Forum EARTHDAWN.PL
Forum fanów gry Earthdawn

Wygl±d stron, forum itp. - Jakie dzia³y / pod dzia³y tworzymy ?

Vasquez21 - 2006-05-23, 11:58
Temat postu: Jakie dzia³y / pod dzia³y tworzymy ?
Witam.

Chcia³bym, przeczytaæ o Waszych sugestiach dotycz±cych dzia³ów jakie maj± powstaæ.

Moja propozycja:

Nowo¶ci
Informacje na temat nowo¶ci w ¶wiecie Earthdawna, nowych podrêczników, przygód, planów i plotek. Wydaje mi siê, ¿e mo¿na to rozbiæ, albo po³±czyæ z dzia³em poni¿ej.

Earthdawn
Wydaje mi siê, ¿e mo¿na stworzyæ jeden g³ówny dzia³ EARTHDAWN, w którym bêdziemy zamieszczaæ pytania dotycz±ce wszystkich systemów. Zastanawia³em siê nad rozdzieleniem tego na Classica i Ied oraz II ed, ale w wiêkszo¶ci pytania bêd± siê przeplataæ.

Projekty
Informacje na temat aktualnych t³umaczeñ. Kto co robi ? Jak wygl±da postêp prac itp.
Oraz informacje na temat rzeczy, które mo¿na dodaæ do strony itp.


Wydaje mi siê, ¿e tyle by nam wystarczy³o, z czasem mo¿na oczywi¶cie to jako¶ dodatkowo zmodyfikowaæ.

Czekam na Wasze sugestie, b±d¼ chocia¿ opinie.

lord.owca - 2006-05-23, 12:51

no wiec rozdzielenie na classic i 2 edycje to dobry pomysl

mozna by zrobic rozdzielenie na dzialy tyczace sie naprzyklad:
dyscypliny i adepci
miasta barsawi
k±cik MG (Misie Gry spiskuj± ;p)
tworczosc graczy
humor sesyjny
plotki z swiata barsawi


jak potrzebujecie jakiejs pomocy to piszcie wprawdzie ostanim czasem nie mam zbyt wiele czasu ale chetnie pomoge...

pozdro

owca

Vasquez21 - 2006-05-23, 13:18

Cytat:
no wiec rozdzielenie na classic i 2 edycje to dobry pomysl



Tak jak mówiê, mo¿e i dobre, ale wydaje mi siê, ¿e zbyt czêsto by siê to przeplata³o i u¿ytkownicy nie wiedzieli by w którym dziale pisaæ :)

Cytat:
mozna by zrobic rozdzielenie na dzialy tyczace sie naprzyklad:
dyscypliny i adepci
miasta barsawi
k±cik MG (Misie Gry spiskuj± ;p)
tworczosc graczy
humor sesyjny
plotki z swiata barsawi



Chodzi Ci jakby o rozbicie ca³ego ED na mniejsze kawa³ki, nie wiem co na to inni. Mi osobi¶cie wydaje siê, ¿e kilka propozycji mo¿na wykorzystaæ jak:
- humor sesyjny
- k±cik MG

pozosta³e zostawi³bym narazie razem


Cytat:
jak potrzebujecie jakiejs pomocy to piszcie wprawdzie ostanim czasem nie mam zbyt wiele czasu ale chetnie pomoge...



Jako¶ nie mam pomys³u narazie w czym mo¿na by pomóc, wydaje mi sie, ¿e najlepiej pomo¿esz w³a¶nie na forum buduj±c jakie¶ konstruktywne uwagi. Razem nam wszystkim powinno siê udaæ popchn±æ wszystko do przodu.

Bragi - 2006-05-23, 17:02

Hej Witam
Odno¶nie podzia³u na 3 edycje, to uwa¿am, ¿e to dobry pomys³, ale niemal wy³±cznie w kontek¶cie problemów i sugestii zwi±zanych z mechanik±. Mo¿naby utworzyæ osobny dzia³ zawieraj±cy tematy zwi±zane z samym ¶wiatem ED.
My¶lê,¿e wartoby spróbowaæ dzia³u (lub taki topic w dziale humpru) jak pamiêtny In memoriam z MiM'a.

Szaraq - 2006-05-23, 21:06

Bragi napisa³/a:
Hej Witam
Odno¶nie podzia³u na 3 edycje, to uwa¿am, ¿e to dobry pomys³, ale niemal wy³±cznie w kontek¶cie problemów i sugestii zwi±zanych z mechanik±. Mo¿naby utworzyæ osobny dzia³ zawieraj±cy tematy zwi±zane z samym ¶wiatem ED.
My¶lê,¿e wartoby spróbowaæ dzia³u (lub taki topic w dziale humpru) jak pamiêtny In memoriam z MiM'a.

Tez w sumie bylbym za tym, zeby podzielic forum na 3 edycje. Ponadto dalbym dzial "off-topic" (tak na prawde to z zasady, bo zawsze jest przydatny) oraz "inne", w ktorym bylyby wlasnie posty a'la mieszanka edycji, czy humor sesyjny.

P.S.: Udalo mi sie wreszcie zarejestrowac - komp faktycznie byl zwalony :D

Wojtek - 2006-05-24, 06:47

Odnosnie propozycji kolegow mam tylko jedna uwage - na poczatku moze lepiej nie dzielic na zbyt wiele dzialow, nie lubie jak mi sie glowna strona rozwija na trzy ekrany w ktorych jest pozniej po 2 tematy :) Na poczatek moze bardzo zgrubny podzial a pozniej w miare pojawiania sie tematow z roznych kategorii dodawaloby sie nowe i przenosilo tematy. Moze i wymaga to wiecej zachodu, ale za to naturalnie bedzie sie rozwijalo.
Vasquez21 - 2006-05-24, 12:57

Tez mi siê wydaje ¿e tak bêdzie lepiej.
lord.owca - 2006-05-24, 18:21

moze by juz wzucic jakies dwa dzialy np mechanika i sesyjny humor by forum zaczynalo powoli zyc, bo czym wiecej osob bedzie tym wiecej propozycji i bedzie z czego wybierac :mrgreen:
Gerion - 2006-05-24, 21:18

Tak naprawdê to trudno mi powiedzieæ, jakie wersje ED s± grywane w polsce. Sadzê, ¿e przewa¿a ED1 z autorskimi zmianami. Sam prowadzi³em od 8 kwietnia 2005 na 2 edycji, obecnie zmieniam wszystko na Classica. Na ró¿nych forach (moorhold, wrota, polter) z rzadka kto¶ pyta³ o ED2 o EDC nie wspominaj±c...

Ale... owszem, pomys³ zrobienia dzia³ów z mechanik± wedle edycji mo¿e i wypali.

pozdrawiam
Gerion

sir_lancelot - 2006-12-24, 23:55

Witam:)


Proponujê stworzenie nowego dzia³u: "K±cik Gracza"... Aby MG z forum mieli gdzie pisaæ:D

Wystêpuje z tym wnioskiem poniewa¿ dzia³: "K±cik MG" zosta³ w ca³o¶ci opanowany przez Graczy a MG jako¶ nie udzielaj± siê w pisaniu w tym dziale:P

Mo¿e wiec opatrznie zaczn± pisaæ w dziale dla Graczy:P

Co Wy na to?:)

Vasquez21 - 2006-12-28, 11:00

ciekawa inicjatywa ;], obawiam siê ¿e w k±ciku MG nie pojawia siê nic dla MG, poniewa¿ wszyscy obawiaj± siê tego, ¿e kto¶ niepo¿±dany mo¿e tam zajrzeæ.

Zastanawiam siê czasem czy poprostu nie zamkn±æ tematu dla okre¶lonej grupy ludzi, i zrobiæ na pocz±tku spis wszystkich którzy maj± dostêp do dzia³u, tak ¿eby ¿aden MG nie musia³ siê obawiaæ, ¿e jego gracz skuszony zajrzy ;)

Co o tym my¶licie ?

sir_lancelot - 2006-12-28, 11:13

Vasquez21 napisa³/a:
ciekawa inicjatywa ;]


A pewnie ¿e ciekawa:P A co¶ Ty my¶la³:D

Vasquez21 napisa³/a:
obawiam siê ¿e w k±ciku MG nie pojawia siê nic dla MG, poniewa¿ wszyscy obawiaj± siê tego, ¿e kto¶ niepo¿±dany mo¿e tam zajrzeæ.


Obawiaj± siê wszyscy na tyle skutecznie ¿e nic kompletnie tu nie pisz± i nic siê tam nie dzieje. Ja trochê tam popisa³em choæ MG nie jestem ale to ¿enada ¿e K±cik MG uzupe³nia Gracz i to jeszcze emerytowany w sumie:D

Vasquez21 napisa³/a:
Zastanawiam siê czasem czy poprostu nie zamkn±æ tematu dla okre¶lonej grupy ludzi, i zrobiæ na pocz±tku spis wszystkich którzy maj± dostêp do dzia³u, tak ¿eby ¿aden MG nie musia³ siê obawiaæ, ¿e jego gracz skuszony zajrzy ;)


O tym samym sobie pomy¶la³em:) Z tym ¿e by³aby to jedna z opcji profilu u¿ytkownika aby okre¶liæ czy MG czy Gracz. W prawdzie u¿ytkownik sam móg³by to zmieniæ ale mo¿naby na³o¿yæ ograniczenie ¿e u¿ytkonicy MG o sta¿u zaznaczonym w profilu na forum krótszym ni¿ np miesi±c nie maja wstêpu i ju¿. W przeciwnym wypadku w¶cibscy bêd± zmieniali sobie to ustawienie profilu jak tylko bêd± chcieli powêszyæ w dziale dla MG. Kwestia do rozwi±zania uwa¿am w sensie technicznym wiêc Twoja w tym g³owa aby by³ to sens w³a¶ciwy:P

PS.: Czyli odbierzesz mi dostêp do dzia³u dla MG i znowu dzia³ ten popadnie w ruinê jak wcze¶niej?:P

Gerion - 2006-12-28, 11:24

E tam, zamiast k±ciku dla Graczy czy MG zmieniæ nazwê na k±cik dla PRAKTYKÓW...
Nikomu z graczy nic siê nie stanie, jak przeczyta kilka s³ów/pomys³ow od innego MG. Ja nie widzê ¿adnego problemu a mno¿enie bytów ponad potrzebê (i tak na forum namno¿onych) jest niepo¿±dane....

Gerion

sir_lancelot - 2006-12-28, 11:33

Gerion napisa³/a:
E tam, zamiast k±ciku dla Graczy czy MG zmieniæ nazwê na k±cik dla PRAKTYKÓW...
Nikomu z graczy nic siê nie stanie, jak przeczyta kilka s³ów/pomys³ow od innego MG. Ja nie widzê ¿adnego problemu a mno¿enie bytów ponad potrzebê (i tak na forum namno¿onych) jest niepo¿±dane....


No jak Wam nie bêdzie przeszkadza³o ¿e opinie Graczy bêd± siê miesza³y z opiniami MG co czêsto jest do¶æ ró¿ne w wymowie to ja jestem za:) Jak najbardziej:) Dla mnie tam mo¿e byæ i 1 dzia³ grunt ¿eby ka¿dy móg³ i chcia³ siê wypowiedzieæ a nie siedzia³ cicho a tematy gnij±.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group