POSTACI ZOSTAŁA LEKKO ZMIENIONA. MAM NADZIEJE, ŻE TEJ WERSJI SZYBKO NIE ZMODYFIKUJE I POSŁUŻY DOBRZE GRACZOM.

sir_lancelot - 2007-01-01, 15:58

Seth napisał/a:
Najnowsza odsłona karty postaci by Owca & Seth, tak na SZCZĘŚLIWY NOWY ROK :-)

Dwie wersje, pierwsza z ładnym napisem, druga z oryginalnym logo Earthdawn.


Dzięki!:) Ledwo Nowy Rok a już takie prezenty:)

Obie karty robią bardzo dobre funkcjonalne wrażenie. Wszystko jest rozmieszczone przejrzyście, logicznie i jest dużo miejsca. Z jednym zastrzeżeniem: Na karmę w obydwu kartach zostało chyba przydzielone zbyt wiele miejsca tak jak na moje oko. Oczywiście jest to ważny element karty postaci ale z kolei chyba nie aż tak ważny aby zajmował całe 3 linijki karty postaci kiedy zawiera tylko 4 dane do wypełnienia co w porównaniu z takimi cechami które zmieściły się na dużo mniejszej przestrzeni jest chyba przesadnym przydziałem miejsca:) Taka w sumie estetyczna uwaga ale to tylko moje subiektywne odczucie. Poza tym wszystko w najlepszym porządku:)

Seth napisał/a:
Tabelka na pociski nadal nie przetestowana wystarczająco dobrze, miło by było, gdyby ktoś to przetestował, bo ja coraz bardziej dochodzę do wniosku, że lepiej tam będzie po prostu zostawić puste miejsce na wpisanie liczby.


Aż żal że nie można wypróbować tej karty w praniu w moim przypadku ale cóż... Takie czasy nastały dla mnie postne jak chodzi o granie:/

Cytat:
Pobierz Plik ściągnięto 2 raz(y) 563,53 KB


Co do taj wiadomości to nareszcie cieszy wielkość załącznika większa niż 250 KB.

Vasquez21 - 2007-01-01, 18:36

dzięki za kartę... fajny kalendarzyk
Sethariel - 2007-01-02, 03:46

Vasquez21 napisał/a:
dzięki za kartę... fajny kalendarzyk


Proszę bardzo. A kalendarzyk to fajny bajer i bardzo przydatna sprawa. Regularnie z niego korzystamy na sesjach. Dzięki temu bardzo łatwo zorientować się w czasoprzestrzeni, kiedy trzeba porównać, kto, kiedy, gdzie, co zrobił.

Apropo kalendarzyka, w najnowszym ED Classic również przy karcie postaci jest kalendarzyk (strona 506), ładnie wygląda, ale jak dla mnie troszke za mało funkcjonalny.

Karta Postaci została dziś zmodyfikowana! Zapraszam do ściagania :-P

Gerion - 2007-01-02, 13:54

Zdolności rasowe...ja bym wywalił rasowe. Po prostu zdolności. Bo nie ma na karcie miejsca na zdolności płynące z bycia Czeladnikiem, Mistrzem i Arcymistrzem, a co jakiś krąg mamy, a to zdolność specjalną dla Dyscypliny, a to profit do używania karmy (w testach czystej Zręczności, Percepcji czy Siły Woli)

pozdrawiam
Gerion

Sethariel - 2007-01-02, 14:31

Gerion napisał/a:
Zdolności rasowe...ja bym wywalił rasowe. Po prostu zdolności. Bo nie ma na karcie miejsca na zdolności płynące z bycia Czeladnikiem, Mistrzem i Arcymistrzem, a co jakiś krąg mamy, a to zdolność specjalną dla Dyscypliny, a to profit do używania karmy (w testach czystej Zręczności, Percepcji czy Siły Woli)


Ciekawa uwaga. Zdolności zatem powiekszyć by trzeba było, bo razem z rasowymi to tego może byc sporo...

Dzięki

Szaraq - 2007-01-05, 23:39

Jak dla mnie jeszcze dodac rubryke na racje zywnosciowe/wode - cos na style DeDekow. Zawsze mi tego w kartach brakowalo, a ciagle wycieranie z ekwipunku jest troche niewygodne.

BTW ja korzystam z Ajflowej karty, ktora jak dla mnie sie sprawdza swietnie (swoja droga jedyna karta z osobnymi tabelkami na racje :P). Raczej nie wyobrazam sobie gry z karta majaca wiecej jak 2 strony (1 kartke), wiec raczej nie potestuje, ale cos podpowiedziec zawsze moge :).

eliandir - 2008-09-10, 21:04

Widzę, że w ostatniej wersji karty jest także miejsce na zaznaczenie zwiększenia wartości cechy, czego brakowało we wcześniejszych kartach. Bardzo fajne karty, przejrzyste i funkcjonalne.
Cryingorc - 2008-09-11, 00:58

Chcesz pan kartę, gdzie jest wszystko, to sprawdź tutaj .
eliandir - 2008-09-11, 06:54

Dzięki Cryingorc, ale już dawno mam te karty :). Zresztą mam dużo różnych kart, jak chyba większość grających i prowadzących ED. Dodam tylko, że innych kart używam dla postaci czarujących, a innych dla postaci nastawionych na walkę.
Cryingorc - 2008-09-11, 17:56

Odświeżyleś tak stary temat, że wisz... Jak dla Mnie, ta redbrickowa jest najlepsza (ewentualnie jej poprzedniczka z Earthdawn Character Folio).
eliandir - 2008-09-12, 07:01

Cryingorc napisał/a:
Odświeżyleś tak stary temat, że wisz... Jak dla Mnie, ta redbrickowa jest najlepsza (ewentualnie jej poprzedniczka z Earthdawn Character Folio).


Odświeżanie starych tematów przeze mnie może się jeszcze zdarzyć, gdyż powoli brnę przez wszystkie stare tematy na forum i jak znajdę jakiś, w którym chciałbym się wypowiedzieć, to na pewno nie omieszkam tego zrobić :).

Sethariel - 2008-09-12, 12:55

RedBrickowa karta jak dla mnie jest za duża. Już i tak co niektórzy gracze mają problem z naszą 3 stronicową (5 z kartą czarów i kalendarzem). Pewnie i tak w najbliższym czasie ją lekko zmodyfikuję, bo brakuje miejsca na zdolności dyscyplinarne.

Co do odświeżania tematów... odświeżaj, odświeżaj. To, że leżą nietknięte długo, nie znaczy, że już nic nie da się w nich nowego napisać. No i forum żyje ;-)

Dziewic - 2008-09-12, 13:00

Ja korzystam z zamieszczonej tutaj i jestem zadowolony :-)
lord.owca - 2008-09-12, 23:34

Brak linka:P

A co do karty to oprócz podstawowych 4-5 stron zawsze można dołączyć dodatkowe np. mapę statystyki zwierzaka/chowańca, wrogów i sprzymierzeńców wiec sama z siebie karta się rozrasta :D

Karty z podręczników są ładne, ale jak się je wydrukuje to wszystkie ozdobniki szybko się wymazują i trzeba odnowa przepisywać kartę. Po za tym z reguły brakuje dużej ilości miejsca na ekwipunek i notatki :D

Cryingorc - 2008-09-12, 23:48

Sethariel, no redbrick'owa to już taka książeczka bohatera. ;P Ale Mnie najbardziej odpowiada.
Kot - 2008-09-13, 13:49

W podręcznikowych kartach za mało jest miejsca na umiejętności. Przynajmniej jak dla mojej postaci. :P
Dziewic - 2008-11-07, 20:31

Mogę dostać tę waszą kartę postaci w jakimś pliku textowym (doc-u, czy w czym tam to robiliście)? Ew. powiedzcie mi jak to wypełniać na kompie :-P
Sethariel - 2008-11-08, 09:19

Kartę robiliśmy w Openoffice, a wzorowana była na karcie znajomego z Warszawy, która z kolei powstawała w Word.

Kartę mogę podesłać na maila. By Ci sie ładnie odtworzyła, musisz mieć odpowiednie czcionki. O ile pamiętam to używałem polskiej Willow.

Dziewic - 2008-11-08, 11:15

Dzięki za podesłanie, ale... ta karta w Oo wygląda nieco inaczej niż ta w pdf-ie :-P

Tzn. jest trochę przesunięć :-/ i np. dubluje się tabelka stopnie/kostki. Używam Gerionowej czcionki, więc to chyba nie w tym rzecz. Masz jakąś lepszą wersję, czy muszę coś u siebie pozmieniać?

Sethariel - 2008-11-08, 12:15

Być może brakuje Ci jeszcze jakiejś czcionki której używałem. Teraz to dawno nic w karcie nie ruszałem, więc nawet nie pamiętam jakie dokładnie to były czcionki. Ale bez problemu sobie poradzisz z przesunięciem. Już raz tak miałem, gdy zmieniałem czcionki w karcie ;-)
Dziewic - 2008-11-08, 12:25

Dobra, już sobie poradziłem... parę rzeczy się popierdzieliło, ale już jakoś to wygląda... ;-)
lord.owca - 2008-11-15, 19:31

Jest to kwestia różnic miedzy O.O. na windzie, a na linuxie wiec trzeba troszkę się posiłować :mrgreen:
Muscat - 2008-12-30, 18:32

Jejku, jaka wypasiona karta :shock: Ściągnęłam i spróbuję użyć, bo dotąd naiwnie kopiowałam tę z podręcznika, a na jednostrzałówki daje graczom tylko notatkę na papierku. Inna rzecz, że chyba niewielu MG traktuje ten system tak storytellingowo jak ja; nie cierpię liczenia :oops:
Sethariel - 2009-09-24, 13:21

Lekka aktualizacja. Zmodyfikowałem kartę. Będzie nam służyć do kończącej się kampanii, którą rozgrywamy jeszcze na zasadach Earthdawn Classic.

Karta jest właśnie pod Classica z uwzględnieniem ADM.

Karta uwzględnia też nową, trzecioedycyjnyą tabelę stopni.

Może i wam się przyda.

http://www.earthdawn.pl/archiwum/KPED5.5.pdf

PS. Pewnie w najbliższym czasie karta zostanie przystosowana do zasad trzeciej edycji.

Bleddyn - 2009-12-18, 17:05

Kiedy można się spodziewać karty do 3 edycji?

Jak tłumaczycie te nowe rodzaje akcji? Darmowa, zwykła, podtrzymywana?

Sethariel - 2009-12-18, 17:14

Bleddyn napisał/a:
Kiedy można się spodziewać karty do 3 edycji?


Dobre pytanie. Nawet znam odpowiedź. Będzie na 100% na nowy rok. Jutro mamy pierwszą sesję w 100% na zasadach ED3. Więc sami też będziemy potrzebować karty. Aktualnie zamieszczona na forum może służyć ewentualnie jako przejściowa.

Bleddyn napisał/a:
Jak tłumaczycie te nowe rodzaje akcji? Darmowa, zwykła, podtrzymywana?


Ustaliliśmy zdaje się tak [sprawdza jeszcze w tłumaczeniach zwiastunów i w temacie tłumaczeń]:

Action: NA, Free, Simple, Standard, Sustained
Akcja: ND, Darmowa, Prosta, Standardowa, Podtrzymywana

Bleddyn - 2010-01-04, 20:03

Jak tam ma się sprawa z karta postaci?
Sethariel - 2010-01-05, 21:09

Dam znać jak będzie. Do końca tygodnia powinno mi się udać z nią coś zrobić.

Miło czytać takie zapytania... Taka przyjemna presja :-D

sirserafin - 2010-01-13, 14:06

Karta postaci bazująca na Second Step by Werefrog, przystosowana, wg niego, do 3ed.

http://werefrog.webs.com/.../3rd_sheet.html

yt1300 - 2010-02-06, 20:22

a ja wrzucę kartę jaką zrobiłem dla swoich graczy do 1 edycji. a dokładniej wyedytowałem i spolszczyłem redbrickową kartę do 3 edycji. dodałem tabelkę z nowymi stopniam, tu i tam dodałem potrzebne pola. powinno być git. dajcie znać co o niej myślicie - tudzież co zmienić. pozdro

http://www.sendspace.com/file/sfocd5

Kot - 2010-02-07, 00:24

Niezła robota. Chociaż czcionka jest mało czytelna. Ale i tak naprawdę solidny kawałek karty w nowym stylu.
yt1300 - 2010-02-07, 12:38

jeżeli masz na myśli tą mniejszą czcionkę (times new roman zresztą) to ona przy wyświetlaniu wydaje się być dziwnie zniekształcona, ale po wydruku wygląda normalnie i ostro - chociaż może być trochę za mała dla nie których. a jak od strony merytorycznej? czy na karcie czegoś brakuje?
sirserafin - 2010-02-07, 13:52

Przydałaby się dodatkowa linijka (albo lepiej dwie) przy Inicjatywie (bo czasem nosi się pancerz, tarczę albo wygodniej wpisać tam stopień talentu... gołej Inicjatywy nie ma co nigdzie wpisywać, bo na co komu dublowanie wartości od ZR?)

Broń:
Zasięg - bardziej wszechstronnie byłoby nie pisać na jaki się dzieli - po prostu zostawić pustą (i krótszą!) linię... albo zostawić miejscu na "Uwagi" gdzie można sobie pisać Zasięgi, bo w przypadku miecza np. tracimy miejsce na karcie... a w ogóle to podoba mi się pomysł (nie pamiętam jednak czyj... Ash'a chyba), aby w tym miejscu można było wpisać np:

Rodzaj ataku: | Atak: | Obrażenia: | Uwagi:
Łuk wątkowy BS+PA+MZ | 22/2k12+2k6 | 12+5=17/k12+2k8 2-30/31-60
(ew. zasięg wpisywany przy nazwie zamiast na końcu...)

albo zostawienia pustej linijki, aby dało się wpisać to, co tam komu potrzeba

czy jakoś tak...

Ogólnie to przede wszystkim świetne wykonanie, choć brakuje możliwości wpisywania wartości. A dalej to karta jak karta - może komuś się przyda, mi w takiej formie na pewno nie. Jak napisał Ajfel - trudno o dobrą kartę do edka. Na tej niektóre "moduły" są wręcz genialne (współczynniki), ale wiele jest albo w złym miejscu , albo są za duże (zdolności rasowe, miejsce na przedmiot wątkowy, kolory skóry, oczu, itd), albo za małe (umiejętności, miejsce na notatki), albo niefunkcjonalne (lepsze byłyby dwie kolumny zamiast jednej w ekwipunku), itd.

Kot - 2010-02-07, 15:29

yt1300 napisał/a:
a jak od strony merytorycznej? czy na karcie czegoś brakuje?

Mało miejsca na przedmioty magiczne w sumie. Około 5 kręgu zwykle bohaterowie mają ich już kilka...

Sethariel - 2010-02-07, 16:28

Dzięki.

Ładna karta z ozdobnikami (choć przez to też bardziej tuszożerna). Na pewno się komuś przyda. Jak już ktoś wspomniał wiele drużyn ma już swoje przyzwyczajenia i potrzeby. Dostosowanie czyjejś karty pod to - gdy grupa juz posiada własną kartę - jest dość ciężkie.

Dla mnie:
+ Fajnie rozwiązane Współczynniki, może skopiuję niektóre rozwiązania
+ Ładna graficznie

- Ładna graficznie (brak miejsca dla graczy, by sobie pobazgrali, ponotowali)
- Za mało miejsca na ekwipunek
- Stanowczo za mało miejsca na umiejętności
- Za mało miejsca na Skarby magiczne
- Za mało miejsca na talenty (na wyższych Kręgach może być odczuwalne)
- Brak rubryki rozwinięcia talentów

Uwagi:
* Przy finansach przydałaby się rubryka na INNE. Czyli wszelkie inne środki płatnicze, jak na przykład monety żywiołów, kamienie szlachetne, orichalk itp.
* Przydałaby się na pierwszej stronie przy opisie fizycznym postaci rubryka na opis charakteru postaci, choćby podstawowe cechy charakteru

Generalnie jednak bardzo fajna karta... niestety nie dla naszej grupy ;-)

P.S. Jak ktoś chce wypełnialną kartę z kalkulatorem do trzeciej edycji w PDF (jak oryginał, ale z kalkulatorem) to na priv i podeślę.

ajfel - 2010-03-10, 15:41

Witajcie:)

Przypadkowo wpadłem na ten wątek i dorzucam swoje trzy grosze.
Powoli kończę swoją kartę postaci pod trzecią edycję. Zgodnie z sugestiami/oczekiwaniami ekipy, której prowadzę - wykonana została wg układu w jakim była wcześniejsza moja karta dla 1ed (być może niektórzy z Was znają ją z http://earthdawn.of.pl ).

Dla ekipy w której gram najważniejsze było to:
- karta musi się mieścić na jednej kartce (dwóch stronach a4). Wyjątek stanowią magowie, którzy mają trzecią stronę na zaklęcia (dzięki temu reszta nie ma na karcie bezużytecznej tabelki).

- karta musi być skondensowana na maksa - mała objętość, a jednocześnie nie brak miejsca na talekty, skille, rozwinięcia etc

Taki układ nam się sprawdzał przez wiele lat i po przejściu na 3ed ekipa nie chce o innym słyszeć ;-) Na nowej edycji (i kartach z podstawki) gramy od listopada, czas więc najwyższy na zmianę.

Wygląda to na chwilę obecną tak (może się komuś z Was przyda):

http://ajfel.pl/karta.pdf

Kot - 2010-03-10, 16:53

Hmmm... Niezła robota. :)

Jedna mała uwaga - ciemniejsze/jaśniejsze tło powinno być w rubrykach raczej na przemian, niż zgrupowane, jeśli ma poprawiać czytelność.

sirserafin - 2010-03-10, 20:40

A ja bym poprosił dodatkową linijkę przy inicjatywie zamiast przy lataniu (w ogóle robienie osobnej rubryki dla szybkości latania uważam za raczej zbędne)

Podobnie z pancerzami - przydałaby się dodatkowa linijka - nie zawsze wszak używa się tarczy.

Co do tabelek na talenty i umiejętności to zamiast rozciągać pola na Akcję/Karmę/Wyczerpanie (no, na akcje może się w sumie przydać, bo mamy teraz 4 rodzaje zamiast Tak/Nie) to dać więcej miejsca na nazwę albo dodać kolumnę na jakieś dodatkowe info, które można by wpisać - np. stopień trudności, jakiś efekt talentu czy kilka słów opisu.

Ogólnie bardzo mi się podoba a jakbym jeszcze dostał wersję z uwzględnieniem powyższych sugestii to brałbym bez dłuższego zastanawiania się.


Edit:
Aha... no i jeszcze to, co Kot wymienia - czytelność została by poprawiona gdyby ciemniejsze i jaśniejsze pola były naprzemiennie, jak w tabelkach w podręcznikach, a nie blokami.

I jeszcze zwrot "Kasa" jakoś tak "wulgarnie" wygląda... jak już chcieć być oryginalnym i zamiast "Majątek" czy "Kosztowności" dawać coś innego to może "Sakiewka"? "Majątek" jednak, IMO, to dobry wybór.

ajfel - 2010-03-11, 13:07

Dzięki serdeczne za wszystkie uwagi!

Od wczoraj naniosłem kupę drobiazgów, uwzględniając Wasze sugestie (nie wszystkie, ale chyba sporo) i nie tylko Wasze.

Aktualna wersja pod tym samym linkiem, co poprzednio: http://ajfel.pl/karta.pdf

Zmiany w przyciemnianiu pól, dodane/usunięte komórki przy pancerzach i współczynnikach, powiększona tabela atrybutów kosztem tabeli współczynników.

Z istotniejszych poprawek, doszła tabelka ze zdolnościami wynikającymi z dyscypliny na kolejnych kręgach.

Na dniach mogą dojść jeszcze jakieś poprawki. Najbliższa sesja 20 marca - wtedy ekipa przepisze karty i od tej chwili najprawdopodobniej ze zmianami wstrzymam się na dłuższy czas;-)

sirserafin - 2010-03-11, 13:47

Nie rozumiem po co poszerzać miejsce na Atrybuty kosztem Współczynników - wcześniej było OK. Wróć do tego.

Przy talentach dyscyplinarnych brakuje pola "Karma"... wiem, że przy dyscyplinarnych jest pełna dowolność czy dorzucamy czy nie, ale optycznie tego brakuje... natomiast "?" jest zupełnie zbędny... i nadal postuluję ograniczyć rubrykę "Wyczerp."... czemu w sumie wszystkich tych nazw nie napisałbyś taką samą czcionką jak "Karma", tak, jak zrobiłeś to przy tabelce z Umiejętnościami? Znalazłoby się wówczas więcej miejsca na wspominaną w poprzednim poście rubrykę na dodatkowe info czy wydłużenie miejsca przy nazwie...
Kolumna na Karmą powinna chyba być ograniczona z lewej pionową linią...

Lepiej wygląda chyba kolejność Akcja - karma - wyczerpanie... tak jak to jest prezentowane w podręcznikach - nie trzeba się "przestawiać" przy przepisywaniu.

w tabelce Umiejętności jest "Kostka" zamiast "Kostki"

W tabelce zdolności dyscyplinarne brak wytłuszczenia w drugim wierszu.

Brak również wytłuszczenia przy rozwinięciach talentów.

4 wolne linijki pod zdolności rasowe mógłbyś przeznaczyć na: pierwszy wiersz: "Niska Magia" i 3 pozostałe wiersze puste na wpisanie jakie umiejętności można tam testować czy skrócony opis...

"Informacje dodatkowe o postaci" zmieniłbym na coś w stylu "Charakterystyka" lub "Krótki opis"

Nie rozumiem na co jest kolumna "ST." pod "Broń"... kolumny Atak (użyteczne!) i Obrażenia wydają się spełniać swoją funkcję... chyba, że chodzi o wpisanie tam stopnia obrażeń samej broni...

Hope this helps ;-)

ajfel - 2010-03-11, 14:24

sirserafin napisał/a:
Nie rozumiem po co poszerzać miejsce na Atrybuty kosztem Współczynników - wcześniej było OK.

współczynniki i tak mają dużo miejsca (szerokie pola, w które wpisuje się jedną wartość).
Przy atrybutach wcześniej było ciasno: wartość, stopień, kostki i jeszcze kwadraty do oznaczania rozwoju atrybutów. Stąd ta zmiana.

sirserafin napisał/a:
Przy talentach dyscyplinarnych brakuje pola "Karma"... wiem, że przy dyscyplinarnych jest pełna dowolność czy dorzucamy czy nie, ale optycznie tego brakuje

No jeśli do niczego nie potrzebne, to nie brakuje. Ogólnie sporo z Twoich uwag odnosi się do rzeczy, które wziąłem z rozszerzonej karty na stronach RedBricka (tej co ma z 7 stron). Podobnie z tym znakiem zapytania... ale w sumie co tam, wywalę.

sirserafin napisał/a:
nadal postuluję ograniczyć rubrykę "Wyczerp."... czemu w sumie wszystkich tych nazw nie napisałbyś taką samą czcionką jak "Karma", tak, jak zrobiłeś to przy tabelce z Umiejętnościami? Znalazłoby się wówczas więcej miejsca na wspominaną w poprzednim poście rubrykę na dodatkowe info czy wydłużenie miejsca przy nazwie...

Do tej zmiany mnie nie przekonasz raczej, na nazwę talentu miejsca jest kupa, dodatkowa rubryka imho nie potrzebna (jak zna działanie talentu, to nie potrzebna, a jak się nie zna to taka rubryka raczej nie pomoże). Na wyczerpanie faktycznie kolumna jest szersza niż potrzeba, ale to imho wyjątek w całej tej tabelce. A mniejszy font po wydrukowaniu jest już bardzo mały (powiększę w umiejętnościach, a nie pomniejszę tu).

sirserafin napisał/a:
Kolumna na Karmą powinna chyba być ograniczona z lewej pionową linią...

Nie powinna :P To już wyłącznie sprawa gustu, dla mnie obrysowane pole komórki w którym jest tylko kwadracik do zamalowania nie wygląda dobrze.

sirserafin napisał/a:

4 wolne linijki pod zdolności rasowe mógłbyś przeznaczyć na: pierwszy wiersz: "Niska Magia" i 3 pozostałe wiersze puste na wpisanie jakie umiejętności można tam testować czy skrócony opis...

O, to dobre. Zrobi się.

sirserafin napisał/a:

Nie rozumiem na co jest kolumna "ST." pod "Broń"... kolumny Atak (użyteczne!) i Obrażenia wydają się spełniać swoją funkcję... chyba, że chodzi o wpisanie tam stopnia obrażeń samej broni...

Dokładnie o to chodzi.

sirserafin - 2010-03-11, 14:46

ajfel napisał/a:
współczynniki i tak mają dużo miejsca (szerokie pola, w które wpisuje się jedną wartość).
Przy atrybutach wcześniej było ciasno: wartość, stopień, kostki i jeszcze kwadraty do oznaczania rozwoju atrybutów. Stąd ta zmiana.

Tu się nie zgodzę... przydaje się np. wpisać "gołą" (natural) obronę (początkową + premie z dyscypliny), bo są talenty, które taką natural obronę zastępują, ale nadal dolicza się do tego zastąpienia premie z przedmiotów czy innych talentów. ponadto, jak już wspominalem, jest wiele wartości dla pancerzy czy inicjatywy w zależności od używanej w danej chwili konfiguracji i nawet jeśli nie dodajesz kolejnej linijki to poszerzenie już jest przydatne :-)

ajfel napisał/a:
(jak zna działanie talentu, to nie potrzebna, a jak się nie zna to taka rubryka raczej nie pomoże)

Moja grupa jest "średnio" biegła mimo tego, ze gramy już hohoho w EDka... i wpisanie np. "ST. - OM i + PZ do Obrony i Ataku" trochę przyspiesza rozgrywkę.

Kot - 2010-03-11, 14:54

Ja proponuję jeszcze zmienić "es. <żywioł>" na "m. <żywioł>". Bo ktoś mógłby pomylić esencje z monetami żywiołów, o które chodzi.

P.S. Co daje mi pomysł na zupełnie osobną "kartę zasobów drużyny" w której można by wyszczególnić nie tylko finanse, ale też esencje, nieruchomości, lojalnych sprzymierzeńców, przysługi, itp.

ajfel - 2010-03-11, 14:57

sirserafin napisał/a:
ajfel napisał/a:
współczynniki i tak mają dużo miejsca (szerokie pola, w które wpisuje się jedną wartość).
Przy atrybutach wcześniej było ciasno: wartość, stopień, kostki i jeszcze kwadraty do oznaczania rozwoju atrybutów. Stąd ta zmiana.

Tu się nie zgodzę... przydaje się np. wpisać "gołą" (natural) obronę (początkową + premie z dyscypliny), bo są talenty, które taką natural obronę zastępują, ale nadal dolicza się do tego zastąpienia premie z przedmiotów czy innych talentów.

W obecnym układzie nie zabraknie miejsca na dwie, spokojnie nawet trzy wartości, jeśli jest taka potrzeba.
Co do pancerzy i "różnych konfiguracji" - cóż, masakrystyczny wydaje mi się pomysł robienia tabelki na tą okoliczność. Zresztą - to trochę powielanie informacji. Tutaj, na pierwszej stronie masz wartość pancerza "defaultową". A przy nietypowych okolicznościach są wypunktowane elementy pancerza z których aktualnie (nie)korzystasz (tabelka "zbroja i tarcza").

sirserafin napisał/a:

ajfel napisał/a:
(jak zna działanie talentu, to nie potrzebna, a jak się nie zna to taka rubryka raczej nie pomoże)

Moja grupa jest "średnio" biegła mimo tego, ze gramy już hohoho w EDka... i wpisanie np. "ST. - OM i + PZ do Obrony i Ataku" trochę przyspiesza rozgrywkę.

Taka już natura tego systemu:) To jednak nie powód by podręcznik przepisywać na kartę.
Idąc za ciosem - to samo wypadałoby robić przy rozwinięciach talentu - a wtedy zapomnij o zmieszczeniu się na dwustronnej kartce a4.

po ostatnich korektach:
http://ajfel.pl/karta.pdf


edit:
Kot napisał/a:

Co daje mi pomysł na zupełnie osobną "kartę zasobów drużyny" w której można by wyszczególnić nie tylko finanse, ale też esencje, nieruchomości, lojalnych sprzymierzeńców, przysługi, itp.

Temu służy na naszych sesjach dziennik, który ma formę zwykłego zeszytu a5 w kratkę w twardej okładce. Ekipa skrobie tam sobie masę różnych rzeczy: przemyślenia, notatki, informacje o NPC, w zeszycie tym trzymają też mapki, listy i inne handouty. Uważam, że taki zeszyt jest lepszy niż najlepsza karta zasobów, czy jednostronicowy "adventure log".

sirserafin - 2010-03-11, 17:19

hehe... jednak coś zmieniłeś - dałeś Wycz. zamiast Wyczerp. przy umiejętnościach - przy talentach mógłbyś zrobić spokojnie to samo :-P


Przy niskiej magii nie ma sensu pisać "Stopień/Kostki" - wszak różne umiejętności mogą mieć różne stopnie, bo bazują na różnych cechach a to podstawa z niskiej magii (krąg postaci/2 zaokrąglony w górę) jest stała. Słówko "Zastosowanie" też można spokojnie pominąć - tylko zajmuje cenne miejsce, a każdy się domyśli, że jak ma coś tam wpisać to wpisze to, co trzeba :-) W dwóch słowach - lepiej zostaw puste wiersze.

Hmm... z "Karma" można jeszcze spokojnie usunąć "koszt" - jest wszak taki sam dla wszystkich... jak już coś to "Mnożnik" albo "Modyfikator", albo zmienić pole na "Wydana" (mnożnik jest raczej "oczywistą oczywistością" i nie jest konieczne jego podawanie na karcie) - ot po to, żeby można sobie obserwować ile popłynęło przez całą kampanię :-)


Zrobisz wersję karty w której będzie można pisać na kompie a nie tylko ołówkiem?

ajfel - 2010-03-12, 10:55

sirserafin napisał/a:
hehe... jednak coś zmieniłeś - dałeś Wycz. zamiast Wyczerp. przy umiejętnościach - przy talentach mógłbyś zrobić spokojnie to samo :-P

Racja, można i tak też zrobiłem. Większa jest dzięki temu rubryka na nazwę talentu (jak ktoś chce sobie koniecznie coś przy talencie dopisać odn. działania, zrobi to właśnie tu).

Wywaliłem też tekst w wierszach tabelki niskiej magii.

Słuszna uwaga z karmą - to co było, to z rozpędu przeklejona zaszłość z 1ed.

sirserafin napisał/a:
Zrobisz wersję karty w której będzie można pisać na kompie a nie tylko ołówkiem?

Na to pytanie nie znam odpowiedzi. Może w wolnej chwili zrobię.

Wersja po ostatnich modyfikacjach tu gdzie zawsze:
http://ajfel.pl/karta.pdf

Sethariel - 2010-03-12, 11:08

Co do Karmy, mimo wszystko zamiast pola np. Wydana, dałbym Kostka Karmy. Owszem wszystkie rasy mają tę samą, ale sam Stopień Karmy może być różny dzięki zaklęciom, mocom, a także na późniejszych Kręgach zdolności dyscyplinarnej (13 Krąg).

A poza tym bardzo fajna karta. Żałuję, że nie miałem czasu zająć się naszą...

sirserafin - 2010-03-12, 11:24

Więcej uwag nie mam. Biorę! :-)

I bardzo dziękuję za to, że ją zrobiłeś. Na coś takiego czekałem.

Czekam jeszcze na ew. wersję edytowalną.

sirserafin - 2010-03-18, 00:04

Zdarzyło mi się dzisiaj wydrukować tę kartę na próbę... co mogę powiedzieć... delikatnie mówiąc, wygląda przecudownie. Trzeba tylko pamiętać, żeby wybrać nieco grubszy papier, żeby nie przebijało na drugą stronę. No i drukować laserem a nie atramentówką. I najlepiej nie w domu, jeśli nie mamy lasera, bo to nieco tuszożerne dziadostwo :-)
ajfel - 2010-03-19, 08:37

Cóż, karta była ewidentnie projektowana pod służbową laserówkę ;-)

Jutro przed sesją moja drużyna będzie się "przepisywać". Za oryginalną kartą podręcznikową nie będziemy tęsknić;]

sirserafin - 2010-03-19, 10:55

Heh... teraz sobie porównuję... próbna karta została chyba jednak wydrukowana atramentówką i to w kolorze. Jakiś tam blady rodzaj niebieskiego (zamiast szarego) jest na całej karcie na przemian z białym. Grafika na górze też się ładnie prezentuje - taka żywa i błyszcząca, przy czarno-białym laserze głębia kolorów jest mniejsza i nie ma tego fajnego połysku... poza tym w przypadku tego atramentowego druku rozciągnięto nieco kartę, aby wykorzystać możliwie dużą powierzchnię karty - niby to tylko ok. 1 cm wzdłuż i wszerz, ale jest to miłe dla oka.


Co do uwag jeszcze...

Po prawej stronie grafiki rzuca się w oczy czarny prostokąt :) bardziej widać to na laserze niż atramencie - ów nie zlewa się idealnie z grafiką i trochę mnie drażni - można wszak rozciągnąć samą grafikę na szerokość karty albo dodać taki sam prostokąt i po lewej jej stronie, jeśli miałaby ta grafika dużo stracić przy rozciąganiu...

Obramowania stron nie są zrobione tak samo grubą kreską... na pierwszej stronie widać to w sumie tylko w prawym dolnym rogu (chyba brak pogrubionego obramowania przy kondycja i zdrowie, bo widać niewielki uskok)... za to na drugiej stronie obramowanie ekwipunku i zasobów jest grubsze niż na reszcie karty. Ucieszyłbym się jakbyś to poprawił (przejrzał jeszcze grubości kresek na całej karcie i raczej odchudził niż pogrubił, bo takie pogrubianie w pewnym momencie jakoś tak przytłacza i widać brak konsekwencji w różnych miejscach - jak chcesz to na privie mogę wymienić gdzie, tak to zdaje się na twoje wprawne oko :-) ), bo chyba sobie wydrukuję to to jeszcze raz - chyba laserem (chociaż atramentówką karta wygląda jakoś żywiej...), ale rozciągnięte o ten centymetr. Drażni tyle niewykorzystanego miejsca, które można przeznaczyć na delikatne powiększenie niedużej w sumie czcionki.

Habib - 2010-03-31, 22:44

Bardzo fajna karta, ale ma jedną wadę jak dla mnie. Chociaż ja tylko mistrzuje.
Zastosowaliśmy ją ostatnio i mam takie wrażenie, że okienka do wpisywania są za małe, albo niektórym rzeczom dano za mało miejsca. Mam na myśli chociażby Aktualne Obrażenia, gdzie trzeba co jakiś czas wycierać i papier się niszczy przez to.

Ale jak mówię, to tylko detale. Ogólnie karta megazaje*ista.

Herzlichen glückwunsch! jak to gadają niemiaszki. ;-)

mystic - 2010-04-01, 09:56

Ja zawsze w kartach w których było mało miejsca na obrażenia pisałem na marginesie na dole długie linijki, żeby nie wycierać.
Kot - 2010-04-01, 11:50

W czym robiłeś tą kartę? Chciałbym zrobić Kartę Sojusznika i Kartę Zasobów, przydałoby mi się parę porad jak się do tego zabrać.
ajfel - 2010-04-01, 21:02

Karta jest robiona na najzwyklejszych tabelkach w OpenOffice.

Jak na nowo wystartuję ze swoim serwisem (koniec kwietnia), będzie dostępna tam karta w wersji polskiej i angielskiej (nie wszystkim odpowiada wpisywanie angielskich nazw talentów w polską kartę, a tłumaczenie "w locie" tylko generuje dodatkowe problemy).
Wtedy też będzie okazja do nanoszenia ewentualnych poprawek.

ajfel - 2010-04-29, 21:01

Zgodnie z obietnicą, od dzisiaj najnowsza wersja karty w dwóch wersjach, zawsze powinna być dostępna tutaj:

http://earthdawn.ajfel.pl/dopobrania/

sirserafin - 2010-04-29, 22:37

Nie poprawiłeś tego, co zgłosiłem w ostatnich uwagach. Leniu jeden :-P

Sam site/blog wizualnie fajnie się prezentuje. Czekam na publikacje.

Powodzenia.

Habib - 2010-05-09, 12:42

Z innej beczki. Organizacyjnej. ;]

Czy ten temat nie powinien raczej być w "» Forum » Projekty", a nie tu?

A karta bardzo miła w obejściu. Sprawdzona na kilku sesjach przez graczy i raczej nie narzekali.

Sethariel - 2011-02-16, 13:55

Edytowalna karta postaci by Ajfel & Mordom

Dostępna na Earthdawn Blog
Ajflowe edytowalne karty postaci do trzeciej edycji Earthdawna

A także na blogu Earthdawn Ajfla
http://earthdawn.ajfel.pl/dopobrania/

Kosmit - 2011-03-10, 18:37

Przygotowałem edytowalną, polską wersję karty Ajfla, którą za jego pozwoleniem zamieszczam dla Was:

http://www.sendspace.pl/f...0f3a8c0c9218ac8

To jest wczesna wersja robiona wczoraj wieczorem, bo mi się nudziło. Czekam na uwagi.

Zastanawiam się, czy nie dodać w kilku miejscach rozwijalnych list (rasa, dyscyplina, krąg itp.)

Tutaj wersja bez ramek:
http://www.sendspace.pl/f...8511b73add04755
Enjoy!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group